Prostatitte teşhis için nasıl ilerlemeli

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatitte teşhis için nasıl ilerlemeli

Mesaj gönderen nemesis21 »

Arkadaşlar ve abiler Zafer hocaya gidip lökosit baktırıcam aynı zamanda prostat sıvısından kültür yaptırmak istiyorum fakat bunu hoca yapmıyormuş sanırım hocadan sıvıyı isteyip lab'da baktırıcam forumda bazı arkadaşlar zafer hoca sıvıyı vermiyor gibi geribildirimde bulunmuşlardı öyle bi durumda lab'da sperm testinden kültür ve antibiyogram yaptırsam bakteri varsa yakalayabilirmiyim prostat sıvısı alındıktan hemen sonra
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Prostatitte teşhis için nasıl ilerlemeli

Mesaj gönderen Serkan »

Zafer hocaya 2 kere teklif ettim hayli kızıyor. Sizin icin maliyetli olacak ama sıvıyı. 500 liraya Cüneyt hocaya yada daha ekonomik biliyorsanız ona pcr kültür icin aldırmanız en doğrusu
Patojen cıkarsa patojene göre antibiyotik kullanırsınız. Patojen cıkmıyorsa Zafer hocada ampirik tedavi almak dışında şansınız kalmıyor. Çok geçmiş olsun
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen nemesis21 »

Serkan yazdı:Zafer hocaya 2 kere teklif ettim hayli kızıyor. Sizin icin maliyetli olacak ama sıvıyı. 500 liraya Cüneyt hocaya yada daha ekonomik biliyorsanız ona pcr kültür icin aldırmanız en doğrusu
Patojen cıkarsa patojene göre antibiyotik kullanırsınız. Patojen cıkmıyorsa Zafer hocada ampirik tedavi almak dışında şansınız kalmıyor. Çok geçmiş olsun
Cüneyt hoca lökosite bakıyor değil mi?
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

nemesis21 yazdı:
Serkan yazdı:Zafer hocaya 2 kere teklif ettim hayli kızıyor. Sizin icin maliyetli olacak ama sıvıyı. 500 liraya Cüneyt hocaya yada daha ekonomik biliyorsanız ona pcr kültür icin aldırmanız en doğrusu
Cüneyt hoca lökosite bakıyor değil mi?
Yok bakamıyor