Acaba Kronik Prostatit Miyim?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
merseysidederby
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Acaba Kronik Prostatit Miyim?

Mesaj gönderen merseysidederby »

Herkese merhaba. Ben 23 yaşında bir kardeşinizim. Geçen ay staj yapıyordum ve stajımın son haftasında akşamları eve geldiğimde ufak ufak penisimde batma oluyordu. 1-2 saniye olup geçiyordu. Sonrasında sıklaşmaya başladı. En son da penisin alt kısmında (sanıyorum idrar yolunun olduğu kısım) ağrı başladı. Ayrıca hafiften idrar çıkışında yanma da oluyordu. Boşalırken yanma da olunca korktum. Ben de hemen hastaneye gittim. Doktor anlattıklarımdan idrar yolu enfeksiyonu olmuş olabileceğimi düşünüp Infex ve Hippurin vererek geçmezse bir hafta sonra gelmemi söyledi. Geçmedi. Hatta sanki penisimin içinde idrar kalıyormuş gibi bir his vardı. Zaman zaman da şeffaf bir sıvı geliyordu ve sanırım bu idrardı çünkü kıvamı o şekildeydi. Geçmeyince ben tekrar hastaneye gittim.
İkinci gidişimde doktor taştan şüphelendi ve idrar tahlili ve ultrason yapıldı. Her ikisi de tertemiz çıktı. Bol su içmem gerektiğini söyledi ve eve yolladı. Ben de bol su içtim ve 5-6 gün sonra yok denecek kadar ağrılarım ve idrarda yanmam yok oldu. Ancak iki gün sonra tekrar başladı. Ben de bu sabah bu sefer devlet hastanesine gittim. Doktora ultrason ve idrar tahlili sonuçlarımı gösterdim. Bel soğukluğundan şüphelendi fakat yakın zamanda şüpheli bir ilişkim olmadığı için bunu rafa kaldırdı. 3 günlük iğne ve hap tedavisi yazdı ve bunun daha güçlü bir tedavi olduğunu, geçmezse tekrar gelmemi ve idrar kültürü testi yapabileceğini söyledi. Bugün ilk iğneyi (IESEF diye bir iğne üstünde FORES yazıyor) vuruldum ve akşam üzeri de hapı içtim. Şu ana kadar herhangi bir etkisi olmadı ve sorunum devam ediyor.
Ultrasonda prostat büyüklüğüm de normal çıktı.
Bir ay sonra okulum açılacak ve üniversitede son senem olduğu için çok yoğun bir maraton beni bekliyor. Fakat ben hiç dinlenemedim. Psikolojim berbat halde. Bir türlü iyileşemiyorum. Sizce bende kronik prostatit mi var? Ne yapmamı önerirsiniz?
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Acaba Kronik Prostatit Miyim?

Mesaj gönderen Apo »

Rektal tuşe yaptır alınan örnekten lökosit ve kültür baktır prostat sıvısın dan
merseysidederby

Apo yazdı:Rektal tuşe yaptır alınan örnekten lökosit ve kültür baktır prostat sıvısın dan
Hocam ilk gittiğim doktor profesördü. İkinci doktor da devlet hastanesinde çalışan normal doktor unvanlı bir hocaydı. İkisi de hiçbir şekilde ayağa bile kalkmadılar muayene için. Düzgün bir doktor bulursam gideceğim ve dediklerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim.
rmzigrll

Mesaj gönderen rmzigrll »

merseysidederby yazdı:Herkese merhaba. Ben 23 yaşında bir kardeşinizim. Geçen ay staj yapıyordum ve stajımın son haftasında akşamları eve geldiğimde ufak ufak penisimde batma oluyordu. 1-2 saniye olup geçiyordu. Sonrasında sıklaşmaya başladı. En son da penisin alt kısmında (sanıyorum idrar yolunun olduğu kısım) ağrı başladı. Ayrıca hafiften idrar çıkışında yanma da oluyordu. Boşalırken yanma da olunca korktum. Ben de hemen hastaneye gittim. Doktor anlattıklarımdan idrar yolu enfeksiyonu olmuş olabileceğimi düşünüp Infex ve Hippurin vererek geçmezse bir hafta sonra gelmemi söyledi. Geçmedi. Hatta sanki penisimin içinde idrar kalıyormuş gibi bir his vardı. Zaman zaman da şeffaf bir sıvı geliyordu ve sanırım bu idrardı çünkü kıvamı o şekildeydi. Geçmeyince ben tekrar hastaneye gittim.
İkinci gidişimde doktor taştan şüphelendi ve idrar tahlili ve ultrason yapıldı. Her ikisi de tertemiz çıktı. Bol su içmem gerektiğini söyledi ve eve yolladı. Ben de bol su içtim ve 5-6 gün sonra yok denecek kadar ağrılarım ve idrarda yanmam yok oldu. Ancak iki gün sonra tekrar başladı. Ben de bu sabah bu sefer devlet hastanesine gittim. Doktora ultrason ve idrar tahlili sonuçlarımı gösterdim. Bel soğukluğundan şüphelendi fakat yakın zamanda şüpheli bir ilişkim olmadığı için bunu rafa kaldırdı. 3 günlük iğne ve hap tedavisi yazdı ve bunun daha güçlü bir tedavi olduğunu, geçmezse tekrar gelmemi ve idrar kültürü testi yapabileceğini söyledi. Bugün ilk iğneyi (IESEF diye bir iğne üstünde FORES yazıyor) vuruldum ve akşam üzeri de hapı içtim. Şu ana kadar herhangi bir etkisi olmadı ve sorunum devam ediyor.
Ultrasonda prostat büyüklüğüm de normal çıktı.
Bir ay sonra okulum açılacak ve üniversitede son senem olduğu için çok yoğun bir maraton beni bekliyor. Fakat ben hiç dinlenemedim. Psikolojim berbat halde. Bir türlü iyileşemiyorum. Sizce bende kronik prostatit mi var? Ne yapmamı önerirsiniz?

Bende de 5 aydır var penis ve penis ucu ağrı yanma bi türlü gitmedi ilaçları bıraktım artık kendi kendine geçerse bakalım
merseysidederby

Bir saat kadar önce Zafer hocaya muayene oldum. Prostat iltihabı teşhisi koydu. 5 günlük iğne verdi. Bir de antibiyotik yazdı. Haftada 5 gün sıcak suya otur ve baharatlı, asitli şeylerden uzak dur dedi. Beni elle muayene eden ilk doktor oldu. Merak etme geçer, 10 gün sonra kontrole gel dedi. Hoca çok güzel ilgilendi. Kendisini nereden bulduğumu da sorunca internetten dedim. Forumun adını söyledi hemen. İnşallah hastalığım geçer, kronik değildir. Hocanın dediklerine eksiksiz uyacağım. Hepinize de Zafer hocayı bulmamı sağladığınız için teşekkür ederim. Hakkımızda hayırlısı.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

merseysidederby yazdı:Bir saat kadar önce Zafer hocaya muayene oldum. Prostat iltihabı teşhisi koydu. 5 günlük iğne verdi. Bir de antibiyotik yazdı. Haftada 5 gün sıcak suya otur ve baharatlı, asitli şeylerden uzak dur dedi. Beni elle muayene eden ilk doktor oldu. Merak etme geçer, 10 gün sonra kontrole gel dedi. Hoca çok güzel ilgilendi. Kendisini nereden bulduğumu da sorunca internetten dedim. Forumun adını söyledi hemen. İnşallah hastalığım geçer, kronik değildir. Hocanın dediklerine eksiksiz uyacağım. Hepinize de Zafer hocayı bulmamı sağladığınız için teşekkür ederim. Hakkımızda hayırlısı.
Hastalığın yavaş yavaş ortaya çıkması ve yaşınızın genç olması hastalığın kronik olduğuna işaret ediyor. Kronik sözcüğü sizi yanıltmasın bu nüks etme ihtimalinin olduğunu gösterir. Çoğu kronik prostatitli hayatını olağan bir şekilde sürdürür. Tedavinize sadık kalın bağışıklığınızı yüksek tutun soğuktan, stresten uzak durun. Acil şifalar.
merseysidederby

red yazdı:
merseysidederby yazdı:Bir saat kadar önce Zafer hocaya muayene oldum. Prostat iltihabı teşhisi koydu. 5 günlük iğne verdi. Bir de antibiyotik yazdı. Haftada 5 gün sıcak suya otur ve baharatlı, asitli şeylerden uzak dur dedi. Beni elle muayene eden ilk doktor oldu. Merak etme geçer, 10 gün sonra kontrole gel dedi. Hoca çok güzel ilgilendi. Kendisini nereden bulduğumu da sorunca internetten dedim. Forumun adını söyledi hemen. İnşallah hastalığım geçer, kronik değildir. Hocanın dediklerine eksiksiz uyacağım. Hepinize de Zafer hocayı bulmamı sağladığınız için teşekkür ederim. Hakkımızda hayırlısı.
Hastalığın yavaş yavaş ortaya çıkması ve yaşınızın genç olması hastalığın kronik olduğuna işaret ediyor. Kronik sözcüğü sizi yanıltmasın bu nüks etme ihtimalinin olduğunu gösterir. Çoğu kronik prostatitli hayatını olağan bir şekilde sürdürür. Tedavinize sadık kalın bağışıklığınızı yüksek tutun soğuktan, stresten uzak durun. Acil şifalar.
Bundan sonra çok üst düzeyde dikkat edeceğim hocam. Teşekkür ederim.
rmzigrll

onur2424 yazdı:
zafer hocayla iyileşme şansın yüzde 50dir bence. inşallah o dilime girersin.

Zafer hoca da işlem lökosit bakıp bakteri bakıp ona göre antibiyotik vermek mi ekstra bir şey yapıyor mu hocam bunları yaptı diyelim geçmesi muhtemel mi ne kadar zaman antibiyotik kullanıyorsunuz Zafer hoca kesin tedavi etse bu forum da bu kadar kişi olmaz gibi geliyor bana kesin çözüm hala yok ama umut her zaman var
merseysidederby

onur2424 yazdı:
İnşallah hocam. Cümlemiz için aynısını diliyorum.
merseysidederby

rmzigrll yazdı:
onur2424 yazdı:

Zafer hoca da işlem lökosit bakıp bakteri bakıp ona göre antibiyotik vermek mi ekstra bir şey yapıyor mu hocam bunları yaptı diyelim geçmesi muhtemel mi ne kadar zaman antibiyotik kullanıyorsunuz Zafer hoca kesin tedavi etse bu forum da bu kadar kişi olmaz gibi geliyor bana kesin çözüm hala yok ama umut her zaman var
Ben gidince lökosit bakmadı. Elimde CRP içeren kan tahlili, ultrason ve idrar tahlilim vardı. Onları gösterip hastalık öykümü anlattım. Kendisi de muayene ettikten sonra prostat iltihabı teşhisi koydu. 10 gün boyunca dediklerini yaptıktan sonra tekrar gideceğim, umarım geçer.
rmzigrll

onur2424 yazdı:
rmzigrll yazdı:
onur2424 yazdı: zafer hocayla iyileşme şansın yüzde 50dir bence. inşallah o dilime girersin.

Lokosit odakli tedaviyle iyilesemeyen bi ton insanla konustum forumdan. Kesin cozum degil herkes icin

Bakteriyi nasıl öğrenebiliriz hangi bakteri ?