Prostat için faydalı bir kür.

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Prostat için faydalı bir kür.

Mesaj gönderen kadir »

Prostat inflamasyonu ve ereksiyon için faydalı bir kür.
Link paylaşımı:
https://youtu.be/XcGxUE38pAY
kralsakir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Prostat için faydalı bir kür.

Mesaj gönderen kralsakir »

bunun agriya faydasi olabilir mi acaba? yoksa sadece enfeksiyon gecmisse ve inflamasyon kalmıssa mi ise yarar? ereksiyon sikintim yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kralsakir yazdı:bunun agriya faydasi olabilir mi acaba? yoksa sadece enfeksiyon gecmisse ve inflamasyon kalmıssa mi ise yarar? ereksiyon sikintim yok.
Ağrıya sebep olan etken inflamasyondur. Bu olguyada
İnflamatuar ağrı denir.(inflammatory pain ) Doku hasarı ile ilişkili inflamatuar yanıt nedeniyle artan hassasiyet olarak tanımlanır. İnflamatuar veya immün yanıt sırasında ortaya çıkan zararlı uyaranların algılanması ve bunlara karşı afektif yanıt ile karakterizedir.
Enflamatuar ağrı belirtileri
İnflamatuar Ağrı, beş klasik semptomla karakterizedir: kızarıklık (rubor), ısı (kalor), şişlik (tümör), ağrı veya aşırı duyarlılık (dolor) ve fonksiyon kaybı (fonksiyon lasea).
İnflamatuar ağrıya ne sebep olur?
Bir yaralanmadan yada enfeksiyondan sonra iltihaplanma ve onarım süreçleri gerçekleşir. Bu süreçler, periferik duyarlılaşma olarak bilinen aşırı uyarılabilir bir duruma yol açabilir. Nosiseptif terminallerden salınan inflamatuar mediatörler vasküler geçirgenliği artırarak lokal ödem ve prostaglandinler, bradikinin, büyüme faktörleri ve sitokinler gibi hasarın yan ürünlerinin kaçmasına neden olur. Bu maddeler nosiseptörleri hassaslaştırabilir ve uyarabilir, bu da düşük ateşleme eşiklerine ve ektopik deşarjlara neden olur. Çoğu hastada bu durum iyileşme meydana geldikçe ve inflamasyon azaldıkça düzelir. Bununla birlikte, bu analjezik ajanlar, aktivasyon eşiğini düşürür ve travma alanını çevreleyen birincil duyu nöronlarının özelliklerini değiştirerek, bitişik alanlarda bir ağrı hissine neden olabilir.
Bu kürün inflamasyonada iyilestirici etkisi oldugundan dolayi neticede agriyada iyi gelebilir, denemekte fayda var.
Burada önemli olan öncelikle enfeksiyonel biobelirteçlerin negative olmasıdır.
kralsakir

kadir yazdı:
kralsakir yazdı:bunun agriya faydasi olabilir mi acaba? yoksa sadece enfeksiyon gecmisse ve inflamasyon kalmıssa mi ise yarar? ereksiyon sikintim yok.
Ağrıya sebep olan etken inflamasyondur. Bu olguyada
İnflamatuar ağrı denir.(inflammatory pain ) Doku hasarı ile ilişkili inflamatuar yanıt nedeniyle artan hassasiyet olarak tanımlanır. İnflamatuar veya immün yanıt sırasında ortaya çıkan zararlı uyaranların algılanması ve bunlara karşı afektif yanıt ile karakterizedir.
Enflamatuar ağrı belirtileri
İnflamatuar Ağrı, beş klasik semptomla karakterizedir: kızarıklık (rubor), ısı (kalor), şişlik (tümör), ağrı veya aşırı duyarlılık (dolor) ve fonksiyon kaybı (fonksiyon lasea).
İnflamatuar ağrıya ne sebep olur?
Bir yaralanmadan yada enfeksiyondan sonra iltihaplanma ve onarım süreçleri gerçekleşir. Bu süreçler, periferik duyarlılaşma olarak bilinen aşırı uyarılabilir bir duruma yol açabilir. Nosiseptif terminallerden salınan inflamatuar mediatörler vasküler geçirgenliği artırarak lokal ödem ve prostaglandinler, bradikinin, büyüme faktörleri ve sitokinler gibi hasarın yan ürünlerinin kaçmasına neden olur. Bu maddeler nosiseptörleri hassaslaştırabilir ve uyarabilir, bu da düşük ateşleme eşiklerine ve ektopik deşarjlara neden olur. Çoğu hastada bu durum iyileşme meydana geldikçe ve inflamasyon azaldıkça düzelir. Bununla birlikte, bu analjezik ajanlar, aktivasyon eşiğini düşürür ve travma alanını çevreleyen birincil duyu nöronlarının özelliklerini değiştirerek, bitişik alanlarda bir ağrı hissine neden olabilir.
Bu kürün inflamasyonada iyilestirici etkisi oldugundan dolayi neticede agriyada iyi gelebilir, denemekte fayda var.
tesekkur ederim
kralsakir

malzemeleri aldim ben bir ay deneyecegim bunu en fazla 150-200 lira para kaybederim
prostatitit

Mesaj gönderen prostatitit »

Kadir abim bu video için çok teşekkür ederim. Yarın hemen ben de temin edip başlayacağım.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

İc kabak çekirdeği,150 gr ic ceviz 150 gr,bir limonun suyu rondodan gecirilip icine bal konuluyor. Hepsi faydalı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostatitit yazdı:Kadir abim bu video için çok teşekkür ederim. Yarın hemen ben de temin edip başlayacağım.
Rica ederim.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Kadir abi prostatı büyük olmayıp bakteriyel prostatitle uğraşanlara da yarar mı bu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Onlara yarar zaten kardesim. Burasi bph formu degilki.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

kadir yazdı:Onlara yarar zaten kardesim. Burasi bph formu degilki.
videoda ' prostat hastalarına ' dediği için sordum abi. Euvallah, çok sagol, bunu da bitkisel desteklerime ekleyeceğim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

alexandro1104 yazdı:
kadir yazdı:Onlara yarar zaten kardesim. Burasi bph formu degilki.
videoda ' prostat hastalarına ' dediği için sordum abi. Euvallah, çok sagol, bunu da bitkisel desteklerime ekleyeceğim.
Sende sagol kardesim.
kralsakir

Dun kuru yapip buzdolabina attim. Sabah ac karna bir kasik yedim. İcindeki her sey cok faydali seyler zaten. Belki sekerden dolayi bal faydali olmayabilir. Ben cam bali aldim a101'den onu kullandim sirf ucuz olsun diye. Tadi asiri guzel bence bu kurun. Ikıncı kasigi almamak icin kendimi zor tuttum diyebilirim.
ekin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ekin »

Ben de yaptım, koydum dolaba, tadı nefis, canı tatlı çekenlere de bir seçenek, sağol Kadir Abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ekin yazdı:Ben de yaptım, koydum dolaba, tadı nefis, canı tatlı çekenlere de bir seçenek, sağol Kadir Abi
Sizde sagolun kardesim afiyet olsun.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Kadir abi video için çok teşekkürler. Bunu izlerken yanda önerilenlerde aynı kanalın başka bir videosu denk geldi. Aslında aynı şey ama başlığı iltihaplı prostatit olarak konmuş. Ceviz limon yok sadece bal, kabak çekirdeği. Başlığı okuyan arkadaşlar buna da bakabilir, belki daha basit olduğu için tercih eden olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=tz6tFUr ... secevemene
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet kardeşim sagol teşekkürler.
merseysidederby

Mesaj gönderen merseysidederby »

Furkanal yazdı:Kadir abi video için çok teşekkürler. Bunu izlerken yanda önerilenlerde aynı kanalın başka bir videosu denk geldi. Aslında aynı şey ama başlığı iltihaplı prostatit olarak konmuş. Ceviz limon yok sadece bal, kabak çekirdeği. Başlığı okuyan arkadaşlar buna da bakabilir, belki daha basit olduğu için tercih eden olacaktır.

Bunu görseydim cevize boşa para vermezdim. Neyse sonuçta zararı yok yararı var. Paylaşım için size de teşekkürler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

merseysidederby yazdı:
Furkanal yazdı:Kadir abi video için çok teşekkürler. Bunu izlerken yanda önerilenlerde aynı kanalın başka bir videosu denk geldi. Aslında aynı şey ama başlığı iltihaplı prostatit olarak konmuş. Ceviz limon yok sadece bal, kabak çekirdeği. Başlığı okuyan arkadaşlar buna da bakabilir, belki daha basit olduğu için tercih eden olacaktır.

Bunu görseydim cevize boşa para vermezdim. Neyse sonuçta zararı yok yararı var. Paylaşım için size de teşekkürler.
Ceviz Enflamasyonu Azaltır
Enflamasyon, kalp hastalığı, tip 2 diyabet, Alzheimer hastalığı ve kanser dahil olmak üzere birçok hastalığın kökenindedir ve oksidatif strese neden olabilir. Ceviz içindeki polifenoller bu oksidatif stres ve iltihaplanma ile mücadeleye yardımcı olabilir. Ellagitanninler adı verilen bir polifenol alt grubu özellikle dahil olabilir Bağırsaklarınızdaki faydalı bakteriler, ellagitanneleri, iltihaplanmaya karşı korudukları tespit edilen ürolitinler adı verilen bileşiklere dönüştürür. ALA omega-3 yağ, magnezyum ve ceviz içindeki amino asit arginin de iltihabı azaltabilir. Ayrıca Cevizde bulunan yağ asitleri kalp hastalıklarını önleyerek, erkeklerde meydana gelen prostat kanserini engelliyor
Paran boşuna gitmemiş kardesim rahat ol.
merseysidederby

Mesaj gönderen merseysidederby »

kadir yazdı:
merseysidederby yazdı:

Ceviz Enflamasyonu Azaltır
Enflamasyon, kalp hastalığı, tip 2 diyabet, Alzheimer hastalığı ve kanser dahil olmak üzere birçok hastalığın kökenindedir ve oksidatif strese neden olabilir. Ceviz içindeki polifenoller bu oksidatif stres ve iltihaplanma ile mücadeleye yardımcı olabilir. Ellagitanninler adı verilen bir polifenol alt grubu özellikle dahil olabilir Bağırsaklarınızdaki faydalı bakteriler, ellagitanneleri, iltihaplanmaya karşı korudukları tespit edilen ürolitinler adı verilen bileşiklere dönüştürür. ALA omega-3 yağ, magnezyum ve ceviz içindeki amino asit arginin de iltihabı azaltabilir. Ayrıca Cevizde bulunan yağ asitleri kalp hastalıklarını önleyerek, erkeklerde meydana gelen prostat kanserini engelliyor
Paran boşuna gitmemiş kardesim rahat ol.
Evet ceviz zaten çok faydalı bir şey. Enflamasyonu azalttığını bilmiyordum. Teşekkürler.