ÜRETRAL FİTİL

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: ÜRETRAL FİTİL

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu yöntem denebilir ama fitilde ki antbiyotikler uygun antibiyotikler değil ise prostattaki bakteriler direnç kazanarak çoğalırlar.bu seferde daha çok şikayetler artar.bu olayı bir çok kişide gözlemledik malesef.tamamen iyileştiğini düşünen bir arkadaşımız sonrasında düşük dozda ve uygun olmayan bir antibiyotik kullanarak gerçekten iyileşip iyileşmediğini kontrol ettiğinde tekrardan nüks yaşadı malesef.yani antibiyotik ile testin bilimselliği bir kez daha doğrulanmış oldu.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: ÜRETRAL FİTİL

Mesaj gönderen drayhan »

cihanbey yazdı:
drayhan yazdı:arkadaşlar cihanbey in bana yollamış olduğu özel mesajında enteresan bir fikri vardı..

rektal yoldan antibiyotik emdirmeye benziyordu. daha pratik yöntem ama. bayanların kyllandığı biteral gynomax neo-penotran donaxyl vb gibi metronidazol veya ornidazol veya antiseptik içeren içeren fitilleri rektal yoldan kullanmak gibi.. en azından mide ve ince bagırsaklarda daha az irritasyon yapabilir düşüncesindeyim.

sonra benim aklıma üretral fitil olayı geldi .. yani olası mikroorganizmlara etki edecek şekilde üretra içinden geçirilerek uygulanabilecek bir fitil hayali .. bunu ben yaptırabilirim . sonuçta bu işlerle uğraşabilecek tanıdığım eczacılar var. fitili kendimiz de üretebiliriz içerisine antibitotikler antifungaller ve antienflamatuarlar koyup yaptırabiliriz. ve bir ince sonda yardımıyla prostat bölgesine kadar fitili arkadan ittirerek götürebiliriz. şimdilik aklımda yanan bir ampul bu :) daha derinlemesine düşünmeliyim. herkesin üretra prostat mesafesinin usg ile ölçtürmesi gerekebilir falan bazı ayrıntıları düşünmeliyiz

üretrasına fitil sokabilecek cesaretli arkadaşlar ilgilenir mi?
hele de bakterisini bulabilen ve tedavi edemeyenler . ya da bakteri tespit edilemeyenlerde muhtemel bütün mikropları kapsayacak şekilde bir kombinasyon gönderebiliriz.

sonuçta mikroplar o yolu izleyip girdiler prostata. biz de ol yolla antibiyotik gönderebiliriz..
hocam en azından şimdilik yeni bir gelişme olana kadar ordinazolü oral yoldan almak yerine bayanlara verilen bu fitili kullansak olur mu? prostata işler mi? ben bu biterasli alınca bütün gün kafayı çekmiş gibi oluyorum. en son hollanda da narkotik kafe de bir puro gibi bişey içmiştim aynı moddayım biteralden sonra
tamamı rektumdan emilebilir mi bilemiyorum açıkçası. net birşey söyleyemem..