Sabah ilk idrar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Aliyasar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Sabah ilk idrar

Mesaj gönderen Aliyasar »

Arkadaşlar Bayadır bu sorun var sabah uyandığım zaman idrar tayziği baya düşük oluyo bide bağırsaklar doluyken düşük oluyo normalde özelikle hareketli olduğum zaman normal oluyo bu durumu yaşayan varmı sistoskopi yaptırmalımıyım yoksa normal bir durummu
Aliyasar

Re: Sabah ilk idrar

Sadece sabah oluyo normalde öyle olmuyo spora başlıca olmazsa gün içinde öyle bir sıkıntı olmuyo mesane boynu mu yüksek yoksa prostat büyüdümü yaşım 30 daha anlamadım prostatitin semptomları geçti sayılır pek ağrım sızım olmuyo Bayadır hareketli olduğum zaman 15 saniyede bitiyo idrarım ama sabah 1 dakikada zor yapıyorum
gokhan57
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen gokhan57 »

Kral tek sorunun bu mu kaldı? İlaç kullandın mı?
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

floyd yazdı:
Aliyasar yazdı:Arkadaşlar Bayadır bu sorun var sabah uyandığım zaman idrar tayziği baya düşük oluyo bide bağırsaklar doluyken düşük oluyo normalde özelikle hareketli olduğum zaman normal oluyo bu durumu yaşayan varmı sistoskopi yaptırmalımıyım yoksa normal bir durummu
sistoskopiye gerek yok...

kaslarla alakalı bi durum....pelvik bölge uykudayken idrarı tutabilmek için belli seviyede kendini kasıyor, ilk tuvalette de bunun etkisini hissediyorsun.....normalde durum böyle olmaz ama prostatitlilerde oluyor böyle şeyler
Aynen, bütün mesele bu.

Herkeste kas kaynaklı şikayetler olduğunu iddia etmiyorum ama floydun da belirtiği gibi sabah ilk idrarın zayıf olması gece uyurken bile kaslarımız kastığımızı gösteriyor. Daha sonra gün içinde idrarın normal hale gelmesini ancak böyle açıklıyabiliyorum.
Aliyasar

gokhan57 yazdı:Kral tek sorunun bu mu kaldı? İlaç kullandın mı?
Evet genelde sabah idrarı zayıf oluyo ama bu mesane boynu yüksekliğini akla getiriyor oda sistoskopi ile bakılır
Aliyasar

Aliyasar yazdı:
gokhan57 yazdı:Kral tek sorunun bu mu kaldı? İlaç kullandın mı?
Evet genelde sabah idrarı zayıf oluyo ama bu mesane boynu yüksekliğini akla getiriyor oda sistoskopi ile bakılır
Hareketli olduğum zaman debi baya Bi artıyor sıkıntı olmuyo buda kaslara alakalı olduğunu gösteriyor tam bende anlamadım
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Bendede var bu sıkıntı sabah ilk idrarı başlatmakta güçlük çekiyorum ve işeme debisi çok düşük oluyor.
Aliyasar

jamiryo yazdı:Bendede var bu sıkıntı sabah ilk idrarı başlatmakta güçlük çekiyorum ve işeme debisi çok düşük oluyor.
İdrar tutma kasının aşırı kasılması sfinkerların yani normalde bazı insanlarda bu kas grubu kasılı oluyormuş gün içindede başlatmada zorluk çekiyosan debi düşükse büyük ihtimal cerrahi tedavi gerekecek yani en azından benim gittiğim doktor öyle söyledi ama bir kaç doktora daha sorcam sonuçta bu ameliyattan sonra sperm geri kaçıyo bu sıkıntıdan olan arkaşlar varsa aydınlatırsanız sevinirim
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Aliyasar yazdı:
jamiryo yazdı:Bendede var bu sıkıntı sabah ilk idrarı başlatmakta güçlük çekiyorum ve işeme debisi çok düşük oluyor.
İdrar tutma kasının aşırı kasılması sfinkerların yani normalde bazı insanlarda bu kas grubu kasılı oluyormuş gün içindede başlatmada zorluk çekiyosan debi düşükse büyük ihtimal cerrahi tedavi gerekecek yani en azından benim gittiğim doktor öyle söyledi ama bir kaç doktora daha sorcam sonuçta bu ameliyattan sonra sperm geri kaçıyo bu sıkıntıdan olan arkaşlar varsa aydınlatırsanız sevinirim
Gün içinde sabahki gibi hiç olmuyor hele prostatit belirtileri iyileştiği dönemde nerdeyse hemen başlatıyordum idrarı. Ama sabah ilk idrar acayip zor çıkıyor gittiğim makat doktoru sende anismus olabilir demişti. Sabah ilk kalktığımda da makat kaslarımı tüm gece sıktığımı hissediyorum diş sıkma filan da oluyor uyurken stresli bir insanım. Benim sfinkterler çok fazla sıkılı olabilir dediğin gibi gevşetmesini nasıl yapcaz peki bunun.
Aliyasar

jamiryo yazdı:
Aliyasar yazdı:
Gün içinde sabahki gibi hiç olmuyor hele prostatit belirtileri iyileştiği dönemde nerdeyse hemen başlatıyordum idrarı. Ama sabah ilk idrar acayip zor çıkıyor gittiğim makat doktoru sende anismus olabilir demişti. Sabah ilk kalktığımda da makat kaslarımı tüm gece sıktığımı hissediyorum diş sıkma filan da oluyor uyurken stresli bir insanım. Benim sfinkterler çok fazla sıkılı olabilir dediğin gibi gevşetmesini nasıl yapcaz peki bunun.
bilmiyorum ki bilen biri varmı diye sordum zaten
sonik

Mesaj gönderen sonik »

Bende hem sabah oluyor hemde dar bir kot pantolonu uzun süre giyersem oluyor hocam. Bunun için aşırı sıkışık değilsem uyanınca veya kotu çıkarınca 10 dakika bekliyorum öyle giriyorum