Bakteriyel bir hastalık psikolojik olamaz!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Bakteriyel bir hastalık psikolojik olamaz!

Mesaj gönderen kadir »

Sözüm "Senin hastalığın psikolojik" diyen doktorlaradır.Bakterilerin sebep olduğu hiç bir hastalık psikolojik olamaz...ancak psikolojiyi bozabilir.Bu hastalık zaten psikolojiyi ve bağışıklık sistemini çökertiyor.Doktorlar "Bu hastalık senin psikolojini bozmuş" derse doğrudur.Ama başka söylem hikayedir.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Bakteriyel bir hastalık psikolojik olamaz!

Mesaj gönderen cihanbey »

Bu teşhis koymada zorlanan doktorun olaydan kurtulma reçetesidir
caferO7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen caferO7 »

Koskoca profoserler yapıyor bunu bir kutu Volteren bir kutu cipro veriyor kafana takma diyor gönderiyor, bir keresinde sormuştum yokmu çaresi tedavisi diye prostat çok karmaşık bir yapı kronik prostatit tedavisini bulan doktora üstüste Nobel Tıp ödülü verirler demişti
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Aklıma ilk doktorum gelmişti bana ot ye banyo yap dedi... Gülsen bir türlü sövsen bir türlü...
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

kadir yazdı:Sözüm "Senin hastalığın psikolojik" diyen doktorlaradır.Bakterilerin sebep olduğu hiç bir hastalık psikolojik olamaz...ancak psikolojiyi bozabilir.Bu hastalık zaten psikolojiyi ve bağışıklık sistemini çökertiyor.Doktorlar "Bu hastalık senin psikolojini bozmuş" derse doğrudur.Ama başka söylem hikayedir.
Bazıları gerçekten pisikolojik sanıyorlar.doktor yardım etmek istiyor fakat hayatında hiç çözümü olmayan bir rahatsızlığa kapılmamış.hayat tecrübesi yok.yada şöyle diyebiliriz başkasının hastalığını basite alıyor.yaşayan bilir.il ilin eşeğini türkü çığıra çığıra arar.
Arkadaşlar ben kronik prostatit hastalığından tam anlamıyla kurtuldum.şükürler olsun.yıllardır şifasını aradığım başka bir hastalıkla mücadele ediyorum.

B12 eksikliği.ileri derecedeki eksikliğinde duygu,durum değişiklikleri.kısaca kafa gidiyor.çok kişiye doktorlar şizofreni teşhisi koyuyorlar.bu kadar vahim bir durum.şükürler olsunki bu hastalıkta çok yol katettim.yıllardır uğraşmaktayım.en dramatik durum ,türkiyedeki bütün iğneleri denedim çare olmadı,almanyadan getierttiğim,türkiyede olmayan bir ilaç çare oldu.

Arkadaşlar bence pisikolojik bir hastalık yoktur.vucutaki fazla yada eksik olan bir maddenin vucuda etkileri vardır.doktorların ilaç yazma memurluğu haricinde iş yaptıklarına inanmıyorum.riske girmiyorlar ve insanlara yardımcı olmak istemiyorlar.yıllardır hastayım hiç bir doktor merak edipte aramadı.sen ne yaptın nasıl oldun nasıl iyileştin demedi.birde yanlış koyulan teşhislerin haddi hesabı yok.allah kimseye çözümsüz yada çözümü zor bir rahatsızlık vermesin.her insan kendi kendinin doktoru olmalı.allah herkese şifalar versin.
MahsunSuperTitizz

Mesaj gönderen MahsunSuperTitizz »

ibrahim yazdı:
kadir yazdı:Sözüm "Senin hastalığın psikolojik" diyen doktorlaradır.Bakterilerin sebep olduğu hiç bir hastalık psikolojik olamaz...ancak psikolojiyi bozabilir.Bu hastalık zaten psikolojiyi ve bağışıklık sistemini çökertiyor.Doktorlar "Bu hastalık senin psikolojini bozmuş" derse doğrudur.Ama başka söylem hikayedir.
Bazıları gerçekten pisikolojik sanıyorlar.doktor yardım etmek istiyor fakat hayatında hiç çözümü olmayan bir rahatsızlığa kapılmamış.hayat tecrübesi yok.yada şöyle diyebiliriz başkasının hastalığını basite alıyor.yaşayan bilir.il ilin eşeğini türkü çığıra çığıra arar.
Arkadaşlar ben kronik prostatit hastalığından tam anlamıyla kurtuldum.şükürler olsun.yıllardır şifasını aradığım başka bir hastalıkla mücadele ediyorum.

B12 eksikliği.ileri derecedeki eksikliğinde duygu,durum değişiklikleri.kısaca kafa gidiyor.çok kişiye doktorlar şizofreni teşhisi koyuyorlar.bu kadar vahim bir durum.şükürler olsunki bu hastalıkta çok yol katettim.yıllardır uğraşmaktayım.en dramatik durum ,türkiyedeki bütün iğneleri denedim çare olmadı,almanyadan getierttiğim,türkiyede olmayan bir ilaç çare oldu.

Arkadaşlar bence pisikolojik bir hastalık yoktur.vucutaki fazla yada eksik olan bir maddenin vucuda etkileri vardır.doktorların ilaç yazma memurluğu haricinde iş yaptıklarına inanmıyorum.riske girmiyorlar ve insanlara yardımcı olmak istemiyorlar.yıllardır hastayım hiç bir doktor merak edipte aramadı.sen ne yaptın nasıl oldun nasıl iyileştin demedi.birde yanlış koyulan teşhislerin haddi hesabı yok.allah kimseye çözümsüz yada çözümü zor bir rahatsızlık vermesin.her insan kendi kendinin doktoru olmalı.allah herkese şifalar versin.
kardeşim Allah şifa versin . prostatitden nasıl kurtuldun ? paylaşır mısın bizimle ?
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Prostatiti yendim başlığı altında anlatmıştım.arşive bakabilirsiniz.
CENGO

Mesaj gönderen CENGO »

Kronik prostatitli erkeklerin önemli bir kısmı takıntılı, vesveseli veya psikolojik sorunları olan kişilerdir. Bu hastaların birçoğunun bıktırıcı şikayetleri mevcuttur. Hastalar, doktor doktor dolaşıp, onlarca tahlil yaptırmıştır ve çok çeşitli ilaçlar kullanmıştır, ancak düzelememiştir. Bu hastalarda, tahlillerde bir anormalliğin bulunamaması, şikayetlerin sinirsel olduğu yönünde bir düşünceyi ister istemez akla getirir. Diğer yandan, hastalığın uzun sürmesi ve ilaçlara rağmen düzelmenin olmaması ise hastalarda karamsarlık, endişe ve bıkkınlık oluşturur. Buna bağlı olarak ruhsal sorunlar ortaya çıkabilir. Aslında, psikolojik sorunları olanlarda mı kronik prostatit tablosu daha fazla görülmektedir yoksa kronik prostatitten dolayı hastaların ruh sağlığı bozulmaktadır sorusu tam cevaplanamamaktadır. PROF. DOKTOR ALİ İHSAN TAŞÇI
CENGO

Mesaj gönderen CENGO »

Kadir abi yazımdada belirttim istisnalar elbet var ama her hastalık bakteriyel diil biliosun benim bu hastalıgım çok agır bi kabızlık vakasının hemen ertesi gününde başlamıstı belirtilere gömüldükçe hastalıgı ögrendikçe arttı bu hastalık çok detaylıca sebepleriyle arastırılmalı
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

CENGO yazdı:Kronik prostatitli erkeklerin önemli bir kısmı takıntılı, vesveseli veya psikolojik sorunları olan kişilerdir. Bu hastaların birçoğunun bıktırıcı şikayetleri mevcuttur. Hastalar, doktor doktor dolaşıp, onlarca tahlil yaptırmıştır ve çok çeşitli ilaçlar kullanmıştır, ancak düzelememiştir. Bu hastalarda, tahlillerde bir anormalliğin bulunamaması, şikayetlerin sinirsel olduğu yönünde bir düşünceyi ister istemez akla getirir. Diğer yandan, hastalığın uzun sürmesi ve ilaçlara rağmen düzelmenin olmaması ise hastalarda karamsarlık, endişe ve bıkkınlık oluşturur. Buna bağlı olarak ruhsal sorunlar ortaya çıkabilir. Aslında, psikolojik sorunları olanlarda mı kronik prostatit tablosu daha fazla görülmektedir yoksa kronik prostatitten dolayı hastaların ruh sağlığı bozulmaktadır sorusu tam cevaplanamamaktadır. PROF. DOKTOR ALİ İHSAN TAŞÇI
arkadaşım, isminin önünde prof.doktor yazınca dedikleri doğrumu oluyor? orta da biyolojik bir sorun var.bu sorunda psikolojiyi elbetteki bozuyor.ama psikolojik sorunları olanlarda kesinlikle prostat iltihabı oluşmaz.bunun aksini söylemek bilimin dışına çıkmaktır.

ayrıca bu doktor artık ne zaman bilmiyorum bezmialemdeydi.tanıdığım prostatit hastası olan bir arkadaşım kendisine muayene olmuştu.ve dediği şey: bu hastalığın tedavisi yok.

yani nette doktorlar başka başka yazıp yanına gidince de başka başka konuşuyor.

bak kendin söylüyorsun orayı düşününce hareketlemeler oluyor diye.normal bir insana git de bakalım orayı düşün diye,bakalım ağrı sızı hissedecek mi :) senin durumun özeti prostatının hasarlı olması.bu hasarlı prostatta etrafındaki sinirlere baskı yaparak ağrı sızı yaratır.psikolojik kaygılar prostatını daha çok rahatsız eder.sağlıklı bir prostat bu durumdan etkilenmez.ama dediğim gibi hasarlı ise etkilenir.durum bu yani.geçmiş olsun..
alican48

Mesaj gönderen alican48 »

ABittersweetLi yazdı:
CENGO yazdı:Kronik prostatitli erkeklerin önemli bir kısmı takıntılı, vesveseli veya psikolojik sorunları olan kişilerdir. Bu hastaların birçoğunun bıktırıcı şikayetleri mevcuttur. Hastalar, doktor doktor dolaşıp, onlarca tahlil yaptırmıştır ve çok çeşitli ilaçlar kullanmıştır, ancak düzelememiştir. Bu hastalarda, tahlillerde bir anormalliğin bulunamaması, şikayetlerin sinirsel olduğu yönünde bir düşünceyi ister istemez akla getirir. Diğer yandan, hastalığın uzun sürmesi ve ilaçlara rağmen düzelmenin olmaması ise hastalarda karamsarlık, endişe ve bıkkınlık oluşturur. Buna bağlı olarak ruhsal sorunlar ortaya çıkabilir. Aslında, psikolojik sorunları olanlarda mı kronik prostatit tablosu daha fazla görülmektedir yoksa kronik prostatitten dolayı hastaların ruh sağlığı bozulmaktadır sorusu tam cevaplanamamaktadır. PROF. DOKTOR ALİ İHSAN TAŞÇI
arkadaşım, isminin önünde prof.doktor yazınca dedikleri doğrumu oluyor? orta da biyolojik bir sorun var.bu sorunda psikolojiyi elbetteki bozuyor.ama psikolojik sorunları olanlarda kesinlikle prostat iltihabı oluşmaz.bunun aksini söylemek bilimin dışına çıkmaktır.

ayrıca bu doktor artık ne zaman bilmiyorum bezmialemdeydi.tanıdığım prostatit hastası olan bir arkadaşım kendisine muayene olmuştu.ve dediği şey: bu hastalığın tedavisi yok.

bak kendin söylüyorsun orayı düşününce hareketlemeler oluyor diye.normal bir insana git de bakalım orayı düşün diye,bakalım ağrı sızı hissedecek mi :) senin durumun özeti prostatının hasarlı olması.bu hasarlı prostatta etrafındaki sinirlere baskı yaparak ağrı sızı yaratır.psikolojik kaygılar prostatını daha çok rahatsız eder.sağlıklı bir prostat bu durumdan etkilenmez.ama dediğim gibi hasarlı ise etkilenir.durum bu yani.geçmiş olsun..
Nasıl yani? Adam onca yıl okumuş, binlerce hasta elinden geçmiş, belki de çoğunu iyi etmiş bizse oturduğumuz yerden adamı apansızca eleştirelim. Ne güzel dünya! Sadece buraya yazdıklarımızı okuyan birisi kolaylıkla takıntılı insanlar olduğumuzu anlar. Akşama kadar kafamızdan binlerce kombinasyon düşünüyoruz. Bu sağlıklı değil. Hangimiz tıp fakültesi bitirdik. Bırakın Allah aşkına ya.
CENGO

Mesaj gönderen CENGO »

ABittersweetLi yazdı:

Kardeş önce bi ne demek istediğimi anlaman gerek şizofrenisi olan bi adama bu hastalık direk etki edicek demedik ki şüpheli cinsel ilişkiye giren adam aids miyim ben die arastırdıgında internette okudugu belirtileri bir bir yaşamaya başlar bu hastalıktada 1 i 1000 yaparak tedavisi mümkün olmayan bi hastalık psikolojisne bürünmek seni bataklıga saplar olmicak şeyleri yasatır oldurur çırpındıkça batırır ama dedim ya banada bunlar sölendiginde ben de senin verdiğin tepkileri veriodum umarım sağlıgınıza kavusursunuz hepiniz kendinize ii bakın dostlar
ABittersweetLi

alican48 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:

Nasıl yani? Adam onca yıl okumuş, binlerce hasta elinden geçmiş, belki de çoğunu iyi etmiş bizse oturduğumuz yerden adamı apansızca eleştirelim. Ne güzel dünya! Sadece buraya yazdıklarımızı okuyan birisi kolaylıkla takıntılı insanlar olduğumuzu anlar. Akşama kadar kafamızdan binlerce kombinasyon düşünüyoruz. Bu sağlıklı değil. Hangimiz tıp fakültesi bitirdik. Bırakın Allah aşkına ya.
birbirinin aksini söyleyen bir çok prof. doktor var.şimdi bu prof.doktorun söylediklerinin aksini söyleyen başka prof.doktorlara da bırak Allah aşkına diyebilecek misin? bazı gerçekleri kabul etmenizde yarar var..
ABittersweetLi

CENGO yazdı:
ABittersweetLi yazdı:

Kardeş önce bi ne demek istediğimi anlaman gerek şizofrenisi olan bi adama bu hastalık direk etki edicek demedik ki şüpheli cinsel ilişkiye giren adam aids miyim ben die arastırdıgında internette okudugu belirtileri bir bir yaşamaya başlar bu hastalıktada 1 i 1000 yaparak tedavisi mümkün olmayan bi hastalık psikolojisne bürünmek seni bataklıga saplar olmicak şeyleri yasatır oldurur çırpındıkça batırır ama dedim ya banada bunlar sölendiginde ben de senin verdiğin tepkileri veriodum umarım sağlıgınıza kavusursunuz hepiniz kendinize ii bakın dostlar
dost acı söyler.sen ne kadar kabul etmesen de anlatıklarına göre kronik prostatit iltihabı hastasısın.bu hastalığı düşününce gerçekten iyileşmiş bir hasta nüks yaşamaz.eğer tam olarak iyileşmemiş ise nüksler yaşar.aksi bilim dışıdır.hurafecilik aktarlardan mı geçiyor bu millete anlamıyorum..
CENGO

Mesaj gönderen CENGO »

Tamam güzel kardeşim ben de hastayım prostatım kopacak yerinden fıskırıcak bi gün rahat ol :) problem aslında şu ben sana o nüks dediğim şeyleri zaten 20 yıldır yaşıyorum beni hayatta rahatsız etmicek basit şeyler eminim herkes yasıyordur ama hastalıgı arastırdıgım zamanlarda geçmişte bu hissettiklerim 30 katına cıkıyordu(ilk belirtim durup dururken boşalıcak gibi olmaktı ondan sonra buldum prostatit die bişi oldugunu) boguluyordum içinde ama artık olmuyor o şekilde ama derdimi anlatamadım işte biz hepimiz doktoruz profuz boşuna dememiş al paçino abimiz vanity definitely my favourite sin die...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

CENGO yazdı:Kadir abi yazımdada belirttim istisnalar elbet var ama her hastalık bakteriyel diil biliosun benim bu hastalıgım çok agır bi kabızlık vakasının hemen ertesi gününde başlamıstı belirtilere gömüldükçe hastalıgı ögrendikçe arttı bu hastalık çok detaylıca sebepleriyle arastırılmalı
CENGO mrb,
Oncelikle bir nebze iyi olduguna cok sevindim.Tabiiki her hastalik bakteriyel degil.Ama genellikle sonunda it uzantisi olan hastaliklar genellikle bakterinin sebep oldugu hastaliklar.Ozellikle bizim gibi prostat enfeksiyonu hastaligina yakalananlar...birde ustune ustluk korunmasiz iliski sonucunda bu hastalik bulastigi zaman bakteriyel olmamasi imkansiz gibi.Kabizlik ve idrar reflusu gibi istenmeyen vakalarin yasanmasida yine bakteriyeldir.Sebebi bilinmeyen kronik pelvik agri sendromu (KPAS) ta da agriya sebep olarak bakteriler gosterilmektedir.
hepbenibulur

Mesaj gönderen hepbenibulur »

Doktorun birinin eşimin yanında hastalığın bu etkileri yapmaz, bunlar psikolojik demesi sonucunda beni anlamayanlar kervanına bir de eşim katıldı. Dört yıldır anlatmaya çalışıyorum fakat cevap aynı psikolojik. Uzun yola çıkacağım Zaman, toplantıya gireceğim zaman vb psikolojim bozuluyor ha geldi ha gelecek ama anasını satayım sıkıntımız var ki takıntı yapıyoruz. Zaten her ortamda alay konusu oluyoruz okulda, askerde eş dost muhabbetinde yine mi çişin geldi ah ah dertlendim yine
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Ada'mın biri ishal şikayetiyle dahiliye uzmanına gitmiş dr 2 ilaç vermiş bitince gel kontrole demiş 1 hafta sonra gitmiş dr durumu sormuş hala ishal devam ediyormuş 2 ilaç daha yazmış 1 hafta sonra kullan yine gel demiş Adam kullanmış gelmiş yine ishal devam dr bu mümkün değil demiş ve psikiyatriye sevk etmiş . Psikiyatri de Adama 2 ilaç yazmış 2 hafta sonra kontrole gel demiş. Adam 2 hafta sonra yine hastaneye gitmiş. Psikiyatri de beklerken dahiliye uzmanı bunu görüp tanına gelmiş. Nasıl oldu ishalin geçti mi diye sormuş
Adam hala altıma sıçıyorum fakat artık bunu kafama takmıyorum tamamen psikolojik demiş
Bir doktor arkadaşın fiziksel ve mekanik ve bakteristik kaynaklı hastalıklara konulan psikolojik tanısı ile ilgili anlattığı bir anektod

Benim makattaki penisteki ağrı lökosit ve iltihap görünürken bakteri tespit edilmişken Nasıl psikolojik olur ?
MahsunSuperTitizz

Bu forumu yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum . Nerede olumsuzluk varsa sen varsın ABittersweetLi . Şuana kadar hiç insanları umut etmeye veya gayret etmeye iten bir cümle yazdın mı burada ? tamam prostatitsin bu insanın psikolojisini bozabiliyor . hepimiz hastayız .. ama kardeş sen saplantılısın . Ayrıca ya mazoşist bir yapın var ya bu hastalıktan dolayı öz benliğin zarar görmüş . Kendin bir şeyler yapmak için korkuyorsun bunu anladım yazdıklarından fakat yapmak isteyenleri de karamsar cümlelerle engelliyorsun . Bak ben sana bir şeyler söyleyeyim . Bu cümleleri kafanı yastığa koyduğunda düşün .. Bu hastalıktan bu forumda ki herkes kurtulur ama sen kurtulamazsın kardeş .. Hadi bakalım şimdi kendi kendini yiyip bitir . Belki empati yeteneğin gelişir .
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Sevgili arkadaslar sözlerim kimseyi elestirmek yada desteklemek icin degildir !Türkiye sartlarinda dogan büyüyen insanlar olarak iki göbek yukarimizin cogunlukla okur yazar bile olmadigi bir toplumun mensuplariyiz dolayisiyla mevki makamlari insanlari egitime tesvik etmek icin yüceltik ögretmenlerimizden tandigimiz büyüklere kadar herkes bize cesitli yaslarda soru sordu büyünce ne olacaksin bizde o,bu.su diye cevap verdik.Bati toplumunda bugün artik bilim negatif yönde tartisiliyor ve buralarda kimin hangi okuldan mezun oldugunu müdür ,bakan yada belediye baskani oldugunu kimse iplemez.Asil konumuza dönecek olursak egitim zordur belki biz elestirdigimiz insanlarin yarisi kadar bile okula gitmedik ancak bu dünyada kronik hastalik sayisinin giderek arttigini insanlari cogunun hastalagina teshis bile konulamadigi gereceginin bahanesi degildir sahsen ben bu hastaliga yakalanmadan önce tip bilimini bir bok sanirdim ama benim suan gözümde (istinsa olanalar kusura bakmasin ) sadece eczaci kalafasi kadar önem arz ediyor doktorlar sadece bir kagida ezberledikleri ilac adini yaziyorlar .Sorun cok baslik altinda incelenmeden insanlarin hastaliklarina care bulmak her gecen gün zorlasmaktadir .Ruhsal sebepler, Beslenme; besinlerin suni gdo,hormon ,koruyucu ilac gübre cöplügü haline gelmesinin etkileri, tedavide kullanilan ilaclarin üretiminin tamamen iyilestirmek veya hastaligi baskilamak amaciylami üretildigin sorgulnamasi,vs vs bir sürü soru var cevapsiz suan dünya gündeminde. Telkin oldukca önemli bir enerji kaynagidir kaynagi belirsiz bir inancla bir insana iyi olacaksin demek bile ona iyi etki edebilir.
Insanin ruh halinin iyi veya kötü olmasinin saglikli olmasindaki etki kücümsenemez iyilesmeye inanmaya devam etmek hergün yeni bir seyler denemek iyilesmeye giden yolda oldukca hayati önemdedir. Düzenli spor yapmak olabildigince islenmemis gida tüketmek dengeli beslenmek vs.vs .Hastalik bir insan icin talihsizlik gibi algilanir ancak hastalik canlilar dünyasinda oldukca normaldir bununla yüzlesmek birlikte yasamayi ögrenmek ve careler aramak sürekli yeni yöntemler denemek gerekiyor.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

[quote="MahsunSuperTitizz"]Bu forumu yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum . Nerede olumsuzluk varsa sen varsın ABittersweetLi . Şuana kadar hiç insanları umut etmeye veya gayret etmeye iten bir cümle yazdın mı burada ? tamam prostatitsin bu insanın psikolojisini bozabiliyor . hepimiz hastayız .. ama kardeş sen saplantılısın . Ayrıca ya mazoşist bir yapın var ya bu hastalıktan dolayı öz benliğin zarar görmüş . Kendin bir şeyler yapmak için korkuyorsun bunu anladım yazdıklarından fakat yapmak isteyenleri de karamsar cümlelerle engelliyorsun . Bak ben sana bir şeyler söyleyeyim . Bu cümleleri kafanı yastığa koyduğunda düşün .. Bu hastalıktan bu forumda ki herkes kurtulur ama sen kurtulamazsın kardeş .. Hadi bakalım şimdi kendi kendini yiyip bitir . Belki empati yeteneğin gelişir .
Konu moral ,motivasyon,umut değilki.kronik prostatit ağrılarında pisikolojinin etki edip etmemesi.burada insanlar kendi kendilerine züğürt tesellisi vererek 1-2 gün kendilerini kandırırlar.insanların gerçekleri kabul ederek şifa aramaları bence daha ideal.
Arkadaşlarım çağımızın en büyük sorunu pazarlama argümanlarıyla insanların yanıltılırak kandırılması ve gerçeğin saptırılmasıdır.malisefki doktorlarımızda bu hastalıkları bizzat kendileri yaşamadıkları için eksik bilgiye sahipler.birde bu sorun esasen doktoru değil hastayı ilgilendiriyor.derdi çeken hasta.doktora göre hava hoş.açıkçası proflarada çok güvenmeyin.doktorlarda bilim adamlarının verileriyle hareket ediyorlar.doktor ,kendimiz ,diğer hastarın yaşadıkları bunları değerlendirip tedavi yolunuzu kendiniz belirlemelisiniz.allah herkese bol şifalar versin
ABittersweetLi

MahsunSuperTitizz yazdı:Bu forumu yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum . Nerede olumsuzluk varsa sen varsın ABittersweetLi . Şuana kadar hiç insanları umut etmeye veya gayret etmeye iten bir cümle yazdın mı burada ? tamam prostatitsin bu insanın psikolojisini bozabiliyor . hepimiz hastayız .. ama kardeş sen saplantılısın . Ayrıca ya mazoşist bir yapın var ya bu hastalıktan dolayı öz benliğin zarar görmüş . Kendin bir şeyler yapmak için korkuyorsun bunu anladım yazdıklarından fakat yapmak isteyenleri de karamsar cümlelerle engelliyorsun . Bak ben sana bir şeyler söyleyeyim . Bu cümleleri kafanı yastığa koyduğunda düşün .. Bu hastalıktan bu forumda ki herkes kurtulur ama sen kurtulamazsın kardeş .. Hadi bakalım şimdi kendi kendini yiyip bitir . Belki empati yeteneğin gelişir .
çok yazdım merak etme.demek ki hiç okumamışsın yazdıklarımı.bir yıldır takip ediyorsun ama zerre kadar foruma katkın olmadığı halde zeytinyağı gibi üste çıkıp konuşabiliyorsun.ne diyeyim..bir şey diyemiyorum artık..

ben senin gibi tek bir hastalıkla mücadele etmiyorum.3 tane daha kronik hastalığım var.eğer millete zararım olsun diye bir düşüncem olsaydı Allah sana daha beterini verir inşallah derdim.ama demiyorum kardeş..ben senin gibi değilim çünkü..
CENGO

Mesaj gönderen CENGO »

kadir yazdı:
CENGO yazdı:Kadir abi yazımdada belirttim istisnalar elbet var ama her hastalık bakteriyel diil biliosun benim bu hastalıgım çok agır bi kabızlık vakasının hemen ertesi gününde başlamıstı belirtilere gömüldükçe hastalıgı ögrendikçe arttı bu hastalık çok detaylıca sebepleriyle arastırılmalı
CENGO mrb,
Oncelikle bir nebze iyi olduguna cok sevindim.Tabiiki her hastalik bakteriyel degil.Ama genellikle sonunda it uzantisi olan hastaliklar genellikle bakterinin sebep oldugu hastaliklar.Ozellikle bizim gibi prostat enfeksiyonu hastaligina yakalananlar...birde ustune ustluk korunmasiz iliski sonucunda bu hastalik bulastigi zaman bakteriyel olmamasi imkansiz gibi.Kabizlik ve idrar reflusu gibi istenmeyen vakalarin yasanmasida yine bakteriyeldir.Sebebi bilinmeyen kronik pelvik agri sendromu (KPAS) ta da agriya sebep olarak bakteriler gosterilmektedir.
Kadir abi mrb.. KPAS ucu açık bi durum her kafadan bi ses çıkar durumda. Bu konu hakkında aslında hiç bişey bilmeyen bi insanın bile insan psikolojisinin bağısıklık sistemi üzerindeki etkisinin müthiş oldugunu bilir tabi prostattaki bakterilerlede savaşan bagısıklık sistemi burda sağlam bi döngü ortaya çıkıyor dikkat edin prostata iyi gelen destek ürünlerinin çogu bağısıklıgıda arttıran şeyler. bu hastalık sebebi bi çok sey olabilicek bi sendrom doktor levent demedi mi yıllardır prostatitim dien adam hemoroid ameliyatı ile düzeldi die hep diorum bakıs acısını değiştirmek lazım nasıl ki kanser hastası için en büyük tedavi moral ise burdada psikoloji cok etkilidir die düşünüyorum geçmiş dönemde bana verdiğin destekten ötürü çok tesekkür ederim abi hakkını helal et
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Helal olsun canim kardesim ne demek)) Amacimiz buradaki insanlara yardimci olabilmek.Sihhatinin devamini dilerim.
MahsunSuperTitizz

CENGO yazdı:
kadir yazdı:
CENGO yazdı:
Cengo bende hemen hemen ergenlik sonrasından beri hemoroid tarzı bir anal rahatsızlığım var ve bazen kanardı ama pek umursamazdım .. önceleri ereksiyon bozukluğumu buna bağlıyordum . Sürekli şişkinlik ve huysuzluk vardı . Sonrasında penisde ağrılar başladı. Bende yakın zamanda kolonoskopi yaptırıp anal rahatsızlığımı düzelticem bakalım sonrada hastalık devam edecek mi ? Çünkü okuduğum bir makalede bir çok ajan bakterinin bağırsak florasında ki bozulmalarla yayıldığı yazıyordu . Belki de bizim düzelememizin sebebi prostatitin asıl hastalığımız olmamasıdır .