Ben iyileştim mi ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: Ben iyileştim mi ?

Mesaj gönderen JohnWick »

Isvecli bilim adamlari su hastaligida arastirsa kurtuluruz bence :)
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

Sabir yazdı:
JohnWick yazdı:Bol su ic diyolarda oyle olmuyo iste su icincede surekli cisim geliyo su icmezsende bu sefer bagirsaklar calismiyo 2 ucu boklu degnek
Ben kabul ediyorum. Bol su içmek faydalı ne biliyim asitli içmemek önemli ama bunlar tek başına çözüm değil. Bu hastalığı basit görüp kafaya takma diyorlar ama bu hastalık bence biraz daha ciddiye alınmalı.
hikayenizi okudum. ciddi bir yol katetmiş durumdasınız. öncelikle şunu kabullenmek lazım bu hastalık kronik prostatit. adı maalesef bir çok hastada tecrübe edildikten sonra ,, üzerinde bir çok araştırma yapıldıktan sonra koyulmuş. yani nüks edebilir ,atak yapabilir. bunu kabullenmek zorundayız.

arkadaşlara her zaman dikkatlerinden kaçırdıkları bazı şeyleri tekrar burada hatırlatmak isterim.

'bu hastalıkla yaşamaya alış '' cümlesinden korkmayın. bu cümle size ''her daim akut enfeksiyon şikayetlerine katlanmak zorundasın'' demiyor.. ''zaman zaman atak yaşarsın ama, kontrol altına almayı ,, ve zamanla da atak yaşamamayı öğren '' diyor. bu yüzden bunu kabullenmek mağlubiyeti kabullenmek değil galip geleceğine dair kendin için bir mücadele sözü vermektir..

bazı mesajlarda arkadaşların karamsarlıklarını görüyorum . üzülüyorum .. onun için burdayım . '' acaba bir yardımım dokunur mu . acaba başkasının gözünden kaçan bir şey benim aklıma gelir de birine bir yol gösterir miyim'' düşüncesindeyim. karamsarlığınızı da en iyi anlayanlardan biri yine benim. çünkü ben de sizinle aynı durumdayım. insanın psikolojisini gerçekten yoran bir hastalık. AMA bütün hayatınızı ' ben hastayım'' üzerine kurarsanız prostatitten çok daha derin rahatsızlık veren psikolojik süreçlere girebilirsiniz.

tabi ki insan en sağlıklı dönemleri ile şimdiki durumunu kıyaslar durursa işin içinden çıkamaz. ama belirtisiz dönemler yakalayabiliyoruz arkadaşlar. lütfen bunun bilincinde olalım. en azından yılda 2 ay hiçbirşey yapmasak bile (temmuz- ağustos dönemi) rahat edeceğiz. (deniz ve havuzda üşütmemeye dikkat. bi de yaz geldi tatildeyiz diye bira fıçılarına düşme alışkanlıklıklarımızı rafa kaldırdıysak)

ve şundan emin olalım eşlik eden başka hastalığımız yok ise bu bizi yavaş yavaş terkedecek. vücudumuz kendine bir çıkış yolu mutlaka bulacak .. ama biraz zaman tanıyacağız.

halimize şükretme konusunda yanlış örnek vermek istemem ama.. mesela cinsel ilişki yoluyla bu hastalık bulaştığını düşünelim.. şu an HIV ve AIDS forumunda da tartışıyor olabilirdik. oradaki arkadaşların ne kadar sıkıntıları olduğunu biliyor musunuz? hiç onları da anlamayı denedik mi? Allah onlara da acil şifalar versin..

yani dert y...k gibidir en büyüğünü kendinde zannedersin demişti bir arkadaş. evet aynen öyle.. bu hastalığı bilmeyenler hafife alabilir ama biz alamayız. daha çok dikkat etmeliyiz katılıyorum.
AMA BEYNİMİZ BU HASTALIĞIN ESİRİ HALİNE GETİRİLEMEYECEK KADAR ÇOK GENİŞ VE DEĞERLİ.. dışarıda bir hayat yaşanıyor ve onu da hakkını vererek yaşamak zorundayız.

arkadaşınızın hikayesine içimi döktüm kusura bakmasın.. bütün foruma ithaf olunur ;)
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Ayhan bey vücut mutlaka bir yol bulacaktır demîşsiniz de 20 yıldır bunu şiddetli olarak çekenler var ayrıca dışarıda bir hayat var tamam fakat biz yemeye içmeye alkole spora iç don giymeye ..... Dikkat ede ede zaten sağlıklı bir insan gibi yaşayamaz olduk bunlar devam ederken yaşamak gercekten çok zorlaşıyor
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

ahmet yazdı:Ayhan bey vücut mutlaka bir yol bulacaktır demîşsiniz de 20 yıldır bunu şiddetli olarak çekenler var ayrıca dışarıda bir hayat var tamam fakat biz yemeye içmeye alkole spora iç don giymeye ..... Dikkat ede ede zaten sağlıklı bir insan gibi yaşayamaz olduk bunlar devam ederken yaşamak gercekten çok zorlaşıyor
haklısınız hayatı zorlaştırıyor. bir de şöyle bakalım:: alkol zaten birçok zararı olan madde. alkollü içkiler tam bir serbest radikal ve ağır metal deposu.. ayrıca sosyal problemleri zaten hepimizce aşikar.. spor herkesin her yaşta ve koşulda kendine uygun dozlarda yapması gereken bişey.. iç don olayına gelince ; birçok hastalığın baş düşmanı termal konfor şartlarına uygunsuz yaşamak. iç don bizi binbir türlü hastalıktan korur. kışın soğuk bölgelerde bunu giymeyen sağlıklı yaşıyorum diyemez.. bunlar zaten sağlık için şart.. yiyip içemediğiniz şeyler; asitli içecekler mesaela. mide pankreas ve metabolizma düşmanı (canan karatay gibi oldu ama gerçek bu :D ) baharatlı beslenme de faydalı bişey değil en sağlıklıları karabiber ve nane. bunlarda zaten sorun yok. mandalina hassasiyeti bağırsakla ilgili bişey bence tam olarak prostatit şikayetlerini artırdığı belli değil. idrar asiditesine etkisi olabilir.

bütün bunları da bir kenara bıraktım, bence bu hastalığı uzun süre ağır şikayetlerle çekenlerde mutlaka başka bir problem de var. mevzu sadece prostatit ise seyir benim anlattığım gibi. bunu son iki aydır çok araştırdım. ürologların bu konuya duyarsız oluşu da bence bu yüzden. yani bu hastalık zamanla kontrol altına alınabiliyor.

uzun süre yüksek seviye şikayetlerle yaşayanların teşhisi tedavisi ve yaşam tarzı iyice yeniden gözden geçirilmeli..
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

ayhan kardeşim bir yerde prostatitin aşırı şeker kullanımından kaynaklandığını okumuştum.
aşırı şeker tüketildiği zaman beli bir miktardan sonra idrar yoluyla atıldğı söyleniyordu.idrar yolundan kaçan şeker orada bakterilerin üremesini artırdığı yazılıyordu siz ne dersiniz
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

JohnWick yazdı:Isvecli bilim adamlari su hastaligida arastirsa kurtuluruz bence :)
isviçreli değil miydi o ? :)

evet arkadaşlar Dünya'nın parası İsviçre 'de dönüyor. İsviçre Avrupa'nın ortak malı gibi şeydir. Avrupa ekonomisinin aort damarıdır. Tabi bilimsel araştırmalar paraya dayalı olduğu için .. bırakın da araştırma yapsınlar. az bile yapıyorlar hatta. yeteri kadar yapsalardı bunun da kesin çözümünü bulurlardı :)
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

baran yazdı:ayhan kardeşim bir yerde prostatitin aşırı şeker kullanımından kaynaklandığını okumuştum.
aşırı şeker tüketildiği zaman beli bir miktardan sonra idrar yoluyla atıldğı söyleniyordu.idrar yolundan kaçan şeker orada bakterilerin üremesini artırdığı yazılıyordu siz ne dersiniz
çok mantıklı.. aşırı miktarda şeker tüketimi ile birlikte şeker metabolizmasının da bozulmuş olması lazım. ki böreklerden şeker atılmaya başlansın. böbreklerden şeker atılırken idrar yollarının doğal yapısının bozulması kaçınılmazdır.

tabi tek neden değil nedenlerinden birisi olabilir.. ama tedavi direnci için önemli bir neden olabilir..
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

drayhan yazdı:
ahmet yazdı:Ayhan bey vücut mutlaka bir yol bulacaktır demîşsiniz de 20 yıldır bunu şiddetli olarak çekenler var ayrıca dışarıda bir hayat var tamam fakat biz yemeye içmeye alkole spora iç don giymeye ..... Dikkat ede ede zaten sağlıklı bir insan gibi yaşayamaz olduk bunlar devam ederken yaşamak gercekten çok zorlaşıyor
haklısınız hayatı zorlaştırıyor. bir de şöyle bakalım:: alkol zaten birçok zararı olan madde. alkollü içkiler tam bir serbest radikal ve ağır metal deposu.. ayrıca sosyal problemleri zaten hepimizce aşikar.. spor herkesin her yaşta ve koşulda kendine uygun dozlarda yapması gereken bişey.. iç don olayına gelince ; birçok hastalığın baş düşmanı termal konfor şartlarına uygunsuz yaşamak. iç don bizi binbir türlü hastalıktan korur. kışın soğuk bölgelerde bunu giymeyen sağlıklı yaşıyorum diyemez.. bunlar zaten sağlık için şart.. yiyip içemediğiniz şeyler; asitli içecekler mesaela. mide pankreas ve metabolizma düşmanı (canan karatay gibi oldu ama gerçek bu :D ) baharatlı beslenme de faydalı bişey değil en sağlıklıları karabiber ve nane. bunlarda zaten sorun yok. mandalina hassasiyeti bağırsakla ilgili bişey bence tam olarak prostatit şikayetlerini artırdığı belli değil. idrar asiditesine etkisi olabilir.

bütün bunları da bir kenara bıraktım, bence bu hastalığı uzun süre ağır şikayetlerle çekenlerde mutlaka başka bir problem de var. mevzu sadece prostatit ise seyir benim anlattığım gibi. bunu son iki aydır çok araştırdım. ürologların bu konuya duyarsız oluşu da bence bu yüzden. yani bu hastalık zamanla kontrol altına alınabiliyor.

uzun süre yüksek seviye şikayetlerle yaşayanların teşhisi tedavisi ve yaşam tarzı iyice yeniden gözden geçirilmeli..

Hocam yaklaşık 2 yık oldu ben de bu hastalık başlayalı kendimi iyi hissettiğim semptomları kontrol altında tuttuğum dönem toplamda 4 ay ancak var. Çok fazla antibiyotik içtim yine de çözüm bir tarafa stabil hale gelemedim .
Teşhis tedavi yaşam tarzı derken somutlaştırabilir mitoz ?
Dün yazdım size baktrim fort içerken akut atak geçirdim daha Nasıl bir önlen alınır ?
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

cihanbey yazdı:
drayhan yazdı:

Hocam yaklaşık 2 yık oldu ben de bu hastalık başlayalı kendimi iyi hissettiğim semptomları kontrol altında tuttuğum dönem toplamda 4 ay ancak var. Çok fazla antibiyotik içtim yine de çözüm bir tarafa stabil hale gelemedim .
Teşhis tedavi yaşam tarzı derken somutlaştırabilir mitoz ?
Dün yazdım size baktrim fort içerken akut atak geçirdim daha Nasıl bir önlen alınır ?
Cihanbey bugün nasılsıniz şikayetleriniz devam ediyor mu. İdrar Mikroskopive kültür yaptırdınız mı.

Sizde de kronik interstisyel Sistit veya kronik piyelonefrit eşlik ediyor olabilir. Teşhis prostatit olabilir ama yalın prostatit olmayabilir mesela. Teşhis tedavi derken bunları kastediyorum
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Doktor ptostat masaji sonrası çubuk soktu penise kültür yapıldı. Bakalım sonuç ne çıkacak? Ayrica antibitotik birakali 2 aya yaklasti. Mikrop olsa ureme olurdu diye dusunuyorm artik mikrop olmadigina inanmak istiyorum..Drayhan bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim ayrıca. Inşallah hepimiz bu hastalıktan kurtuluruz veya yaşanabilir bir seviyeye ulaşıriz.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
cihanbey

Hocam idrar kültürü 3 güne çıkar dediler tahlilde ise 10 lökosit görüldü epitel hücre görüldü yazıyor
Doktor kültür çıkana kadar 3 gün üromisin verdi fosfomisin herhalde Monurol muadili . Bu gece ilkini içeceğim . Kültürden sonra da antibiyotik yazar dedi
Alt Batın böbrek prostat ultrosanum normal çıktı
cihanbey

Sadece kreatin 100
Dr diğerleri normal olduğu için tek başına anlamlı değil gibi bişey dedi
Prostat muayenesi yaptı normal ama şikayetler ve hikaye Prostatit olduğundan tahlil net bişey göstermeyebilir hatta kültürde de üreme olmayabilir dedi ki zaten bu çok alışık olduğumuz bir durum
Fakat tahlillerden önce hayra en dın tahlilden önceki gece antibiyotik kullanmam nedeniyle de tahliller çok gerçekçi sonuçlar vermeyebilir

Dahiliye ye de konsültasyon istedi o da normal dedi
Tahlilden önce antibiyotik kullanmış olmam kreatin veya lökosit durumunu etkilemiş olabilir mi ?
Tahlilleri yüzde yüz yanıltır mı ?
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar prostat masaji sonrasi penis içine sokulan cubuktan alınan sürüntüde staphlycoccous hamelyticus bakterisi üredi. Pcr falan yapılmadi normal kültürde üreme oldu. Gram + diplokok görüldü yaziyordu. Halbuki hikayemi bilen arkadaslar bilir semptom olarak cok iyi sayılırdim.

Bana kalirsa bu mikrop üremesi işinin püf noktası uzun süre antibiyotik almamak. Daha önce meni kültürü prostat sıvısı kültürüde yaptirdim üreme olmamıştı. 2 aya yakin zamandir antibiyotik kullanmıyordum ve üreme oldu. Bir yandan seviniyorum mikrobu buldum bir yandan üzülüyorum bu mikrop birden fazla olabiliyor. Daha önce üreme olan mikropta baska mikroptu allah yardimcimiz olsun
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Sabir yazdı:Arkadaşlar prostat masaji sonrasi penis içine sokulan cubuktan alınan sürüntüde staphlycoccous hamelyticus bakterisi üredi. Pcr falan yapılmadi normal kültürde üreme oldu. Gram + diplokok görüldü yaziyordu. Halbuki hikayemi bilen arkadaslar bilir semptom olarak cok iyi sayılırdim.

Bana kalirsa bu mikrop üremesi işinin püf noktası uzun süre antibiyotik almamak. Daha önce meni kültürü prostat sıvısı kültürüde yaptirdim üreme olmamıştı. 2 aya yakin zamandir antibiyotik kullanmıyordum ve üreme oldu. Bir yandan seviniyorum mikrobu buldum bir yandan üzülüyorum bu mikrop birden fazla olabiliyor. Daha önce üreme olan mikropta baska mikroptu allah yardimcimiz olsun
Prostat masajindan önce ve sonra çubukla örnek alarak ayri ayri tahlil yapmak bu bakterinin nerede olduğunun belirlenmesinde doğru yol olabilir.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Bakteri prostatta büyük ihtimal. Çünkü prostat masaji sonrası sıvı penisin içindeydi. Çubuğu ozaman penisin içine soktu. Baska yerde olma ihtimali zayıf. Şimdi en azından olan bakteri belli. Bundan sonrası bakalim bakteriyi tamamen temizleyebilecek miyiz
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:
Sabir yazdı:Arkadaşlar prostat masaji sonrasi penis içine sokulan cubuktan alınan sürüntüde staphlycoccous hamelyticus bakterisi üredi. Pcr falan yapılmadi normal kültürde üreme oldu. Gram + diplokok görüldü yaziyordu. Halbuki hikayemi bilen arkadaslar bilir semptom olarak cok iyi sayılırdim.

Kardes bu bir cesit cilt mijrobu degilmi? Sorunun kaynagi bu olmayabilir.bir sekilde cubugu tutandan yada senin cikdinden gecmis olabilir.
Bendede gecmiste bir kere negatif koagloz stafilog üremisti.pazartesi ôzel pahalibir hastanede bizzat prof.cubukla numune aldi ertesi gunude çapada lab.daki rleman cubukla numune aldi.özel hastanedeki temiz çapadakinde bu mikrop üredi.gittigim cogu doktor bunun herkeste olan bir mijrop oldugunu ve zararsiz oldugunu soylerken bir enfeksiyon profi(capa ögretim gorevlisi) sorunun kaynaginin bu oldugun soylemisti.bur suru ilac ictim bi dahada cikmadi seneler gecti degisen bir sey olmadi
Cengiz bey doktor cilt mikrobuyla ilgili herhangi birşey demedi. Staphlycoccous aureus mesela ciltte bulunan bir bakteri. Bu olsa kafamda şüphe olabilirdi ama bende üreyen mikrop zannedersem cilt mikrobu değil. Ilaci kullanalım bakalım zaman neyi gösterecek.

Bide şöyle bir durum var sizin gittiginiz hastanenin birisinde mikrop üremesi olmuş, birinde olmamış. Burda üremeyi dikkate almamız gerekir düşüncesindeyim. Neticede çok zor üreme oluyor mikrop var oldugu halde ürememe ihtimali çok yüksek. Bence üreyen mikrobu bulursak ve numune verilirken dikkatli de davranilmişsa ilaç kullanilmasi kanaatindeyim.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:tabiiki ilaclari kullanin.Zamaninda bende kullandim.ben intten baktim sanki sizin mikropta cilt mikrobu.bide sizin coklu mikrp teorisine bende katiliyorum.ilk mikropun ölüp ölmedigi belli deil ama zaman icinde farkli mikroplari çekebiliyoruz çünkü prostat artik ne yszikki buna müsait.
Nerde yaptiniz bu tahlili?
Bilemiyorum belki de cilt mikrobudur ama ilacı kullanıp göreceğiz. Farkli mikrop basli başina bir sorun zaten.Kültürde hangisi ürerse artık. Velhasıl meşakatli iş bu iş.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ozan da aynı bakteri çıkmıştı sanırım.bence de bu tahlile bu kadar güvenme.mesela 1 ay sonra ilaçları kullanmadan bir kültür daha yaptır.bakalım o zaman çıkacak mı..
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:ozan da aynı bakteri çıkmıştı sanırım.bence de bu tahlile bu kadar güvenme.mesela 1 ay sonra ilaçları kullanmadan bir kültür daha yaptır.bakalım o zaman çıkacak mı..
Valla kardeşim tahlile güvenmesemde ilaçlari kullanacağım neticede üreme söz konusu. Mikrop çıksa diye tahlil üstüne tahlil yaptırıp çıkıncada kullanmamak olmaz diye düşünüyorum. Zaten biliyorsun zor üreme oluyor olsada. Belki başka laboratuvar da hiç uremeyecek. Ama ilaç kullanmayarak riske atamam.
caferO7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen caferO7 »

Sabir yazdı:
ahmet yazdı:İyi düşün iyi olsun %95 iyiysen sorun yapma öyle bile yaşanır
Evet yaşama bakarsan yaşanıyor aması var işte. Acaba mikrop olsaydı nüks olur muydu şimdiye kadar onu merak ediyorum. Birde spermiogram yaptiran oluuor mu arkadaşlar. Prostatit kısır bırakmaz diyorlar ama iltihap sperm değerlerini bozuyor malesef. Spermiogram yaptırıp gözlemleyen oldu mu hiç?
Spermiogram tahlillerimde normal morfoloji yüzde 4 lere kadar düştü etkilemez demek yanlış bakteriyi biliyorum hangi antibiotik etkili biliyorum ama onlarca kutu iç ne fayda, enjeksiyon son çare belkide tedavi onda
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Başlığa bakıpta heyecan yapmayın hemen :) henüz iyileşmedim. Konu yarim kalmasın die devam ettiriyorum. Iesef+floxilevo+ligone (4 igne 2kutu hap) tedavisinden sonra tam 2 ay antibiyotik almadim. Sonra pamuk cubukla alinan ornekten stafilikok homelayctcus gibi ibne bi bakteri uredi. 5 igne ve 4 kutu toplam bactrim kullandım. 1 hafta oldu antibiyotik biteli. Simdilik rahatim rahat olmasinada tamamen iyilesme olmadi zaten durum ortada. Ama genel durum ne aşamada bekleyio göreceğiz. 1 ay sonra tekrar kültür yaptirmaya baslayacagim. Kisa vadede zaten üreme olmuyor. Mikrop bulmak istiyorsak uzun süre antibiyotik kullanmayip farkli hastanelerde numune vermek gerektiği düşüncesindeyi.gün ola hayrola.

YalniZ sunu farkettim. Simdiye kadar hangi antibiyotiki kullandiysam tavanic bactrim azitro hepsinden fayda gordum. Benim prostat acaba mikrop yuvasımi anlamadim.. antibiyotik alinca kuş gibi oluyorum birakinca %90 lara geriliyorum. Mikrop urersede cabası tabi.
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

oral iliski sonucu bu hastalığı yakalanan arkadaşlarda hangi bakteriler çıktı yazarmı lutfen
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Geçenlerde enfeksiyon hastalıkları dr'na sordum ağız florasında(% 30/60) bulunan stafilokok haemolyticus ve streptokok viridans bakterilerin oral iliski sonucu idrar yollarında enfeksiyon yapmayacağını söyledi siz ne diyorsunuz bu konuda arkadaşlar
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar yeni konu açmadan eski konudan devam ediyorum.

Sizce benim durumum nedir?

Bunlari yazarken halime binlerce kez şükür ederek ve durumu benden daha kötü olan arkadaslara şifalar dileyerek başlıyorum.

3,5 ay oldu antibiyotik bıraktım. Hangi mikrop uredi hangi ilaç kullandim bu sayfada yazıyor.
Öncelikle bu seviyede iyi olmamı önce allaha borcluyum. Sonra tibben düşündüğümuz zaman dogru antibiyotik ve PROSTAT MASAJI diyorum. Ben toplamda 3-4 sefer masaj oldum. Ve inanıyorum ki dr um bu işi biliyor. Masaj öyle dakikalarca surmuyor. 10 saniye ve işlem tamam. Once hafif sıkinti ama sonrasinda Müthiş bir rahatlama. Akabinde ilaçta kullaninca mikrop işini yok ettim diye inanıyorum. Kültür yaptirmadim hala bi ara yaptiracagim ama şunu diyebilirim

Her türlü asitli icecegi abartmadan iciyorum. Kahve vs canim isteyince düşünmeden içiyorum sorun yok.
Klimanin gözüne vuruyorum önünde yanında her türlü oturuyorum simdilik sorun yok. Yatarken şortla üstü açık ya da çıplak ayakla beton zeminde dolaniyorum. Su iceyim diye endişe etmiyorum. Şeytan kulagina kurşun diyip yaşıyorum.

Gelelim sorunlara
Bunca seye ragmen tabi yaz mevsiminin artısı varmi bilemiyorum ama bazen ereksiyonu korumada sorun yaşıyorum. Sertlesme sorunu yok ama ereskiyon durumunu korumada zorlanabiliyorum. Onun dışında da bazen prostat bölgemde hafif dolgunluk hisso var oda bazen oluyor. Aslında böyle gitse ömür boyu sorun hissetmeyecegim bi şiddete. O da insallah zamanla gecer diyorum.
Durumum bu arkadaslar. Benim böyle iyi hissetmem allahin bir lütfu diye düşünüyorum. Çünkü hayatindan bezen okadar insan var ki. Şükür şükür şükür....

Dedigim gibi eğer ki tibben de yorum yaparsam ben bu işi doğru yapilan prostat masajına bağlıyorum arkadaşlar.
Size şunuda söyliyim. Prostat sıvısı lökosit baktirdıgim zaman ilk defa. 8-10 lokosit çıkmıştı. Bu benim teshisim oldu arkadaslar. Ben prostatitim dedim. Bundan sonra kültüre yöneldim
Kültürden önce rastgele yazılan hiçbir antibiyotik icmedim. Ekstradan ivir zivir birseyde yaptirmadim. Yok usg yok mr yok est falan yok sistoskopi.(sistoskopi falan idrar sorunu olmadigi için. Egerki akım hızında surekli azlik yaşayan varsa bence mutlaka yaptırmalı)

Ne zaman ki kültürde mikrop uredi duyarli antibiyotikten fayda gördüm. Inanin bana baskada yazacak birseyim yok arkadaslsr. Vefa borcum var burdaki her arkadasa. O yüzden belli araliklarla durumumu paylasiyorum.

Simdilik yaptığım tek sey beklemek. Yapacak birşey yok. Ama dedigim gibi mikrop bulmak icin 2-3 hataneye gittim. Sadece birinde çıktı. Staphlycoccous homealytcus.

Herkese geçmiş olsun allah acil şifalar versin.
son

Mesaj gönderen son »

Sabır senle bendeki mikrop aynı senin ilk şikayetlerin neydi hangi antibiyotikleri kullandın şu anki durumun nedir yanma şikayetin varmı