huseyin seckin

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kartal422
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

huseyin seckin

Mesaj gönderen kartal422 »

mrb arkadaslar huseyin seckine gittim kontrole prostat sivisi aldi kunturbakti hormonlar normal lokositten cok maya vardedi mikroskopla bakti obur tahliler ciksin oyle ilac yazcam dedi 1200 tl verdim hepsine 3 gunsonra aradi bisey yok dedi mantar neoldu dedim sivida masaj sirasinda kan veya baska bisey olabilir dedi coban cokerten caksir otu kullan isteksizlik vardi bende (kadir abi ) sen nediyon bu konuda vallahi ben bi cacik anlamdim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: huseyin seckin

Mesaj gönderen kadir »

kartal422 yazdı:mrb arkadaslar huseyin seckine gittim kontrole prostat sivisi aldi kunturbakti hormonlar normal lokositten cok maya vardedi mikroskopla bakti obur tahliler ciksin oyle ilac yazcam dedi 1200 tl verdim hepsine 3 gunsonra aradi bisey yok dedi mantar neoldu dedim sivida masaj sirasinda kan veya baska bisey olabilir dedi coban cokerten caksir otu kullan isteksizlik vardi bende (kadir abi ) sen nediyon bu konuda vallahi ben bi cacik anlamdim
Lokosit ve kultur tahlil raporlari varsa gonder bir bakalim kardesim.
Cengiz3636
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Cengiz3636 »

Kadir abi merhaba
Abi bende 4 sene sonra yine nüks etti ama sefer ilkin gibi ağrıları şiddetli değildi ve ben zafer hocaya 3 defa gittim baba gibi adam neyse ama bir türlü lokositi düşüremedi sonra biraz iyi oldum ve düşmanımı tanımak adına gelişim de PCR testi yaptırdım ama sonuçlar temiz çıktı mikrop filan bakteri yok ama 4 sene önce e.coli ve filan çıkmıştı ama sadece idrar testinde her sahadav5.6 lökosit görüldü diyor
Kadir abi ama bazen yine ağrı oluyor neden acaba
Yada mikrop yok ta ama tahribatımı var ve
Birde abi tercubenize sormak istiyorum mikrop yada bakteri olmadan da lökosit yüksek çıkarmı ve önemlisi kadir abi iyileşme dönemi ne kadar sürer ve iyileşme döneminde bile yine ağrılar yanmalar olurmu cevabınızı bekliyorum abi teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz3636 yazdı:Kadir abi merhaba
Abi bende 4 sene sonra yine nüks etti ama sefer ilkin gibi ağrıları şiddetli değildi ve ben zafer hocaya 3 defa gittim baba gibi adam neyse ama bir türlü lokositi düşüremedi sonra biraz iyi oldum ve düşmanımı tanımak adına gelişim de PCR testi yaptırdım ama sonuçlar temiz çıktı mikrop filan bakteri yok ama 4 sene önce e.coli ve filan çıkmıştı ama sadece idrar testinde her sahadav5.6 lökosit görüldü diyor
Kadir abi ama bazen yine ağrı oluyor neden acaba
Yada mikrop yok ta ama tahribatımı var ve
Birde abi tercubenize sormak istiyorum mikrop yada bakteri olmadan da lökosit yüksek çıkarmı ve önemlisi kadir abi iyileşme dönemi ne kadar sürer ve iyileşme döneminde bile yine ağrılar yanmalar olurmu cevabınızı bekliyorum abi teşekkürler
Mrb, 4 sene onceki degerlerle bugünü konuşmak mümkün degil. İdradaki 5-6 lokosit uriner sistemde enfeksiyon oldugunu gösterir.
Bunun yaninda prostat sivisindanda lokosit olçümü ve kültür yaptirmanizda fayda var, enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu anlamak icin. Bakteri üremesi olmadan lokosit yüksek cikarmi cikar. Çogunlukla lablarda kültürde üreme olmuyor bazı sebeplerden dolayı. İyilesme 4 yildir olmasi gerekirdi, bir yerde hastaligin kontrolunu saglayamama durumu olmuş olabilir.
Cengiz3636

Kadir abi peki en son zafer hocada yaptırmıştım
12-15 degerindeydi bu iltihap olduğunu mu gösteriyor
Yoksa hasarlı bölgenin hala iyileşmediğini mi gösteriyor bir bir doktor bana dedi ki dokunun kendini yineleme ve iyileştirme süreci vardır
Bazen iyileşme döneminde bile ağrı olur acı çekersin diye acaba bu söyledikleri mantıklı mıdır abi
Teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz3636 yazdı:Kadir abi peki en son zafer hocada yaptırmıştım
12-15 degerindeydi bu iltihap olduğunu mu gösteriyor
Yoksa hasarlı bölgenin hala iyileşmediğini mi gösteriyor bir bir doktor bana dedi ki dokunun kendini yineleme ve iyileştirme süreci vardır
Bazen iyileşme döneminde bile ağrı olur acı çekersin diye acaba bu söyledikleri mantıklı mıdır abi
Teşekkürler
12-15 prostat sivisi lokositi yuksek bir bulgu. En son dediginiz ne zaman? Tabiki inflamasyon varsa iyilesme sureci icinde semptomlar devam edebilir. Fakat 15 lokositin 2-3 e düşmesi gerekir.
Cengiz3636

Kadir abi 3. 4 ay önceydi ama sonra iyi oldum
Ama Ilgın ne zaman ilaç kullanıyorsam hep septom beraber geliyor birde peki inflamasyon için tavsiyeleriniz ne dir birde şuan Solgar bromeil ve bee marka propolis kullanıyorum ama inan bunları kullanır kullanmaz septomlar geli geldi birde abi bende yoğun kaygı bozukluğu hastalığı var bu da iyileşmeye engel olurmu teşekkürler abi
Cengiz3636

Yok kadir abi yok kadir abi nasıl bir yol izlemeleyim deli olacağım 6 ay oldu hep ağrı hep ağrı sanırım sizde çok çektiniz değil mi abi
Cengiz3636

Abi sadece ağrı var bazen prostatın olduğu bölgede
Bazen de penis ucuna doğru yayılıyor başkada hiç bir septik yok çok şükür ama bu ağrı bazen şiddetli bazen orta bazen 10, 20 gün hiç birşey artık süper oluyorum birşey kalmıyor ama bir bakıyorum yine başlıyor
Birde kadir uyurken uyku esnasında hiç birşey hissetmiyorum sabah kaldığımda ağrıyok oluyor
Ama gün içerisinde yavaş yine başlıyor anlamadım neyin ne sidir kadir abi
Kadir abi bu ağrıyı nasıl en aza indirebiliriz
Birde kadir abi zafer hoca muane ederken bana dedinki yaşına göre prostatın iyi küçükmüş dedi
Yaşım 41 abi şu ağrıyı nasıl halledebiliriz bugün yine ellerinizden öper 3 tane küçük kızım var onlara bakıp umutsuzca sanki hiç iyileşmiyecek gibi ağladım vallahi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz3636 yazdı:Abi sadece ağrı var bazen prostatın olduğu bölgede
Bazen de penis ucuna doğru yayılıyor başkada hiç bir septik yok çok şükür ama bu ağrı bazen şiddetli bazen orta bazen 10, 20 gün hiç birşey artık süper oluyorum birşey kalmıyor ama bir bakıyorum yine başlıyor
Birde kadir uyurken uyku esnasında hiç birşey hissetmiyorum sabah kaldığımda ağrıyok oluyor
Ama gün içerisinde yavaş yine başlıyor anlamadım neyin ne sidir kadir abi
Kadir abi bu ağrıyı nasıl en aza indirebiliriz
Birde kadir abi zafer hoca muane ederken bana dedinki yaşına göre prostatın iyi küçükmüş dedi
Yaşım 41 abi şu ağrıyı nasıl halledebiliriz bugün yine ellerinizden öper 3 tane küçük kızım var onlara bakıp umutsuzca sanki hiç iyileşmiyecek gibi ağladım vallahi
İyilesmeyeceksin diye bir sey yok kardesim, sadece nüks yasiyor olabilirsin...bunun teyidi icin prostat sivisindan lokosit sayimi,kültür ve antibiogram yaptirmani öneririm. Agri icinde cataflam kullanabilirsin dr recetesi ile.
BYekta34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen BYekta34 »

Abiler kardeşlerim Benim sorunuma akıl erdirecek birisi var mı dört yıl önce sünnet oldum dikiş vs düzeldi iyileşti ben bir kaç ay yataktan kalkamadım boxer vs giyemiyordum bir şey temas edince ağrıdan duramıyorum zar zor alıştım boxera ama yine devam ediyor duşta havlu değsin yolda giderken bazen boxer sert yerlerine temas etsin duşta su üzerine direkt temas edince falan ölüö resmen bu şekilde bir evlilik hayat ilişki çok zor çıkmazdayım iki yıl önce sabah birden bire idrar isteği geldi gidiyorum lavaboya damla damla omdan sonra iki saat kadar ağırsan kıvrndım acile kaldırdılar hemen sonda taktılar çözüm yok Prof bir doktor geldi iki büyük şırınga bir şey enjekte etti rahatladım ama o an anlatılamaz ağrısı kalbim duracak gibi olması yaşayan bilir sadece doktora ondan sonra bir daha da rastlamadım ameliyatım var dedi çıktı hemen sebebini de öğrenemedim bir yol gösterecek varmı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

BYekta34 yazdı:Abiler kardeşlerim Benim sorunuma akıl erdirecek birisi var mı dört yıl önce sünnet oldum dikiş vs düzeldi iyileşti ben bir kaç ay yataktan kalkamadım boxer vs giyemiyordum bir şey temas edince ağrıdan duramıyorum zar zor alıştım boxera ama yine devam ediyor duşta havlu değsin yolda giderken bazen boxer sert yerlerine temas etsin duşta su üzerine direkt temas edince falan ölüö resmen bu şekilde bir evlilik hayat ilişki çok zor çıkmazdayım iki yıl önce sabah birden bire idrar isteği geldi gidiyorum lavaboya damla damla omdan sonra iki saat kadar ağırsan kıvrndım acile kaldırdılar hemen sonda taktılar çözüm yok Prof bir doktor geldi iki büyük şırınga bir şey enjekte etti rahatladım ama o an anlatılamaz ağrısı kalbim duracak gibi olması yaşayan bilir sadece doktora ondan sonra bir daha da rastlamadım ameliyatım var dedi çıktı hemen sebebini de öğrenemedim bir yol gösterecek varmı
Kardesim sünnet olurken sanirim mikrop kaptiniz...penis basinda hassasiyet olusmus olabilir...bir enfeksiyoncuya gozukmenizi öneririm.