Testosteron iyi mi geliyor?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
umitcan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Testosteron iyi mi geliyor?

Mesaj gönderen umitcan »

Testosteron hormon düzeylerim yükseldiği zaman semptomlarımda azalma oluyor. Prostat büyümesinde dihidrotestosteron etkinliği azaltılarak fayda sağlanıyor. Ama bu o durum değil. Bizim sorunumuz prostatın yeteri kadar kendini onaramaması

Şimdi ben kendi fikrimi söylemek istiyorum bu konu hakkında.

Çinko takviyeleri ve vitaminler prostata iyi geliyor. Çünkü prostat bunlarla besleniyor ve içerisindeki sıvının temel taşı bu vitamin ve mineraller iyi çalışması için lazım yani. Şimdi Testosterona bağlamak istiyorum. Testosteron vucutta bir çok reseptöre bağlanır en çok bulunduğu yerde prostattır. Prostat Testosterondan beslenir. Ben Testosteronun prostatın iyileşmesine katkı sağlayacağı, besleyeceğini düşünüyorum.

Testosteron seviyelerinin normal aralıklarda bir anlam ifade etmez. Daha yüksek olmalı. Üst sınıra yakın olmalı. Benim semptomlarımda biraz gerileme oldu.
umitcan

Re: Testosteron iyi mi geliyor?

Mesaj gönderen umitcan »

Şunuda eklemek istiyorum prostatta testosteron daha etkin hali olan dihidrotestosteron olarak bulunuyor. Direk testosteron basmak işe yaramaz. Testosteron yükseldiği zaman fazlasını vucut ya aromatize eder östrojene döner yada dihidrotestosterona döner.
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

ornek olarak ne kullanalim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

herdaim32 yazdı:ornek olarak ne kullanalim
Kardeşim kafanıza göre testosteron kullanilmaz dr kontrolü altinda kullanilmalı normal seviyeyi aşmamak lazım.
Aşiri yuksekligi fayda vermez zararı var şöyleki;
Erkeklerde testosteron fazlalığı erkeği aşırı agresif, seks düşkünü, kavgacı, hırçın ve uyumsuz yapar. bazı antisosyal kişilik bozukluğu olan yani şiddetten zevk alan, kavga çıkarmaya meyilli, gerek potansiyel gerekse sabıkalı suçlularda testosteron düzeyinin yüksek olduğu görülmüştür. testosteron yüksekliği erkeklerde kellik yapar. testosteronun yükselmesi kanda kötü kolesterolü yükseltir, koruyucu kolesterol hdl’yi düşürür, kalp büyümesine neden olarak hem kalp damarlarında tıkanma ve infarktüse hem de kalp yetmezliğne neden olur. testosteron yükselmesi damar sertliğini arttırır. felç, bacak damarlarında tıkanma ve kalp krizine zemin hazırlar. testosteron fazlalığı yaşlı erkeklerde prostatın büyümesine neden olur, bu da idrar yaparken mesanenin tam boşalamamasına, zor idrar yapmaya, idrar yaparken yanmaya neden olur. testosteron yükselmesi devam ederse prostat kanseri de gelişebilir."
herdaim32

Mesaj gönderen herdaim32 »

kadir abi cinko vitamin demek istedim testestoron hormonu degil
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

[quote="herdaim32"]kadir abi cinko vitamin demek istedim testestoron hormonu degil[/quote
Çinko vücumuz için özellikle prostat icin gerekli bir mineraldir, eksikligi halinde bazi sikayetler olabilir. Eksikliği varsa dısaridan takviye olarak alinmalidir. Fakat fazlaligi vücutta agir metal zehirlenmesine yol acabilir. Kandaki çinko seviyemiz 70-150 mg/dL arasında olmalıdir.
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

kadir yazdı:
herdaim32 yazdı:kadir abi cinko vitamin demek istedim testestoron hormonu degil[/quote
Çinko vücumuz için özellikle prostat icin gerekli bir mineraldir, eksikligi halinde bazi sikayetler olabilir. Eksikliği varsa dısaridan takviye olarak alinmalidir. Fakat fazlaligi vücutta agir metal zehirlenmesine yol acabilir. Kandaki çinko seviyemiz 70-150 mg/dL arasında olmalıdir.
O saydıkların bende var zaten abi teşhiste var bu biraz kişinin kişiliği yetiştiği çevre mizacı vs bunlarla ilgili ha hormonlarında etkisi var ama %10 anca
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

umitcan yazdı:
kadir yazdı:
herdaim32 yazdı:kadir abi cinko vitamin demek istedim testestoron hormonu degil[/quote
O saydıkların bende var zaten abi teşhiste var bu biraz kişinin kişiliği yetiştiği çevre mizacı vs bunlarla ilgili ha hormonlarında etkisi var ama %10 anca
Aynen kardesim cok dogru.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

umitcan yazdı:
kadir yazdı:
Kişi sadece hormanlardan oluşan bir canlı değildir.Zeka akıl vicdan irade gibi özelliklerini kullananlar hormanlarınıda kontrol eder.
bende katılıyorum en fazla %10 dur etki.Ama önemli olan insanda akıl mı ön plandadır yoksa hormanel dürtüler mi.Eğer hormanel dürtülerse ozaman hayvanla aranda fark kalmaz .Hayvanlar bi teleskop yapamaz ama insan uzaya gider..
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

umitcan yazdı:Testosteron hormon düzeylerim yükseldiği zaman semptomlarımda azalma oluyor. Prostat büyümesinde dihidrotestosteron etkinliği azaltılarak fayda sağlanıyor. Ama bu o durum değil. Bizim sorunumuz prostatın yeteri kadar kendini onaramaması

Şimdi ben kendi fikrimi söylemek istiyorum bu konu hakkında.

Çinko takviyeleri ve vitaminler prostata iyi geliyor. Çünkü prostat bunlarla besleniyor ve içerisindeki sıvının temel taşı bu vitamin ve mineraller iyi çalışması için lazım yani. Şimdi Testosterona bağlamak istiyorum. Testosteron vucutta bir çok reseptöre bağlanır en çok bulunduğu yerde prostattır. Prostat Testosterondan beslenir. Ben Testosteronun prostatın iyileşmesine katkı sağlayacağı, besleyeceğini düşünüyorum.

Testosteron seviyelerinin normal aralıklarda bir anlam ifade etmez. Daha yüksek olmalı. Üst sınıra yakın olmalı. Benim semptomlarımda biraz gerileme oldu.

sanırım prostat bölgesi biraz testesteron ile aktif hale geldiği için , iyileşme ve verim artışı oldu ....
allah daim etsin kardeşim. bazı ilaçları piyasada bulamıyorum ,siz nasıl bir tedavi oldunuz ...
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

Benim aktif varikoselim ve bazı kan değerlerimde sorunlar vardı onları giderdim. Bağışıklık sistemimi yükselttim. Çünkü enfeksiyonun hormonlar üzerinde etkisi var. İkinci olarak mineral vitamin hepsine saldırdım. Burda önemli olan bitkisel takviyeler değil direkt doğrudan haplar ile. Çinkoyu gidip bir bitkiden karşılamadım örneğin kendisini alıp içtim.

İkinci olarak varikoselim vardı hareketli biriydim hareket ettikçe zorlanıyordu testis hareketi azalttım biraz olsun faydası oldu. Ayakta durma uzun süre oturma hareketle testis daha fazla kan akımına maruz kalıyor buda testisi daha çok ısıtıp fonksiyon bozuyor. Şuan varikoseli giderirsem bu hastalıkla baş etmem daha kolay olacak.
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

secooo yazdı:
umitcan yazdı:
kadir yazdı:
Kişi sadece hormanlardan oluşan bir canlı değildir.Zeka akıl vicdan irade gibi özelliklerini kullananlar hormanlarınıda kontrol eder.
bende katılıyorum en fazla %10 dur etki.Ama önemli olan insanda akıl mı ön plandadır yoksa hormanel dürtüler mi.Eğer hormanel dürtülerse ozaman hayvanla aranda fark kalmaz .Hayvanlar bi teleskop yapamaz ama insan uzaya gider..
Ben ikisiyle birlikte ilerliyorum. Ama düşükken zarar verme davranışım daha fazla oluyor çünkü kendimi yenilmiş mağlup edilmiş kurban durumunda hissediyorum hormon düşük olduğu zaman buda benim iyice saldırmam demek. Yüksek olunca biraz daha özgüvenli oluyorum.