oregano öl (Keklikotu yagi)

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: oregano öl (Keklikotu yagi)

Mesaj gönderen kadir »

Imzekken yazdı:
Imzekken yazdı:
kadir yazdı: Kardesim, bende hareketlenme oldugunda lokositim yuksek cikiyordu. Bilgin olsun.
Bakterileri dağıttığındanmı oluyorki abi yoksa çoğalmaz heralde
Çoğaltmaz diyecejtim
Mikrobun oturdugu bölge prostatin ön tarafiydi. Tam orada hareketlenme, karincalarin gezmesi gibi, oldugu zaman lokositim yuksek cikiyordu. Tabi bunun sebeplerini, yani lokositin artiş sebeplerini forumda bir cok yerde zikrettim.
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

kadir yazdı:
Imzekken yazdı:
Imzekken yazdı: Bakterileri dağıttığındanmı oluyorki abi yoksa çoğalmaz heralde
Çoğaltmaz diyecejtim
Mikrobun oturdugu bölge prostatin ön tarafiydi. Tam orada hareketlenme, karincalarin gezmesi gibi, oldugu zaman lokositim yuksek cikiyordu. Tabi bunun sebeplerini, yani lokositin artiş sebeplerini forumda bir cok yerde zikrettim.
Peki abi sağol özeldende yazmışdım bir bakarsan sana zahmet abi
abarayi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen abarayi »

Arkadaşlar ben kekik yağını hastalığın aktif iltihap olduğu evrede kullanmıştım. bir bardak suya 4-5 damla damlatıp içiyordum ve iltihap akışını direk kesiyordu. Bir gün boyunca akıntı olmuyordu 25-26 saat sonra başlıyordu içince yine bir iki saatte baya kesiyordu akıntıyı. Bu sebeple orta sürede kullanımının faydalı olacağını düşünüyorum. Uzun süreli kullanım sıkıntılı olabilir tabi
ozankizil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen ozankizil »

Arkadaşlarım, bu Keklikotu yağını kullanıp fayda gören başka prostatit (özellikle sık idrarlı) olan var mı acaba?
FELÇLİ SALİH
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen FELÇLİ SALİH »

Arkadaşlar ben 8 yıllık omurilikfelçli ve onunla birlikte başlayan kronik prostatit hastasıyım. Bana hastanede bulaşan klebsiella bakterisi var. Ameliyatta unutulan bir parça üç yıl sonra gezerek sırtımdan çıktı ve klebsiella bakterisi vardı. Sırtımda sürekli abse oluşuyordu o parçanın çıktığı bölgede Bu abseyi dört kez ameliyatla temizlettim ama bir türlü geçmedi. Bu bakteri çok zor bir bakteri ben o süreçte Selçuk Üniversitesinin bir çalışmasını okumuştum kekik yağının klebsiella pnömoniye karşı etkili olduğunu. Bende en son çare olarak aylarca absenin içine kekik yağı sıktık kimi zaman SF ile kimi zaman zeytinyağı ile birlikte. En sonunda sırtımdaki klebsiella pnömoni bakterisini iyileştirdim. Yıllarca prostatit ile uğraşıyorum çok şeyler denedim. Tabi ben daimi sonda yada tek kullımlık sonda ile idrar yaptığım için sürekli o bölgede enfeksiyon ile karşılaşıyorum. Çinde yapılan bir bilimsel çalışma ışığında makattan fitil şeklinde ilaç verme yöntemini denemek istedim ama benim duyarlı antibiyotik sadece hastanede mevcut. Bir tanesinin ölüme bile yol açan zararı var hatta daha önceki tedavide 2,5 günde böbreklerim hasar gördü ve hala devam ediyor o hasar. Onun için hastaneye yatıp tedavi olma riskini alamadım. En son çare olarak kekik yağını makattan vermeye başladım. Ama ilk başta bir damla sonra iki sonra üç damla gibi üçer beşer gün bir hafta arayla zeytinyağı ile birlikte içine bir çay kaşığından az propolis ile birlikte. En son dün yanlışlıkla 1 cc kadar saf kekik yağını 20 ml zeytinyağı ile birlikte verdik. Dört saat sonra da makattan su vererek yıkadım. Sonra üretradan baya bir sıvı gelmiş onu farkettim. Daha önce verdiklerimde bu kadar çok akıntı geldiğini hatta hiç akıntı görmemiştim. Ama bu sefer baya baya bir akıntı gelmiş. Şu an akıntı yok sondadan da akıntı parçaları vs gelmiyor idrarım çok berrak pırıl pırıl. Bir hafta sonra da 0,5 cc kekik yağı ile birlikte 20 cc zeytinyağını vereceğim. Buraya kadar çok iyi ama bu kekik yağını verdikten sonra makat bölgem ateş gibi yandı sabaha kadar. Ama ben bunu hiç önemsemiyorum sanki ameliyat oldum da onun sıkıntısı gibi görüyorum. Yeter ki iyileşeyim. Bu arada ben laboratuar teknisyeniyim. Kültür sonucu üreyen bakteri klebsiella ve enterobakter. Duyarlı antibiyotik kolistin ve tigesiklin. Yani çok kötü bir antibiyogram. Ben daha önce kolistini 2,5 gün aldım zehirlendim ve böbreklerim hasar gördü. Şuan makatta ki yanmayı saymazsak çok mutluyum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Salih kardesim, paylasımin icin tşk ederiz. Fakat bu senin yaptiklarin gercekten cesaret işi. Kimsede bunları yapacak ne cesaret nede beceri var. Oregano oil kekik yaginin antifungal etkisi ve bazı patojenleri elimine ettigi bir cok makalede yaziyor.
Makata nasil veriyorsun bu karısimı? Kekik yagi cok keskin bir yakicı yagdir. Bunu verdikten sonra penisten akinti geldi diyorsun.
Ayrica senin prostatit semptomlarin ne idi? Biraz daha detayli yazarmisin? Bu arada kendine dikkat et zarar verme kardesim.
P206
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen P206 »

ozankizil yazdı:Arkadaşlarım, bu Keklikotu yağını kullanıp fayda gören başka prostatit (özellikle sık idrarlı) olan var mı acaba?
Kardeşim merhaba ben de kekik yağını 1 haftadır kullanıyorum. Normalde 1 tane bira içsem yanma batma idrar debisinde düşme falan olurdu. Dün denize girdim şort falan üzerimde kurudu 4 tane bira içtim ama ne yanma var ne batma ne idrar sorunu. Ereksiyon da düzgün ben de baya işe yaradı sen de dene istersen
ozankizil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen ozankizil »

P206 yazdı:
ozankizil yazdı:Arkadaşlarım, bu Keklikotu yağını kullanıp fayda gören başka prostatit (özellikle sık idrarlı) olan var mı acaba?
Kardeşim merhaba ben de kekik yağını 1 haftadır kullanıyorum. Normalde 1 tane bira içsem yanma batma idrar debisinde düşme falan olurdu. Dün denize girdim şort falan üzerimde kurudu 4 tane bira içtim ama ne yanma var ne batma ne idrar sorunu. Ereksiyon da düzgün ben de baya işe yaradı sen de dene istersen
Teşekkür ederim bilgi için