her dr. keşke böyle olsa

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
reha067
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

her dr. keşke böyle olsa

Mesaj gönderen reha067 »

Nedeni böyle tam bilenemeyen bir hastalık için, çabuk ve kesin çözümün hemen üretilmesi de zor olabilmektedir. Bu hastalarda, vücut direncinin düşüklüğü ve gerginlik durumu sık rastlanır. Hekimin hastayla yakın iletişim kurması, onu iyice dinlemesi ve anlaması bu hastalığın tedavisi için çok önemli bir adımdır. Hastanın yakınmaları ve bunları tetikleyen durumları dikkatle incelemek, tedavi ve korunma yollarını bulmayı kolaylaştırır. Duruma uygun ilaçların uygun doz ve sürede kullanılması önemlidir. Bu hastalıkta hasta ve hekimin sabırlı bir işbirliği gerekir. Bu durumda çeşitli mekanizmalarla tedavi veya rahatlama sağlayan birçok ilaç kullanılabilir. Prostat içindeki kanalcıkları gevşetip rahatlatan, iltihabi reaksiyonun baskılanmasını sağlayan, apış arası ve civardaki adale kramplarını çözüp gevşeten ilaçlar ile bazı bitkisel ilaçlar kullanır. Antibiyotik tedavisi de nadiren bir fayda sağlayabilir ama tüm gerekli tetkikler yapıldıktan sonra, bu kararı hekim vermelidir. Bölgeye sıcak uygulama veya sıcak su banyoları ve ayrıca hastanın ruhen rahatlamasının sağlanması yararlı olur. Bisiklete binme, uzun süre sabit oturma, normal dışı cinsel hayat ve üşütme gibi tetikleyici faktörlerden kaçınmak gerekir. Acı, baharatlı ve ekşili yiyeceklerden kaçınmak yararlı olabilir. Gerektiğinde, prostat içindeki dolgunluğu rahatlatmak ve kanalcıkları boşaltmak için prostat masajları yapılır. Bu durumda çeşitli mekanizmalarla tedavi veya rahatlama sağlayan birçok ilaç kullanılabilir. Prostat içindeki kanalcıkları gevşetip rahatlatan, iltihabi reaksiyonun baskılanmasını sağlayan, apış arası ve civardaki adale kramplarını çözüp gevşeten ilaçlar ile bazı bitkisel ilaçlar kullanır.
Nadir durumlarda, idrar yolu darlıkları oluşabilir. Bunların tedavisi gerekebilir. Tedavi sonuçları ne olursa olsun, hastalar hayatı tehdit edecek veya ilerde büyük zorluklar çıkaracak bir hastalıkla karşı karşıya olmadıklarına ikna edilmelidir. Morali yüksek tutmak da, böyle uzun sürebilecek hastalıklarda çok önemlidir. Bu dert ömür boyu sürmeyecektir. Hastalar günün birinde bu hastalığın geçeceğini ve rahat kavuşacaklarını da unutmamalıdır.
...... internet köşesinde böyle yazıyor ama gidince ilgilenir mi bilinmez..dr.adı prof.barış nuhoğlu giden var mı acaba,bitkisel ilaclardanda bahsetmis ilgimi çekti
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: her dr. keşke böyle olsa

Mesaj gönderen Zuspat »

reha067 yazdı:Nedeni böyle tam bilenemeyen bir hastalık için, çabuk ve kesin çözümün hemen üretilmesi de zor olabilmektedir. Bu hastalarda, vücut direncinin düşüklüğü ve gerginlik durumu sık rastlanır. Hekimin hastayla yakın iletişim kurması, onu iyice dinlemesi ve anlaması bu hastalığın tedavisi için çok önemli bir adımdır. Hastanın yakınmaları ve bunları tetikleyen durumları dikkatle incelemek, tedavi ve korunma yollarını bulmayı kolaylaştırır. Duruma uygun ilaçların uygun doz ve sürede kullanılması önemlidir. Bu hastalıkta hasta ve hekimin sabırlı bir işbirliği gerekir. Bu durumda çeşitli mekanizmalarla tedavi veya rahatlama sağlayan birçok ilaç kullanılabilir. Prostat içindeki kanalcıkları gevşetip rahatlatan, iltihabi reaksiyonun baskılanmasını sağlayan, apış arası ve civardaki adale kramplarını çözüp gevşeten ilaçlar ile bazı bitkisel ilaçlar kullanır. Antibiyotik tedavisi de nadiren bir fayda sağlayabilir ama tüm gerekli tetkikler yapıldıktan sonra, bu kararı hekim vermelidir. Bölgeye sıcak uygulama veya sıcak su banyoları ve ayrıca hastanın ruhen rahatlamasının sağlanması yararlı olur. Bisiklete binme, uzun süre sabit oturma, normal dışı cinsel hayat ve üşütme gibi tetikleyici faktörlerden kaçınmak gerekir. Acı, baharatlı ve ekşili yiyeceklerden kaçınmak yararlı olabilir. Gerektiğinde, prostat içindeki dolgunluğu rahatlatmak ve kanalcıkları boşaltmak için prostat masajları yapılır. Bu durumda çeşitli mekanizmalarla tedavi veya rahatlama sağlayan birçok ilaç kullanılabilir. Prostat içindeki kanalcıkları gevşetip rahatlatan, iltihabi reaksiyonun baskılanmasını sağlayan, apış arası ve civardaki adale kramplarını çözüp gevşeten ilaçlar ile bazı bitkisel ilaçlar kullanır.
Nadir durumlarda, idrar yolu darlıkları oluşabilir. Bunların tedavisi gerekebilir. Tedavi sonuçları ne olursa olsun, hastalar hayatı tehdit edecek veya ilerde büyük zorluklar çıkaracak bir hastalıkla karşı karşıya olmadıklarına ikna edilmelidir. Morali yüksek tutmak da, böyle uzun sürebilecek hastalıklarda çok önemlidir. Bu dert ömür boyu sürmeyecektir. Hastalar günün birinde bu hastalığın geçeceğini ve rahat kavuşacaklarını da unutmamalıdır.
...... internet köşesinde böyle yazıyor ama gidince ilgilenir mi bilinmez..dr.adı prof.barış nuhoğlu giden var mı acaba,bitkisel ilaclardanda bahsetmis ilgimi çekti
Bahsetmek ile olsa ooo bunlar hep reklam kardeşim gidince hoca suratına bakmıyor sitelerine neler yazıyorlar neler...
reha067

Mesaj gönderen reha067 »

bana da öyle geliyo arkadaşım sadece merak ettim giden var mı diye,bitkisel ilaclardan falan bahsetmiş
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Bitkisel dediği en fazla quercetin falandır ya da Ç vitamini ben doktorlardan umudu kestim....
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

doktorlara bu kadar çok umut bağlanması en başından beridir yapılan en büyük hata zaten.onlarda bizim gibi,herkes gibi, etten kemikten insanlar.ellerinde sihirli değnekler olmadığı için her şeye hemen bir çare üretemiyorlar.ben çok araştırıp çok düşündüm.bir tıp fakültesinin anatomi bölümüne başvurarak öldükten sonra belirli bir zaman için tıp öğrencilerinin eğitimlerine katkıda bulunmak üzere vücudumu kadavra olarak bağışlayacağım.hiç olmazsa bendeki kronik rahatsızlıklar üzerinden ilgili bölümün öğrencileri çalışmalarda bulunurlar.zaten belirli bir süre (1-2 yıl) geçtikten sonra defin işlemleri için bedeni aileye teslim ediyorlar.kim bilir belki canlıyken değilde ölüyken iyileşmiş olur prostatımız :) 1-2 sene toprağa geç gireriz.ne kaybederiz sanki..
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Senin prostati kavanoz icine koyup who'ya gondericeklermis agbi, sonra da belki louvre muzesinde sergilenir : ))
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Hocam ben bahsettiğin dra gitmek için taksim eah randevu aldım. Isım olarak o gozuksede muayeneye asıstanı bakıyo adama surekli meni pıhtı parcacıklı dıyorum adam senin bişeyin yok ayagına yatıyo psıkoljıktır dıyo madem psikolojıden o kadat anlıyosun nıye psıkolog olmadın demek geldı içimden de ... Arkadasların dediği doğru koselerinde yazılanlarla yanlarina gidildiğnde soylenenler bırbırını tutmuyo maalrsef cogu zaman.
ABittersweetLi

NeverGiveUp yazdı:Senin prostati kavanoz icine koyup who'ya gondericeklermis agbi, sonra da belki louvre muzesinde sergilenir : ))
böyle bir şeyi tüm ürolog ve prostatit alemi için yapıcam :)
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Helal olsun dedeler bunu yapsaydi simdi iyiydik biz sonucta kadavra olarak godenler kimsesiz garipler sokakta yasayanlar onlarda devamli attirdiklatindan prostatit olmuyo heralde
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

vanpersie yazdı:Hocam ben bahsettiğin dra gitmek için taksim eah randevu aldım. Isım olarak o gozuksede muayeneye asıstanı bakıyo adama surekli meni pıhtı parcacıklı dıyorum adam senin bişeyin yok ayagına yatıyo psıkoljıktır dıyo madem psikolojıden o kadat anlıyosun nıye psıkolog olmadın demek geldı içimden de ... Arkadasların dediği doğru koselerinde yazılanlarla yanlarina gidildiğnde soylenenler bırbırını tutmuyo maalrsef cogu zaman.
Zaten bir doktor antibiyotik 2. Plan da diyorsa gidilmemeli ona banyo yap der gönderir...
reha067

Mesaj gönderen reha067 »

meninin pıhtı parçacıklı olmadı da,spermin akişkanligini bozdugundan çocuk sahibi olmayı zorlastırıyomuş,sperminde kalitesi genelde düşük olurmuş ama yinede tüp bebek yontemiyle çocuk sahibi olmaya engel değilmiş,ben brokoli kürü yapınca düzeliyo sperm rengi,kıvamı
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

prostatiniseveyim yazdı:Helal olsun dedeler bunu yapsaydi simdi iyiydik biz sonucta kadavra olarak godenler kimsesiz garipler sokakta yasayanlar onlarda devamli attirdiklatindan prostatit olmuyo heralde
:lol: güzel bir tespit

meninin pıhtılı parçacıklı olması prostat sıvısının yetersizliğindendir. çünkü sperm zaten testisten pıhtı halinde gelir. prostat sıvısı onu çözer.. eğer yetersiz geliyorsa tabi ki spermlerin hareket kabiliyetleri azalır. bu da dölleme kabiliyetinin azalması anlamına gelir.

burada başka bir konuda bahsettiğimiz asinilerin tıkanmasının etkisi büyük. asinileri ya iltihap tıkıyor ya da kalsifikasyon. ve elimizde işlevi yarıya düşmüş prostat kalıyor.

1. prostatın hareket ile travmatize edilip içindeki asini ve borucukların hareket ile drenajı sağlanmalı . (prostat masajı)
2. kalsifikasyon olayı hafife alınmamalı. klasifikasyon var ise onu nasıl çözeriz . bunun üzerine gitmeliyiz. tedaviye dirençli arkadaşların iyileşememelerinin bir sebebi de kalsifikasyon olabilir..
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

ABittersweetLi yazdı:doktorlara bu kadar çok umut bağlanması en başından beridir yapılan en büyük hata zaten.onlarda bizim gibi,herkes gibi, etten kemikten insanlar.ellerinde sihirli değnekler olmadığı için her şeye hemen bir çare üretemiyorlar.ben çok araştırıp çok düşündüm.bir tıp fakültesinin anatomi bölümüne başvurarak öldükten sonra belirli bir zaman için tıp öğrencilerinin eğitimlerine katkıda bulunmak üzere vücudumu kadavra olarak bağışlayacağım.hiç olmazsa bendeki kronik rahatsızlıklar üzerinden ilgili bölümün öğrencileri çalışmalarda bulunurlar.zaten belirli bir süre (1-2 yıl) geçtikten sonra defin işlemleri için bedeni aileye teslim ediyorlar.kim bilir belki canlıyken değilde ölüyken iyileşmiş olur prostatımız :) 1-2 sene toprağa geç gireriz.ne kaybederiz sanki..
Üzdün kanka gece gece her hastalığına şifa bulacaksın inşallah yapma böyle
vanpersie

Peki abiler bu kati meni parcaciklarini yok etmenin en etkili yolu sizce nedir? Bi abi ananas yememi onermisti ama sanirim daha etkili bi yol lazim sizin teziniz nedir bu konu hakkinda ?
Galip

Mesaj gönderen Galip »

vanpersie yazdı:Peki abiler bu kati meni parcaciklarini yok etmenin en etkili yolu sizce nedir? Bi abi ananas yememi onermisti ama sanirim daha etkili bi yol lazim sizin teziniz nedir bu konu hakkinda ?
*Doğru antibiyotik
*Prostat masajı
*Sıcak oturma banyosu
*Çeşitli takviyeler;ligone,bromelaın,quercetın,cüce palmiye extratı(prostagod),çiğ kabak çekirdeği,limon sarımsak,propolis,keçi boynuzu pekmezi,çörek otu
*baharatlı ve şekerli gıdalar,alkol,asitli içecekler,kahve,fast food ürünleri bunlardan uzak durmalısın
vanpersie

Galip yazdı:
vanpersie yazdı:Peki abiler bu kati meni parcaciklarini yok etmenin en etkili yolu sizce nedir? Bi abi ananas yememi onermisti ama sanirim daha etkili bi yol lazim sizin teziniz nedir bu konu hakkinda ?
*Doğru antibiyotik
*Prostat masajı
*Sıcak oturma banyosu
*Çeşitli takviyeler;ligone,bromelaın,quercetın,cüce palmiye extratı(prostagod),çiğ kabak çekirdeği,limon sarımsak,propolis,keçi boynuzu pekmezi,çörek otu
*baharatlı ve şekerli gıdalar,alkol,asitli içecekler,kahve,fast food ürünleri bunlardan uzak durmalısın
Eyvallah sagolasin galip abi mumkun oldugunca dikkat etmwye calisiyorum galip abi ama yine de cikiyor namussuz parcaciklar . Dedigin gibi birazda dogal bitkilere yonelmek te lazim.
vanpersie

Birde abi bu dogru antibiyotigi nasil bulacagiz? Prostat masaji yapmak basli basina bir sorun.
ABittersweetLi

allameicihan yazdı:
ABittersweetLi yazdı:doktorlara bu kadar çok umut bağlanması en başından beridir yapılan en büyük hata zaten.onlarda bizim gibi,herkes gibi, etten kemikten insanlar.ellerinde sihirli değnekler olmadığı için her şeye hemen bir çare üretemiyorlar.ben çok araştırıp çok düşündüm.bir tıp fakültesinin anatomi bölümüne başvurarak öldükten sonra belirli bir zaman için tıp öğrencilerinin eğitimlerine katkıda bulunmak üzere vücudumu kadavra olarak bağışlayacağım.hiç olmazsa bendeki kronik rahatsızlıklar üzerinden ilgili bölümün öğrencileri çalışmalarda bulunurlar.zaten belirli bir süre (1-2 yıl) geçtikten sonra defin işlemleri için bedeni aileye teslim ediyorlar.kim bilir belki canlıyken değilde ölüyken iyileşmiş olur prostatımız :) 1-2 sene toprağa geç gireriz.ne kaybederiz sanki..
Üzdün kanka gece gece her hastalığına şifa bulacaksın inşallah yapma böyle
neden üzüldün ki.kendimi öldürmeyeceğim merak etme :) ölünce bir faydamız dokunsun dedik.zaten dinimizce de çok büyük bir sevap.size de tavsiye ederim..
Galip

Mesaj gönderen Galip »

vanpersie yazdı:Birde abi bu dogru antibiyotigi nasil bulacagiz? Prostat masaji yapmak basli basina bir sorun.
Doğru antibiyotik konusuna fazla takılmamak lazım kullandığımız antibiyotiklerin çoğu geniş spekturumlu antibiyotikler,antibiyogram yaptırabilirsin
Burda daha çok dikkat edilmesi gereken konu kullanılan antibiyotiklerin ulaşması zor olan prostat bölgesine nasıl makximum etki sağlanır en etkili iki yol prostat masajı ve sıcak oturma banyosu,prostat masajını öğrenmeye çalış malum doktorların prostat masajını nerdeyse hiç uygulamadığı biliniyor

İnternetten ingilizce "Prostate massage"diye aratırsan uygulama şekli ile bilgiler bulabilirsin
Kursat40

Mesaj gönderen Kursat40 »

Abi antibiyotikler etki diyor bence sorun kalsifikasyonda bu kalsifikasyonlu alan biraz sıkıntılı orada bence antibiyotiğin etkisi yok oda sürekli iltihap yapıyor olabilir çünkü kalsifikasyon prostat büyümesinde de gözüküyor ve bazen bu durumdaki hastalarda prostatit gözükebiliryormıuş belki de kitlendiğimiz nokta bu nokta olabilir kalsifikasyon olayı
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Evet sorun kalsifikasyondan tekrar edebilir bölge prostat masajı ile drenajı sağlanır ise kalıcı fayda sağlayabilir

ek olarak çinko,magnezyum ve kalsifik alanların ortadan kaldırmaya yönelik takviyeler..
vanpersie

Galip yazdı:
vanpersie yazdı:Birde abi bu dogru antibiyotigi nasil bulacagiz? Prostat masaji yapmak basli basina bir sorun.
Doğru antibiyotik konusuna fazla takılmamak lazım kullandığımız antibiyotiklerin çoğu geniş spekturumlu antibiyotikler,antibiyogram yaptırabilirsin
Burda daha çok dikkat edilmesi gereken konu kullanılan antibiyotiklerin ulaşması zor olan prostat bölgesine nasıl makximum etki sağlanır en etkili iki yol prostat masajı ve sıcak oturma banyosu,prostat masajını öğrenmeye çalış malum doktorların prostat masajını nerdeyse hiç uygulamadığı biliniyor

İnternetten ingilizce "Prostate massage"diye aratırsan uygulama şekli ile bilgiler bulabilirsin
Eyvallah galip abi sagolasin. Insan korkuyo kendi basina masaj yapmaya bide basur vb filan olurum diye.Bu meninin kivamini normale cevirilebilirse bu illetten kurtulunabilir mi sence peki sende durumlar nasil?bende prostattan ziyade testislerde agri sizi oluyo.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

vanpersie yazdı:
Galip yazdı:

Eyvallah galip abi sagolasin. Insan korkuyo kendi basina masaj yapmaya bide basur vb filan olurum diye.Bu meninin kivamini normale cevirilebilirse bu illetten kurtulunabilir mi sence peki sende durumlar nasil?bende prostattan ziyade testislerde agri sizi oluyo.
vanpersie,meninin kıvamını normale çevirsen bile bu hastalık devam edebilir,ben daha öncede söyledim yine söylüyorum bana göre prostatit 70-80 çeşit nerdeyse herkezde farklı farklı şikayetler var 7-8 yıldır prostatit olan birinde hiç bir zaman katı parçacık şikayeti olmaya bilir yada hiçbir zaman ağrısı olmayanlarda çok duyduk yada cinsel sorunu olmayanda çok,olanda çok muhtemelen prostatın enfekte olan bölgesinden kaynaklanıyor bu şikayetler

Bu testislerdeki ağrılarında çok yüksek ihtimalle prostatitten kaynaklanıyor tabi bir doktora muayene olman gerekir testis ağrısı önemli bir konu

Ben kullandığım takviyelerle durumumu stabil tutmaya çalışıyorum Allah a şükür şuan iyi haftada 1-2 sefer prostat masajı yapmaya çalışıyorum kesinlikle faydası olduğunu düşünüyorum,herkez öğrenmeli uygulamalı tabi bu uygulamanın yapıldığı dönemde antibiyotik takviyeler ve enzimler önemli bazı uzmanlar prostat masajının enfeksiyonu dağıttığını düşünüyor yada kanıtlanmış bir uygulama bilmiyorum öyleyse bile daha iyi çıksın prostattan enfeksiyon başka bölgede zaten tedavisi daha başarılı olur
reha067

Mesaj gönderen reha067 »

13 senelelik prostatitim bütün burda bahsedilen tüm şikayetleri dönem dönem yasadım,testislerde öldüren ağrı,belde agrı,mesane bölgesinde ağrı,sık idrar,dayanılmaz idrara sıkışma,peniste ağrı ucunda yanma,anüste yanma,apış arasında agrı ve dolgunluk,sperm bozuklugu,sertleşme bozukluğu daha var mı :) sadece sertleşme bozukluğundan yakınanlar ağrı olmayacak zannetmesin,sadece ağrısı olanlarda cinsel problem yasamayacagını zannetmesin.hazırlıklı olun bedeninizi ve psikolojinizi hazırlayın...
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Prostat masajıyla enfeksiyonun dağılması Demek prostattan çıkması değil prostatın enfeksiyonlu olan bir bölümünden diğer bölümlere geçmesi demek. Yoksa bastırınca çıkıp gitmesi manasında değil