Tavanic (Antibiyotik)

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
NeverGiveUp

Tavanic (Antibiyotik)

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Yine kronik prostatitli hastalara reçetelenebilen ağır abilerden bir antibiyotik.. Deneyen olduysa gözlemlerini aktarsın lütfen...

Eski forumdan allame demis ki;
kullandığım antibiyotikler içerisinde en etkili olanı noroxin ve tavanic. maalesef noroxin in ülkemizde satışı durdu. bu sorunum ilk ortaya çıktığında azosilin vb antibiyotiklerle iyileştirmeye çalışmıştı doktor. ben internette bir doktorun makalesinden noroxin in kronik prostat iltihabında en etkili ilaçlardan biri olduğunu okumuştum. türkiye de üretimi durmasına rağmen eczanelerde ve ecza depolarında olanlardan 7-8 kutu elde edebilmiştim. şikayetimin ortaya çıkmasından 5-6 ay sonra 7-8 kutu noroxin sayesinde şikayetlerimin yüzde 90-95 ı geçmişti. ama maalesef ondan sonra bulamadım bu ilacı. daha sonra nükseden ataklarda yine cipro, tavanic gibi antibiyotikleri denedim. ciproya nazaran tavanic daha etkili oldu. (2 kutudan sonra prostata etki edebiliyor antibiyotikler ilk kutuda etki etmiyor diye bırakmamak gerek. 2. kutudan sonra şikayetler yavaş yavaş azalıyor.) ve her nüksetmeden sonra tavanic kullandım yaklaşık 1 yıldır yok denecek kadar azalmıştı şikayetlerim. ta ki 2013 ağustos sonunda tatildeyken denizde fazla kalıp üşütmem sonrası soğuk algınlığıyla vücut direncimin düşmesi ile şikayetlerim yoğun bir şekilde geri geldi. bugün yine doktora gittim cipro nunda etkili olduğunu söyledi. 2 hafta onu da deniyecem. sonucu burdan yazarım.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
prostatiniseveyim

Re: Tavanic (Antibiyotik)

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Arkadslar googla tavanic yada levoflaksin yazip eksi sozluk ile birlikte aratin sozlukteki yorumlara bakin bazilari kemoterapi ile es tuutmus bir suru yan etkiden bahsediyo ben 3 kutu kullandim ya az kullandim yada cok kullandim ama o sirada iki hocada ilaci birak dedigi icn uc kutuda kestim zitromax i es gecmeyin sadece uc tane var kutuda cok
murat06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen murat06 »

NeverGiveUp yazdı:Yine kronik prostatitli hastalara reçetelenebilen ağır abilerden bir antibiyotik.. Deneyen olduysa gözlemlerini aktarsın lütfen...

kullandığım antibiyotikler içerisinde en etkili olanı noroxin ve tavanic. maalesef noroxin in ülkemizde satışı durdu. bu sorunum ilk ortaya çıktığında azosilin vb antibiyotiklerle iyileştirmeye çalışmıştı doktor. ben internette bir doktorun makalesinden noroxin in kronik prostat iltihabında en etkili ilaçlardan biri olduğunu okumuştum. türkiye de üretimi durmasına rağmen eczanelerde ve ecza depolarında olanlardan 7-8 kutu elde edebilmiştim. şikayetimin ortaya çıkmasından 5-6 ay sonra 7-8 kutu noroxin sayesinde şikayetlerimin yüzde 90-95 ı geçmişti. ama maalesef ondan sonra bulamadım bu ilacı. daha sonra nükseden ataklarda yine cipro, tavanic gibi antibiyotikleri denedim. ciproya nazaran tavanic daha etkili oldu. (2 kutudan sonra prostata etki edebiliyor antibiyotikler ilk kutuda etki etmiyor diye bırakmamak gerek. 2. kutudan sonra şikayetler yavaş yavaş azalıyor.) ve her nüksetmeden sonra tavanic kullandım yaklaşık 1 yıldır yok denecek kadar azalmıştı şikayetlerim. ta ki 2013 ağustos sonunda tatildeyken denizde fazla kalıp üşütmem sonrası soğuk algınlığıyla vücut direncimin düşmesi ile şikayetlerim yoğun bir şekilde geri geldi. bugün yine doktora gittim cipro nunda etkili olduğunu söyledi. 2 hafta onu da deniyecem. sonucu burdan yazarım.
abı sen kac kutu antıbıyotık kullanmıstın doktorlar bana 2 hafta verıyo gonderıyor sıkayetlerde gerıleme olmuyor aynı kalıyor bugun artık en sonuncusuna dedım hocam 4 haftadan oncesı etkı etmıyolar dıyolar dedım dogru dedı benım ıdrar yolu ıltıhabı cıktı bugun onunla ılgılı ıgne ve creavıt verdı onu kullanıyom haftaya gel bıdaha dedı bakalım prostata o zamn bakarız dedı bu sefer bende levoksasin türü antıbıyotık kullancam prostatit hastalarında en ıyı sonucun alındıgı antıbıyotık dıyolar
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Ben zitromax kullandim. Yaklasik 15 gun hafif idrarda yanma haricinde hic bir sikinti kalmamisti ama tekrar butum semptomlar kaldigi yerden devam ediyor.
yaklasik bir bucuk ay once agir grip oldum ve eczaneden 3 gun lincosil novalgin karisimi igne vurdumdum kalcadan. Lincosil ust solunum yolu icin kullanilan bir ilac faka yaklasik 2 hafta muazzam etki etki prostatite. hic bir belirti kalmadi ama sonra tekrarladi. 3 adet degilde sabah aksam 10 gun uygulansa uzun sureli fayda saglayabilirmi bilemiyorum.
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

merter1510 yazdı:Ben zitromax kullandim. Yaklasik 15 gun hafif idrarda yanma haricinde hic bir sikinti kalmamisti ama tekrar butum semptomlar kaldigi yerden devam ediyor.
yaklasik bir bucuk ay once agir grip oldum ve eczaneden 3 gun lincosil novalgin karisimi igne vurdumdum kalcadan. Lincosil ust solunum yolu icin kullanilan bir ilac faka yaklasik 2 hafta muazzam etki etki prostatite. hic bir belirti kalmadi ama sonra tekrarladi. 3 adet degilde sabah aksam 10 gun uygulansa uzun sureli fayda saglayabilirmi bilemiyorum.
abı valla etkı edebılır aslında denemek lazım doktora danısmak lazım belkıde prostat ıltıhabının dermanlarından bırı budur
prostatiniseveyim

Herkesin mikrobuda antibiotigide kendine 3o lokosit varsa antibiotik lazimdir ama hangisi bilinmez 10 dr dolastim 8 ay oldu hic biri sikine sallamamis beni o kadar dedim bak bunlari ictim arada kapsam disi eksik bi sey varsa cinsel hastalik icin iciyim dedim hepsi simine sallamadi sonuncusu dediki zitromax ic o eksik kalmis saolsun sekiz ay sonra aldik ilaci
Volkan55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Volkan55 »

Tavanic hiç bi işe yaramiyo buşuna leblebi gibi iç dur kravit de öle cipro vs hiç biri beş para etmez
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

hiçbiri işe yaramıyor işe yarasa zaten kalıcı iyyileşme olur.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

işe yaraması bir tarafa bir de bünyeye verdiği zararlar var. ben roxin ile lebel kullandım ve bağışıklık sistemim çoktü. özellikle roxinden sonra şikayetlerim çok arttı. mide ağrısı baş dönmesi mide bulantısı her ne yan etki varsa hepsni yaşadım. candida mantarı çıktı.
Volkan55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Volkan55 »

bence bütün hasta arkadaşlar olarak bulusalım bi laborotar kuralım bu hastaliğa çare bulalım yakında mucit olcam böle giderse :) doktorlara kalirsa bu iş çözülmicek yasla tavaniği gönder
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

tavanic güçlü bir antibiyotik.prostat dışında bütün vücuda etki ediyor galiba.ben kullandığım süre boyunca dişlerimde sızlama olmuştu.fazla antibiyotik kullanmak dişlere zarar veriyormuş.bir yerde okumuştum ama şimdi hatırlayamıyorum.eczaneci arkadaşımda aynı şeyi söylemişti.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Gram pozitif bakteri icin tavanic kullnamya basladim.bugun 2.dozu aldim ve toplam 10 gün kullancam..prostatit içinde bu kullaniliyosa kalca bel agrilarimin dinmesine bu iki doz mu sebep oldu acaba..10 gün sonra ilacı kesince yine ayni agrilari yasarmiyim...bide bu hastalikta rutin gunluk yasantiya 2 - 3 ay devam edilip rahat yasamak mumkun oluuormu yoksa haftasına dolmadan ha bire rahatsiz ediyormi
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
tolgataylan

Mesaj gönderen tolgataylan »

NeverGiveUp yazdı:Yine kronik prostatitli hastalara reçetelenebilen ağır abilerden bir antibiyotik.. Deneyen olduysa gözlemlerini aktarsın lütfen...

15 gündür kullanıyorum, bekteri çıktıktan sonra yazmıştı doktor. Hiç bir işe yaramadı üstelik 1 ay kullan dedi doktor ve ağrılarım dahada arttı birde işemede zorlukta çekmeye başladım bugün de çatal işeme başladı ve zorlanma..

Birde yanında tetradox kullanıyorum.
prostatiniseveyim

Tolga bey bulent omala bu durumu sordunuz mu
suleymanxx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen suleymanxx »

Ben 1 ay kullandım eklem agrısı yaptı ayakparmakları dız dırsek gecermı sızde oldumu
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

suleymanxx yazdı:Ben 1 ay kullandım eklem agrısı yaptı ayakparmakları dız dırsek gecermı sızde oldumu
1 hafta oldu kullaniyom nerdeyse yuzde 90 iyi hissediyom kendimi..meni kültürü sonucu cikan bakteri buna duyarliymis beni gercekten rahatlatti..hastaligim yeni diyemi acaba bilemedim..igne falanda olsam cok daha iyi olur aslinda
suleymanxx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen suleymanxx »

Ben 4 kutu kullandım bır hafta oldu bıtelı bende rahatladım ama sonuc nedır bılemem alfa bloker kullanmaya devam edıyorum suan rahatım ama bur halsızlık eklem agrısı benı bıtırıyor
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaslar bugun tavanic tabletin 9.hapini aldim ama bugun iki sefer ishal olarak dışkı yaptim..sizce neden boyke oldu ilacin etkisi mi yoksa yediklerimden falan mi..bide bazen sag bazen sol karin bosluguma dogru sizi oluyo buda ilacin bobrege yan etkisimi acaba yoksa prostat iltihabinin neticesimi..
cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

Bu ilacın çok fazla yan etkisi var.
ekşi'de yazanları da okursanız. İçmeden önce iki kere düşünürsünüz.
baran

Mesaj gönderen baran »

4 kutu kulandım bi faydasını görmedim
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Faydası bir yana reçetesiz antibiyotik vermiyor hiçbir eczacı. Fatih'te neredeyse 50 eczane dolaştım hiçbiri vermedi mümkün değil diyorlar.
Aile hekimleri tavanic flexilevo avelox gibi antibiyotikleri yazmıyor
Uzman dr ye gidip yazdırmak gerekiyor
Antibiyotik en fazla 20 lira devlette sıra gelmiyor muayene katılım özel hastane farkı falan derken en az 55 tl o da özel hastaneye göre
Resmen Özel hastanelere rant
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Özel hastaneler hemen yazıyor mu peki bir de o var tabi ki.... Suç ve ceza geldi aklıma şimdi kalkıp eczane soysak şuçlu kim?
allame41
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen allame41 »

Eski foruma da yazmıştım ben tavanic kullandığımda 1,5-2 yıl rahat geçirdiğim oldu. Ama sürekli tamidra mr kullandım. Ayrıca antibiyotik kullandığımız sürece haftada 2 kere falan boşalmak faydalı oluyor. Dediğiniz gibi antibiyotikler reçetisiz satılmadığı için ya sürünün yada özel hastahaneleri zengin edin dedi devlet. Aile hekimleri antibiyotik yazabiliyor ancak sgk karşılamıyor parasıyla alıyorsunuz. Yani antibiyotik parası+muayene ücreti artı ilaç kesintisi devletin tecavüzüne uğruyoruz resmen
prostatiniseveyim

Leventteki tum eczaneler veriolar recetesiz

Ben kanyon alisveris merkezinden aliorum kimse recete sormadi oralara denetim gitmemis

Ama umraniyede alamadim sanki esrar ist3misim gibi baktilar siktihimin tavirlari yuzunden hafta sonu tedavim yarim kalicakti hatta revetem vardi dr yazmisti ilaci ama hafta somu diye is yerinde birakmisim receteyi

Cihanbey eski sonuclarinin tarihlerini deistirp gotur dra ama oz3l olmasi lazim d3vlet hastaneleri birbirlerinin sonuclarini goruuor galiba bol bol al ilac