Uzun zaman sonra nüks yaşadım

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Uzun zaman sonra nüks yaşadım

Mesaj gönderen mera »

Arkadaşlar selamlar, Ben 2016 yılında prostatit olmuştum ve 1 seneye yakın zorlu süreçlerden geçtim.Neredeyse bahsi geçen tüm doktorlar gittim.Kültür ve pcr yaptırdım.O zamanlar pcr’da micoplasma ve üreoplazma üremişti.Antibiyotik sıcak uygulamaları takviyeler ve antidepresan kullanımına başlayarak bu hastalıktan büyük oranda kurtulup hayatıma devam ettim.Tabi çok zor süreçlerdi 6 sene geçmiş soğukta denizde vs hep aklında oluyor insanın.Ama hastalığı genel anlamda unutmuştum diyebilirim.Sadece idrar debim düşüktü.

10 gün önce tekradan nüks yaşadım zafer hocaya gittiğimde 7-8 lokosit ve hafif enf dedi.Neden nüks yaşadım bilmiyorum da.Düzenli spora giden evli soğukta pek kalmayan biriyim.Bazı streslerim oldu belki de o tetikledi bilemiyorum.

Zafer hoca klindan ve taravid yazdı semptomlar daha da arttı yarıda kestim.Sonra desefin iğne verdi o da pek işe yaramadı 3 tane vuruldum.şimdi tavanic ile devam ediyorum.Tavanic 1 kutu yazdı yeni başladım.
semptomlar:Makat bölgesi doluluk ağrı,prostatta şişlik hissi,cinsel isteksizlik ve zor sertleşme(psikolojk olarak çöktüm büyük ihtimal sebebi),yavaş işeme, kasık ağrıları.

2 sorum var
-Psikolojim çok bozuk o süreçler aklıma geldikçe mahvoluyorum.Stresten ve düşünmekten her sabah 5 te uyanıyorum ve uyuyamıuorum.Kimseyle iletişim kurmak istemiyorum nasıl çalışıcam o da meçhul.Antidepresana başlamalı mıyım?
-Nüks yaşama ilk hastalık dönemine göre daha mı kolay iyileşebilir.

son durumda 3-4 gün önce yerime zor oturuyordum.Şimdi bi tık daha iyiyiö ama semptomlar devam etmekte.

kadir abi ve diğer arkadaşlardan.İlaç kullanımı için ve diğer sorularım için görüş ve önerileriniz bekliyorum.
mera

Re: Uzun zaman sonra nüks yaşadım

Mesaj gönderen mera »

Ek olarak senelerdir 3 günden uzun boşalmazsam meni yoğunlaşıyor ve çıkışı çok zor oluyor sanki takılıyor.Askere gidip 15 gün boşalmadığımda prostat kasılıyor fakat dışarı çıkış engelleniyor gibi 1 damla çıkmıştı.Seyreldikçe düzeliyor.Bunun için ek bir öneriye de ihtiyacım var.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Ben bu iste psikolojinin bakteriler tarafindan bozulduguna inananlardanim. Ornegin tedavi edilemeyen sifiliz(frengi) adami deli eder. Ornegin sizofreni hastaliginda beyinde bakterilerin bulunmasi. Prostatitte de olay bence benzer. Bendeki bakteriye karsi etkili antibiyotik tedavisi kullandigim donem psikolojim inanilmaz duzelmisti. Herkes psikolojiyi semptomlarin bozdugunu dusunuyor, soyluyor. Belki de haklilar agri, sizi kesinlikle psikoloji bozuyor ama bakterilerin de bunu yaptigina inaniyorum. O yuzden antidepresan olayi etkin tedaviyi bulduktan sonra psikoloji duzelmezse eklenmeli tedaviye. Yasadigin nuks icin uzgunum ama bu iste bu kacinilmaz sanirim. Ne kadar da dikkat etsek oluyor iste. Bende de nuks oldu ve ayni sureci tekrar yasamaktan, ayni cabayi bir daha gostermekten yoruluyor ve korkuyorum. Ama malesef ki bizim de hayatimiz bu kardes. Savasmaya devam. Isin kotu tarafi eskiden iyi gelen tedavi nuksten sonra ise yaramayabiliyor. Ben bunu da tecrube ettim Zafer Oyman'da. 8 yilda 2 kez rahat edebildim sadece. Ilki Zafer hocaylaydi biteral klindan genta kombinleri ile sanirim tam hatirlamiyorum. Nuksten sonra ayni tedaviyi uyguladim hic ise yaramadi. Daha sonra 2 3 yil surundukten sonra biyofilmlere karsi etkili antileri arastirdim tabi bu surecte bir suru anti denedim hic bana misin demedi. Ne zamanki biyofilmlere karsi etkili olan rifampisin, cipro tarzi antilere gectim rahatlamalar tekrar basladi. Su an yine nukse dogru gidiyorum belli hissediyorum. Sanirim artik termoterapi, faj tedavisi gibi yontemleri deneyecegim. Cunku ne kadar basarili anti bulsam da en ufak biseyde nuks yasaniyor. Gecmis olsun.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

mera yazdı:Arkadaşlar selamlar, Ben 2016 yılında prostatit olmuştum ve 1 seneye yakın zorlu süreçlerden geçtim.Neredeyse bahsi geçen tüm doktorlar gittim.Kültür ve pcr yaptırdım.O zamanlar pcr’da micoplasma ve üreoplazma üremişti.Antibiyotik sıcak uygulamaları takviyeler ve antidepresan kullanımına başlayarak bu hastalıktan büyük oranda kurtulup hayatıma devam ettim.Tabi çok zor süreçlerdi 6 sene geçmiş soğukta denizde vs hep aklında oluyor insanın.Ama hastalığı genel anlamda unutmuştum diyebilirim.Sadece idrar debim düşüktü.

10 gün önce tekradan nüks yaşadım zafer hocaya gittiğimde 7-8 lokosit ve hafif enf dedi.Neden nüks yaşadım bilmiyorum da.Düzenli spora giden evli soğukta pek kalmayan biriyim.Bazı streslerim oldu belki de o tetikledi bilemiyorum.

Zafer hoca klindan ve taravid yazdı semptomlar daha da arttı yarıda kestim.Sonra desefin iğne verdi o da pek işe yaramadı 3 tane vuruldum.şimdi tavanic ile devam ediyorum.Tavanic 1 kutu yazdı yeni başladım.
semptomlar:Makat bölgesi doluluk ağrı,prostatta şişlik hissi,cinsel isteksizlik ve zor sertleşme(psikolojk olarak çöktüm büyük ihtimal sebebi),yavaş işeme, kasık ağrıları.

2 sorum var
-Psikolojim çok bozuk o süreçler aklıma geldikçe mahvoluyorum.Stresten ve düşünmekten her sabah 5 te uyanıyorum ve uyuyamıuorum.Kimseyle iletişim kurmak istemiyorum nasıl çalışıcam o da meçhul.Antidepresana başlamalı mıyım?

son durumda 3-4 gün önce yerime zor oturuyordum.Şimdi bi tık daha iyiyiö ama semptomlar devam etmekte.

kadir abi ve diğer arkadaşlardan.İlaç kullanımı için ve diğer sorularım için görüş ve önerileriniz bekliyorum.
Kaç yaşındasınız kardeşim
mera

Mesaj gönderen mera »

29 kardeşim.Valla zor ne diyim
prosta50

mera yazdı:29 kardeşim.Valla zor ne diyim
Tavanic kaç kutu yazdı. Bu konuda en iyi antibiyotik odur.
mera

Mesaj gönderen mera »

prosta50 yazdı:
mera yazdı:29 kardeşim.Valla zor ne diyim
Tavanic kaç kutu yazdı. Bu konuda en iyi antibiyotik odur.
1 kutu yazdı ama bitince tekrardan lokosit kontrolü yapıcam duruma göre tavanic devam isticem.Hocayla konuşup yanınca tetradox kombini yapabilirim.daha önce 2 kutu tavanic bana iyi gelmişti sonra geri geldi farklı semptomlar ile flexlevo ve tetredox devam etmiştim.Farklı ilaçlar kullanmadım.
mayıs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen mayıs »

mera yazdı:Arkadaşlar selamlar, Ben 2016 yılında prostatit olmuştum ve 1 seneye yakın zorlu süreçlerden geçtim.Neredeyse bahsi geçen tüm doktorlar gittim.Kültür ve pcr yaptırdım.O zamanlar pcr’da micoplasma ve üreoplazma üremişti.Antibiyotik sıcak uygulamaları takviyeler ve antidepresan kullanımına başlayarak bu hastalıktan büyük oranda kurtulup hayatıma devam ettim.Tabi çok zor süreçlerdi 6 sene geçmiş soğukta denizde vs hep aklında oluyor insanın.Ama hastalığı genel anlamda unutmuştum diyebilirim.Sadece idrar debim düşüktü.

2 sorum var

Kardeşim bu rahatsızlık hiç geçmiyormu devamlı nüksmü yaşatıyor insana zaten piskoloji sıfır hayatımız boyunca bununlamı yaşıcaz anlamadım kimseyi üzmek yada sıkıntıya sokmak değil amacım sadece merakımdan soruyorum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun bitik hayatan soğumuş ve sosyal lik sıfır hayatımızı çok etkiliyor
mera

Mesaj gönderen mera »

bilmiyorum o zamanlar forumdan konuştuğum arkadaşlardan sorunlar yaşayan da var iyişende var.Aktif değiller burada ama görüşüyoruz.Eskiden çok uğraşıp rahat seviyelere geldim ama ne antibiyotikler ne masajlar ne doktorlar bi dünya para döktüm zamanla düzeldi ama şimdi evliyim ve farklı sorumluklar da var.Zor baya zor.Allahtan ümit kesilmez.
mera

Mesaj gönderen mera »

mıtu48 yazdı:
mera yazdı:bilmiyorum o zamanlar forumdan konuştuğum arkadaşlardan sorunlar yaşayan da var iyişende var.Aktif değiller burada ama görüşüyoruz.Eskiden çok uğraşıp rahat seviyelere geldim ama ne antibiyotikler ne masajlar ne doktorlar bi dünya para döktüm zamanla düzeldi ama şimdi evliyim ve farklı sorumluklar da var.Zor baya zor.Allahtan ümit kesilmez.
O zamanlar ne yapmistiniz hocam PCR kültür yapmismiydiniz bakteri varmiydi yaptığınız şeyler neydi
Evet ben kısa sürede araştırmalarımla prostatit olduğunu anlayıp.Kültür yaptırdım ve kültürde üreoplazma pcr da üreoplazma micoplasma çıktı.Tabi çok tecrübeli olmadığımdan duyarlı duyarsız vs sormadım.Doktor bana tavanic 2 hafta demişti.Semptomlarım çok ağırdı.jöle kıvam peniste hissizlik idrar sorunları ağrılar peniste üşüme yani ne varsa vardı ölsem de kurtulsam diyordum.Sonra tavanic ilk etapta baya semptomumu iyileştirdi.Geri geldi bazıları ama benzer tedaviyle flexilova tetradox monodox tavanic içtim.Yaklaşık 7 8 ayda normal hayatıma devam edebiliyordum.
prosta50

Flexsivo tavanic in 750mg formu. Tavanic ve flexsivo bu konuda iyi ilaçlardır. En azından semptomları rahatlatır. Cravit te etkili bir ilaçtır ama şu an bulunmuyor. Bana doktorum iki kutu kutu tavanic yazmıştı bir ay aralıklı kullan demişti. Tavanic 5.günden itibaren etki etmeye başlar. Doktor kontrolünde alınmalı mutlaka. Çok kullanımı tendon ağrıdı yapıyor aralıklı kullanılmalı.
mera

Mesaj gönderen mera »

prosta50 yazdı:Flexsivo tavanic in 750mg formu. Tavanic ve flexsivo bu konuda iyi ilaçlardır. En azından semptomları rahatlatır. Cravit te etkili bir ilaçtır ama şu an bulunmuyor. Bana doktorum iki kutu kutu tavanic yazmıştı bir ay aralıklı kullan demişti. Tavanic 5.günden itibaren etki etmeye başlar. Doktor kontrolünde alınmalı mutlaka. Çok kullanımı tendon ağrıdı yapıyor aralıklı kullanılmalı.
Evet,zatüre haricinde devlette karşılamıyor dedi eczacı.1 hafta kullanıp duruma bakıcam.Dün 1 tane içtim etki görmek için 3-4 gün en az beklemem gerekiyor sanırım.Şu an sıcak su torbasına oturdum yazıyorum.Geçici bi rahatlık veriyor.
prosta50

İlk kutu bitince mutlaka rahatlama olur hergün aynı saatte yemekten sonra alın
mera

Mesaj gönderen mera »

prosta50 yazdı:İlk kutu bitince mutlaka rahatlama olur hergün aynı saatte yemekten sonra alın
tamamdır teşekkürler
Eskihasta

Mesaj gönderen Eskihasta »

2 sorum var

Xanax iç semptomların hafifliyormu bak bence.