İşeme hızı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Kederli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

İşeme hızı

Mesaj gönderen Kederli »

Arkadaşlar yaşım 43 lökosit 3 aydır 1-2.

Sormak istediğim idrarra başlama ve hızı.

350ml idrarı yaklaşık 40sn gibi yapıyorum.Buda ortalama 8.7gibi işeme hızı oluyor.Bu normalmidir.

İkinciside idrara hemen başlıyamıyorum yaklaşık 7-8sn sürüyor sizde durum nedir.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: İşeme hızı

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Kederli yazdı:Arkadaşlar yaşım 43 lökosit 3 aydır 1-2.

350ml idrarı yaklaşık 40sn gibi yapıyorum.Buda ortalama 8.7gibi işeme hızı oluyor.Bu normalmidir.

İkinciside idrara hemen başlıyamıyorum yaklaşık 7-8sn sürüyor sizde durum nedir.
abi geçmiş olsun...

benim başlama 2-3 saniye geçmiyo

bir de işeme tazyikli değil mi ? kalın ve dolgun ?
eserben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen eserben »

Kederli yazdı:Arkadaşlar yaşım 43 lökosit 3 aydır 1-2.

Abi sanırım o bir süre daha tam düzelene kadar devam ediyor
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Normal birinde ortalama hız kaç olmalı benim 12-13 filan çıkıyor
social
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen social »

jamiryo yazdı:Normal birinde ortalama hız kaç olmalı benim 12-13 filan çıkıyor
Yaz araligi var 45 e kadar 21 olmasi lazim bende 12-13 en yuksek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

jamiryo yazdı:Normal birinde ortalama hız kaç olmalı benim 12-13 filan çıkıyor
Maksimum idrar akış hızı saniyeda 15 ml, ortalama akış hızı ise 10 ml/sn olmalıdır.
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

İnternette kimi kaynaklar 10 ml/s kimisi 21ml/s yazmış ortalama hıza. 26 yaşındayım doktora sormuştum 12 ml yi ben normal kabul ederim demişti ama çok güvenemedim o doktora prostatit belirtilerine mesane ilacı verip yollamıştı.
Aliyasar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Aliyasar »

jamiryo yazdı:İnternette kimi kaynaklar 10 ml/s kimisi 21ml/s yazmış ortalama hıza. 26 yaşındayım doktora sormuştum 12 ml yi ben normal kabul ederim demişti ama çok güvenemedim o doktora prostatit belirtilerine mesane ilacı verip yollamıştı.
Benimde ortalama 10 falan 30 yaşındayım doktor mesane boynu yüksekliği var dedi çok sıkışınca idrar zor çıkıyo bide sabahları hareketli olduğum zaman daha kolay oluyo 20 saniyede bitiyo uzamıyo öyle bide 30 saniyeden uzun sürüyorsa sıkıntı diolar doktorlar mesane boynu yüksekliği var deyince iyice huzurum kaçtı çay kahve bira çok etkiliyor mesaneyi
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Aliyasar yazdı:
jamiryo yazdı:İnternette kimi kaynaklar 10 ml/s kimisi 21ml/s yazmış ortalama hıza. 26 yaşındayım doktora sormuştum 12 ml yi ben normal kabul ederim demişti ama çok güvenemedim o doktora prostatit belirtilerine mesane ilacı verip yollamıştı.
Benimde ortalama 10 falan 30 yaşındayım doktor mesane boynu yüksekliği var dedi çok sıkışınca idrar zor çıkıyo bide sabahları hareketli olduğum zaman daha kolay oluyo 20 saniyede bitiyo uzamıyo öyle bide 30 saniyeden uzun sürüyorsa sıkıntı diolar doktorlar mesane boynu yüksekliği var deyince iyice huzurum kaçtı çay kahve bira çok etkiliyor mesaneyi
Sistoskopi yaptırdınmı sen bende büyük ihtimal mesane boynu yüksekliği var ama ameliyatının riskli olması korkutuyor benide. Prostattaki iltihap kuruduğundan beri çok daha rahat işiyorum başlarken bekleme oluyor bazen o canımı sıkıyor. Çay kahve bira prostatit teşhisi konduğundan beri içmiyorum zaten onlar direk etkiliyordu beni. Acaba mesane boynu yüksekliği olanlar prostatit hastalığına daha kolay yakalanıyor olabilir mi Kadir abi böyle birşey olabilir mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

jamiryo yazdı:
Aliyasar yazdı:
Sistoskopi yaptırdınmı sen bende büyük ihtimal mesane boynu yüksekliği var ama ameliyatının riskli olması korkutuyor benide. Prostattaki iltihap kuruduğundan beri çok daha rahat işiyorum başlarken bekleme oluyor bazen o canımı sıkıyor. Çay kahve bira prostatit teşhisi konduğundan beri içmiyorum zaten onlar direk etkiliyordu beni. Acaba mesane boynu yüksekliği olanlar prostatit hastalığına daha kolay yakalanıyor olabilir mi Kadir abi böyle birşey olabilir mi
Daha öncede bahsettigim gibi mesane boyu yuksekliği prostatta olan bir patogenez sonucu olur.. BPH, prostatit ve prostat ca gibi.
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

kadir yazdı:
jamiryo yazdı:
Aliyasar yazdı: Benimde ortalama 10 falan 30 yaşındayım doktor mesane boynu yüksekliği var dedi çok sıkışınca idrar zor çıkıyo bide sabahları hareketli olduğum zaman daha kolay oluyo 20 saniyede bitiyo uzamıyo öyle bide 30 saniyeden uzun sürüyorsa sıkıntı diolar doktorlar mesane boynu yüksekliği var deyince iyice huzurum kaçtı çay kahve bira çok etkiliyor mesaneyi
Daha öncede bahsettigim gibi mesane boyu yuksekliği prostatta olan bir patogenez sonucu olur.. BPH, prostatit ve prostat ca gibi.

Ayın 11 inden itibaren olan herşey silinmiş abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

jamiryo yazdı:
kadir yazdı:
jamiryo yazdı:

Ayın 11 inden itibaren olan herşey silinmiş abi.
Bazen oluyor kardesim site bakımda oyüzden olabilir arastırıliyor.
Zweinark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zweinark »

Ben genelde günde 4-5 kere, çok çay ve su tükettiysem 6-7 kere gidiyorum. İşeme hızı genelde yüksek, görüntüden ve sesten anlıyorum. Zorlanma semptomlarım olmuyor pek. Bazenleri idrarın sonuna doğru hafif bir yanma hissediyorum. Genelde bir kaç saniye içinde geçiyor.

Stresli olduğum zaman ve kendimi kastığım zaman duramsama oluyor ve hızı düşüyor. Xatral tarzı ilaçlarla uygun düşük dozlu bazı antidepresanlar sorununuzu çözebilir.
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Zweinark yazdı:Ben genelde günde 4-5 kere, çok çay ve su tükettiysem 6-7 kere gidiyorum. İşeme hızı genelde yüksek, görüntüden ve sesten anlıyorum. Zorlanma semptomlarım olmuyor pek. Bazenleri idrarın sonuna doğru hafif bir yanma hissediyorum. Genelde bir kaç saniye içinde geçiyor.

Stresli olduğum zaman ve kendimi kastığım zaman duramsama oluyor ve hızı düşüyor. Xatral tarzı ilaçlarla uygun düşük dozlu bazı antidepresanlar sorununuzu çözebilir.
Bende o kendini kasma sürekli oluyor galiba işemeye başlamak için önce baya bir gevşemem gerekiyor. Fonksera 10mg kullanıyorum çok bir etki etmedi işemeye doktor bugün 20mg a çıkardı.
Zweinark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zweinark »

Hocam az önce dolu dolu ve roket hızında işedikten sonra bu mesajı atıyorum.

İşerken sevdiğiniz bir müziği dinlemek, sizi rahatlatacak komik videoları izlemek işe yarayacaktır diye düşünüyorum. Bazen de dikkatinizi vereceğiniz bir yer olması, örneğin bir metni okumak gibi bir işlem fayda sağlayabilir. Siyaset ve gündem okumayın ama, stres yaparsınız boş yere. Kaslarınız ne kadar stabil durumda olursa o kadar rahat edersiniz.

Ben belki de bu konuyu hiç takmadığım ve rahat olduğum için işeme semptomu yaşamadım. Daha önce dediğim gibi, batma ve yanma problemini çözersem benden mutlusu yok..