Sık idrar hissi sorununu atlatabilen varsa yazabilir mi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
selocs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Sık idrar hissi sorununu atlatabilen varsa yazabilir mi

Mesaj gönderen selocs »

İlk başta 3 kutu cipro + 1 kutu monodoks kullanmıştım geçmişti , maalesef hastalık nüks etti tekrar kullandım etki etmiyor ,
Antibiyogram yaptırdım bactrim duyarlı diyor ama sıfır etkisi oldu

Sorunum başlıca sık idrar hissi , ağrı sızı yok
Çözebilen varsa yazsın lütfen , hayırlı akşamlar
Blackened
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Sık idrar hissi sorununu atlatabilen varsa yazabilir mi

Mesaj gönderen Blackened »

Sık idrar hissi, alt karın ağrısı bu hastalığın en lanet belirtisi. Bende önceden yanma batma falan vardı. Onlar hikayeymiş. Asıl olay sık idrar hissi ve alt karın ağrısı imiş.

Sık idrar ve mesaneyi boşaltamama hissi için mesane boynu yüksekliği tanısı konuyor (tabi bakteri vs vs yok ise) bu tanı da sistoskopi ile çıkıyor.

Şimdilik rahatlatması için xatrall veriyorlar (bende işe yaramadı diyebilirim)
ozankizil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen ozankizil »

merhabalar iyileşenlere geçmiş olsun iyileşmekte olanlara acil şifalar diliyorum, aynı durum yani sık idrar hissi sıkışıklığı bende de var, tam çözüme ulaşamadım, doçent bir ürolog tens cihazı ile haftada 1 30dak seanslarla 12 seans idrar hissi semptomlarının mesanede eğitimi gibi bir uygulaması oldu, biraz düzelme var ama ara ara geceleri rahatssız etmeye devam eediyor.
serhatt1

Mesaj gönderen serhatt1 »

Şu bende vardı aşırı derece beni zorluyordu misal verecek olursak yarım litre işiyorum oh be bitti diyordum 2 dakika sonra his var ama idrar yoktu ve çok fena ağrı yapıyordu bende geçti
Powerturk

Mesaj gönderen Powerturk »

Bendede sık idrar durumu, karın alt bölge ağrısı zaman zaman, bağırsak rahatsızlığı , makat dolgunluğu var , antibiyotik kullanmaya devam ediyorum Lavinat ,Biteral ve piyeloseptyl kombinasyonunu deniyorum çözüm almadım.

Birde kemik, eklemlerde çatır çatır sesler yaparmi bu yolla bulaşan herhangi bir patojen? Yaşayan varmı böyle birşey?
Blackened

serhatt1 yazdı:Şu bende vardı aşırı derece beni zorluyordu misal verecek olursak yarım litre işiyorum oh be bitti diyordum 2 dakika sonra his var ama idrar yoktu ve çok fena ağrı yapıyordu bende geçti
Nasıl geçirebildin serhat?

Bu arada ben forumda bayağı eskiyim arkadaşlar. Bu hastalık bende 2015 gibi başladı. Fakat tek derdim ereksiyon sırasında yanma idi. Daha sonra makatta da yanmalar başladı. En son da sık idrar, idrar hissi ve alt karın ağrısı başladı. 7 yıllık süreçte en zoru sürekli idrar hissi idi.

Bunun için çok doktor dolaştım ama sonuç alamadım. Sıkıntımın enfeksiyon kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum.

En son koç üniversitesi hastanesinde prof. Dr. Yakup kordan'a gideceğim. Bu adam aynı zamanda koç ünv hastanesinin üroloji bölüm başkanı.

Oraya gittikten sonraki deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Üstat geçmiş yazılarınızı okudum. Bende cinsel bulaşla girdim bu cehennemin icine. Cüneyt hoca diye birine masaj yaptırmayı düşünüyorum. Hic yaptırdınız mı 6 yada 8 seans masaj
Blackened

Cüneyt hocadan çok bahsediliyor fakat ona gitmedim. Yani masajla bitirilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Aradan geçen süre sonunda mesane boynu yüksekliği oluştuğunu düşünüyorum ki, devlet hastanesinde bana sistoskopi yapan bir doktor bende mesane boynu yüksekliği olduğunu, bunun için de sık idrar hissi yaşadığımı söylemişti. Ben yine de emin olmak istiyorum.
serhatt1

Valla açıkçası benim hastalıktaki 2.5 ayımı bitirdikten sonra Cüneyd hocaya gittim bana iyi geldi masajı diğer doktorlara göre farklı yaptığını zannediyorum prostatı 6 ya bölüyor her bölgeye 10 ar masaj yapıyor yaptıktan sonra kanalların açıldığını ben hissettim ilk ayki seanslarım bitti benim + antibiyotik kullanıyorum şu an, antibiyotik kullanımda bir tik sadece idrarın geldiği yolda hafif yanma var fakat idrara çıktığımda bu olmuyor bakalım yavaş yavaş ilerliyorum
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

serhatt1 yazdı:Valla açıkçası benim hastalıktaki 2.5 ayımı bitirdikten sonra Cüneyd hocaya gittim bana iyi geldi masajı diğer doktorlara göre farklı yaptığını zannediyorum prostatı 6 ya bölüyor her bölgeye 10 ar masaj yapıyor yaptıktan sonra kanalların açıldığını ben hissettim ilk ayki seanslarım bitti benim + antibiyotik kullanıyorum şu an, antibiyotik kullanımda bir tik sadece idrarın geldiği yolda hafif yanma var fakat idrara çıktığımda bu olmuyor bakalım yavaş yavaş ilerliyorum
Lökesit baktınız mı hocam ne çıkıyor
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

serhatt1 yazdı:Valla açıkçası benim hastalıktaki 2.5 ayımı bitirdikten sonra Cüneyd hocaya gittim bana iyi geldi masajı diğer doktorlara göre farklı yaptığını zannediyorum prostatı 6 ya bölüyor her bölgeye 10 ar masaj yapıyor yaptıktan sonra kanalların açıldığını ben hissettim ilk ayki seanslarım bitti benim + antibiyotik kullanıyorum şu an, antibiyotik kullanımda bir tik sadece idrarın geldiği yolda hafif yanma var fakat idrara çıktığımda bu olmuyor bakalım yavaş yavaş ilerliyorum
Zafer hocadan derman bulamayanlardanım. Bende Cüneyt bey umut ışıgı umarım ise yarar
serhatt1

Lökosit ilk yüksek çıkmıştı sonrasında 1 kademe indi şu an iğnelerle devam ediyorum 5 tane genta iğne ile klindan yazdı fakat şunu fark ettim iğneyi yaptırdığım ilk iki gün hiçbir şeyim yoktu 3. İğneyi bugün vurdurdum nasıl desem idrarın tam çıkış noktası penisin baş kısmında alttaki idrar borusunda acayip kaşıntı oluşmaya başladı idrar yaparken bir sıkıntı yaratmıyor hatta kaşıntı azalıyor fakat onun haricinde kaşınıyor dur bakalım
körfezli4141

Mesaj gönderen körfezli4141 »

Ben Almanya'dan getirttigim polstimol ile sık idrar olayını aştım bana iyi geldi başkasına iyi gelir mi bilmem
Blackened

körfezli4141 yazdı:Ben Almanya'dan getirttigim polstimol ile sık idrar olayını aştım bana iyi geldi başkasına iyi gelir mi bilmem
Polstimol nedir? İyi geleceğini bilsem hemen getirtirim vallahi.

Benim 7 ekimde koç üniversitesi hastanesinin üroloji bölüm başkanı ile randevum var. Sık idrar sorununu noktalamak istiyorum. Siatoskopi ise sistoskopi. Ama bana xatrall verip göndermesin orada olay çıkarırım. :x

Yani önceden yanmalarım vardı sadece onu kafaya takıyordum. Ne aptalmışım. Yanma falan hikayeymiş sık idrar hissi ve alt karın ağrısının yanında.

Prostatit olan arkadaşlara şunu söylemek isterim; eğer işeme sıkıntınız yoksa çok dert etmeyin (bana güvenin) kendinize iyi bakın, spor yapın. Gerçekten kafaya takılacak bir şey değil. Taa ki işemede güçlük, sık idrar, karın altı ağrısı vb. semptomlar gelene kadar.

Sanıyorum ki bu hastalığın da en üst level'ı bu olmalı.

Hastaneye gittikten sonra sizi bilgilendireceğim inşallah..
Blackened

Özellikle gece idrar hissi alt karın ağrısı uyutmuyor. Sadece gece semptomu azalsa da rahat uyusam ona bile razıyım. Gece 2-3 kere tuvalete gitmeyi saymıyorum bile.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Blackened yazdı:Özellikle gece idrar hissi alt karın ağrısı uyutmuyor. Sadece gece semptomu azalsa da rahat uyusam ona bile razıyım. Gece 2-3 kere tuvalete gitmeyi saymıyorum bile.
Blackened hocam tüm yazışmalarınızı okudum. Hayli zaman olmuş.Umuyorum tamamen geçer artik. Sizle ayni sebeble bu işin içinde buldum kendimi. Hic masaj yaptırdınız mı ? Faydasına inaniyor musunuz? Kültür -antibiyogram yaptırdınız mı? Yıllarca peşinizi birakmayan bu bakteri nedir acaba
körfezli4141

Sadece bir kutu günde iki tane aldım o bile fark etti
körfezli4141

Bu ilaç değil gıda takviyesi gibi bir şey
arda87
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen arda87 »

bu polstimol nasıl alınabilir? yurt dışından mı getiriliyor?
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Blackened yazdı:Özellikle gece idrar hissi alt karın ağrısı uyutmuyor. Sadece gece semptomu azalsa da rahat uyusam ona bile razıyım. Gece 2-3 kere tuvalete gitmeyi saymıyorum bile.
Dostum kandida diyeti yap. Kekik adaçayı biberiye taze zencefil ıhlamur çayı iç. Kekik yağı, çay ağacı yağı vb tüket. Kahvaltıda soğan akşam sarımsak. 30 gün sonra rahat uyuyabileceğini düşünüyorum
Blackened

BruceLee yazdı:
Dostum kandida diyeti yap. Kekik adaçayı biberiye taze zencefil ıhlamur çayı iç. Kekik yağı, çay ağacı yağı vb tüket. Kahvaltıda soğan akşam sarımsak. 30 gün sonra rahat uyuyabileceğini düşünüyorum
Candida diyetine bir göz atmıştım. Neredeyse herşey yasak gibi. Zor bir diyet. Kekik yağı, çay ağacı yağını nasıl kullanacağım? (Diğerleri tamam soğan sarımsak kekik adaçayı gibi..)
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Gece uyanmalardan kandida diyeti sayesinde kurtuldum. Kandida diyeti prostatitten zor değil. Bu yağları kahvaltı veya akşam yemeği üzerine 3-7 damla arası, kendi dilediğince, ister bardaktaki suya damlat da iç ister ağzına damlat da üstüne su iç. Dilediğin gibi. Akşam yemeğinin üstüne 3 karanfil emmeni de tavsiye ederim
Blackened

BruceLee yazdı:Gece uyanmalardan kandida diyeti sayesinde kurtuldum. Kandida diyeti prostatitten zor değil. Bu yağları kahvaltı veya akşam yemeği üzerine 3-7 damla arası, kendi dilediğince, ister bardaktaki suya damlat da iç ister ağzına damlat da üstüne su iç. Dilediğin gibi. Akşam yemeğinin üstüne 3 karanfil emmeni de tavsiye ederim
Tamamdır çok teşekkür ederim. Deneyeceğim yarından itibaren.
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

selocs yazdı:İlk başta 3 kutu cipro + 1 kutu monodoks kullanmıştım geçmişti , maalesef hastalık nüks etti tekrar kullandım etki etmiyor ,
Antibiyogram yaptırdım bactrim duyarlı diyor ama sıfır etkisi oldu

Sorunum başlıca sık idrar hissi , ağrı sızı yok
Çözebilen varsa yazsın lütfen , hayırlı akşamlar
Merhaba geçmiş olsun bende vardı sık israr kudret narı kapsül halde kullandım kızılcık şerbeti betaglukan kullan üçünü iki ay kullan sık idrar sorunun çözer bende cözdü yani sizdede çözebilir deneyin bunu