Quercetin

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
NeverGiveUp

Quercetin

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Bana göre prostatit tedavisinde kesinlikle kendine yer edinmesi gereken fakat çoğu hekimin ne yazık ki esgeçtiği bir takviye. Solgar ve diğer bazı markalardan temin edebilirsiniz. Emilimini artırmak için kullanabileceğiniz ek takviyeler de eklemeniz yerinde olacaktır. Örneğin Kondriotin sulfat, Glisamine sulfat ve bromelain vs gibi..

Merak edenler Quercetin ve mast hücreler arasındaki bağlantıyı araştırabilirler (Eski forumda bir süre konuşulan bir konuydu)

http://www.beslenmedestegi.com/dogal-ur ... etin-nedir
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
merter1510

Re: Quercetin

Mesaj gönderen merter1510 »

internetten biraz arastirdim fakat net bilgi edinemedim. Bu urun prostatitin hangi sorununa fayda saglamaktadir? Penis icindeki yanmaya mi?
Bel ve kasik bolgesindeki agriya mi?
Bacaklardaki halsizlige mi?
Cinsel sorunlara mi?
Yoksa az brz hepsine mi?

Bu konuda aydinlatmanizi rica ediyorum. Ayrica nekadarlik kullanimdan sonra etkisi gozlenmektedir?
NeverGiveUp

Ağrı semptomlarına iyi geliyor. Kronik prostatit tedavisinde dünya çapında kabul görmüş ve yer edinmiş Q-Cp, Algonot Plus gibi ürünlerin temel özellikleri Quercetin ihtiva etmeleridir. Brokoli kürünün temel özelliği Quercetindir.

Ne kadar sürede etki ettiği kişiye göre değişiyor. En az 1 ay süreyle kullanılması gerektiği söyleniyor. Daha çok tedavi değil ama ağrıları baskılamak amacıyla kullanılabiliyor. Ama tedavi olduğunu ifade edenler de olmuş. (Q-Cp ile) Mast hücre inhibitasyonuna yönelik makaleler okuyabilirsiniz. Quercetin de mast hücreleri baskılamak için kullanılabiliyor. Bizim durumuzda ise Kronik Prostatit kadınların yaşamış olduğu İntersitisyel Sistit'e benzetiliyor ve dolayısıyla Pelvik Ağrı sendromuna iyi gelebiliyor Quercetin.

merter1510

gnc quercetin ile solgar quercetin arasinda fark varmidir icerik olarak. Burda genelde solgardan bahsedilmis gnc yi tavsiye edermisiniz?
secret

Mesaj gönderen secret »

Ben kullanıyorum. Propolis balık yağı ve quarcetini aynı anda içiyorum. Kullandığım günden itibaren iyi geldiğini söyleyebilirim.Psikolojikte olabilir.
Zaten solgar quarcetinin içinde bir miktar bromabalian var.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Gnc nin quercetini turkiyede yok dediler
prostatiniseveyim

Hocam eski forumda uzun uzun anlattim forumda muthis bi antibiotik lobisi var baxi arkadaslar la tartismalar cikiyor o yuzden cok fazla yazmiyorum fokirlerimi cunku gereksiz tartismalar yoruyo beni su an yazacagim mrk edip derinlerine inmek istersen bi suruyabanci kaynak yollarim bu kaynaklarda hakemli tip dergilerifir tani drlarin prof docent olmak icin arastirma yapip sonuclarini yayinladkilari makaleletin yer aldigi dergiler

bu hastaligin en basinda mikrop var sonrasinda ise var mi yok mu muamma bence yok

auto immun reaction diyolar mikrop gidiyo vucut lokodit uretiyo iltihap uretiyo bu iltihabida mast hicresi denilen sey tetikliyo

Bu madt hucreleri ilk bi yere mikrop girdihinde iltihap sgilatiyo ve agri hissetmen seni hadtsliktsn haberdar etmek icin gidip sinir uclarini uyariyor sende aha agri var hadta oldum diyp doktora gidiyodun

Buraya kadar tamam dr antibiotik yaziyo hastalik gidiyo bitiyo bu mast hucresi gitmiyo aq hala iltihap yapmaya agri hissetmene devam ediyo sende hala hastayim diyon dr a gidiyon bi sey bulamiyolar

Su an bu mast hucrrlerini baskilayan en iyi madde ya quervetin yada ilac olarakda laroxyl
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Quercetin içsin o zaman herkes.doktora gitmeye yada başka bir ilaç kullanmaya gerek yok.sen kullnıyormusun peki Quercetini.neden doktor doktor geziyorsun ki? kullanıp iyileş.
prostatiniseveyim

Bandini kardesim bak biz bi umut isigi yakip inandigimiz fayda gordugumuz tedaviyi tabsiye ediyoruz sense hep olumsuz elestirin ile emekleri bosa cikariyosun

Sen kendi inandigin yolda devam et farkli basliklar sana engel olmuyor ama sen her seferinde farkli onerilere engel oluyorsun antibiotik disi bi sey deneyeceklere engel olarak eline ne geciyor anlamiyorum biz burda satis yapmiyoruz ticari bi kaygimda yok eczanede satilan ilaclari oneriyorum belki fayda gorecek insanlar benim ne halletden buralara geldigimi bilmiyosun oturamiyordum agrim olacak diye yattigim yerde yonumu bile cevormiyordum kipirdamadan duruyodum o agriyi aciyi hissetmeyim diye arabaya otobuse binemiyodum en ufak ni sarsinti yi bi kasise girmek 6 saat karnimin icinde salinimlar hissetmeme neden oluyodu fayda gordum belki benim durumumda olanlar vardir

Fayda gorurler diye yaziyorum sen inanmamana devam et ama tutumun ne ise yariyor kime ne fayda sagliyor istedigin kadar baslik acabilir kendi tezini savunursun kimse engel degil

Burda bnm sevkimi kacirarak nereye varacaz anlamadim zaten tovneliydim yazmayim diyodum yeni arkadaaslar icin yazdim boyle devam ederse biz sana ters gelen bi sey yazmiycaz insanlar bu durumdan ne fayda gorecek anlamadim ben
merter1510

Gunde kac adet kullanilmasiji onerirsiniz. Ozan arkadasimiz baslarda gunde 2 sonra bire dusurdugunu yazmisti. Mide ve bagirsak sorunu olanlara yat etkisi varmi
merter1510

@prostatiniseveyim bu quercetin senin bu sorunlarini hafuflettiyse bile bence atlanmiyacak kullanilmasi gereken bir takviye demekki. Uzun sureli kullanimlarda yat etkisi nasil acana 2 - 3 yil mesela
ABittersweetLi

prostatiniseveyim yazdı:Bandini kardesim bak biz bi umut isigi yakip inandigimiz fayda gordugumuz tedaviyi tabsiye ediyoruz sense hep olumsuz elestirin ile emekleri bosa cikariyosun

Sen kendi inandigin yolda devam et farkli basliklar sana engel olmuyor ama sen her seferinde farkli onerilere engel oluyorsun antibiotik disi bi sey deneyeceklere engel olarak eline ne geciyor anlamiyorum biz burda satis yapmiyoruz ticari bi kaygimda yok eczanede satilan ilaclari oneriyorum belki fayda gorecek insanlar benim ne halletden buralara geldigimi bilmiyosun oturamiyordum agrim olacak diye yattigim yerde yonumu bile cevormiyordum kipirdamadan duruyodum o agriyi aciyi hissetmeyim diye arabaya otobuse binemiyodum en ufak ni sarsinti yi bi kasise girmek 6 saat karnimin icinde salinimlar hissetmeme neden oluyodu fayda gordum belki benim durumumda olanlar vardir

Fayda gorurler diye yaziyorum sen inanmamana devam et ama tutumun ne ise yariyor kime ne fayda sagliyor istedigin kadar baslik acabilir kendi tezini savunursun kimse engel degil

Burda bnm sevkimi kacirarak nereye varacaz anlamadim zaten tovneliydim yazmayim diyodum yeni arkadaaslar icin yazdim boyle devam ederse biz sana ters gelen bi sey yazmiycaz insanlar bu durumdan ne fayda gorecek anlamadim ben
ben sana kötü bir şey söylemedim.boşuna doktor doktor dolaşma dedim.madem inandığın bir şey var.son gaz Quercetin alıp kullanacaksın.ben bir şeyden fayda gördüğüme inansam.hayatım boyunca onu kullanırdım.sende öyle yap.mesela Quercetini bu kadar zamandır kullanıyorum ve şu kadar faydasını gördüm diyebilirsin.Quercetin tablet kullanmıyorum deme sakın.bu hastalığı tedavi edici yanını bu kadar savunuyorken.
prostatiniseveyim

Kimisi yeni baslik acar dua alir kimide senin onerinin aksini ispatlamaya calisir bu is nereye varir
prostatiniseveyim

Merter kardesim laf yetistirmekten senin yorumunu sorunu kacirmisim gittim gastro profesorune ilacin icindekileri koyfum onune bunun yan etkisi var mi dedim bu dedigin ilac olsa binlerce deney yapmislardir acar soyletimm sana ama ilac degil ne yapar bilemem dedi laroxyl i oneririrm hem ilac hem de ne yaptigini yapmadigini biliyoruz bnm bairsak sorunlari oldu gastroya o yuzden gittim ama quercetin bunu yapmidyir diyemem cok fazla didarida et uedim mahcvaeetti beni pis yemekler
prostatiniseveyim

Merter benim bu yukarida bahsettigim dorunlari laroxxyl ile cozdum iyiledtikten sonra tekrarlar gibi oldugunda quercetin aldim fayda sahlar gibi oldu

Laroxyl ile querceyin ayni ide yariyor mast hucre baski mekanizmasi
NeverGiveUp

Quercetin işe yaramıyor olsaydı kronik prostatit tedavisinde kendine çok önemli yer edinen;

1-Q-cp (Şu anda Türkiye'de satisa sunulsa forumun yarisindan fazlasi kullanir emin olun)
2-Algonot Plus (Ben su anda Algonot'u bulamadigim onun icerigine esdeger bir tedavi uyguluyorum)
3-Brokoli kürü (Zaten bir dünya adam tarafindan uygulandi ve yine bu tedavide kendine yer edinmis bir uygulama)

yapılmazdı. Biz neyi tartisiyoruz? Quercetin elbette bu isin tedavisinde çok önemli bir takviye. Quercetin'in işe yaramasındaki en büyük faktör de eski forumda cahil'in yani burada prostatiniseveyim isimli arkadasin bir süre dillendirdiği mast hücre inhibitasyonudur.

Dileyen kısaca aratabilir ve okuyabilir fakat ben de kısaca yazayım ne oldugunu. Arkadaslar bu düşünce yapısı Doğan abi'nin de forumda ara ara değerlendirdiği bir durum. Şöyle ki, bakteri vücuda girdikten sonra vücudun dengesi bozuluyor ve prostatta boşluklar oluşuyor. Bu denge kaybı neticesinde vücutta mast hücre yapısı denilen yeni hücreler oluşuyor ve nedensiz yere iltihap salgılıyorlar. Bu salgılanan iltihapları da vücut mikrop zannediyor ve biz de kendimizi hasta zannediyoruz. Ayrıca vücuda ağrı sinyalleri gönderen de mast hücreler. Quercetin'in görevi mast hücrelerle savaşmak. Kısacası olay bu...

Quercetin işe kesinlikle yarıyor, bizim tartışmamız gereken bu değil. Fakat şu tartışmaya açık bir konu elbette; tedavi edici özelliği var mı? Yoksa geçici rahatlamalar mı sağlıyor... Q-Cp ile çok kötü yerlerden daha iyi yerlere gelen insanlar var. Alparslan, Serdar ağbi ve ilk forum sahibi Bülent İstanbullu Q-cp kullandilar uzunca bir süre. Şimdi üçü de hastalıgın basladıgı yere cok daha iyiler..

Merter demis ki;
Gunde kac adet kullanilmasiji onerirsiniz. Ozan arkadasimiz baslarda gunde 2 sonra bire dusurdugunu yazmisti. Mide ve bagirsak sorunu olanlara yat etkisi varmi
Kardes bu rahatsizlik zaman zaman kabız kalmama neden oldu. Ben cok yogurt yiyen bi adamdım ama kabız bıraktıgını bir doktordan ögrendim ve azalttım. O aralarda da cok yiyordum. Beni yogurt mu kabız bıraktı yoksa Quercetin'i çift attığım için mi oldu bilemiyorum. Quercetin çok çok az olsa da antibiyotik yapı da içeriyor bu arada. Ama vücuda zarar verecek kadar bir şey oldugunu zannetmiyorum. Şu anda da tek alıyorum, bunu yapmamın nedeni de Algonot'la dengelemeye calismam (Donanim haberda Algonot'u paylasmistim, bizim forumda da paylasacagim)

Burada ben dahil kimse kıstas değil, arkadasim alirsin ilacı ya da ilacın bilgilerini; götürürsün doktorun önüne koyarsın. Kullan derse kullanırsın. Net. Ben sordum doktoruma kullanabilirsin demisti. Zaten vücutta baska baska durumlara da iyi gelebilen bir takviye Quercetin. Alerjik reaksiyonlar basta olmak üzere...

murat06

Mesaj gönderen murat06 »

abı bu ouercetın nerede satılıyor her eczanede var mı
secret

Mesaj gönderen secret »

"ABittersweetLi" Arkadaş,ağrı semptomlarına iyi geldiğini yazmış, bunu içen tedavi oluyor dememiş. Doktorlar bile tedavisini bulamıyor.Sen çok biliyorsan söyle bizde iyileşelim. Faydalı konuları burada kirletme akıl almaz şeyler yazıp.
prostatiniseveyim

Solgat matka eczanelerde var 48 tablet 50 lira
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

böyle bir site var qcp satan. rastlayan oldumu?

http://www.saglikicin.biz/TR/Genel/Pros ... 07FF48CA85
NeverGiveUp

Her şehirde her eczanede bulunamıyor ne yazık ki.. Örneğin ben koskoca Eskişehir'de 1 eczanede bulabildim, onu da depodan gelmesi için iki saat bekledim. Bir de Solgar'dan almak istiyorsanız distiribitör eczanelere bakmanız gerekiyor. Ankara ya da İstanbul'daki eczanelerin durumunu bilmiyorum.

Murat hangi marka almak istedigine bagli; örnegin Aksü Vital'in, Shiffa Home'un da var Quercetini ve aktarlardan bulabilirsiniz. GNC sanirim getirtmiyormus. Elbette vitamin konusunda en güvenilir markalardan biri Solgar. Size kalmis yani.

ABittersweetLi

secret yazdı:"ABittersweetLi" Arkadaş,ağrı semptomlarına iyi geldiğini yazmış, bunu içen tedavi oluyor dememiş. Doktorlar bile tedavisini bulamıyor.Sen çok biliyorsan söyle bizde iyileşelim. Faydalı konuları burada kirletme akıl almaz şeyler yazıp.
benim söylediklerim açık.okuduysan nasıl tedavi olabiliceğimizide yazdım.hem şu doktor seni iyileştirebilir desem bile senin gideceğini zannetmiyorum.arkadaş Quercetin tedavi edici özelliği olduğunu söylüyor.ağrıları bastırıyor demiyor.kaldı ki ağrıları bastıran bir çok şey var.ben sadece bir ay polen çayı kullanarak testis ağrılarımı neredeyse sıfırladım.bütün gün oturayım yinede ağrımıyorlar.5-6 aydırda kullanmıyorum.testislerde ağrılar nüksetmedi.
ABittersweetLi

solgarın ürünlerini net üzerinden alabilirsiniz.
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

Abi bende bel agrisi yok bende olan durum peniste sikinti var son gittigim doktor bana idrar tahlilinde lokosit gormesi sonucu igne verdi creavit verfdu bunlari kullan bir hafta sonra gel idrar yollarini bi halledelim prostat geceriz ondan sonra dedi benim peniste agri mi yanma mi anlamadigim biset var huzursuzluk gibi bisey buna faydali olur mu
ABittersweetLi

sen ilaçları kullan.sonra tekrardan muaneye git.çünkü kullanacağın gıda takviyeleri tahlil sonuçlarına etki edebilir.yanlış yada eksik tedavi uygulatabilirsin.