Pes etmememiz için!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Pes etmememiz için!

Mesaj gönderen alivatan98 »

Arkadaşlar sizler için levofloksasin yada öbür kinolonların yan etkilerinden uzak durmam için yaptığım anti araştırmalarımın sonucunu sizlerle paylaşmak isterim; ! Yanlızca doktor ve testler sonucu antilerin bakteriye duyarlı olanları düşünülmeli!

Herhangi bir sırasız kronik prostatitde kullanılan antileri testlerinize göre ve doktorunuza danışarak düşünebilirsiniz;

Ceftazidime yada ceftriaxone ---- gram +,-
Ampicillin-sulbactam
Fosfomycin
Nitrofurantoin - prostat penetration çok çok iyi değil.
Clindamycin
Gentamysin (dikkat duyma kaybı böbrek hasarı yan etkisi olabiliyor)
linezolid -- dikkat genelde yanlızca gram + için
Meropenem yada Imipenem/cilastatin --- gram +,-
Tigecycline
Doxycyclin , Trimetoprim-Sulfametoksazol , Azithromycin

Araştırdıklarımda öğrendiklerime göre bazı bilgileri yanlarına ekledim başka yan etki ve spektrumları çeşitli makalelerden tarayınız.
Unutmayın bakteriyel kronik prostatit yenilemez bir durum olduğunu düşünmüyorum.Pes etmeyin.(Doktorunuza kör düğüm güvenip araştırma yapamamak da bir o kadar tehlikeli)

Dipnot1:Arkadaşlar yeni çıkan anti leri bilerek yazmadım bile güçlü olabilirler ama bunlar prostat için çok kullanılmamış. Özellikle penetration dan dolayımıdır nedir iyi araştırılmalı, ben pek bilmiyorum ama ilk tercih olarak kullanmak kesinlikle mantıklı değil.Çünkü bunların pek üstü olmadığından bunlarla kendinizde süper-bakteri oluşturma riskiniz fazla.Sadece doktor kontrolü ve testler ile son tercih olarak düşünülebilir.
Dipnot2:Arkadaşlar Meropenem ve Imipenem/cilastatin de not 1 de yazdığım gibi aşırı direçli bakteriler için son tercih olarak düşünülebilir.Penetrationu süper iyi değil ama bazı makaleler penetratiyonu iyi ve güçlü spectrumlu olduğundan bahsediyor.
Dipnot3: Çok fazla çeşit çeşit anti kullansanız bile halen geçmiyorsa bknz;(meropenem,Imipenem/cilastatin ve bazı yeni çıkanları gibi antileri doktorunuz danışarak ve testlerinize bakarak düşünebilirsiniz)(Unutmayın, antilerin penetration levellerini, kültür teslerinizi ve kronik prostatitde kullanım süre prosedürlerini makalelerden araştırınız doktorunuzla konuşunuz)
( Referans makale eklemiyorum çoğu makalelerde araştırmanız sonucu zaten bu genel bilgilere ulaşabilirsiniz. yine merak ediyorsanız referans makale için bana mesaj atınız)(yazımdaki düşünülebilir kısımlar doktornuz la yapılmalı)
alivatan98

Re: Pes etmememiz için!

Mesaj gönderen alivatan98 »

Eline sağlık
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Shadow yazdı:Aynı araştırmayı ben de yaptım, bir kaç eklenti yapayım.

- Nitrofurantoin prostata çok iyi giremez ama girme olasılığı olduğu zaman çok etkilidir. Beni bu ilaçla beraber aldığım manyetik pelvik taban stimulasyon koltuğu tedavisi iyi etmişti. yaptığım araştırmalardan gördüğüm kadarı ile prostatı kanlandırdığımızda ve uyardığımızda prostata girebiliyor bir kısmı.
Aynı zamanda çok çok nadir olasılıkla nöropati yapabilen bir ilaç yan etki olarak, yani sinir uçlarıdna acı ve uyuşukluk. İki ay kullanmıştım hatta alkol de aldım bende sorun olmadı.

- Gentamicin için bebeklere doğunca test yapıyorlar duyma kaybı için, genetik yatkınlık testi, o genetik değişiklik yoksa genelde birşey olmaması lazım, oran 500 kişide 1. duyma kaybı 1 seneye kadar kendini gösterme potansiyeline sahip.

- Doxycycline defalarca kullandım, çok çok nadir uyku bozukluğu yapabilir diyorlar, ona göre dikkat edilsin, bende olmadı.

AYnı zamanda ingiltere Albicidin adlı, yeni sınıf bir antibiyotik kullanımını başlatıyor uriner yol enfeksiyonları için, iki seney çıkar sanırım.

Tarivid benim hayatımı mahfetti, bir sürü bilimsel makale okudum, aynı zamanda bir sürü de bilimsel makalelerden başına zarar gelmiş kişlierin yazdığı raporları okudum, oluşan semptomlar üç kategoriye ayrılıyor. 6. aya kadar yok olmazsa intermediate level zarar veriyor, onun iyileşme süresi 2 yıla kadar uzuyor. eğer bir seneye kadar semptom geçmezse 6 sene iyileşme süresi var en az. Ben sanırım mild ile intermediate arası bir zehirlenme geçiriyorum. Aynı zamanda evet, ototoksik bir ilaç ve duyum sorunları yapıyor, şu an için bende duyum kaybı yok ama kulak çınlaması ve başka problemler var.
Hocam merhaba. Belki benim yazdıklarımdan başlıklarımdan haberiniz vardır. Makale olarak cok okumadıgım bır sey oldugunu sanmıyorum. Yorum olarak da floxiehope.com olsun facebook grupları olsun reddit olsun binlerce şey okudum. 2.5 yıldır da çekiyorum. ""6. aya kadar yok olmazsa intermediate level zarar veriyor, onun iyileşme süresi 2 yıla kadar uzuyor. eğer bir seneye kadar semptom geçmezse 6 sene iyileşme süresi var en az."" bu dediğiniz şeyi herhangi bir yorumda mı okudunuz, nerede okudunuz merak ettim paylaşabilirseniz sevinirim. Gerçekliğine inanabilirsem sevinicem çünkü. Hep diyorum önüme bir sözlesme koysalar; 10 sene sonra eski sağlığına döneceksin ve kinolon hasarlarından kurtulacaksın diye, 10 seneyi bile gözü kapalı imzalarım. 6 sene yine iyi bir rakam, ben birçok hasarında prospektüste yazdığı gibi "permanent" olduğuna inanıyorum.

Neyse cok uzatmayım, bu sayısal değerlere nereden ulaştığınızı paylaşabilirseniz memnun olurum. Geçmiş olsun.
dagger11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen dagger11 »

Değerli araştırmanız için çok teşekkür ederim Hocam.Yeni görüştüğüm bir ürolog hocamız EKIPERTA 1 mg x 7 gün yanında Cipro ve Azitro kombinleyecek şekilde bir haftalık bir tedavi yazdı.EKIPERTA’nın etken maddesi Ertapenem diye geçiyor gram pozitif bakterilere etkili diyor.Bende iki kere gram pozitif stafilokok üredi fakat ilacın prospektüsünde MSRA’ya karşı etkili değildir diyor.Çok anlamamakla beraber bende üreyen gram pozitif stafilokok aureus mu spesifik olarak belirtmemiş.( Gram pozitif stafilokok ile stafilokok aureus farklı olarak belirtiliyor mu onu da bilmiyorum yanlış bir yorum yapmak istemiyorum ).Bundan dolayı ilacı kullanmakta hem direnç oluşturmaması hem de işe yarayıp yaramayacağından emin olmadığım için kullanmaya cesaret edemedim.Bu husus hakkında değerli üyelerimizin görüş ve kullanan üye veya üyelerimiz varsa tecrübelerini merak ediyorum.
Turgutk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Turgutk »

dagger11 yazdı:Değerli araştırmanız için çok teşekkür ederim Hocam.Yeni görüştüğüm bir ürolog hocamız EKIPERTA 1 mg x 7 gün yanında Cipro ve Azitro kombinleyecek şekilde bir haftalık bir tedavi yazdı.EKIPERTA’nın etken maddesi Ertapenem diye geçiyor gram pozitif bakterilere etkili diyor.Bende iki kere gram pozitif stafilokok üredi fakat ilacın prospektüsünde MSRA’ya karşı etkili değildir diyor.Çok anlamamakla beraber bende üreyen gram pozitif stafilokok aureus mu spesifik olarak belirtmemiş.( Gram pozitif stafilokok ile stafilokok aureus farklı olarak belirtiliyor mu onu da bilmiyorum yanlış bir yorum yapmak istemiyorum ).Bundan dolayı ilacı kullanmakta hem direnç oluşturmaması hem de işe yarayıp yaramayacağından emin olmadığım için kullanmaya cesaret edemedim.Bu husus hakkında değerli üyelerimizin görüş ve kullanan üye veya üyelerimiz varsa tecrübelerini merak ediyorum.
Prostat sıvısında mı bakıldı bu bakteriye. Bu bakteri devamlı ürüyor mu? testleri bir kaç defa takrar ettirdiniz mi? Bunlar flora bakteri doktolar pek ciddiye almazlar bu bakterileri... çünkü bulaş olma ihtimalı çok yüksek bir kaç defa tekrar ettirmende fayda testi.
dagger11

Hocam evet iki kere üredi prostat sıvısında,belirtilerde kullanılan ilaçlara rağmen hiçbir değişiklik olmadı.Bir kere daha numune aldıracağım.Lökosit ve kültüre bakıldıktan sonra karar vereceğim.
Turgutk yazdı:
dagger11 yazdı:Değerli araştırmanız için çok teşekkür ederim Hocam.Yeni görüştüğüm bir ürolog hocamız EKIPERTA 1 mg x 7 gün yanında Cipro ve Azitro kombinleyecek şekilde bir haftalık bir tedavi yazdı.EKIPERTA’nın etken maddesi Ertapenem diye geçiyor gram pozitif bakterilere etkili diyor.Bende iki kere gram pozitif stafilokok üredi fakat ilacın prospektüsünde MSRA’ya karşı etkili değildir diyor.Çok anlamamakla beraber bende üreyen gram pozitif stafilokok aureus mu spesifik olarak belirtmemiş.( Gram pozitif stafilokok ile stafilokok aureus farklı olarak belirtiliyor mu onu da bilmiyorum yanlış bir yorum yapmak istemiyorum ).Bundan dolayı ilacı kullanmakta hem direnç oluşturmaması hem de işe yarayıp yaramayacağından emin olmadığım için kullanmaya cesaret edemedim.Bu husus hakkında değerli üyelerimizin görüş ve kullanan üye veya üyelerimiz varsa tecrübelerini merak ediyorum.
Prostat sıvısında mı bakıldı bu bakteriye. Bu bakteri devamlı ürüyor mu? testleri bir kaç defa takrar ettirdiniz mi? Bunlar flora bakteri doktolar pek ciddiye almazlar bu bakterileri... çünkü bulaş olma ihtimalı çok yüksek bir kaç defa tekrar ettirmende fayda testi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Antibiogram yaptırin uygun antibiyotikleri kullanmaya özen gösterin.
Gecmiş olsun.
Turgutk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Turgutk »

dagger11 yazdı:Hocam evet iki kere üredi prostat sıvısında,belirtilerde kullanılan ilaçlara rağmen hiçbir değişiklik olmadı.Bir kere daha numune aldıracağım.Lökosit ve kültüre bakıldıktan sonra karar vereceğim.
Turgutk yazdı:
Başka laba vermeni öneririm. Eğer orada da çıkarsa o zaman Kadir abinin dediği gibi antibiyogram yaptırıp uygun anbiyotiği kullanman daha etkili olur.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Bende 5 hap Tavanic kullandım.İki senedir kas eklem tendon ağrıları ve kas seğirmesi kilo verme uykusuzluk devam ediyor.Resmen zehirlediler bizleri ne bayramdan ne seyrandan zevk alamıyorum...Acaba fitness yapsam giden kaslar yeniden yerine gelirmi?(Kas atrofisi)253 sayfalık makalede acaba bununla ilgili bir şey var mıydı?
darkblues

Bu arada geçen sene yaklaşık 5- 6 ay tamamen geçmişti.2022 Eylül den beri yeniden geldi ağrılar.Eklemlerde çıtlama sesi kaburga ağrısıda yapıyor.Tüm bu yaşananları ispatlayıp dava açamadığımızda ayrı bir vahim durum...Kinolonlar kesinlikle yasaklanmalı
darkblues

Shadow yazdı:
darkblues yazdı:Bu arada geçen sene yaklaşık 5- 6 ay tamamen geçmişti.2022 Eylül den beri yeniden geldi ağrılar.Eklemlerde çıtlama sesi kaburga ağrısıda yapıyor.Tüm bu yaşananları ispatlayıp dava açamadığımızda ayrı bir vahim durum...Kinolonlar kesinlikle yasaklanmalı
yediğin birşey ya da yeni aldığın bir ilaç dokundu muhtemelen, iyileşmişssen bir daha iyileşme olanağın var iyileşmek için, dalgalı bir iyileşme oluyor hemen bir defada iyileşlemiyorsun. biraz iyi biraz kötü. kahve falan tüketiyorsan kesmen lazım.
aspirin gibi NSAID falan uzak duracaksın.

Bu forumda bile bu ilacın yan etkilerini çekenler bu kadar varsa bu herkese gösterge olsun.

Evet yediğimden oldu bence.2022 Eylül ayında yarım kg bol glikozlu kalitesiz baklava yemiştim ve ishal oldum ağrılar da iki gün sonra başladı.7 ay oldu şu an biraz azalma eğiliminde semptomlar.Şeker hiç iyi birşey değil bağırsaklar ve karaciğer için.Zaten antibiyotik kullanarak iyi bakteriler gitmiş birde üzerine şekerli yiyerek kalanıda katletmek yanlış olur.Dikkat etmezsem nüks edebiliyor flox
dagger11

Çok teşekkür ederim Kadir Bey
kadir yazdı:Antibiogram yaptırin uygun antibiyotikleri kullanmaya özen gösterin.
Gecmiş olsun.
dagger11

Sağolun Hocam
Turgutk yazdı:
dagger11 yazdı:Hocam evet iki kere üredi prostat sıvısında,belirtilerde kullanılan ilaçlara rağmen hiçbir değişiklik olmadı.Bir kere daha numune aldıracağım.Lökosit ve kültüre bakıldıktan sonra karar vereceğim.
Turgutk yazdı:
Başka laba vermeni öneririm. Eğer orada da çıkarsa o zaman Kadir abinin dediği gibi antibiyogram yaptırıp uygun anbiyotiği kullanman daha etkili olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dagger11 yazdı:Çok teşekkür ederim Kadir Bey
kadir yazdı:Antibiogram yaptırin uygun antibiyotikleri kullanmaya özen gösterin.
Gecmiş olsun.
Rica ederim.