Prostatit'in neden olduğu diğer hastalık veya semptomlar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit'in neden olduğu diğer hastalık veya semptomlar

Mesaj gönderen nemesis21 »

prostatit enfeksiyonu herhangi bir başka hastallığa sebebiyet verebiliyormu bende kronik yorgunluk var
⚡️Konsantrasyon ve dikkat bozukluğu
⚡️Unutkanlık-hafıza sorunları
⚡️Kas ve eklem ağrısı
⚡️Dinlenememe hissiyatı
⚡️Yetersiz enerji hissi
⚡️Kendine, sosyal yaşama ve iş hayatına karşı olumsuz tutumlar,
⚡️Huzursuzluk
⚡️Depresyon ,kaygı bozukluğu
⚡️Günlük yaşam aktivitelerini tamamlada isteksizlik
⚡️Egzersize karşı intolerans ,hemen yorulma
⚡️Uykudan yorgun uyanma
⚡️Konuşmada normale göre isteksizlik
⚡️Beyin sisi
bunların nerdeyse hepsi var yukardaki semptomplar yediğime içtiğime dikkat etmediğimde artıyor. Prostatitin bunları yapması mümkünmüdür?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostatit'in neden olduğu diğer hastalık veya semptomlar

Mesaj gönderen kadir »

Aynen kardesim ben hepsini dahada fazlasıni birebir yasadim...bu semptomlari bagsikligi yukselterek dahada hafifletmeye calismani öneririm.
nemesis21

kadir yazdı:Aynen kardesim ben hepsini dahada fazlasıni birebir yasadim...bu semptomlari bagsikligi yukselterek dahada hafifletmeye calismani öneririm.
Abi bağışıklık için çörek otu yağı bitki çayları vs her yolu deniyorum ama tam anlamıyla bunlar bana çok zorluk çektiriyor. Mesela abi geçen sınavım vardı sınava hazırlanıyordum deneme yaparken yani sınava hazırlık sürecinde zihinsel olarak öyle aptallaşıyordum ki 2+2 'yi toplayamayacak duruma geldiğim oldu ama bı gün çok iyi olduğumda ise en zor soruları çerez niyetine çözüyordum gündelik yaşamıma da çok darbe vurdu. Şuan bi tedavi de alamıyorum
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

nemesis21 yazdı:
kadir yazdı:Aynen kardesim ben hepsini dahada fazlasıni birebir yasadim...bu semptomlari bagsikligi yukselterek dahada hafifletmeye calismani öneririm.
Abi bağışıklık için çörek otu yağı bitki çayları vs her yolu deniyorum ama tam anlamıyla bunlar bana çok zorluk çektiriyor. Mesela abi geçen sınavım vardı sınava hazırlanıyordum deneme yaparken yani sınava hazırlık sürecinde zihinsel olarak öyle aptallaşıyordum ki 2+2 'yi toplayamayacak duruma geldiğim oldu ama bı gün çok iyi olduğumda ise en zor soruları çerez niyetine çözüyordum gündelik yaşamıma da çok darbe vurdu. Şuan bi tedavi de alamıyorum[/quote]

Dostum senin hastalığa başlangıç hikayen nedir?
subay
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen subay »

Herkesr şifalar diliyorum
Son 6 aydır şikayetlerim mesane sıkışıklığını peniste hissetme, dışkılama esnasında idrar gelmesi, dışkılama sonrası sık idrar, gaz yapamama. pelvik bölge rahatlatma egzersizleri ile dışkılama sonrası idrar hissi rahatladı gazımıda yapıyorum tm rahat olmasada ama mesane sıkışıklığını peniste hissetme sorunu devam ediyor bilgili abilerimden özeliklede kadir abiden yorum bekliyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

subay yazdı:Herkesr şifalar diliyorum
Son 6 aydır şikayetlerim mesane sıkışıklığını peniste hissetme, dışkılama esnasında idrar gelmesi, dışkılama sonrası sık idrar, gaz yapamama. pelvik bölge rahatlatma egzersizleri ile dışkılama sonrası idrar hissi rahatladı gazımıda yapıyorum tm rahat olmasada ama mesane sıkışıklığını peniste hissetme sorunu devam ediyor bilgili abilerimden özeliklede kadir abiden yorum bekliyorum
Geçmiş olsun kardesim, üriner sistem enfeksiyonu şüphesi ile bir dra başvurmadinizmi? Tahlil v.s yapıldımi? Eger enfeksiyon geciriyorsaniz pelvik egzersizler sizi gecici olarak rahatlatabilir. Öncelikle olası enfeksiyon şüphesini elimine etmeniz gerekir. Enfeksiyonel hiçbir bulgu yoksa, fizyoterapi, egzersizler, alfablokerler, nsaii antioksidanlarla tedavi yolunu denemenizi öneririm.
subay

Mesaj gönderen subay »

Kadir abi ben zaten prostatit hastasıyım 3 yıldır
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

subay yazdı:Kadir abi ben zaten prostatit hastasıyım 3 yıldır
Tahlil geçmişinizi yazarmisiniz kardesim?
nemesis21

BruceLee yazdı:
nemesis21 yazdı:
Abi bağışıklık için çörek otu yağı bitki çayları vs her yolu deniyorum ama tam anlamıyla bunlar bana çok zorluk çektiriyor. Mesela abi geçen sınavım vardı sınava hazırlanıyordum deneme yaparken yani sınava hazırlık sürecinde zihinsel olarak öyle aptallaşıyordum ki 2+2 'yi toplayamayacak duruma geldiğim oldu ama bı gün çok iyi olduğumda ise en zor soruları çerez niyetine çözüyordum gündelik yaşamıma da çok darbe vurdu. Şuan bi tedavi de alamıyorum
Dostum senin hastalığa başlangıç hikayen nedir?[/quote]
benim cinsel öykü sonrası olmadı bende bilmiyorum tam olarak nasıl başladığını
Cankyc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Cankyc »

Kardeşim bu yazdiğın belirtiler anksiyete sorununun ortaya cikardıği belirtiler. Asil sorun stresi yonetmekte bu sorun etrafinda ilerlemeni tavsiye ederim
Cankyc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Cankyc »

Geç kalmadan bir psikiyatri servisiyle görüş bahsettiğin seyler psikolojik. Ama sunu da soyleyim fizyolojik bir rahatsizligin varsa (kronik prostatit gibi) bu sende anksiyete olusturuyor olabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

subay yazdı:Kadir abi ben zaten prostatit hastasıyım 3 yıldır
Kronik prostatit tanısi nasil konuldu size? Hangi tahlilleri yaptirdiniz? Tedavi gördünüzmü? İlaç kullandinizmi? Neler kullandiniz? Hikayenizde bulaş varmiydi?
subay

Mesaj gönderen subay »

Kadir abi hiç bir doktor doğru düzgün teşhis koymadı devlet hastanelerine gittim biri üretra darlığı olabilir dedi ama ben iyi olduğum dönemlerde gayet tazyikli ve işebiliyordum o yüzden eledim abi üretra darlğını. abi zaten hastalığımın prostatit olduğunu geçen sene bu site sayesinde öğrendim 2018 sonlarında da ibsyle beraber başladı takmadım o zamanlar hep farklı şeylere yoruyordum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

subay yazdı:Kadir abi hiç bir doktor doğru düzgün teşhis koymadı devlet hastanelerine gittim biri üretra darlığı olabilir dedi ama ben iyi olduğum dönemlerde gayet tazyikli ve işebiliyordum o yüzden eledim abi üretra darlğını. abi zaten hastalığımın prostatit olduğunu geçen sene bu site sayesinde öğrendim 2018 sonlarında da ibsyle beraber başladı takmadım o zamanlar hep farklı şeylere yoruyordum
Subay kardesim, prostatit tanisı icin prostat sıvısı ve idrardan lokosit sayısı kontrolü ve kültur+antibiogram yapilmali öncelikle.
subay

Mesaj gönderen subay »

Teşekkür ederim abi cevap verdiğin için en kısa zamanda gidecem zaten abi
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Bence bu başlık tam tersi olmalıydı

Prostatit hastalıklara sebep olmuyor
Bağışıklılığın düşmesi, bağırsakların çeşitli sebeplerden dolayı ayvayı yemesi prostatiti doğuruyor

Bende bu illetten önce ibs başladı 6 ay sonra prostatit oldum.
nemesis21

kadir yazdı:
subay yazdı:Kadir abi hiç bir doktor doğru düzgün teşhis koymadı devlet hastanelerine gittim biri üretra darlığı olabilir dedi ama ben iyi olduğum dönemlerde gayet tazyikli ve işebiliyordum o yüzden eledim abi üretra darlğını. abi zaten hastalığımın prostatit olduğunu geçen sene bu site sayesinde öğrendim 2018 sonlarında da ibsyle beraber başladı takmadım o zamanlar hep farklı şeylere yoruyordum
Subay kardesim, prostatit tanisı icin prostat sıvısı ve idrardan lokosit sayısı kontrolü ve kültur+antibiogram yapilmali öncelikle.
Abi bende birinci boşalmadan sonra ikinci ereksiyonda penis serteşince acayip bi ağrı oluyor bunun sebebi prostatit olabilir mi?
subay

Mesaj gönderen subay »

Bu semptomu bende bazen yaşıyorum hatta 1 hafta önce yaşadım boşaltma sonrası ereksiyonda ağrı oldu peniste
subay

Mesaj gönderen subay »

Dogukan01 yazdı:Bence bu başlık tam tersi olmalıydı

Prostatit hastalıklara sebep olmuyor
Bağışıklılığın düşmesi, bağırsakların çeşitli sebeplerden dolayı ayvayı yemesi prostatiti doğuruyor

Bende bu illetten önce ibs başladı 6 ay sonra prostatit oldum.
Bende buna inanmiyorum ibs olduktan sonra hiç eskisi gibi olamadım bağırsak sağlam olmasa bütün vücüdun dengesi kayıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nemesis21 yazdı:
kadir yazdı:
Abi bende birinci boşalmadan sonra ikinci ereksiyonda penis serteşince acayip bi ağrı oluyor bunun sebebi prostatit olabilir mi?
Evet prostatit olabilir..