Creatine

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Caca
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Creatine

Mesaj gönderen Caca »

Herkese Selamlar

Bir süredir ağırlık sporu ile ilgilenmeye başladım. İstikrarlı bir şekilde devam ediyorum. Performans ve ağırlık artışı için creatine takviyesi kullanmayı düşünüyorum ancak okuduğum, duyduğum bazı şeyler kafamda soru işareti oluşturdu.

Sizce kullansam prostata, idrar yollarına bir zararı olur mu? Aramızda kullanan var mıdır?
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Creatine

Mesaj gönderen wolfpack »

Ben kullaniyorum. Antrenman sonrasi 5 gr. Bir zararini gormedim. Ayni zamanda antibiyotiklere de devam ediyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sporcular, antrenmanlardan elde ettikleri güç kazanımlarını artırmak için genellikle kreatin monohidrat ile takviye ederler. Bununla birlikte, yüksek günlük kreatin dozları, prostat büyümesiyle bağlantılı bir hormon üretiminin artmasına neden olabilir. Büyümüş bir prostat böbrek fonksiyonunu azaltabilir ve kandaki kreatin metabolitlerinin seviyelerinin artmasına neden olabilir. Bilginiz olsun.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Abi ben bunu bayagi arastirmistim. Senin de dedigin gibi gunluk yuksek doz (yaklasik 20 gr) uzun sure kullanilmasi gerekiyor zarari olmasi icin. Oyle hatirliyorum. Dusuk doz ara vererek kullanmak simdiye kadar bir zarar vermedi bana.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Abi ben bunu bayagi arastirmistim. Senin de dedigin gibi gunluk yuksek doz (yaklasik 20 gr) uzun sure kullanilmasi gerekiyor zarari olmasi icin. Oyle hatirliyorum. Dusuk doz ara vererek kullanmak simdiye kadar bir zarar vermedi bana.
5 gramın zararı olacagini zannetmiyorum wolfpack kardesim.
Caca
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Caca »

Selamlar,

Tavsiyeleriniz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.