Brokoli kürü

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
NeverGiveUp

Brokoli kürü

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, iyi huylu prostat büyümesi ve prostatit rahatsızlıkları için iki ayrı brokoli kürü öneriyor.

Eğer rahatsızlıklarınız 1-2 yıldır sürüyorsa;

1 litre kadar kaynayan su içerisine 250 gram kadar brokoli koyun ve kısık ateşle 5 dakika kadar haşladıktan sonra ılıtıp süzün. Elde ettiğiniz suyu sabah, öğle ve akşam aç karına için. Her içişinizden sonra 20 dakika kadar herhangi bir şey tüketmeyin (su içebilirsiniz).

Eğer öğle arasında içmeniz mümkün değilse yarısını sabah diğer yarısını da akşamları içebilirsiniz.

Kürü hazırlarken açığa çıkan haşlanmış brokolileri isterseniz yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Bu kürün püf noktası suyudur. Kürü 7 gün uyguladıktan sonra 3 günlük bir ara verin ve daha sonra tekrar başlayın. Bu şekilde toplamda 21 gün boyunca bu kürü yapmış olmalısınız.

Kür uygulaması bittikten sonra şikayetlerinizin devam etmesi durumunda 15 günlük bir kür daha uygulayabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar taze kür hazırlayıp tüketmeye özen gösterin.

Eğer rahatsızlıklarınız 2 yıldan fazla süredir devam ediyorsa;

1 nolu kürümüz ile tamamen aynıdır fakat bunu toplamda 45 gün (üç günlük aralar hariç) devam ettirmelisiniz. İleride tekrar aynı şikayetler görünürse bu kürümüzde de 15 günlük ek uygulama yapabilirsiniz.

:!: Brokoliyi satın alırken ve satın aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

● Satın alırken taze olmasına dikkat ediniz
● Brokolinin renginin yeşil olmasına dikkat ediniz, sararmış olanları almayınız
● Uzun müddet kullanacağınız için, 250 gramlık porsiyonlar halinde derin dondurucuda saklayınız. Her gün bir paket kullanınız.
● Pazardan taze olarak satın aldıysanız, buzdolabınızın normal bölümünde 3 günden fazla bekletmeyiniz. En doğrusu yine porsiyonlar halinde derin dondurucuda koruma altına almaktır.
● Derin dondurucuda koruma altına aldığınız (stokladığınız) brokoli özelliğini kayıp etmeden en az altı ay kalabilir.
● Süpermarketlerin dondurulmuş sebze reyonlarında paketler halinde satılan brokolinin de yeşil olmasına dikkat ediniz. Fazlaca aldığınız paketleri mutlaka evinizdeki derin dondurucuda saklayınız.
● Aktarlarda veya bazı marketlerde brokolinin kurutulmuşu da satılmaktadır, kullanmayınız. Kurutulmuş brokolinin, tazesine göre olan etkisi yaklaşık %15 civarındadır.

https://www.youtube.com/watch?v=Af6QSbRGoYM

https://www.youtube.com/watch?v=eDODzyvtqSc
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

Re: Brokoli kürü

Öyle zannediyorum bu kürü aramızda deneyen bi hayli arkadas vardir. Kimisinde işe yarıyor kimisinde ise yaramıyor. Genel olarak gözlemler ise sabırlı olup küre devam etmekle iyi neticeler alınabileceği yönünde.

Bununla birlikte brokoli kürünü abartmanın (gereğinden fazla sürede ve miktarda yapmanın) kristalleşmeye (sanırım kalfisikasyon ifade edilmek isteniyor) neden olabileceğine dair okudugum yazılar olmuştu. Bir de doktorum brokoli kürünün idrarda yanma yapabileceğini ifade etmişti. Bilginize..

Deneyen arkadaşlar lütfen işe yarayıp yaramadığını bizimle paylaşsın.

Akınx

Mesaj gönderen Akınx »

Brokolinin mevsiminde aldıklarımdan çok büyük yarar gördüm her anlamda ama son aldığım(Nisan başında) zaten belliydi halinden yine de alıp kullanayım dedim sonuç malum çok az işe yaradı.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Yaz aylarinda pek olmuyo heralde bu meret bulamayan quercetin icsin ekmek bulamiyosaniz pasta yoyin gibi oldu
murat06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen murat06 »

brokoli kürü deneyenler var mı eger ıyılestırme saglıyorsa antıbıyotık yerıne bunu kullanırız gercı antıbıyotıktende bısey gordugumuz yokta
Serdar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Serdar »

Arkadaşlar bende küre başlayalı 5nci gündeyim. Antibiyotik kullanmayı birakalı 3 hafta oldu ve takviyelerle hala iyiyim. Quercetin+Bromelin, Ligone, Propolis kullanarak şikayetlerimi baya bir oranda azaltmayı başarmıştım. Brokoli kürüne başladığımdan beri ise daha da iyiyim. Zaten iyiye giden bir profilde olduğum için tam bir dönüm noktası olduğunu söyleyemem ama iyileşme sürecimi hızlandırdığından eminim.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Brokoli kürü yaparken bunu günlük mu yapmak gerekiyor yoksa suyu fazla yapip dolapta Şişede saklayabilir miyiz
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Brokoli kurunu ben 21 gun uyguladim hic fayda gormemistim.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Günlük hazırlanması gerekiyor bugün 3 kilo brokoli aldım birazdan kaynatıp içicem 2 dk kaynatın en optimum kıvam öyleymiş.
NeverGiveUp

Brokoli de sanirim daha cok idrar problemleriyle ilgili degil mi?

Jumjer

Mesaj gönderen Jumjer »

NeverGiveUp yazdı:Brokoli de sanirim daha cok idrar problemleriyle ilgili degil mi?
Hiçbirşeye yaramıyor idrar problemi m yok belki olana yarıyodur
Elhamdülillah
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

Jumjer yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Brokoli de sanirim daha cok idrar problemleriyle ilgili degil mi?
Hiçbirşeye yaramıyor idrar problemi m yok belki olana yarıyodur
NE YARIYORKİ BROKOLİ YARASIN
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Bana çok faydası oluyor belki 1 hafta oldu başlayalı 21 gün kullanacağım Allah hayırlısını versin işimiz çok zor
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Zuspat yazdı:Bana çok faydası oluyor belki 1 hafta oldu başlayalı 21 gün kullanacağım Allah hayırlısını versin işimiz çok zor
Fayda oldu derken hangi sıkıntıya faydası oluyor. Idrar için mi ağrı için mi yanma için mi
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

İdari bilmem de ama ağrı gidiyor kendini daha iyi hissediyorsun
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Dün başladım etkisi süper ağrıyı yüzde seksen kesti 21 gün devam edicem
nedenben

Mesaj gönderen nedenben »

Sabah akşam mi kullanıyorsunuz ac karnına
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Gün de 1 bardak bir hafta 3 gün ara veriyorum
reha067
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen reha067 »

arkadaşlar aralık ayı geldi.brokolinin mevsimi aralık ocak aylarıdır.Daha önce alıp faydasını görneyenler bence bir tekrar denesin.Önlem olarak ocak ayında alıp derin dondurucuya konulabilir 6 ay tazeliğini koruyor.Baska mevsimde yapılan kürler pek etkili değil,tecrübeyle sabit.ben floxilevonun peşine 45 gün yapmıştım çok iyi gelmişti ama ayrıca spor da yapmıştım.nüks ettigi zaman bile cok etkili olmuyordu,bir gün bile sürmüyordu.3 sene rahattım.Şimdi gunde 250 gram cipro ve brokoli kürüne başlıyorum.Bakalım ne olcak
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ahmet yazdı:Dün başladım etkisi süper ağrıyı yüzde seksen kesti 21 gün devam edicem
Nasil kardeşim kür devam ediyor mu faydası oluyor mu
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Ben kullandım hala kullanıyorum bugün 38. Günüm prostatit hastası olanların mutlaka denemesi lazım bence uzun vadede faydası var biyofilm eritivi etkisi var diye biliyorum
merseysidederby
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen merseysidederby »

Ben bunu 7+7+7 şeklinde her 7 günde 3 gün ara vererek yaptım. Hiçbir faydası olmadı.