Quercetin

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
umutsuz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Quercetin

Mesaj gönderen umutsuz »

Anladım abi çok sağolasın
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

prostatiniseveyim yazdı:Ulan ne is zamqninda quercetin dedim eski forumda biriside alip icmedi bende tek basima karar veremefim iyi mi kotu mu herkes antibiotikdedi o zqmqn

Simdi antibiotik iviom millet quercetini ovuyo.

Hadi hayirlisi
quarcetin içenler olmuştu eski forumda.bende onlardan biriyim.pek bir etki etmemişti.sen doğru yolu buldun.darısı başkalarının prostatına :) eğer bu yolda ilerlersen en azından iyileşmek için bir şansın olabilir.
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

quercetin en azından kanıtlanmış bir ilaç agrıyı sızıyı alıyor belirli bir düzelme saglıyor bende öyle ..2 kutu bitirdim şimdi ara verdim ay sonunda tekrara başlıyacagım.....
oceanozgur

Mesaj gönderen oceanozgur »

umutsuz yazdı:Zafer beye gitme şansım yok benim :( necmettin hocaya da gitmek istiyorum ama 350 tl muayene ücreti gitcem herkes gibi 2 ilaç verip sperm kültürü yapcak ben 1 hafta önce yaptirmistim cok ilgilenmez mi diye tereddüt ediyorum..bide ayrı ek olarakta tahlil için para da vercem mi onu da bilmiorum
merhabalar ben de necmettin hocaya gittim tahlil yaptırmım prostat sıvısından bişey çıkmadı, teşhisi şöyle oldu pudental sinir sıkışması dedi ve ege üniversitesi ağrı polikliniğine sevk etti. bu zafer bey izmir de midir acaba ?
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

zafer hoca ..istanbul bahcelievler medicana..
sikayetleriniz neler ..yeni mi basladi.
idrar tahlili aldimi necmettin hoca.
zafer hocada prostat sivisi ve idrar tahlili alir.eger bisey cikmazsa prostatit teshisi koymaz.
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Arkadaslar bişey sormak istiyorum ben pazartesi meni kültürü yaptırdım ve cilt flora bakteri si üredi yazıyordu ve her sahada 1-2 lokosit diyor dr yarın gösterme sonuçları..siz nasıl yorumlarınız?
oceanozgur

Mesaj gönderen oceanozgur »

kenanankara yazdı:zafer hoca ..istanbul bahcelievler medicana..
sikayetleriniz neler ..yeni mi basladi.
idrar tahlili aldimi necmettin hoca.
zafer hocada prostat sivisi ve idrar tahlili alir.eger bisey cikmazsa prostatit teshisi koymaz.
mesajınızı benim hikayem bölümüne açıp cevaplayacağım..
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar quercetin ile bromelain i birlikte alıyorum..Bunların yemekten önce ya da sonra alınması veyahut ne kadar saat ara olması gerekir
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

umutsuz yazdı:Arkadaslar bişey sormak istiyorum ben pazartesi meni kültürü yaptırdım ve cilt flora bakteri si üredi yazıyordu ve her sahada 1-2 lokosit diyor dr yarın gösterme sonuçları..siz nasıl yorumlarınız?
Prostat sivisi lokositine baktirmaniz daha guvenilir bir bulgudur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

umutsuz yazdı:Arkadaşlar sizden yardım istiyorum ben meni kültürü verdim bol lokosit çıktı ve dr ben bakteri mikrop görmeden ilaç veremem antibiyotik vermedi neden dir bu lokosit zamanla azalır mi
Mikrop maalesef uygun ve yeterli dozda antibiyotik kullanmazsan azalmaz..tedavi olmaz isen zamanla bolunerek cogalir, testislere,epididime hatta bobreklere kadar yayilabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz bey mrb,
İdrar ve meni kulturu dedigimiz zaman laboratuarlarda bu orneklerdeki mikrop uremiyor yada yanlis tahlil yapiyorlar.Ama
Prostat sivisina baktigimiz zaman bol miktarda lokosit görulebiliyor..buda prostatta enfekte bir alanin oldugunu gosterir.Bu su demek...prostatin icindeki bir alanda olan mikrop menide ve idrarda bazen gozukuyor bazen gozukmuyor.Cunku... iltihap az oldugu zaman meni ve idrar torbasina kadar gelmiyor.Eger lokosit her sahada 30-35. Yada daha ustu cikarsa meni ve idrarda gozukme sansi artiyor.
Bu bahsettiklerim bakteriyel kronik prostatit icin yillardir gozlemledigim parametreler.
Birde Nonbakteriyel kronik.prostatit var biliyorsunuz....agrilar vs.semptomlar tipki bakteriyel prostatit gibi...ama tahlillerde hicbir lokosit yada bakteri gorulmemekte...bu olayi su anda tip dunyasi cozememistir.Ama bana gore her nekadar nonbakteriyel prostatitte olsaniz yine sebebi bakterilerdir.Bakterilerin gozukmeme sebebi biofilm,kalsifiye alan vs.icine saklanip aciga cikamayan bakteriler oldugunu dusunuyorum.Selamlar..
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Quercetin almak isteyenlet gitti gidiyorda satiliyor ben 2 tane aldım her zaman bulunmuyor. Son 2 tane kalmış almak isteyen olursa bilgisi olsun. Arama kısmına quercetin yazinca çıkıyor 68.50 lira fiyat var
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Arkadaşlar bromelain kullanmadan quercetin in emilimi olmuyormu eğer 2 si alınacaksa aynı andamı birkaç saat arayla falanmı alınması gerekiyor?
Serdar

Mesaj gönderen Serdar »

Ayni anda almalısınız emilimin olması için
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Sağolun serdar bey
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

quercetin gelmiş piyasada var
secret

Mesaj gönderen secret »

Ben geçen gün 2 tanesini 100 liraya aldım. 2 tane alırsanız indirim yapıyor bazı eczaneler
Kpros

Mesaj gönderen Kpros »

Birleşimi: Yakı otunun birleşimindeki maddeleri önemine göre şöyle sıralayabiliriz;
a) Flavonitler %1,5-2 arasında olup en önemlileri; Quercetin-3-O-β-D-glukuronit, Guajaverin (Quercetin-3-O-α-arabinopyronosit), Quercitrin (Quercetin-3-O-rhamnosit), İzoquercitrin (Quercetin-3-O-glukozit), Myricitrin (Myricitin-3-O-rhamnosit), Myricetin-3-O-glikozit, Myricetin-3-O-β-D-glukuronit, Kâmpferol-3-O-rhamnosit ve hyerosit’i (Quercetin-3-O-galaktosit) sayabiliriz.
b) Steroller %0,3-0,5arasında olup en önemlileri; Sitosterol, β-Siterol-β-D-glikozit, β-Sitosterolcaprat, β-Sitosterolcaproat, β-Sitosterolcaprylat, β-Sitosterolpalmitat ve β-Sitosterolpropionat’ı sayabiliriz.
c) Triterpenasitler; Ursolasit, Oleanolasit, 2-α-hydroxyoleanolasit ve 2-α-hydroxyursolasit’i sayabiliriz.
d) Taninler %10-15 civarımda olup; Polygalloylglikozlar ve penta-o-galloylglikozlar’dan oluşur ve az miktarda Ellagitanin türevi olan tallimagrandin I ve II (2,3-digalloyl-4,6-hexahydroxydiphenoylglikoz ve 1,2,3-trigalloyl-4,6-hexahydroxydipheoyl-β-D-glikoz) son araştırmalarda ellagitanin türevlerinden Qenothein A ve B içerdiği tespit edilmiştir.

http://www.dogaltedavi.net/f297/yaki_ot ... -7451.html
Galip

Mesaj gönderen Galip »

quercetin complex,bu takviyenin formda bir çok kişinin şikayetlerini özellikle ağrıları arttırdığını duyduk ağrıların artması quercetin bırakılması doğrumu olur yoksa ağrıların artması belli bir süre sonra ağrıların kalıcı olarak hafifliyeceği ve biteceği olabilirmi

Uzun süre quercetin kullanan arkadaşlar izlenimleriniz nedir?
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Galip yazdı:quercetin complex,bu takviyenin formda bir çok kişinin şikayetlerini özellikle ağrıları arttırdığını duyduk ağrıların artması quercetin bırakılması doğrumu olur yoksa ağrıların artması belli bir süre sonra ağrıların kalıcı olarak hafifliyeceği ve biteceği olabilirmi

Uzun süre quercetin kullanan arkadaşlar izlenimleriniz nedir?
Onu nerden duydun ki ben duymadım öyle bir şey okumadım da bir çok kişi kullanıyor
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Quercetin bagirsak hassasiyeti olan insanlarda kabizliga ya da daha baska bagirsak sorunlarina yol acabiliyor. Bu durumda da agrilar artiyor, sanirim Galip beyin de boyle sorunlari var. Benim de var. Turuncgillerle dogru orantili bu arada quaercetin hassasiyeti. Ben bi donem baya arastirmistim quarcetini, bakabilirsiniz.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

NeverGiveUp yazdı:Quercetin bagirsak hassasiyeti olan insanlarda kabizliga ya da daha baska bagirsak sorunlarina yol acabiliyor. Bu durumda da agrilar artiyor, sanirim Galip beyin de boyle sorunlari var. Benim de var. Turuncgillerle dogru orantili bu arada quaercetin hassasiyeti. Ben bi donem baya arastirmistim quarcetini, bakabilirsiniz.
Turunçgiller de sıkıntı mı yaşıyorsun ben yaşamıyorum o halde quercetin kullanabilirim değil mi ama başka sorun var bromelain kullanınca kanama oluyor büyük tuvalette yaparken... Ve sanırım bromelain almadan quercetin almak da pek faydalı değil
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Benimde merak ettiğim bromelain olmadan fatdası olmuyormu quercetinin
NeverGiveUp

Quercetin komplex vitaminlerin icinde zaten bir miktar bromelain mevcuttur. Yine de dilerseniz ilave bromelain vit de alabilirsiniz. Faydasi yine olur ama quercetin emilimini yukseltmek icin bromelainle iyi ikili olurlar. Biri pas verir biri gol atar.

NeverGiveUp

Illa ki gidip hap almaniza da luzum yok ikisi icin ayri ayri, brokoli kuru yaparken her gun bir kac dilim ananas da tuketebilirsiniz, daha dogal ve faydali olur.