Alfa bloker ve otoimmun

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Alfa bloker ve otoimmun

Mesaj gönderen alivatan98 »

Arkadaşlar ben her kronik prostatit durumunun bir bakteriyel durum olduğunu uzun süredir düşünüyordum. Fakat bazı insanlarda bakteri bulunamıyor ama aynı benzer şikayetleri devam ediyor. Örneğin bana doktorum bakteriyel durum olsa böyle rahat duramazsın durumun daha ağır seyreder yani tüm vücudunu etkiler diyor ve 6 aylık a-bloker diyor. Biraz mantıklı geldi 3 yıldır zaten ağrıyor ordaki varsa bakteri zaten vücuda illa yayılır yada durumum gün geçtikçe ağırlaştırdı diye düşünmüyorum fakat bendeki durum hep stabil 3 yıldır. Sizce doktoruma güvenip antibiyotiksiz 6 ay a-bloker kullanmalimiyin? Aramızda 6 ay a-bloker kullanan arkadaşlar varmı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Alfa bloker ve otoimmun

Mesaj gönderen kadir »

1 yildan beri alfabloker kullanan var @alivatan kardesim
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

alivatan98 yazdı:Arkadaşlar ben her kronik prostatit durumunun bir bakteriyel durum olduğunu uzun süredir düşünüyordum. Fakat bazı insanlarda bakteri bulunamıyor ama aynı benzer şikayetleri devam ediyor. Örneğin bana doktorum bakteriyel durum olsa böyle rahat duramazsın durumun daha ağır seyreder yani tüm vücudunu etkiler diyor ve 6 aylık a-bloker diyor. Biraz mantıklı geldi 3 yıldır zaten ağrıyor ordaki varsa bakteri zaten vücuda illa yayılır yada durumum gün geçtikçe ağırlaştırdı diye düşünmüyorum fakat bendeki durum hep stabil 3 yıldır. Sizce doktoruma güvenip antibiyotiksiz 6 ay a-bloker kullanmalimiyin? Aramızda 6 ay a-bloker kullanan arkadaşlar varmı?
Gereksiz tedavi etmez sadece kısmı rahatlama yapar ali kardeşim doktoruna katılmıyorum bakteri prostat da biofilm oluşturur prostat kapalı bir kapsül o yüzden her patojen hızlı yayilmaz nasıl ilaç zor nüfus ediyor prostat a içersen çıkış da zor olur çünkü kan akışı zayıf bir nokta
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

alivatan98 yazdı:Arkadaşlar ben her kronik prostatit durumunun bir bakteriyel durum olduğunu uzun süredir düşünüyordum. Fakat bazı insanlarda bakteri bulunamıyor ama aynı benzer şikayetleri devam ediyor. Örneğin bana doktorum bakteriyel durum olsa böyle rahat duramazsın durumun daha ağır seyreder yani tüm vücudunu etkiler diyor ve 6 aylık a-bloker diyor. Biraz mantıklı geldi 3 yıldır zaten ağrıyor ordaki varsa bakteri zaten vücuda illa yayılır yada durumum gün geçtikçe ağırlaştırdı diye düşünmüyorum fakat bendeki durum hep stabil 3 yıldır. Sizce doktoruma güvenip antibiyotiksiz 6 ay a-bloker kullanmalimiyin? Aramızda 6 ay a-bloker kullanan arkadaşlar varmı?
Enfeksiyonel bulgulariniz sürekli negatif ise ( Prostat sekresyonu lokosit seviyesi incelemesi + kültür sonuçları)
Sizin yapacaginiz sey forumda yazilan takviyeler, öngörülen yasam tarzı, alfabloker kullanimı, egzersiz, fizyoterapi gibi antibiyotik harici tedavi şeklini benimsemektir.
alivatan98

kadir yazdı:
Enfeksiyonel bulgulariniz sürekli negatif ise ( Prostat sekresyonu lokosit seviyesi incelemesi + kültür sonuçları)
Sizin yapacaginiz sey forumda yazilan takviyeler, öngörülen yasam tarzı, alfabloker kullanimı, egzersiz, fizyoterapi gibi antibiyotik harici tedavi şeklini benimsemektir.

Abi tam negatif değil sadece prostat masaji ile kültür yaptirmadim ama öbür kültürlerin hepsini yaptırdım crp vs de temiz. zaten önceden dediğim şekilde ağrı yapıyor dediğin şekilde deneyeceğim. Bir de vücutta bir çizik oldumu yada yara iyileşiyor ama hep kızarık kalıyor bir fazla tepki var heralde immun sisteminin. Anlayamadim gitti
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Negatif olduguna emin olmak lazim @alivatan kardesim...enfeksiyonel bulgular pozitif ise alfablokerin faydasi semptomatik olur.
Enfeksiyon varliginda immun sistem sürekli aktivasyon halindedir.
alivatan98

kadir yazdı:Negatif olduguna emin olmak lazim @alivatan kardesim...enfeksiyonel bulgular pozitif ise alfablokerin faydasi semptomatik olur.
Enfeksiyon varliginda immun sistem sürekli aktivasyon halindedir.
Abi haklısın bu immun sistemi sürekli aktif olmasının bir nedeni de enfeksiyon olması bir ucuza postatdan sıvı kültürü bakan bir yer bulmam laızm bildiğin bir yer varmı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Fiyatlar hakkinda bilgim yok ama forumdan arkadaslar yardımci olurlar bu konuda.