Prostat masajı öğretir misiniz

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
umitcan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostat masajı öğretir misiniz

Mesaj gönderen umitcan »

Prostat masajı yapmayı bilmiyorum öğretir misiniz perhiz mi olması lazım hangi pozisyonda nasıl lütfen

Doktora gidip yaptıramam hem param yok hemde yapacak doktor yok sürekli yazıyorum ama anlatan yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat masajı öğretir misiniz

Mesaj gönderen kadir »

umitcan yazdı:Prostat masajı yapmayı bilmiyorum öğretir misiniz perhiz mi olması lazım hangi pozisyonda nasıl lütfen

Doktora gidip yaptıramam hem param yok hemde yapacak doktor yok sürekli yazıyorum ama anlatan yok
Self prostat masajını forumda birkac kişi yapıyor...umarım bu postun altına yorum yaparlar sizde ögrenirsiniz.
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

kardesim bunu yapacaksan bitane masaj aleti alman lazim elle hic ugraşma yanliz iyi gelirmi gelmezmi orasini bilemem elle olmuyor
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

Bak kardeşim ben yapmayı biliyorum ama kendin yapanla hekimin yapması arasında çok fark vardır bilgin olsun
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

Olsun hiç yoktan iyidir
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

evet ben 5 gun once yaptim belki 8 10 damla geldi sivi ama agrilarim tavan suan ben masajin herkese iyi geldigini sanmiyorum antibiotik kullandiginizla yapilirsa belki faydasi olur bikeresinde masajdan sonra bosaldim ozaman fayda etmisti
Kemal34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Kemal34 »

umitcan yazdı:Prostat masajı yapmayı bilmiyorum öğretir misiniz perhiz mi olması lazım hangi pozisyonda nasıl lütfen

Oncelikle şifalar dilerim.anlaticam ancak bir kere bile doktora yaptirmadiysan yapabilirmisin bilmiyorum.
Doktorlar gittiginde yan tarafa yatar vaziyette bir dizini karnina dogru ceker vaziyette yapiyor.
Benim sana tavsiyem buyuk tuvaletini yaptiktan sonra yapman veya buyuk tuvaletin olmadigi zaman yapman.
Ereksiyon sorunun yoksa cok fazla o bolegeyi tahris etmememeye dikkat et.Cunku o bolgede sinirleride tahris ettigin icin ereksiyon sorunu yasayabilirsin.Ben dikkat etmedim ereksiyon sorunu yasiyorum.
Haftada 2 kez cok fazla sert yapmadan yapmani ve kabiz olmamaya dikkat etmeni oneririm.Simdi ben nasil yaptigimi anlatiyorum.
Alaturka tuvalette olmaz.Alafranga klozete oturup yapman gerek.
Sol elin isaret parmagini veya onun yanindaki en uzun parmaginla makattan soktugunda prostata ulasabiliyorsun.tirnak kisimlarinla degil parmak ucunla dokun.kendini sıkıp prostata elinle bastirdiginda sivi akmaya baslayacak.kan geldiginde panik yapma ordaki ince damarlarin tahris olmasindan kaynaklaniyor.Cok fazla bir gunde bitircem diye ugrasma haftada 2 defa cok sert masaj yapmadan dene.Ereksiyon sorunun yoksa cok zorlamani tavsiye etmem.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

herdaim32 yazdı:evet ben 5 gun once yaptim belki 8 10 damla geldi sivi ama agrilarim tavan suan ben masajin herkese iyi geldigini sanmiyorum antibiotik kullandiginizla yapilirsa belki faydasi olur bikeresinde masajdan sonra bosaldim ozaman fayda etmisti
belli bi durum yok ,
bir masaj cok iyi geliyorsa diğeri adamı berbat ediyor ben pek elletmeyi düşünmüyorum artık
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Burada ben bir ikazda bulunmak istiyorum... prostattan önce bagırsak bariyeri var...yani siz bagırsak duvarına baskı uyguluyorsunuz temas ettiginiz yer bagirsak cidarı ve cok ince bir duvar...burasıni tahriş edip delik acarsaniz cok büyük iş alırsıniz basıniza...o yüzden sert cisimlerle yapmayın.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

kadir yazdı:Burada ben bir ikazda bulunmak istiyorum... prostattan önce bagırsak bariyeri var...yani siz bagırsak duvarına baskı uyguluyorsunuz temas ettiginiz yer bagirsak cidarı ve cok ince bir duvar...burasıni tahriş edip delik acarsaniz cok büyük iş alırsıniz basıniza...o yüzden sert cisimlerle yapmayın.
teşekkürler abi kendi kendine yapılacak bir olay değil bence..en azından ben yapmam..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

secooo yazdı:
kadir yazdı:Burada ben bir ikazda bulunmak istiyorum... prostattan önce bagırsak bariyeri var...yani siz bagırsak duvarına baskı uyguluyorsunuz temas ettiginiz yer bagirsak cidarı ve cok ince bir duvar...burasıni tahriş edip delik acarsaniz cok büyük iş alırsıniz basıniza...o yüzden sert cisimlerle yapmayın.
teşekkürler abi kendi kendine yapılacak bir olay değil bence..en azından ben yapmam..
Rica ederim secooo kardesim.
Balbazar10

Mesaj gönderen Balbazar10 »

Ben yapıyorum faydada gördüm
Umut_8181

Mesaj gönderen Umut_8181 »

Bende prostat msj sonra alevleniyorum... Bana iyi gelmiyor her hastaya iyi gelcek diye bişey yok arkadaşlar
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Tosun4228 »

secooo yazdı:
Durumun nasıl şuan tedaviden sonra
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Tosun4228 yazdı:
secooo yazdı:
Dostum tedaviden sonra ilk 1 hafta semptomlarım 2 katına çıktı ..sonraki hafta sakinleşmeye başladı..
Damardan ozon terapisine başladım.Şu ana kadar 5 gün arayla 3 seans aldım kardesim..
2 haftadır şikayetlerim %75 azaldı can sıkmadan hayatıma devam edebiliyorum yani ;
bu arada 50 mg lustralde kullanıyorum 15 gündür ..
benim hissettiğim ozonun ve anti depresanın yardımı antibiyotikten fazla oldu ama net bisey söylemek için beklemek gerekiyor daha çok erken ..
smm2804
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen smm2804 »

secooo yazdı:
Tosun4228 yazdı:
secooo yazdı:
Dostum tedaviden sonra ilk 1 hafta semptomlarım 2 katına çıktı ..sonraki hafta sakinleşmeye başladı..
Damardan ozon terapisine başladım.Şu ana kadar 5 gün arayla 3 seans aldım kardesim..
2 haftadır şikayetlerim %75 azaldı can sıkmadan hayatıma devam edebiliyorum yani ;
bu arada 50 mg lustralde kullanıyorum 15 gündür ..
benim hissettiğim ozonun ve anti depresanın yardımı antibiyotikten fazla oldu ama net bisey söylemek için beklemek gerekiyor daha çok erken ..

Lustralın faydasını görüyor musunuz yan etkileri oldumu
secooo

Mesaj gönderen secooo »

görüyorum hastalığın semptomlarına kitlenmememi sağlıyor ,Yan etki yaşamadım 20 sene önce 2 yıl kullanmıştım bıraktığım zaman hariç yan etki ozamanda yaşamadım ...
mardonkardon

Mesaj gönderen mardonkardon »

secooo yazdı:görüyorum hastalığın semptomlarına kitlenmememi sağlıyor ,Yan etki yaşamadım 20 sene önce 2 yıl kullanmıştım bıraktığım zaman hariç yan etki ozamanda yaşamadım ...
abi senin hastalık 20 sene önce mi başladı . 20 sene nasıl geçti semptomların neler oldu? 20 sene içinde.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

dostum hayır,
4 ay önce başladı 20 li yaşların başlarında bir depresyon yaşamıştım bu konu ile alakasız..
ozamanda aynı ilacı kullandığım ve yan etki görmediğim için tercih ettim..
doktor prostatit başladıgı dönemlerde prozac ve welbutrin verdi ..Bende aşırı derede yan etkiler oldu bıraktım bildiğim bir ilaca geçmek istedim..
Balbazar10

Selamlar abiler kardeşler bakın bu hastalıkla tanıştığimda 24 yaşında genç birisiydim 3 ayda hiç bir ilaç anti kullanmadan atlattım tabi günde 5 atarken ,3 düştü 10 yıl ufak sıkıntılar hariç hayatıma devam ettim cinsellik olarak hiç bir sıkıntım olmadı takı yıl 2015 bağırsaklardan dolayı ağır bir kolit yani bağırsak enfeksiyonu geçirdim bağırsak ile prostat yakın organlar aralarında ince bir bağırsak dokusu var kullanmadığım anti takviye kalmadı en son invanz tedavi tedavi aldım arkadaşlar eski üyelerdenim sadece foruma girmiyordum banda yemedim forumda üreme varsa tedavinizi olun lakin lokasit olayına takılmayın fazla benim lökosit 0-1 iken en ağır dönemi yaşadım
Balbazar10

Birde hüseyin hocayı hepiniz bilirsiniz Eskişehir bodrum hepsine gittim.lokasit bu hastalıkta bir parametre değildir demişti bana yıl 2019 .kendi masajimi kendim yapmayı öğrendim motor fren koluyla ilk yapanda bendim eskiler bilir kadir abi belki bana kızar sadece yaşadıklarımı anlatmaya çalışıyorum yoğun sigara ve alkol kullanan birisiyim ben bile rahatsam bu hastalıkta bakın burda yazan semptomların pisikolik durumların hepsini fazlasıyla yaşadım geçecek kardeşim sadece sabır sigara içiyorsanız bırakın alkollü içklileri bırakın yapabiliyorsanız masaj mutlaka yaptırın veya yapın ödemi atarsınız en önemlisi bı kere pisikollojinizi düzeltin bide bağırsağınızı (akut yasayanlar hariç) düzeltin hatam olduysa afffala amacım sadece yardımcı olmak masaj îcin motor fren kolu kullanıyorum onuda ,6 aydan beri yapmıyordum malum soğuklardan nuks oldu ,,2 yaptım hayat çekilir hale geldi tavsiye isteyenlere yardımcı olurum .
Balbazar10

Self masaj ilk başlarda sıkıntı yapar (akut değilse akut dönemde tavsiye etmem) ödemi attıkça rahatlat8yor bende öyle oldu herkesde aynı tepkiyi vermeyebilir
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Balbazar prostat masajını nasıl yapıyorsun Bi türlü olmuyor nasıl bir alet önerirsin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Balbazar10 yazdı:Birde hüseyin hocayı hepiniz bilirsiniz Eskişehir bodrum hepsine gittim.lokasit bu hastalıkta bir parametre değildir demişti bana yıl 2019 .kendi masajimi kendim yapmayı öğrendim motor fren koluyla ilk yapanda bendim eskiler bilir kadir abi belki bana kızar sadece yaşadıklarımı anlatmaya çalışıyorum yoğun sigara ve alkol kullanan birisiyim ben bile rahatsam bu hastalıkta bakın burda yazan semptomların pisikolik durumların hepsini fazlasıyla yaşadım geçecek kardeşim sadece sabır sigara içiyorsanız bırakın alkollü içklileri bırakın yapabiliyorsanız masaj mutlaka yaptırın veya yapın ödemi atarsınız en önemlisi bı kere pisikollojinizi düzeltin bide bağırsağınızı (akut yasayanlar hariç) düzeltin hatam olduysa afffala amacım sadece yardımcı olmak masaj îcin motor fren kolu kullanıyorum onuda ,6 aydan beri yapmıyordum malum soğuklardan nuks oldu ,,2 yaptım hayat çekilir hale geldi tavsiye isteyenlere yardımcı olurum .
Önemli olan iyi olman kardesim, bu prostatitte yanlız her tedavi reaksiyonu, semtomlar ve inflamasyon biobelirteçleri aynı olmuyor. Şifan daim olsun.
Balbazar10

Teşekkürler abi semptomplar kişiye göre değişiyor artık pinpon ttopuna oturma hissi yok yanmalar yok ağrılı boşalma yok daha bir çok semptom yok artık sadece sertleşmeye hissizlik sorunu var uzun yıllar çekenlere masaj fayda sağlıyor haftada 4.5 sefer yapardım devam etmiyorum artık beni eskisi rahatsız etmiyor