prostatit ve vucut geliştirme

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
frideweis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

prostatit ve vucut geliştirme

Mesaj gönderen frideweis »

selamlar abiler 5-6 aylık hastayım şükür çoğu kötü ağrıyı sızıyı atlattık arada sık idrar çoğunlukla idrar hissi ve rahatlayamama sıkıntılarıyla devam ediyorum ayaktayken çok iyiyim otururken sıkıntılarım artıyor ayaktayken sanki hasta değilmişim gibi bir yandan spor yapmak istiyorum aktif olarak basketbol oynuyorum haftada 3-4 gün önceden ağırlık kaldırdığım ve sıkı görünmeyi sevdiğim için tekrar başlamak istiyorum squat felan yapmayı düşünmüyorum ama idrar hissiyle beraber ufak ağırlıklar kaldırmam bana bir sıkıntı verir mi tecrübeli abilerim bu sporla uğraşan var mı öncesinde kadir abiyle konuşmuştum idrara sıkışıkken kaldırmadığın sürece sıkıntı olmaz demişti aynı şey idrar hissi için geçerlimidir
djcyberkral
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: prostatit ve vucut geliştirme

Mesaj gönderen djcyberkral »

Ben profesyonel sporcuyum vücut geliştirmede, hergün gidiyorum, prostat tarafından bir sıkıntı görmedim sadece çok ağır kaldırdığım için varikosel oluştu.
6161
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: prostatit ve vucut geliştirme

Mesaj gönderen 6161 »

frideweis yazdı:selamlar abiler 5-6 aylık hastayım şükür çoğu kötü ağrıyı sızıyı atlattık arada sık idrar çoğunlukla idrar hissi ve rahatlayamama sıkıntılarıyla devam ediyorum ayaktayken çok iyiyim otururken sıkıntılarım artıyor ayaktayken sanki hasta değilmişim gibi bir yandan spor yapmak istiyorum aktif olarak basketbol oynuyorum haftada 3-4 gün önceden ağırlık kaldırdığım ve sıkı görünmeyi sevdiğim için tekrar başlamak istiyorum squat felan yapmayı düşünmüyorum ama idrar hissiyle beraber ufak ağırlıklar kaldırmam bana bir sıkıntı verir mi tecrübeli abilerim bu sporla uğraşan var mı öncesinde kadir abiyle konuşmuştum idrara sıkışıkken kaldırmadığın sürece sıkıntı olmaz demişti aynı şey idrar hissi için geçerlimidir
İdrar hissi genelde prostat şişkin olduğu için oluyor. İşiyorsun hala var sanki. Kendini hırpalamadan spor yapmanın faydası bile var prostata. Ağır vücut antrenmanından ziyade kardio hareketleri iyi gelir uzay, yürüme, koşma v.s tabi tuvaleti yapmadan başlamak prostata zarar verir vücut baskı altındayken idrar da varsa idrar sıvısı prostata kaçabilir.
Görelim mevla neyler neylerse güzel eyler...