Prostatit miyim?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
dolores
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Prostatit miyim?

Mesaj gönderen dolores »

Merhaba herkese,
3 ay önce korunmasız ilişkim oldu, hemen sonra çok sık idrara çıkmaya başladım ve az miktarda akıntı geliyordu. Dört gün sonra ürolojiye gittim, akıntı ve idrar kültürü, idrar kan tetkikleri istedi ve tetradox ile iesef iğne yazdı. Sonuçları normal değerler içinde çıkınca hocaya göstermedim. İlaçları kullanmama rağmen az akıntı ve peniste ıslaklık, doluluk hissi geçmeyince tekrar gittim. Yeniden testler istendi ve monurol, azitro ve desefin iğne kullandım. Yine geçmeyince başka bir enfeksiyon uzmanına gittim, tekrardan kan ve idrar istedi ama sonuçları temiz çıkınca yeteri kadar ilaç kullanmışsın, bir süre sonra geçer dedi. İdrar yaparken veya boşalmada sorun yok fakat penisimde doluluk hissi rahatsız ediyor ve kötüleşirse diye korkuyorum. Bu arada idrarda lökosit 3 çıkmıştı. Öğrenciyim ve biraz para biriktirdim test olmak için, hangi testleri olmalıyım? Uzun oldu kusuruma bakmayın, yardım eden olursa çok teşekkürler
emre034
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Prostatit miyim?

Mesaj gönderen emre034 »

Prostat sıvısından lokosit ölçümü ve pcr-kültür yapan dr bulmanı öneririm, başka türlü herkes ezbere konuşur kafanı karıştırır.
dolores

Mesaj gönderen dolores »

emre034 yazdı:Prostat sıvısından lokosit ölçümü ve pcr-kültür yapan dr bulmanı öneririm, başka türlü herkes ezbere konuşur kafanı karıştırır.
Peki sizce şikayetlerim artar mı? Zaman geçtikte tedavi olunmazsa/başarısız olursa, genelde şikayetler artıyor mu yoksa ilk zamanlar nasılsa öyle mi devam ediyor? Ekonomik olarak zor durumdayım o yüzden birkaç yıl idare etmek istiyorum
emre034
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen emre034 »

kardeşim belki hiçbir sorun yok sende. belki basit bir idrar yolu enfeksiyonu var. Eğer bunu açmaya kalkarsan ucu prostat kanserine kadar gider, Ne kadar yorum talep edersen bu cevaplarıda veren olursa şaşırma.

Bende prostatit sorunu senin gibiyken başladı, bize cipro verip gönderdiler.

Prostat sıvısı aldırıp kültür yaptırabilirsin.. İstanbuldaysan ayak üstü Zafer oymana git, muayene + masaj + lokosit bakma 800'tl idi. Eğer böyle birşey tespit ederse tedavini daha doğru bir dr'da yap,

Şayet Zafer Oyman bakteriye inanmadığı için 3-4 ay lokosit peşinde bana vakit kaybettirdi.
dolores

Mesaj gönderen dolores »

Teşekkürler hocam. Bulamadım da forumda herkesin hikayesini yazdığı bir konu var mı? Ya da benim gibi ilk başta pek rahatsızlığı olmayan sonradan kötüleşen arkadaşlar varsa yazabilir mi?
rmzigrll

Mesaj gönderen rmzigrll »

emre034 yazdı:kardeşim belki hiçbir sorun yok sende. belki basit bir idrar yolu enfeksiyonu var. Eğer bunu açmaya kalkarsan ucu prostat kanserine kadar gider, Ne kadar yorum talep edersen bu cevaplarıda veren olursa şaşırma.

Bende prostatit sorunu senin gibiyken başladı, bize cipro verip gönderdiler.

Prostat sıvısı aldırıp kültür yaptırabilirsin.. İstanbuldaysan ayak üstü Zafer oymana git, muayene + masaj + lokosit bakma 800'tl idi. Eğer böyle birşey tespit ederse tedavini daha doğru bir dr'da yap,

Şayet Zafer Oyman bakteriye inanmadığı için 3-4 ay lokosit peşinde bana vakit kaybettirdi.
Hocam Zafer hoca lökositi düşürüyor ondan sonraki süreç ne oluyor anlamadım
dolores

Mesaj gönderen dolores »

onur2424 yazdı: Iliski supheliyse borc harc bi sekilde tedavi ol. Kroniklesir yoksa.
3 aydır akıntı var, kronikleşmemiş midir hala? Sizde zamanla arttı mı şikayetler?
dolores

Mesaj gönderen dolores »

Ankarada devlette tedavi olan varsa doktor önerir misiniz? Hacettepedeki doktorlara mail atarak prostat sıvısından lökosit ve kültür bakıp tedavi ediyor musunuz diye sormayı düşünüyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dolores yazdı:Ankarada devlette tedavi olan varsa doktor önerir misiniz? Hacettepedeki doktorlara mail atarak prostat sıvısından lökosit ve kültür bakıp tedavi ediyor musunuz diye sormayı düşünüyorum
İyi olur kardeşim...