Dr Federico Guercini Levent Türk yöntemleri hakkında

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Dr Federico Guercini Levent Türk yöntemleri hakkında

Mesaj gönderen mrt2323 »

Arkadaşlar olumsuz yorum yapmak yerine bı deneyelim ne kaybederiz ki antibiyotik bile kimine fayda verip kimine vermiyor iste madem Dr türk iddialı bu konuda kimse kendini riske atmaz bir Dr olarak belki bu 5 kişiden 3 ü 4ü fayda görecek madem maliyetine yapacak söz verdi bu 5 kişi istanbuldan birileri veya gitmek isteyen durumu olmayan kişiler gitsin ancak bunlardan bir veya iki kişinin çok eski bı hasta olması lazım ki ozellikle faydası oluyor mu olmiyormu daha iyi olur.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

wolfpack yazdı:
secooo yazdı:dostum benim içim kararmaz başa gelen çekilir arada bir düşüyorum ama sorun değil sonra keyfim yerine geliyor hepimiz farklı seyler yasıyoruz ama böyle olmalıyız..zihin bulanıklıgı foggy mind vs bunlarda psikolojik olabilir..Anti vucuda girince placeboda olabilir veya bağışıklık yükseltmesi yaptıgı içinde olabilir bu benim sözün değil doktor öyle acıklama yapmış..bugun antibiyotiğin son günü olması fikri bile semptomlarımı artırdı sana öyle diyim..
geçen hafta ooo bir hafta ilaç var diyordum semptom cok azdı..
Abi ben kesinlikle öyledir demiyorum fikir sunuyorum bakılması gerekir ve umutlu olmak gerekir..
orda yazdıgın semptomaların hepsi nörolojik olabilir kimse olmaz diyemez.
19 yasında 1 sene takmıstım ereksiyon sorunum var diye 1 sene makinayı çalıstıramadam..Yeterli bilgi edenidim 22 senedir sorun yaşamadım suan prostattim yine yaşamıyrum ereksiyon bir saat %100 sertlikte devam edebilir..tabi semptolarımız farklılık gösteriyorda olabilir..
ilk semptım idrarda yanmaydı 1.5 ay sonra prostatit denip araştırmaya başlayınca okudugum semptımlardan bazılarını edindim.
İyi bir gastroentolojici bana biyerim ağrıyor dersen ağrır derdi..bu 100% doğrudur ..
neyse ne Umarım rahatlarız:):):)
Umarim kardesim. Senin libyaliyla gorustun mu? Yani burda enjeksiyondan kotu olan arkadaslar var. Urkuyorum bundan dolayi fakat makalelere bakinca yeterli calisma olmamasina ragmen hep olumlu makaleler. 2018'de yapilmis yeni bir makale de dahil. Ben bu isi anlamadim artik cidden..
Görüştüm sabah 1 saatlik bir sohbet yaptık aksam müsait olunca detayları yazacagım çok yogunum bugun..
secooo

Mesaj gönderen secooo »

wolfpack yazdı:
secooo yazdı:dostum benim içim kararmaz başa gelen çekilir arada bir düşüyorum ama sorun değil sonra keyfim yerine geliyor hepimiz farklı seyler yasıyoruz ama böyle olmalıyız..zihin bulanıklıgı foggy mind vs bunlarda psikolojik olabilir..Anti vucuda girince placeboda olabilir veya bağışıklık yükseltmesi yaptıgı içinde olabilir bu benim sözün değil doktor öyle acıklama yapmış..bugun antibiyotiğin son günü olması fikri bile semptomlarımı artırdı sana öyle diyim..
Abi ben kesinlikle öyledir demiyorum fikir sunuyorum bakılması gerekir ve umutlu olmak gerekir..
19 yasında 1 sene takmıstım ereksiyon sorunum var diye 1 sene makinayı çalıstıramadam..Yeterli bilgi edenidim 22 senedir sorun yaşamadım suan prostattim yine yaşamıyrum ereksiyon bir saat %100 sertlikte devam edebilir..tabi semptolarımız farklılık gösteriyorda olabilir..
ilk semptım idrarda yanmaydı 1.5 ay sonra prostatit denip araştırmaya başlayınca okudugum semptımlardan bazılarını edindim.
İyi bir gastroentolojici bana biyerim ağrıyor dersen ağrır derdi..bu 100% doğrudur ..
Umarim kardesim. Senin libyaliyla gorustun mu? Yani burda enjeksiyondan kotu olan arkadaslar var. Urkuyorum bundan dolayi fakat makalelere bakinca yeterli calisma olmamasina ragmen hep olumlu makaleler. 2018'de yapilmis yeni bir makale de dahil. Ben bu isi anlamadim artik cidden..
Bu konuda her doktorun fikri farklı biliyorsun .Tanısıda tedaviside ve hastaya görede değişiyor bu konular..
ben genel fikrini aktarıyım,
akut veya yarı akut prostatit olmadıkça asla antibiyotik tedavisi vermezdim dedi yada bazı hastada çok düşük antibiyotik uzun süre verirdim dedi.
Nonbakteriyel pelvic sendrom için net bir etken sebeb belli değil dedi..Non bakteriyel olanlar devamlı pcr yaptırmasın bisey çıkmaz boşa masraftır dedi.
50 yıllık klinik tecrubemde çoğu hastanın psikolojisinin bozuk oldugunu ve semptomlar kendi kendine abarttını veya arttırdıgına şahit oldum dedi..
şahsi fikrim kronik prostatitte antibiyotik tedavisi işe yaramaz etkileri placebo etkisidir.ve zararları cok daha büyüktür dedi.
lokosit prostatta 10 20 vs bunlar hiç bir anlam ifade etmez bana göre dedi..Artı prostataki lokositin prostattan oldugunuda kanıtlayamazsın dedi herhangi başka yerden geliyor olabilir dedi.

tedavi seçenekleri açıısndan sana önerim bu konuyu rafa kaldırman üzerine düşmemen veya antibiyotik tedavisi dışındaki şok tedavi gibi alternatifleri denemendir dedi.Asla ömür boyu sürmez dedi..

penisten ozan ve anti tedavisi konusunda teknik anlatımlar yaptı yaratılış olarak ordan verdiğin ilacın %5 i prostata ulaşır dedi..mantıklı bulmuyorum dedi.

Gelelim prostat enjeksiyonuna ..

Prostat enjeksiyonu son çaredir dedi.Hasta çok şikayetim var derse ve uzun süredir tedavi görüyor veya atlatamıyorsa ..

yaparız prostat 5 bölümden oluşur enjeksiyonu nereye nasıl hangi dozda yaptıgın önemlidir dedi.
sonuçları asla öngörülemez iyi olanda vardır kötü olanda dedi.Kimse %100 tedavi edilmez dedi..Ancak organ iyileşir ve sebeb olan faktörler ortadan kalkarsa insan iyişelir dedi..

benim özelimde en iyi fikir tedavi almayıp kendi haline bırakmaktır dedi..

bilmiyorum dostlar 50 yıllık klinik tecrubesi olan 75 yaşında bir doktor..Üniversiteyi ingilterede bitirmiş vs vs vs

ve de dostumuz bir büyümüz..
Burakgsgs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Burakgsgs »

Secoo kardeşim peki enjeksiyonla ilgili olarak yan etkileri olup olmadığını sordunuz mu peki
secooo

Mesaj gönderen secooo »

sordum ,
asla öngöremezsin dedi..semptolar artadabilir azaladabilir dedi..net dedi 2 kere sordum
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Burakgsgs yazdı:Secoo kardeşim peki enjeksiyonla ilgili olarak yan etkileri olup olmadığını sordunuz mu peki
non bakteriyelde neyse o oda net değil bence,
ve benim özelimde sana en büyüktavsiyem anti kullanmamandır dedi..
enjeksiyonun yan etkisinden çok uzun süreli antinin zararı üzerinde durdu..
bana göre non bakteriyel bir bakteri olup onun bulunamaması değildir dedi..
kabullen bağışıklığını kuvvetli tut sıcaksu yap vs idare et dedi..Kafandanda atarsan bir bakmışssın geçmiş gitmiş dedi..
Burakgsgs

Kabullenmek en zor olanı sanırım antinin zararları büyük kesinlikle ama yinede bi çare umut arıyo insan. Yarın hüseyin seçgine gidicem muayene olmaya lökosit ve pcr baktırıcam çünkü bu ara yanmalarım çok arttı bi problem olduğunu hissedebiliyorum
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Burakgsgs yazdı:Kabullenmek en zor olanı sanırım antinin zararları büyük kesinlikle ama yinede bi çare umut arıyo insan. Yarın hüseyin seçgine gidicem muayene olmaya lökosit ve pcr baktırıcam çünkü bu ara yanmalarım çok arttı bi problem olduğunu hissedebiliyorum
Dostum geçmiş olsun bizede haber ver durumu...
yanma sadece idrar yaparken ve sonrası mı gün boyu devamlı mı?
Burakgsgs

Gün boyu devamlı hocam en büyük şikayetimde bu boşalırken yada idrar yaparken olmuyo testislerimin altı yanıyo nalet bir şey
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

bayramoglu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen bayramoglu »

Aksarayda ki malum doktoru övenler kesinlikle onun probaganda elamanları. Burayı manipule etmek için gelmişler. Kimse inanmasın. Arkadaşlar amerikayı iki kere keşfetmenin anlamı yok. Kadir abi gayet düzgün bir dille uyarıyor kendi sevyesinden ödün vermeden. Ama biz adeletli olmak burda ki hastadaşlarımızı bir şekilde korumak zorundayız. İnanmayın bunlara. Kadir abi bilinen en iyi doktorların 20 sini cebinden çıkarır. O klinik bir çok insanı mağdur etti. Sizde bunlardan biri olmayın.
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

wolfpack yazdı:
ABittersweetLi yazdı:
secooo yazdı:dün bir doktor dinledim..Bana cok mantıklı geldi prostatit olayına bütüncül yaklaşım lazım diyor.Bu semptomlarla cok kişide sinir sistemi hastalıkları veyahut psikolojik rhaatsızlıklar tespit ediliyormuş.meseleye sadece prostat olarak bakmamak lazım bence...
bu hastalığın stres ile uzaktan yakından alakası yok.
stres ıle alakası = stresın bagısıklıgı dusurmesı ıle alakalı oluyor. Dolaylı yoldan alakalı yanı. Stres tetıklemıyor ama stres bagısıklıgı dusurdugu ıcın ınflamasyon baslıyor.

yüzde 100 doğru , tam 3 sefer denedim. stres ve anksiyete vb. .. ile semptomlarım arttı . relax arkadaşlar iyileşeğiz allahın izni ile
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

bende aşiri stres var akkoray relax olamiyorum
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

secooo yazdı:
wolfpack yazdı:
Bu konuda her doktorun fikri farklı biliyorsun .Tanısıda tedaviside ve hastaya görede değişiyor bu konular..
akut veya yarı akut prostatit olmadıkça asla antibiyotik tedavisi vermezdim dedi yada bazı hastada çok düşük antibiyotik uzun süre verirdim dedi.
Nonbakteriyel pelvic sendrom için net bir etken sebeb belli değil dedi..Non bakteriyel olanlar devamlı pcr yaptırmasın bisey çıkmaz boşa masraftır dedi.
50 yıllık klinik tecrubemde çoğu hastanın psikolojisinin bozuk oldugunu ve semptomlar kendi kendine abarttını veya arttırdıgına şahit oldum dedi..
şahsi fikrim kronik prostatitte antibiyotik tedavisi işe yaramaz etkileri placebo etkisidir.ve zararları cok daha büyüktür dedi.
lokosit prostatta 10 20 vs bunlar hiç bir anlam ifade etmez bana göre dedi..Artı prostataki lokositin prostattan oldugunuda kanıtlayamazsın dedi herhangi başka yerden geliyor olabilir dedi.

tedavi seçenekleri açıısndan sana önerim bu konuyu rafa kaldırman üzerine düşmemen veya antibiyotik tedavisi dışındaki şok tedavi gibi alternatifleri denemendir dedi.Asla ömür boyu sürmez dedi..

penisten ozan ve anti tedavisi konusunda teknik anlatımlar yaptı yaratılış olarak ordan verdiğin ilacın %5 i prostata ulaşır dedi..mantıklı bulmuyorum dedi.

Prostat enjeksiyonu son çaredir dedi.Hasta çok şikayetim var derse ve uzun süredir tedavi görüyor veya atlatamıyorsa ..

yaparız prostat 5 bölümden oluşur enjeksiyonu nereye nasıl hangi dozda yaptıgın önemlidir dedi.
sonuçları asla öngörülemez iyi olanda vardır kötü olanda dedi.Kimse %100 tedavi edilmez dedi..Ancak organ iyileşir ve sebeb olan faktörler ortadan kalkarsa insan iyişelir dedi..

bilmiyorum dostlar 50 yıllık klinik tecrubesi olan 75 yaşında bir doktor..Üniversiteyi ingilterede bitirmiş vs vs vs

Secoo nasıl kabullen oluruna bırak. Ben 2 yıl hıc tedavı almadan yasadım cehennemı yasadım. Bu hastalık kendı basına gecmıyor. Ha kronık pelvık agrı sendromusun (lokosit +, kultur -) ona ok. Ama kronık bakterıyel prostatıt (lokosıt + , kultur +) asla kendı basına gecmez. Ha enjeksıyon ısı ben de guvenemıyorum levent hoca da aradı bugun sagolsun gayet de ıyı konustu adama da gırdık cıktık aksam kendımden utandım. Sozunun arkasında durdu ama ne bıleyım enjeksıyon ısı bır turlu butun bu yasadıklarıma ragmen tedavı seklıne guvenemıyorum hocayla ılgısı yok. Antıbıyotıkler ıse yarar gıbı oluyor ama mıdem zorlanıyor hıssedıyorum nereye kadar antıbıyotık de ıccez bu yılın belkı de 6 ayı farklı antıbıyotıkler aldım. Sakası da kalmadı bu ısın. Antıbıyotıklerle bırlıkte prostat masajı bana cok yol katettırdı. Bır sure daha bu tedavıde kalacagım. Sonra belkı gozum yerse hemoroıd amelıyatı olur onu aradan cıkarır tekrar ızler duruma bakarım. Ne biliim ya.. Allah yardımcımız hepimizin insallah
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

suanki sikayetlerin nedir kardeşim wolfbak
wolfpack

su ankı sikayetlerim ara ara hafif dolgunluk perinede ve makatta. İdrar sonu damlama, ara ara baslatmada hafif zorluk, bosalırken meninin eskisi gibi fıskırmaması, bosaldıktan sonra huzursuzluk. Bosalmalar haric diger semptomlar hep degisken gelip gidiyor artıp azalıyor. Antibiyotik artı prostat masajları uzun zamandır en sıkayetcı oldugum tıkanıklık hissiyatını ve penis hissizligini bertaraf etti. Tabi arada 12 seansta ESWT aldım. Hem penise hem perine bolgesıne.
wolfpack

Bir de benim bazı zamanlar penis ucu kızarıyor penis kafasının serit kısmında da ınce kırmızı cızgı olusuyor ortasına dogru da hafıf sısıp morarır gıbı oluyor.Kasıntı da yapıyor. Drlar bısey degıl dıyıp gecıstırıyor Bunu yasayan var mı?
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Burakgsgs yazdı:Gün boyu devamlı hocam en büyük şikayetimde bu boşalırken yada idrar yaparken olmuyo testislerimin altı yanıyo nalet bir şey
bendede bazen günboyu oluyor sıkıntı ..çokdeğişik3 ay önceilk başladıgımda penisimin alt yüzeyi boydan boya hassastı dokunamıyorsun şimdi o yok..
makattta hasssaslık var hergün başka semptom
secooo

Mesaj gönderen secooo »

wolfpack yazdı:
secooo yazdı:
wolfpack yazdı:

Secoo nasıl kabullen oluruna bırak. Ben 2 yıl hıc tedavı almadan yasadım cehennemı yasadım. Bu hastalık kendı basına gecmıyor. Ha kronık pelvık agrı sendromusun (lokosit +, kultur -) ona ok. Ama kronık bakterıyel prostatıt (lokosıt + , kultur +) asla kendı basına gecmez. Ha enjeksıyon ısı ben de guvenemıyorum levent hoca da aradı bugun sagolsun gayet de ıyı konustu adama da gırdık cıktık aksam kendımden utandım. Sozunun arkasında durdu ama ne bıleyım enjeksıyon ısı bır turlu butun bu yasadıklarıma ragmen tedavı seklıne guvenemıyorum hocayla ılgısı yok. Antıbıyotıkler ıse yarar gıbı oluyor ama mıdem zorlanıyor hıssedıyorum nereye kadar antıbıyotık de ıccez bu yılın belkı de 6 ayı farklı antıbıyotıkler aldım. Sakası da kalmadı bu ısın. Antıbıyotıklerle bırlıkte prostat masajı bana cok yol katettırdı. Bır sure daha bu tedavıde kalacagım. Sonra belkı gozum yerse hemoroıd amelıyatı olur onu aradan cıkarır tekrar ızler duruma bakarım. Ne biliim ya.. Allah yardımcımız hepimizin insallah
Dostum non bakteriyel içindi yorum zaten bakteriyel değil..
bu formda gördümhemoroid ameliyatı sonrası prostatitten kurtulmuş birinin hikayesi vardı sanırsam..
bu arada entrasan bende 30 yıldır hemaroid var .
bazen acır bazen kanar bazen meme yapar bazen yok olur..
ama neden kabızlık sonrası yakalandıgım dönemde prostatit semptomları sonrası hemaroid birden ciddi şekilde kötüleşti ve semptomlar değişti belki mesele hemaroidti..
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

wolfpack yazdı:su ankı sikayetlerim ara ara hafif dolgunluk perinede ve makatta. İdrar sonu damlama, ara ara baslatmada hafif zorluk, bosalırken meninin eskisi gibi fıskırmaması, bosaldıktan sonra huzursuzluk. Bosalmalar haric diger semptomlar hep degisken gelip gidiyor artıp azalıyor. Antibiyotik artı prostat masajları uzun zamandır en sıkayetcı oldugum tıkanıklık hissiyatını ve penis hissizligini bertaraf etti. Tabi arada 12 seansta ESWT aldım. Hem penise hem perine bolgesıne.
Kardeşim o kadar antibiyotiğe bağırsaklar ne durumda sen de epey uzun zamandır kullanıyorsun, dışkılama da herhangi bir değişiklik gaz birikmesi yaşıyor musun. Ben artık prostat olayını kafamdan attım bağırsaklarla uğraşıyorum şu an. Ne yaparsam yapayım şişkinlik gaz tam olarak geçmiyor ve bu da nüks yapabilir diye endişe duyuyorum.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

floyd yazdı:kronik hastalar illa antibiyotiklerden medet umulacaklarsa, prostata direkt enjeksiyon en mantıklı olanı gibi duruyor....

ben şimdilik fazla sıkıntı yaşamıyorum ama olurda ilerde çok sıkıntı yaşarsam boş yere antibiyotik yutup vücudun canına okumaktansa, prostata enjeksiyon yaptırırım...

kronik hastalar için ne olursa olsun antibiyotikler bir boka yaramıyor ve yaramayacak....

şunu söyleyeyim,,,,yıllarca bu hastalığı yaşayıp sadece bir haftalık oral antibiyotik tedavisiyle bu hastalıktan kurtulanlar da var.....

ama sırf semptomları azaltıyor diye aylarca yıllarca antibiyotik kullanmak yavaş yavaş intihar etmek gibi....
bozuk bir bağırsak, bozuk bir prostattan daha kötü....
haklısın dostum..oral tedaviyle değilde belki hastalığın geçeceği tuttu bu kişilerde..
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Psikolojisi iyi olmayan insanlarda uzun süren depresyon ve anksiyete sounucu hasta olabilir.böyle bir durumdavar
dünyada tansiyon hastlarının %95inde sebeb yoktur tırnak içinde, yinede tedavi alırlar.
yarısının tansiyonu anksiyeteden dolayıdır..bu sadece bir örnek..
Psikoloji insanı hasta edermi kesinlikle eder..Ha prostatit böyle midir değil mi onu bilmem .Bende anlamaya çalısıyorum
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Olmuyoriste yazdı:
secooo yazdı:Psikolojisi iyi olmayan insanlarda uzun süren depresyon ve anksiyete sounucu hasta olabilir.böyle bir durumdavar
dünyada tansiyon hastlarının %95inde sebeb yoktur tırnak içinde, yinede tedavi alırlar.
yarısının tansiyonu anksiyeteden dolayıdır..bu sadece bir örnek..
Psikoloji insanı hasta edermi kesinlikle eder..Ha prostatit böyle midir değil mi onu bilmem .Bende anlamaya çalısıyorum
Valla tansiyon bile psikolojik olsaydı yediğine ictigine dikkat etmekle düzene girmezdi tansiyon tamamiyle yanlış beslenme ile alakalı sonra tansiyon hastası olursun psikolojini bozar oda yine tetikler yükseltir düşürür o ayrı ama kaynak psikolojik değildir evet anlamaya çalışıyoruz hepimiz işini yapmayan doktorlar yüzünden doktor kesildik üstelik onlar tek dal bizim yan dallarimizda ihtisasli oldu sayelerinde...
tmm dostum
omr83
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen omr83 »

Sayın leven hoca eğer sizseniz.burda çok hasta var bende olmak üzere ozaman kesin bir cozumse.bunu ispat edin en başta ben koşarak gelucem.ama insanları yalan yere internette reklam yapıp insanların paralarını yemeyin lutfen
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

Ya burda bu kadar sözden sonra bu tedaviyi madem merak eden arkadaşlar var gitsin olsun gelsin buraya yazsin yeni üye olursa ben inanmam eski üyelerden merak eden inanan yazan varsa gitsin olsun (ben olsam asla gitmem)bu konuyuda burda kapatalım.Desin ki ben iyileştim bende onun adına sevineyim