Sirke iyi mi kötü mü?

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Sirke iyi mi kötü mü?

Mesaj gönderen ozcartman »

Sirke içip de yanmaları artan var mı? Dün akşam boşaldım. Meni oldukça tazyikli geldi ve boşalma esnasında herhangi bir yanma ya da ağrı olmadı. Ertesi gün akşama kadar da gayet iyiydim. Akşama doğru bir yemek kaşığı sirkeyi bir bardak suya kattım ve içtim. Bir iki saat sonra yanmalar başladı ve tavan yaptı. Benim gibi sirke içince şikayetleri artan var mı başka?

Ya da şöyle sorayım: Şikayetleri boşaldıktan hemen hemen 1 gün sonra artan var mı? Benim durumumu sirkeye mi bağlamalıyım yoksa boşalmaya mı?
Soğukayak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Sirke iyi mi kötü mü?

Mesaj gönderen Soğukayak »

Bana iyi gelmiyor sirke asidik olduğu için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ozcartman yazdı:Sirke içip de yanmaları artan var mı? Dün akşam boşaldım. Meni oldukça tazyikli geldi ve boşalma esnasında herhangi bir yanma ya da ağrı olmadı. Ertesi gün akşama kadar da gayet iyiydim. Akşama doğru bir yemek kaşığı sirkeyi bir bardak suya kattım ve içtim. Bir iki saat sonra yanmalar başladı ve tavan yaptı. Benim gibi sirke içince şikayetleri artan var mı başka?

Ya da şöyle sorayım: Şikayetleri boşaldıktan hemen hemen 1 gün sonra artan var mı? Benim durumumu sirkeye mi bağlamalıyım yoksa boşalmaya mı?
Sirke, limon, portakal,mandalin, greyfurt, konsantre meyve sulari,enerji içecekleri, meyveli soda v.s v.s bunlar yanmaya ve agrıya sebep olur.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Elma sirkesini uzun süre kullandım, eksi yanları açıkçası idrar yollarında ağrı, yanma varsa iyi gelmeyebilir, ama bağırsakta aşırı gaz, şişkinlik, kabızlık, ishal, guruldama var ise mutlaka tavsiye ederim.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
nasill

Mesaj gönderen nasill »

kadir abi iylestikden sonra da devam edermi bu gibi seyler azda olsa yiyebiliyormusunuz şu an iylesince tskler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Şu an ben herşeyi tüketebiliyorum ama sağlıklı yasam adina paket gida ve hazır sekerli ürünler ve beyaz un tüketmiyorum...iyilesince sıkintılar devam etmez.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

kadir yazdı:Şu an ben herşeyi tüketebiliyorum ama sağlıklı yasam adina paket gida ve hazır sekerli ürünler ve beyaz un tüketmiyorum...iyilesince sıkintılar devam etmez.
Abi iyi akşamlar dilerim. Sana 2 sorum var. Pelvik taban kasında sıkıntı oluşmuş her erkeğin iye hikayesi mutlaka var mıdır? İkinci sorum bu sitede bu hastalıkta sıkıntı yaşayanların tahminince yüzde kaçı sorun pelvik taban kasındadır?
Arz ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

BruceLee yazdı:
kadir yazdı:Şu an ben herşeyi tüketebiliyorum ama sağlıklı yasam adina paket gida ve hazır sekerli ürünler ve beyaz un tüketmiyorum...iyilesince sıkintılar devam etmez.
Abi iyi akşamlar dilerim. Sana 2 sorum var. Pelvik taban kasında sıkıntı oluşmuş her erkeğin iye hikayesi mutlaka var mıdır? İkinci sorum bu sitede bu hastalıkta sıkıntı yaşayanların tahminince yüzde kaçı sorun pelvik taban kasındadır?
Arz ederim
İyi akşamlar BruceLee kardeşim,
Pelvik taban kasında sıkıntı oluşmuş her erkekte iye hikayesi olmayabilir...travmatik sebeplerde buna sebep olabilir.
Fakat KBP patogenezinde pelvik taban kası disfonksiyonu prevelans olarak %30 gibi görülebilir.
KBP oluşan enfeksiyon/ inflamasyon, endotel hücrelere zarar vererek sinir ve kaslarada nöral hasar veriyor.
Dolayısı ile pelvik taban kası disfonksiyonu oluşabiliyor, bu çok normal bir olgudur. Bununla ilgili belgeli bir kaç klinik çalışma paylaşmıştım forumda.
Eğer geçirilimiş prostat enfeksiyonu sonucunda suregelen bir kronik inflamasyon varsa prognozda pelvik taban disfonksiyonu görülebilir.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

Cevaplar için teşekkür ederim. Barsak sorunlarıma iyi geleceğini bilsem de, prostatı etkilememesi için içmemeye karar verdim.