DİRİTROMİSİN

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
prostatiniseveyim

Re: DİRİTROMİSİN

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Yazacaklarim belki cok cahilce ama

Ben bu hastalugi karinin agzindan kaptim orasi net

Dra gittim gotten amdan gecekler yerine su agizdan gecebilecek mikroplara bakalim dedim bok yiyen bu arada kendileri prof olur

Kaslarini kaldirip agizdan sike gecen mikrop prostatit yapmaz dedi

Bi kac gidisimde kultur yapaalim lokosit sayalim dedikce sen de mikrop yok deyip duruyodu inkar yontemiyle psikolojik telkin ve iyilestirme yolunu secti heralde gavad neyse

Lafi uzatmayayim akciger hastaliklatina iyi gelen antibiotik adami iyilestirmis ya bence oda oral sex le akcigerden yada salyadan bu mikrobu kapti aq

Brnim gibi valla karida oksurup duruyodu oksurup oksurup sikimi yaliydu al sana iste verem mi bulasti diyr onun testini yaptirmistim ama bu idrar kulturunde akcigere yerlesen mikroplarin tetkikide yapiliormudur

Stphacoccus falan bogazda yasio galiba bazen onlarain ciktigi oluyo du baska arkadaslarda b3nde hic cikmadi

Ya da benin kulturde bogaz yada akcviger mikrobu gorunuyo da mikrobiolog yanlistir deyip raporami yazmio

Sorular sorular

El cevap evet bende akciger mikrobu var hissediorum :)
Kabus
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Kabus »

Sabır sen şu ab stafilokok haemolyticus için hangi antibiyotik kullaniyorsun
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Ben internetten diş doktorunun ağız florasındaki streptekok viridans gurubu bakteri için bir araştırmasını okudum bu guruptaki bakterilerin bir kısmında siprofloksasin tetrasiklin doksisilin gibi antibiyotiklerin tam etkili olmadığını Amoksisilin/klavulanit, ampisilin/sulbactam, linezolid, kinopristin/dalfaprisin etken maddeli antibiyotiklerin % 100 etkili olduğunu yazmış doktora danışarak kullanmayı düşünüyorum
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Sabir yazdı:
freeman yazdı:Akıntı varsa enfeksiyon olduğu belirgindir.çoğu kişide akıntı olmuyor sendeki gibi ,o yuzden bakteri bulunamiyor
Eksik yazdım sanırım. Bende akıntı hastalik boyunca hiç olmadı. Benim bahsettiğim akıntı kültürü, doktorun prostat masaji yapması sonucu Penis içine pamuk uçlu çubuğu sokup o numunenin kültüre yatırılması.

Sabır sen şu an stafilokok haemolyticus için hangi antibiyotik kullaniyorsun bendede aynı bskteri var
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Kabus yazdı:
Sabir yazdı:
freeman yazdı:Akıntı varsa enfeksiyon olduğu belirgindir.çoğu kişide akıntı olmuyor sendeki gibi ,o yuzden bakteri bulunamiyor
Eksik yazdım sanırım. Bende akıntı hastalik boyunca hiç olmadı. Benim bahsettiğim akıntı kültürü, doktorun prostat masaji yapması sonucu Penis içine pamuk uçlu çubuğu sokup o numunenin kültüre yatırılması.

Sabır sen şu an stafilokok haemolyticus için hangi antibiyotik kullaniyorsun bendede aynı bskteri var
Ben bactrim kullandım. Ama her mikrobun farklı suşlari vardır. Antibiyogramda duyarlı olan antibiyotik önemli olan. Ayni mikrop belki sende farklı bir antibiyotik çıkabilir
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.