Akıntı ve prostatit tedavisi !!

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
bngl55

Akıntı ve prostatit tedavisi !!

Mesaj gönderen bngl55 »

Bu gün sisteskopi yaptırdım,idrar kesesinden enfeksiyon olduğunu söyledi doktor.Prostat üzerinde de hafif iltihap varmış.
21 günlük bir ilaç seti verdi.Duzenli kullanmam gerektiğini söyledi ve ağır antibiyotiklermis.
FLAGYL 500 mg
TAVANIC 500 mg
TETRADOX KAPSÜL
XATRAL-XL 10MG
TANTUM 20 mg
PUNTO 40 mg
Sistoskopi sonrası biraz yanma oldu,sık idrara cikma hissi ve biraz kan geldi.Hastaneden 3 saat önce çıktım,evdeyim şuan ve ağrım yok sadece idrardan biraz kan geliyor.Bir kaç gün gelmesi normalmiş.
Doktorun yazdığı ilaçlar konusunda düşünceleriniz neler arkadaşlar.21 gün kullanacağım bu ilaçları.Sikayetlerim gider mi.
Powerturk

Re: Akıntı ve prostatit tedavisi !!

Mesaj gönderen Powerturk »

Geçmiş olsun hangi patojen kültürde üreme oldu , çıkan patojen göre mi yazıldı ilaçlar ?

Bence bu kadar ilaç içinde enjeksiyon iğne de verilmeliydi diye düşünüyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:Bu gün sisteskopi yaptırdım,idrar kesesinden enfeksiyon olduğunu söyledi doktor.Prostat üzerinde de hafif iltihap varmış.
21 günlük bir ilaç seti verdi.Duzenli kullanmam gerektiğini söyledi ve ağır antibiyotiklermis.
FLAGYL 500 mg
TAVANIC 500 mg
TETRADOX KAPSÜL
XATRAL-XL 10MG
TANTUM 20 mg
PUNTO 40 mg
Sistoskopi sonrası biraz yanma oldu,sık idrara cikma hissi ve biraz kan geldi.Hastaneden 3 saat önce çıktım,evdeyim şuan ve ağrım yok sadece idrardan biraz kan geliyor.Bir kaç gün gelmesi normalmiş.
Doktorun yazdığı ilaçlar konusunda düşünceleriniz neler arkadaşlar.21 gün kullanacağım bu ilaçları.Sikayetlerim gider mi.
Bu kadar oral tableti içmek karacigeri ve böbrekleri zorlar bana göre Tavanic ve puntoyu cikarip yanina bir seftriakson igne koysaymiş daha iyi olurdu. Tabi dr öyle yazmış yapacak bir sey yok. Tahlilleriniz varmiydi ayrica?
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Iesef iğneyi gunde 2gr olarak 10 gün kullandim daha önce.Yani 20 tane iesef iğne oldum ancak çare olmadı.
Şimdi de bu tedaviyi verdiler umarım makat kısmındaki ağrı gider,rahat dışkılama bile yaptırmıyor bana.Sik idrara cikma gece bir kere tuvalete çıkma hepsi devam ediyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:Iesef iğneyi gunde 2gr olarak 10 gün kullandim daha önce.Yani 20 tane iesef iğne oldum ancak çare olmadı.
Şimdi de bu tedaviyi verdiler umarım makat kısmındaki ağrı gider,rahat dışkılama bile yaptırmıyor bana.Sik idrara cikma gece bir kere tuvalete çıkma hepsi devam ediyor.
Kültür, pcr, lokosit bakilmismiydi? Hangi bulguya göre antibiyotik verildi kardesim size?
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

İdrar kültürü ve meni kültürü yapıldı İdrarda lokosit son tahlilde 0 olmuştu.
Pcr yapılmadı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:İdrar kültürü ve meni kültürü yapıldı İdrarda lokosit son tahlilde 0 olmuştu.
Pcr yapılmadı.
Kardesim idrar lokositin 15 ti daha önce...demekki ilaclar yaramiş 0 olmuş.. akıntın azalmış,tedavine devam etmeni öneririm. Semptomlar şak diye kesilmiyor, bu bir süreç bir ara vitamin ve takviyeler önermiştim onlara başlamışmıydın?
Ayrıca devlette böyle iyi bir tedavi gormedim ben sen o doktorun kiymetini bil kardeşim...yoksa tonla para dökersin.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

bngl55 yazdı:Bu gün sisteskopi yaptırdım,idrar kesesinden enfeksiyon olduğunu söyledi doktor.Prostat üzerinde de hafif iltihap varmış.
FLAGYL 500 mg
TAVANIC 500 mg
TETRADOX KAPSÜL
XATRAL-XL 10MG
TANTUM 20 mg
PUNTO 40 mg
İlk defa devlette bir doktorum Prostatiti tedavi etmeye calistığını görüyorum. Ücüncü ayım 13 doktor gezdim. Devlettekiler umursamıyorlar.
bngl55

Mesaj gönderen bngl55 »

Tıp fakültesine gittim ve enfeksiyon ve urolojide tedaviye başlayıp devam ediyorum
Akinti ve idrarda yanma ve acıma şikayetiyle gittim ve yaklaşık 4 ay oldu.Sonuc kronik prostatit oldum.
Şu verdiği ilaçlarda çözüm olmazsa ne yapacağım bilmiyorum.
20 günlük ağır bir tedavi verdikleri.Tavanic ağır bir antibiyotik ,diğerlerine öyle.Fayda görürsem burdan yazacağım.
Ama ignelerden sonra lokosit 0 a düştü ancak prostata vurdu bu sefer.
Makatta agri ve yanma var,penistede oluyor ara ara.Idrara çıkarken yanma yok.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

bngl55 yazdı:Tıp fakültesine gittim ve enfeksiyon ve urolojide tedaviye başlayıp devam ediyorum
Akinti ve idrarda yanma ve acıma şikayetiyle gittim ve yaklaşık 4 ay oldu.Sonuc kronik prostatit oldum.
Şu verdiği ilaçlarda çözüm olmazsa ne yapacağım bilmiyorum.
20 günlük ağır bir tedavi verdikleri.Tavanic ağır bir antibiyotik ,diğerlerine öyle.Fayda görürsem burdan yazacağım.
Ama ignelerden sonra lokosit 0 a düştü ancak prostata vurdu bu sefer.
Makatta agri ve yanma var,penistede oluyor ara ara.Idrara çıkarken yanma yok.
İlac alırken bende de semptom artışı oluyor. Sebebini bilmiyorum