Selamlar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Balbazar09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Selamlar

Mesaj gönderen Balbazar09 »

Öncelikle selamlar arkadaşlar 4 yıldır bu hastılığı çekiyorum forumu hep okurdum prostatit semptomlarının hepsini yaşadım ilk muane eskişehir hüseyin hoca lokasit 10_12 kültürde flora bakterisi tabi acıbdem florayı patojen saymıyor 6 hafta bactirim kullandım fayda olmadı değişik tarihlerde hüseyin hocaya muane oldum sırasıyla bactirim taravid kültür sonucuna göre sulcid kullandım fayda yok kış iyice tavan yaptı ağrıdan oturamaz duruma geldim havalar ısınınca hafifledi kendi kendime masaj yapmayı başardım.Makatta dolgunluk ve pinpon topuna oturma hissinden masajla kurtuldum ve yazı rahat geçirdim masajı kendim yapıyorum sıvıda bol geliyor diyetek netten swab kabı aldım özel labda lökasit 0-1koagülaznegatif stafilikok üredi tekrar antibiyograma göre penisilin kullandım idrar akımım düzeldi 1ay sonra tekrar kültür aynı bakteri ama metisilin direnci kazanmış tekrar anti tekrar kültürbu sefer heametıcus üredi antibiyogram sonucu teikoplanin vankomisin ve linezoide duyarlı şu an IV yolla teikoplanin alıyorum hastanede bacak yanması ve prostta kıbırdanma geri geldi tedavi bitiminde sonucu görelim dedi enfeksiyoncu 4 seferde pcr yapıldı temiz umutumu kaybetmedim tedaviye devam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Selamlar

Mesaj gönderen kadir »

Balbazar09 yazdı:Öncelikle selamlar arkadaşlar 4 yıldır bu hastılığı çekiyorum forumu hep okurdum prostatit semptomlarının hepsini yaşadım ilk muane eskişehir hüseyin hoca lokasit 10_12 kültürde flora bakterisi tabi acıbdem florayı patojen saymıyor 6 hafta bactirim kullandım fayda olmadı değişik tarihlerde hüseyin hocaya muane oldum sırasıyla bactirim taravid kültür sonucuna göre sulcid kullandım fayda yok kış iyice tavan yaptı ağrıdan oturamaz duruma geldim havalar ısınınca hafifledi kendi kendime masaj yapmayı başardım.Makatta dolgunluk ve pinpon topuna oturma hissinden masajla kurtuldum ve yazı rahat geçirdim masajı kendim yapıyorum sıvıda bol geliyor diyetek netten swab kabı aldım özel labda lökasit 0-1koagülaznegatif stafilikok üredi tekrar antibiyograma göre penisilin kullandım idrar akımım düzeldi 1ay sonra tekrar kültür aynı bakteri ama metisilin direnci kazanmış tekrar anti tekrar kültürbu sefer heametıcus üredi antibiyogram sonucu teikoplanin vankomisin ve linezoide duyarlı şu an IV yolla teikoplanin alıyorum hastanede bacak yanması ve prostta kıbırdanma geri geldi tedavi bitiminde sonucu görelim dedi enfeksiyoncu 4 seferde pcr yapıldı temiz umutumu kaybetmedim tedaviye devam
10-12 lokosit iltihap sebebidir prostat sivisinda kardesim. Flora bakterileride vücudun derin katmanlarinda koloni yaparsa patojen hale gelir öldürülmesi lazim.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Balbazar09 yazdı:Öncelikle selamlar arkadaşlar 4 yıldır bu hastılığı çekiyorum forumu hep okurdum prostatit semptomlarının hepsini yaşadım ilk muane eskişehir hüseyin hoca lokasit 10_12 kültürde flora bakterisi tabi acıbdem florayı patojen saymıyor 6 hafta bactirim kullandım fayda olmadı değişik tarihlerde hüseyin hocaya muane oldum sırasıyla bactirim taravid kültür sonucuna göre sulcid kullandım fayda yok kış iyice tavan yaptı ağrıdan oturamaz duruma geldim havalar ısınınca hafifledi kendi kendime masaj yapmayı başardım.Makatta dolgunluk ve pinpon topuna oturma hissinden masajla kurtuldum ve yazı rahat geçirdim masajı kendim yapıyorum sıvıda bol geliyor diyetek netten swab kabı aldım özel labda lökasit 0-1koagülaznegatif stafilikok üredi tekrar antibiyograma göre penisilin kullandım idrar akımım düzeldi 1ay sonra tekrar kültür aynı bakteri ama metisilin direnci kazanmış tekrar anti tekrar kültürbu sefer heametıcus üredi antibiyogram sonucu teikoplanin vankomisin ve linezoide duyarlı şu an IV yolla teikoplanin alıyorum hastanede bacak yanması ve prostta kıbırdanma geri geldi tedavi bitiminde sonucu görelim dedi enfeksiyoncu 4 seferde pcr yapıldı temiz umutumu kaybetmedim tedaviye devam
Geçmiş olsun kardeşim. Bende de flora bakterileri üredi.Bactrim kullandım. Makat bölgesinde ve testislerin altında vuran ağrı geçmedi.Daha önce genellikle makat bölgesinde ağrı oluyor 10 gün-de bir testislerin altına doğru oluyordu.Simdi bi makat bölgesinde bi testislerin altında oluyor.Henuz tam tedaviye başlamadım.
PCR sonucu temiz çıkmasına rağmen semptomlarınız devam ediyor mu?masaj sonucu makattaki dolgunluk ve ağrı artık yok mu?
Benim şu an tek şikayetim ağrı. Teikoplanı hastanede yatarak mı alıyorsunuz?
Balbazar09

duman64 yazdı:
Geçmiş olsun kardeşim. Bende de flora bakterileri üredi.Bactrim kullandım. Makat bölgesinde ve testislerin altında vuran ağrı geçmedi.Daha önce genellikle makat bölgesinde ağrı oluyor 10 gün-de bir testislerin altına doğru oluyordu.Simdi bi makat bölgesinde bi testislerin altında oluyor.Henuz tam tedaviye başlamadım.
PCR sonucu temiz çıkmasına rağmen semptomlarınız devam ediyor mu?masaj sonucu makattaki dolgunluk ve ağrı artık yok mu?
Benim şu an tek şikayetim ağrı. Teikoplanı hastanede yatarak mı alıyorsunuz?
Evet yatarak alıyorum ilk başta flora bu enfeksiyon yapmaz diyen doktor yaktı beni bende inandım bilmiyordum hastılığı tam bakalım enfeksiyoncu 21 günlük tedavi verdi pcrde flora bakılmadı arkadaşım florayı çalışan gelişim dışında yok galiba 11 etken baktırdım temiz 2 sefer tekrarladılar synevoda üçüncüyü idrar yapalım dediler istanbul uzak bana makatta ağrım yok dolgunluk hisdi yok bunlar masajla gitti fistül ve iç hemoreidde var bende nasipse önümüzdeki ay ameliyatını olucam bide artirit var gerçi o şu anki tedaviyle kayboldu
Balbazar09

Kadir abi doktorum ampisinle beraber veriyor tekoplanini ölür mü aldığım tedaviyle lökasit 0_1düşmüştü en son abi labda çıkmıyor ama sürekli direnç kazanıyor bide antibiyograma göre
Teikoplanin
Vankomisin
Linezoid
Daptomisin
Duyarlı vankomisinle başladı doktorum alerji yaptı bende kestiler
Balbazar09

Duman arkadaşım direnç kazanmadan başla tedavine ürologla olcak iş değil bu hastalık
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam ben mi yanlış okudum bir doktor da söylemişti gerçi ama fistül ve iç hemoroid ilerlemişse iltihaplı bir haldeyse prostatit sebebi olabiliyor hatta onu tedavi etmeden prostatit tedavisi başarısız olur demişti hatta o yüzden MR filan çekildim ben pelvik abdomen MR bir şey çıkmadı. Siz de bi doktorunuza sorun.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Balbazar09

Hergele yazdı:Hocam ben mi yanlış okudum bir doktor da söylemişti gerçi ama fistül ve iç hemoroid ilerlemişse iltihaplı bir haldeyse prostatit sebebi olabiliyor hatta onu tedavi etmeden prostatit tedavisi başarısız olur demişti hatta o yüzden MR filan çekildim ben pelvik abdomen MR bir şey çıkmadı. Siz de bi doktorunuza sorun.
Bende okudum. 20 yaşlarda kaptım hastalığı 6 ayda geçmişti o zaman yıllardır şikayetim. yoktu4 yıl önce tekrar başladı kendimede dikkat etmedim bu sürede alkol kullandım değişik kadınlar zararlı olan herşeyi yaptım cahillik işte hastalığı bile tam bilmiyordum o zaman tedavi gelince. ameliyatı sonraya bıraktım inşallah fistüldendir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Balbazar09 yazdı:Kadir abi doktorum ampisinle beraber veriyor tekoplanini ölür mü aldığım tedaviyle lökasit 0_1düşmüştü en son abi labda çıkmıyor ama sürekli direnç kazanıyor bide antibiyograma göre
Teikoplanin
Vankomisin
Linezoid
Daptomisin
Duyarlı vankomisinle başladı doktorum alerji yaptı bende kestiler
Antibograma gore ise daptomisin yeni nesil iyi bir ilactir. Drunuz recete etsin kullanin.