Pcr da sadece cinsel yolla bulaşan bakteriler bulunur

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
scream1717

Pcr da sadece cinsel yolla bulaşan bakteriler bulunur

Mesaj gönderen scream1717 »

Arkadaşlar pcr da sadece cinsel yolla bulaşan bakteriler mi bulunur..
Benim prostat sıvısı kültüründe streptococcus pluranimalium çıktı.. Ona uygun anti kullandım ancak fayda etmedi..
Pcr da hangi bakterilere bakılıyor.. Cinsel geçmişim yoktu hastalık başladığında yaptırmak gereksiz olur mu. Hüseyin hoca Gereksiz demişti..
Yoksa kültürü mü tekrarlamalıyım
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Pcr da sadece cinsel yolla bulaşan bakteriler bulunur

Mesaj gönderen Hergele »

scream1717 yazdı:Arkadaşlar pcr da sadece cinsel yolla bulaşan bakteriler mi bulunur..
Benim prostat sıvısı kültüründe streptococcus pluranimalium çıktı.. Ona uygun anti kullandım ancak fayda etmedi..
Pcr da hangi bakterilere bakılıyor.. Cinsel geçmişim yoktu hastalık başladığında yaptırmak gereksiz olur mu. Hüseyin hoca Gereksiz demişti..
Hocam diğer bakteriler de bulunabilir ancak kültür kadar net sonuç vermez. Kültürde de bazı bakterileri yakalamak daha zordur.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Kültür daha net mi yani
nemesis21

Mesaj gönderen nemesis21 »

Hergele yazdı:
scream1717 yazdı:Arkadaşlar pcr da sadece cinsel yolla bulaşan bakteriler mi bulunur..
Hocam diğer bakteriler de bulunabilir ancak kültür kadar net sonuç vermez. Kültürde de bazı bakterileri yakalamak daha zordur.
HOCAM KÜLTÜRÜ NERDE YAPTIRIYORUZ
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam istanbulda Ankara’da Adana’da düzen laboratuvarları var önce sıvıyı bir doktorda aldırmanız lazım sonra numuneyi yani sıvısı verirsiniz laboratuvara kültür için birkaç güne sonuç çıkıyor. Başka lablar da var gelişim , synevo gibi ama ben düzende yaptırdım her seferinde sonuç aldım hatta sonrasında üniversite hastanesinde de üretral akıntı kültürü verdim düzenle aynı sonucu buldum.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.