Ne kadar suredir antibiyotik kullanmiyorsunuz?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
NeverGiveUp

Ne kadar suredir antibiyotik kullanmiyorsunuz?

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Soru bu. Ise yariyor ya da yaramiyor diye polemik yaratma derdinde degilim. Sadece merak ediyorum. Ne kadar suredir antibiyotik kullanmiyorsunuz?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Ne kadar suredir antibiyotik kullanmiyorsunuz?

Mesaj gönderen Sabir »

Benim 1 ay bitti antibiyotik kullanmıyorum. Nasılsın diye soracak olursan antibiyotigi bıraktığım gün nasılsam ayniyim. Hayat kalitesi %98 civarı diyebilirim. Herhangi bir takviye vs kullanmıyorum. Sadece barsak Florası için ev yapımı yoğurt tüketiyorum. Yeme ile ilgili hehangi bir diyet yapmıyorum
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

hastalığımın teşhisi eylül ayında kondu. 1 kutu bactrim kullandım, kutu bittikten sonra hiç kullanmadım, 3 aydır kullanmıyorum diyelim.
Maydanoz suyu,
polen bal arı sütü karışımı,
melisa karabaş çayı
bol su
ile idare etmeye çalışıyorum.
düzenli boşalmaya gayret ediyorum.
birkaç gündür rowatinex ve magnezyum çinko takviyesi kullanmaya başladım.

Bazen iyiyim bazen kötü. Şikayetlerim gün içerisinde artıp azalabiliyor.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

En son 2014 eylül ayında olduğum bir ameliyattan sonrası profilaktik amaçlı antibiyotik kullandım. yani 15 ay olmuş. Prostatit nedenli en son antibiyotik kullanımım ise 2012 aralık ya da 2013 ocak olsa gerek.

Şahsım adına prostatın uğradığı deformasyondan ötürü antibiyotikten yana umudum yok. İleride illa bir müdahalede bulunacaksam enjeksiyon ya da ameliyat tarzı bir şey olur herhalde. Ya da bu şekilde ömrümün tamamlanmasını beklerim bilmiyorum :)
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bactrim800 yazdı:hastalığımın teşhisi eylül ayında kondu. 1 kutu bactrim kullandım, kutu bittikten sonra hiç kullanmadım, 3 aydır kullanmıyorum diyelim.
Maydanoz suyu,
melisa karabaş çayı
bol su

Rowatinex böbrek taşı için iyi geldiği söyleniyor belki bendeki safra taşını eritir ,magnezyum çinko ne marka kullanıyorsun?
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

freeman yazdı:
Bactrim800 yazdı:hastalığımın teşhisi eylül ayında kondu. 1 kutu bactrim kullandım, kutu bittikten sonra hiç kullanmadım, 3 aydır kullanmıyorum diyelim.
Maydanoz suyu,
melisa karabaş çayı
bol su

Rowatinex böbrek taşı için iyi geldiği söyleniyor belki bendeki safra taşını eritir ,magnezyum çinko ne marka kullanıyorsun?
Magnezinc kullanıyorum, bugün 7.günüm daha. Rowatinexle birlikte alıyorum.
Maydonoz suyu içiyorum mümkün olduğunca sabah akşam.
İdrara çıkmalarım azaldı. Normal seyrinde. Yanma ve ağrılarda hissedilir bir azalma var. Ya her sene olduğu gibi, yazdan kışa geçiş döneminde artan şikayetlerim azalma yoluna girdi ya da yediğime içtiğime dikkat ederek acıyı ve ağrıyı azaltmayı öğrendim.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Maydonoz suyu idrara cikmayi da duzenliyor. Ben sabahlari normal su ictigim de cabuk idrara cikiyorum, maydonoz suyu ictigimde daha gec.
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

bende 6 aydır antibiotik kullanmıyorum,pyoleseptyle saymazsak 3 ay evvel kullanmıştım..şimdi quercetin kullanıyorum..bide şöyle bişey var çogu hasta antibiyotik kuullanımı geçmiş tarihleri gösteriyor acaba burdan ne çıkarabiliriz...
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

boyturk yazdı:bende 6 aydır antibiotik kullanmıyorum,pyoleseptyle saymazsak 3 ay evvel kullanmıştım..şimdi quercetin kullanıyorum..bide şöyle bişey var çogu hasta antibiyotik kuullanımı geçmiş tarihleri gösteriyor acaba burdan ne çıkarabiliriz...
Antibiyotiklerden umutlarini kesmislerdir.
Vucutlarini cok hirpaladiklari icin daha fazla risk almak istemiyorlardir. Bunlar cikarilabilir sanirim.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

o nedenle hala dr beyin fosfomisin tedavisini uygulayan yok
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

antibiyotik her zaman kullanılacak bir şey değil zaten.belirli dönemlerde kullanılması gerekiyor.bakın ''prostatınıseveyim'' arkadaşımız bir sene antibiyotik kullanmayı kabul etmeyip acılar çekti.ama sonrasında antibiyotik kullanarak tamamen iyileşmese de eski ağrı ve sızıları kalmadı.tabi bu herkeste faydalı olacak bir uygulama olmayabiliyor.ancak uygun antibiyotik uygun dozda alınırsa olumlu bir gelişme sağlanabilir.yoksa bir işe yaramaz.deformasyonlu prostatı da bir şekilde bana göre çok çok zor hatta imkasız olsa da iyileştirmeye çalışmak gerekiyor.en azından amacımız hayatı katlanılabilir düzeye getirmek.

fosfomisin tedavisini bu aralar drayhan kendisi deneyecekti zaten.hatta bir kaç kişi daha deneyecekti forumdan.son durum nedir.vazmı geçtiler bilmiyorum.

ayrıca antibiyotiğin verebileceği zararları bu kadar büyütmeyin gözünüzde.prostatit olmayıp ta boğaz ve bademcik yada kulak enfeksiyonları için hatta sivilceler için bizden 10 kat daha fazla antibiyotik kullanan bir çok kişi var.benim etrafımda bile benden kat ve kat daha fazla antibiyotik kullanan arkadaşlarım var.emin olun içtiğiniz sigara çok daha zararlı.bağışıklığı bastıran en büyük etken.içenler varsa önce sigarayı bırakmayı denesinler..
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Antibiyotik kullanmadan kimse bu hastalığı yenemez ve bu ilaçtan bu kadar da korkmamak gerek bir eczanecı Roxin i 6 ay kullanan bir hasta vardı dedi hastayı tekrar hiç görmemiş muhtemelen bizim gibi prostatit hastası idi aklıma gelmedi değil