Galiba Kanserim.

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
samskeyti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Galiba Kanserim.

Mesaj gönderen samskeyti »

Yaklaşık 3-4 haftadır çok felaket bir durumdayım.Dışkıda incelme,karında şişkinlik,kasıklarda ağrı,makatta yanma ve makatta dışkı varmış hissi,karın ağrısı vs.Bunların hepsini yaşıyorum yaklaşık 3-4 haftadır.Birkez de dışkıda çok açık kırmızı bir çizgi gördüm ama dikkatle baktığımda domatez kabuğu olduğunu gördüm.Umarım öyledir.3 öğünde de domatez tüketmiştim kabuklu bir şekilde.Kitap okumak istiyorum,derslerime çalışmam lazım ancak makattaki dışkılama hissiden dolayı oturamıyorum dahi.Çok kötü durumdayım 2-3 gündür ağlıyorum ağrıdan.Dualarınızı eksik etmeyin arkadaşlar.Kolonoskopi için randevu alacaktım ancak bu hafta full doluymuş görüştüğüm yer.Haftaya da sınavlarım var.Bakalım neler olacak.
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: Galiba Kanserim.

Mesaj gönderen selmet »

Allah korktuguna ugratmasin arkadasim. acil sifalar.
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen etmen »

ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN HEPİMİZE
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmiş olsun.bence bunların hepsi prostatit şikayetleri.zaman zaman çoğu kişi bu tür şikayetlerden müzdarip olabiliyor.hepsini tek tek aynen yaşadığım için söylüyorum.
drpsych
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drpsych »

Cokk gecmis olsun oncelikle. Sinavlarim var dedigin icin yasinin yirmilerde oldugunu tahmin ediyorum, elbette kolonoskopi yaptirmanda fayda var ama bahsettigin sikayetler kanser disinda da cok cesitli hastaliklarda gorulebilir. Anal fissur, hemoroid, irritabl barsak sendromu, allerji ya da belki bir kacinin bir arada olmasi gibi, uzerine bizdeki prostatiti ve onun yarattigi sikintilar ve yasinin genc olmasini dusunecek olursak diger ihtimallerden biri olacagini dusunuyorum ben. Kolon kanseri cogunlukla ileri yaslarda gorulen bir hastalik cunku.
Tekrar gecmis olsun, gastroenterolog degilim ama sikintini da gordugum icin yazmak istedim.
samskeyti

Makatta bir inflamasyon var gibi.Genel cerrah elle kontrol etti makat içerisini birşey yok dedi.Sanırım fissur olsaydı bu rektal tuşede belli olurdu.Bu dışkı hissine tenesmus deniyormuş sanırsam.Proktit olabilir mi bilmiyorum.Makattaki dışkılama hissi için söylüyorum.Flagyl veya cipro nun iyi geldiği söyleniyor.Deneyebilirim.
deva
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen deva »

geçmiş olsun olsun öncelikle.ABittersweetLi dediği gibi bu şikayetler kronik prostatit şikayetleri.kanser belirtileri arasında bu saydıkların geçmiyor.sıcak su oturma banyosu pelvik taban kaslarını biraz rahatlatır.kabız kalmamaya dikkat et.soguğa maruz kalmamaya çalış.yün içlik giy.bol bol su iç.açık havada yürüyüş ve spor yapabilirsin.acı,ekşi,baharatlı ve asitli içeçekler ile kahveden uzak dur.içinde bulunduğun psikolojik durum seni böyle düşündürüyor.güzel gören,güzel düşünür.güzel düşünen hayatından lezzet alır.(bediüzzaman said nursi)
"O kimseler ki, başlarına bir musibet geldiğinde 'Biz Allah'ın kullarıyız; dönüşümüz de ancak Onadır' derler."
Bakara Sûresi, 2:156

"Beni yediren ve içiren Odur. Hastalandığımda bana şifa veren de Odur."
Şuarâ Sûresi, 26:79-80.
samskeyti

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Kronik prostatit aklımın ucunda her zaman.Ancak benim makat probleminden bahsettiğim şey yanmadan ziyade sanki makatta dışkı varmış gibi bir doluluk hissi.Oturunca batma yapıyor gibi.
altany
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen altany »

Öncelikle geçmiş olsun.Belirtiler prostat büyümesini işaret ediyor olabilir .
samskeyti

Yaşım 19 bu sırada.Bu yaşta prostat büyümeside kolon kanseride çok nadiren görülüyor.Ama olmayacak diye bir kural yok maalesef.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Prostatit kaynaklı akut atak geçirme ihtimalin yüksek . Sakin ol en kötüsünü düşünme bi tık üstüsün Prostatitsin :))
Semptomlar azalacak doğru tedaviyle
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Sinav stresinden gotunu sıkmıssın hepsi bu sinavlar gecince bu da gecer
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Guzel kardesim bi kanserim demissin bi yerde demissin pelvik tabanim bozuk

Bi karar ver ne hastasisin di mi amaa

Derrslerine calis sinavlarina gir

Bu hastalik stresle artio yaza doru yaz okuluna falan kalmazsan stresi simdiden azaltirsan bayagi iyilesirsin

Olaya soyle bak kansersen olur gidersin amina koyuyum

Ama ya degilsen su an calismadigin derslerinin hrp acisini cekersin

Dikkatin dahilir otur ders calis kafani derse ver

Agrin varsa var aq kafani baska yere derse yonelt dr dr gezme
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Korkma, internetten hastalık araştırmayı da bırak.
İnternette basit bir öksürüğü bile aratınca akciğer kanseri çıkıyor insan.
Maalesef insan sağlığını kendine para kapısı olarak gören internet siteleri, gazeteler ve alternatif ilaç satan siteler, arama sonuçlarında dikkat çekecek korkutacak sayfalar ve yazılarla doldurmuş durumda ortalığı.
Misal, bilinen gazetelerin internet siteleri, tıklanma oranlarını arttırıp sayfalarına daha fazla kullanıcı çekmek için bu yola başvururlar, sürekli kanserle ilgili haberler düzenleyerek google arama sonuçlarına dahil olurlar.
(bu sistemin nasıl işlendiğini deneyimlermden iyi biliyorum bana güvenin)

İnternette hastalığınla ilgili arama yapmayı bir kenara bıraktıktan sonra, sıcak su banyosu yapmaya başla bol bol.
Günde en az bir kere. Sıcak su banyosu sana iyi gelmezse, belki de sana soğuk su iyi gelecektir. Deneme yanılma yöntemi ile bunu öğren.
Baharatlı,asitli, ekşi ve tatlıyı bırak, ekmeği azalt ve bol bol hareket et. Bol su iç. Kabuklu yiyeceklerden uzak dur, kayısı suyu iç, bulabiliyorsan bol bol ev yoğurdu ye, bulamazsan doğala en yakın market yoğurtlarından bol bol tüket. Yoğurt sana iyi gelecek, bundan adım gibi eminim.
Ders çalışman gerekiyorsa ayakta, ya da yürüyerek çalış.
Temiz hava al.
Stres nedeniyle bağışıklık sistemini düşürmüş durumdasın. Hastalıklara ve enfeksiyonalra açık durumdasın, şu an bağışıklık sistemin güçlüyken de hissettiğin ağrılar ve acılar, sana misliyle etki ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendir.

Senin yaşında aynı sıkıntıları yaşadığımı hatırlıyorum, aynı şey üniversitedeyken de tekrarlamıştı, sabaha karşı götümdeki ağrı ve acıdan uyanıp (sanki biri götümden içeri bıçak sokuyordu)kıvrandığımı gayet net hatırlıyorum. Basurdur dedim kafaya takmadım, diyet yaptım, geçti gitti.

Şahsi görüşüm, yediğin içtiğin şeylere dikkat ettikçe şikayetlerin kaybolacak. Senin yaşlarında bağırsak kanseri, Obama'nın sahurda bana misafir olmasıyla aynı değerde.

Eskiden olsa sana birileri çıkıp 'gazın vardır' der geçerdi şimdi internet var, hepimiz kendimizi kanser sanıyoruz.

Stres ve sana iyi gelmeyen gıdalar yapıyor sana bunu.