Yayılan Ağrılar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Yayılan Ağrılar

Mesaj gönderen ozcartman »

Arkadaşlar nur topu gibi yeni bir sorunum oldu. Belki benzerini yaşayan ya da bilgisi olan vardır.

Geçen hafta boşalırken penis kökünden yukarı göbeğe doğru müthiş bir kasılma oldu. Şöyle tarif edebilirim: Orada bir kablo vardı ve o kablodan elektrik geçti sanki. İnce bir hat halinde. Sabah kalktığımda testisten başlayan, penis kökünü takip eden, göbeğe doğru yukarı çıkan ve tam olarak kasık bölgesinden kalçanın üzerindeki kemiğe uzanan bir ağrım vardı. Bu ağrı ilk başlarda geneldi. Günden güne kalça kemiği ile karın boşluğu arasında bir noktada yoğunlaştı. Ayaktayken hiçbir sorunum yok. Ne zamanki oturuyorum, hele ki yaslanıyorum, o bölgeye baskı oluyor başlıyor ağrılar. Ayrıca bacağımı dışarı doğru çevirmek istediğimde (örneğin bağdaş kurarken) kasık bölgesi çok ağrı yapıyor. Doktora gitmek asla istemiyorum zira bu zamana kadar bir sürü antibiyotik kullandık. Birazına daha tahammülüm yok. Ayrıca o kadar testte bizim bakteriler çıkmazken muhtemel bir idrar tahlilinde de çıkmayacaktır diye düşünüyorum. Böyle durumlarda da doktorlar genelde en iyi iki antibiyotikle kombimn yapıp deneme yapıyorlar. Bundan da kaçıyorum açıkçası. Bir de şöyle bir düşüncem var: Eğer iltihabi bir şey olsa bu ağrının nedeni ayaktayken ya da uzanırken de ağrım olur.

Benzer bir durum yaşayan var mı? Ya da benim durumumla ilgili bir tavsiye verebilecek olan var mı?

https://www.hizliresim.com/bjo8cz1

Burada bahsettiğim ince hattı çizmeye çalıştım. Yuvarlak içine aldığım nokta ağrının yoğun olduğu bölge. Prostattaki bakteriler böbreğe kadar çıkabilir mi?
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Yayılan Ağrılar

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Değişen bir şey yok. Prostatitten dolayı meydana gelen ağrı. Prostat şiş , ödem var , ödem sinirlere baskı yapıyor , sürekli inflamasyon oluyor. Sürekli sinirler uyarı halinde. Uyarı halinde olan sinirler zamanla ağrı eşiği ne denk geliyor. Zamanla ağrıyan yerler tekrar ağrımaz. O sinirler bir nevi öğrenir. Sürekli beyne gönderilen sinyal zamanla tehlike olmadığının farkına varır. Ortalama 6 ay bu süre. Ağrımayan yerlerden sinirlerde zamanla kanlanma oluyor , hassasiyet kalkıyor. Fakat prostat bir kere travma geçirdiği için , sürekli sıkma ve stres halinde olduğundan daha önce ağrimamis , beynin gönderdiği sinyalleri doğru iletecek yeni sinirler yeni yerlerden ağrı yapıyor. Kısa ve özet olarak.

Prostat ve çevresindeki tüm sinirler, prostattan gelen travmayı bu bakteriyel olur yada non bakteriyel olur , sinirler hepsi prostatiti öğrenene kadar , bir gün makatta , bir gün penis dininde, bir gün testiste, bir gün kasıkta, bacakta yanındaki sinirde vs. Hisse dersin . Zaman herşeyin ilacı.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

kmlpr2 yazdı:Değişen bir şey yok. Prostatitten dolayı meydana gelen ağrı. Prostat şiş , ödem var , ödem sinirlere baskı yapıyor , sürekli inflamasyon oluyor. Sürekli sinirler uyarı halinde. Uyarı halinde olan sinirler zamanla ağrı eşiği ne denk geliyor. Zamanla ağrıyan yerler tekrar ağrımaz. O sinirler bir nevi öğrenir. Sürekli beyne gönderilen sinyal zamanla tehlike olmadığının farkına varır. Ortalama 6 ay bu süre. Ağrımayan yerlerden sinirlerde zamanla kanlanma oluyor , hassasiyet kalkıyor. Fakat prostat bir kere travma geçirdiği için , sürekli sıkma ve stres halinde olduğundan daha önce ağrimamis , beynin gönderdiği sinyalleri doğru iletecek yeni sinirler yeni yerlerden ağrı yapıyor. Kısa ve özet olarak.

Prostat ve çevresindeki tüm sinirler, prostattan gelen travmayı bu bakteriyel olur yada non bakteriyel olur , sinirler hepsi prostatiti öğrenene kadar , bir gün makatta , bir gün penis dininde, bir gün testiste, bir gün kasıkta, bacakta yanındaki sinirde vs. Hisse dersin . Zaman herşeyin ilacı.
Hocam bu hastalık yıllardır var. İlk kez böyle bir şey yaşayınca enfeksiyon böbreğe mi sıçradı acaba diye panik yaptım. Teşekkür ederim yanıt için.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

mıtu48 yazdı:
kmlpr2 yazdı:Değişen bir şey yok. Prostatitten dolayı meydana gelen ağrı. Prostat şiş , ödem var , ödem sinirlere baskı yapıyor , sürekli inflamasyon oluyor. Sürekli sinirler uyarı halinde. Uyarı halinde olan sinirler zamanla ağrı eşiği ne denk geliyor. Zamanla ağrıyan yerler tekrar ağrımaz. O sinirler bir nevi öğrenir. Sürekli beyne gönderilen sinyal zamanla tehlike olmadığının farkına varır. Ortalama 6 ay bu süre. Ağrımayan yerlerden sinirlerde zamanla kanlanma oluyor , hassasiyet kalkıyor. Fakat prostat bir kere travma geçirdiği için , sürekli sıkma ve stres halinde olduğundan daha önce ağrimamis , beynin gönderdiği sinyalleri doğru iletecek yeni sinirler yeni yerlerden ağrı yapıyor. Kısa ve özet olarak.

Yeni zamanla kökten yokmu olacak diyorsunuz butun ağrılar
Evet