Karbonat

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Karbonat

Mesaj gönderen tornografi »

Bir çok araştırmada prostatit vakalarında vücudun asidik değerinin yüksek olması etken olarak gösteriliyor.

içme suyunu rutin olarak karbonatlı içen tanıdıklarım var. vücuda da bir çok faydası var karbonatın bilindiği üzere.

idrar yollarının böbreklerin, vücudun alkali değerini yükseltmek bu açıdan bana mantıklı geliyor. özellikle idrarda yanması olan arkadaşlar için.

aynı zamanda prostatit tedavisinde pek rastlamadığım bu mantıklı yöntemi tartışmak isterim.

bir kaç gündür damacanama bir iki kaşık karbonat karıştırıyorum ve öyle içiyorum. uzun bir süre böyle devam edeceğim bakalım.
chem77
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Karbonat

Mesaj gönderen chem77 »

kanın ph değeri sabittir. karbonat tansiyonu yükseltir. kanın ph değerini değiştiremezsiniz. çözüm burada değil dikkat ediniz
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

idrarın ph i için konuştum hocam özellikle idrarda yanma sorunu olan arkadaşlar için.
ayrıca karbonatın vücudu alkalileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış yüz yıllardır da bilinen bir şey zaten.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

chem77 yazdı:kanın ph değeri sabittir. karbonat tansiyonu yükseltir. kanın ph değerini değiştiremezsiniz. çözüm burada değil dikkat ediniz
Karbonat konusunda yorumum yok.

Kanin ph ini anlik olarak degistirmek mumkun. Hem de sadece nefes ile. Hyperventilation sonucu kan ph inin yukseltilebilecegi kanitlandi.
Forumda wim hof olarak arayin. Gerekli bilgileri paylastim.
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

tornografi yazdı:Bir çok araştırmada prostatit vakalarında vücudun asidik değerinin yüksek olması etken olarak gösteriliyor.

içme suyunu rutin olarak karbonatlı içen tanıdıklarım var. vücuda da bir çok faydası var karbonatın bilindiği üzere.

idrar yollarının böbreklerin, vücudun alkali değerini yükseltmek bu açıdan bana mantıklı geliyor. özellikle idrarda yanması olan arkadaşlar için.

aynı zamanda prostatit tedavisinde pek rastlamadığım bu mantıklı yöntemi tartışmak isterim.

bir kaç gündür damacanama bir iki kaşık karbonat karıştırıyorum ve öyle içiyorum. uzun bir süre böyle devam edeceğim bakalım.
karbonat vucudu alkali yapar. idrarıda alkali yapar..!!!
ve idrar yollarında mikroplar üreyemez.

asidik vücudun (hücre) kan değil ! mikroplarla mücadelesi zordur.

italyan bir doktor karbonatla kanser dahi tedavi etmektedir.

sade karbonat değil, limon ve bazı meyvelerde vucd. bazik yaparken,
et alkol un vucd. asidik yapar.

slm.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Merhaba. Bu arkadaş bir sonuç almış mıdır acaba?
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Kadir abi de tavsiye ediyor karbonat kullanmayı. Bende kullandım bence faydalı enflamasyonun azaltıyor.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Benim idrarda penis kökunde agri oluyor karbonat düzenli kullanimda o agriyi kesiyor.
mahlas3435

Mesaj gönderen mahlas3435 »

odysiea87 yazdı:Benim idrarda penis kökunde agri oluyor karbonat düzenli kullanimda o agriyi kesiyor.
Nasil kullaniyorsun hocam, 1 litrelik suya 1 yemek kasigi seklinde falan mi?
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

mahlas3435 yazdı:
odysiea87 yazdı:Benim idrarda penis kökunde agri oluyor karbonat düzenli kullanimda o agriyi kesiyor.
Ben tadını sevmediğim icin bir bardağa bir tatli kasigi koyup şat içiyorum. Sonra üstüne temiz su iciyorum Mahlas hocam. Tedavi edici değilde rahatlatıyor
prostatitit
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen prostatitit »

1 1.5 litre suya bir çorba kaşığı fazla geliyor ya siz nasıl içiyorsunuz ? bir tatlı kalığı yeter mi ki asiditeyi düşürmek için ?
mahlas3435

Mesaj gönderen mahlas3435 »

odysiea87 yazdı:
mahlas3435 yazdı:
Ben tadını sevmediğim icin bir bardağa bir tatli kasigi koyup şat içiyorum. Sonra üstüne temiz su iciyorum Mahlas hocam. Tedavi edici değilde rahatlatıyor
Eyvallah teşekkür ettim. Bu arada dil beyazlığı/boğaz mevzusunda da karbonatla gargara yapmak baya rahatlatıyor boğazı ben de onu önereyim. Çay bardağına yakmayacak kadar sıcak su + bir çay kaşığı karbonat + 1 çay kaşığı tuz baya rahatlatıyor. Ha beyazlık geçti mi dersen geçmedi :)