Klamidya olma ihtimali?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
bolivar22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Klamidya olma ihtimali?

Mesaj gönderen bolivar22 »

Oncelikle herkese gecmis olsun.26 yasindayim. Benim hikayem supheli bir cinsel iliski sonucu bel soguklugu gecirmemle basladi. Tedavi olduktan sonra penisten her sabah 1 damla seffaf akinti gelmeye devam ediyordu. Yogunluktan cok ilgilenemedim aylar sonra doktora gittim cipro ve bir antibiyotik daha verdi. Bir sure gecse de belirtiler sonra tekrar basladi. Sonraki gittigim doktor iesef ve igne verdi + 14 gun antibiyotik ama igneleri vurulurken ya da sonrasinda bir degisim olmadi. 1-1.5 yillik surecte geldigim nokta; -yine sabah 1 damla seffaf akinti
-penis basinda kasinti
- 2 ayda bir falan penis basinda ya da sunnet derisinde cikan kucuk 1-2 tane su toplamis gibi sivilceler(daha sonrasinda kabuk baglayip iz birakmadan geciyorlar)
- iserken penis icinde boyle kasinti gibi bir his, normal degil yani farkli bir his
-sik sik idrara cikma

Gecenlerde tesadufen Klamidyanin belirtilerine baktim bikac geciren kisinin yorumlarini okudum, bendeki belirtilerle ayniydi. Klamidyadan tedavi oldugunu soyleyen kisilerde azitromisin tek doz ile tedavi olmus ama doktorlar hic bu ilaci vermedi bana zaten klamidyadan da suphelenmediler hic. Doktor bir yakinima sordugumda ise sana azitrodan cok daha guclu antibiyotikler verilmis, o olsa gecirirdi dedi. Iyice kafam karisti daha once klamidya gecirmis biri varsa buraya yazabilir mi? Hepimize cok gecmis olsun arkadaslar
caxuss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Klamidya olma ihtimali?

Mesaj gönderen caxuss »

Klamidyanin birden cok cesidi var ama en cok bilinen c.trochomatis onun tedavisi doksisiklin monodoks yafa tedradox 7.gun veya 1 g azitromisin komplike vakalarda ikisi beeaber de kullanilabilir monodoks 14 gun inatci enfeksiyonlarda bactrim veya diger kinolonlara da duyarlidir. Klamidyayi tespit eden hastane bulmak zor bende ayni durumdayim.
bolivar22

Sizin su anki durum nedir hocam? Azitro kullandiniz mi? Kullandiysaniz akintiyi kesti mi?
bolivar22

Gecmis olsun bu arada, cok can sikici bir durum ama forumda cok daha kotu durumda kisiler var Allah hepimizin yardimcisi olsun
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

caxuss yazdı:Klamidyanin birden cok cesidi var ama en cok bilinen c.trochomatis onun tedavisi doksisiklin monodoks yafa tedradox 7.gun veya 1 g azitromisin komplike vakalarda ikisi beeaber de kullanilabilir monodoks 14 gun inatci enfeksiyonlarda bactrim veya diger kinolonlara da duyarlidir. Klamidyayi tespit eden hastane bulmak zor bende ayni durumdayim.
Yanlis tedavi huzunden proststit oldum ben, kullanim ama enfekskyon proststa islemksti coktan bende akinti bic olmadi agri bardi direk epididimit oldu lenfler sisti kumdur kum diye 6 urolog 4 hastane tam 3 ay tedavi vermediler unv de enfeksyon prpfina cikana kadar oda test medt yapmadan direk antibyotik verdi xaten testte yakalayamahiz uremiyor dedo monodoks alsef novasef azitro kullandim sislik indi ama agri idrar sorunj basladi en son gittigim enfeksiyon dr i tam tedabi vermemosler dedo
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

bolivar22 yazdı:Oncelikle herkese gecmis olsun.26 yasindayim. Benim hikayem supheli bir cinsel iliski sonucu bel soguklugu gecirmemle basladi. Tedavi olduktan sonra penisten her sabah 1 damla seffaf akinti gelmeye devam ediyordu. Yogunluktan cok ilgilenemedim aylar sonra doktora gittim cipro ve bir antibiyotik daha verdi. Bir sure gecse de belirtiler sonra tekrar basladi. Sonraki gittigim doktor iesef ve igne verdi + 14 gun antibiyotik ama igneleri vurulurken ya da sonrasinda bir degisim olmadi. 1-1.5 yillik surecte geldigim nokta; -yine sabah 1 damla seffaf akinti
-penis basinda kasinti
- 2 ayda bir falan penis basinda ya da sunnet derisinde cikan kucuk 1-2 tane su toplamis gibi sivilceler(daha sonrasinda kabuk baglayip iz birakmadan geciyorlar)
- iserken penis icinde boyle kasinti gibi bir his, normal degil yani farkli bir his
-sik sik idrara cikma

Gecenlerde tesadufen Klamidyanin belirtilerine baktim bikac geciren kisinin yorumlarini okudum, bendeki belirtilerle ayniydi. Klamidyadan tedavi oldugunu soyleyen kisilerde azitromisin tek doz ile tedavi olmus ama doktorlar hic bu ilaci vermedi bana zaten klamidyadan da suphelenmediler hic. Doktor bir yakinima sordugumda ise sana azitrodan cok daha guclu antibiyotikler verilmis, o olsa gecirirdi dedi. Iyice kafam karisti daha once klamidya gecirmis biri varsa buraya yazabilir mi? Hepimize cok gecmis olsun arkadaslar

Normalde gonokok bile tek igneyle temizleniyor litaretur boyle ama tavsiyem en az uc gun igne + diger antibiyotikler ben 22 tane igne yedim ilkinde tek doz sonra 10 tane bes gunluk gunde iki kez uc hafta arayla yine 11 tane gunde iki kez ilk ihneyle monodoks 10 hun ikinci igneyle azitro kombindi ama epididimin sisliginin inmesi disinda hic bi boka uaramadi