Yeni Prostatit Teorilerim Tecrübe sahipleri buraya

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
emre034
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Yeni Prostatit Teorilerim Tecrübe sahipleri buraya

Mesaj gönderen emre034 »

Forumda çok forumda tanıyan arkadaşlar oldu, Bu gün tam 1 yıl oldu bu hastalığa yakalanalı....
Bu süre zarfında bir çok teori elde ettim

1. Evet bir enfeksiyona yakalandık, Bu prostata ulaştı ve orada hasar bıraktı (kesin)
1-2 aylık antibiyotik ile oradaki bakteriyi yok ettik peki sonrasında kalan hasar...

Bence en önemli kısım burada,

Ben hasar gören (kas yapısıda bozuk olduğu için) prostata her idrar çıkışında idrarın girdiğini ve oradaki yaraya zarar verdiğini ve buna bağlı prostatın şiştiğini düşünmekteyim.

Aynı şekilde kaslardaki problemden dolayı, ejekülasyonu partnerinizle yapmadığınız taktirde prostatın içerisinin tam boşaltılamadığını kalan prostat sıvısının buradaki inflamasyonlu olan bölgeyi tahrip ettiğini ve yine prostatın şişmesine sebep olduğunu düşünüyorum.

Yakı otu, ısırgan bunları kullandığınızda semptonlar hafifler, aslında bu tarz bitkiseller bana göre idrar yolu antiseptiği gibi... Başka aklıma birşey gelmiyor.

Doktorların düşünemeyeceği şeyler aklımıza gelmeye başladı

Bu arada merak edenler için, 85 gün antibiyotik kür aldıktan sonra prostatım küçüldü, ama ağrılarım tamamen geçmedi, 85 gün prostatta ihtihap olmasına müsade etmedim, %10 daha iyi oldum diyebilirim, ee 1 yıl antibiyotik kullanacak bir bünyemizde kalmadı malesef son şansımı denemiş oldum. benim bu işten anladığım gerçekten bu

Sorun bakteri değil, prostattaki inflamasyon

Ayrıca okuyan doktorlar olursa onlara ek bir sorum:

Buradaki teorim şu, hasarlı prostatın tamamen idrar yolu ile bağlantısı kesilip (cerrahi müdahale ile belirli bir süre için) veya veya prostatın olduğu idrar yoluna geçici bir stend takılması ile prostatın rahatlaması sağlanabilir mi ?