Arkadaşlar Cipro gibi Kinolon Kullanıp Yan Etki Yaşayanlar.

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Arkadaşlar Cipro gibi Kinolon Kullanıp Yan Etki Yaşayanlar.

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

Arkadaşlar Cipro gibi Kinolon grubu antibiyotik Kullanıp Yan Etki Yaşayanlar. Bu başlığın altına yaşadıklarını yazabilir mi?

Ben 1.5 sene önce 2 kutu Cipro kullandım. Kullanım esnasında anksiyetemi artırdı. Kullanımdan sonra sadece sağ dizimi ve sağ omzumu tutan tendon ağrıları çektim. Sağ dizimdeki ağrı 2, 3 ay sürdü. Öncesinde sağ dizimde meniskus zedelenmesi vardı. Bütün bu ödemin ondan olduğunu sandım. Sürekli buz uyguladım. Ödem sızlama ve ağrı oldu. Doktor doktor ortopedi için gezdim. Belki de bunu tamamen Cipro yaptı.

İlk 2 kutu kullanımımda zihinsel olarak problem yaşamadım. Hiç yaşamadım.

Ama Üzerinden 1 sene geçtikten sonra Prostat problemi yüzünden 1 kutu daha Cipro kullandıktan sonra çok garip iltihabik süreçler yaşadım. Sinüzit, kalp zarı iltihabı (bu teshis kardiyoloji tarafından kondu. Ama önemsemedi. Basit bisi dedi) ve bağırsak ağrıları ( büyük ihtimal orda da iltihap oldu. Bütün bunlar geçti.

Bu arada bir kutu da Suprax kullandım.

Arkasından gece uykuya dalma problemleri yaşamaya başladım. Birkaç gece. Bildiğiniz uykuya dalamiyorum diye KORKU yaşadım. Hatta ilk kez uykuya dalarken beynimde şimşek çarpması gibi minik soklarla uyanmaya başladım. Bu bir ya da iki gece oldu.

Bu etkilerden sonra yaklaşık 3, 4 aydır. Anksiyeteden mi kaynaklandığını anlamadığım bir şekilde zihnimde yorgunluk ve konsantrasyon problemi yaşıyorum. Cipro anksiyetemi artırıp halihazırda var olan panik atak bozukluğumu. Mu tetikledi. Yoksa bu anksiyeteden bağımsız bir zihin problemi mi ayırt.edemiyorum.

Aynı dertlerden muzdarip olanlar yorumlarda sevinirim.
qaz1325qaz

Re: Arkadaşlar Cipro gibi Kinolon Kullanıp Yan Etki Yaşayanlar.

Eğer bu zihin etkileri anksiyete kaynaklı ise antidepresan kullnacağım çünkü antidepresan anksiyete etkilerini geçiriyor.

Bu arada uyku problemlerim yok geçti ama sağ diz ve sağ omuz tendon etkileri hafif devam ediyor. Ve bu zihin karışıklığı ve halsizlik güçsüzlük meselesi 3, 4 aydır devam ediyor. Bir de bu zihin karmaşası evde geçiyor. İşte evden uzakta iken artıyor. Bundan dolayı anksiyeteden şüpheleniyorum.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Ben bu ayın 12-26'si arası iki kutu Cipro, bir kutu Tetradox ve bir kutu Suprax kullandım.

Cipro'nun ileride ciddi sorunlar yaratabileceğini ekşide okudum ama bilemiyorum. Ergenken Roaccutane kullanmıştım bir süre. Sonrasında uzun yıllar özel bir hastalığım olmadı. Bel fıtığı dışında. Antibiyotikleri fiziksel sorunlar dışında uzun süreli zihinsel etki edebileceğine pek ihtimal vermiyorum. Bağırsak florasını güçlendirici bir yaşam önemli. Hocam siz atlatmışsınız okuduğum kadarıyla. Daha iyi bilirsiniz. Ama diyetiniz değiştirirseniz, belki düzelmeler olur diye umut ediyorum. Çünkü gerçekten ne yersen osun lafına inanıyorum.
fatih.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen fatih. »

4 sene önce 2 hafta kullandım sonlara doğru bi anda sol aşil tendonumda dayanılmaz bi ağrı başladı yere basamıyodum. Buz koyunca 15-20 dk sonra hafifledi. Bikaç günede geçti. Ama ara ara hafif şiddetle yokluyor zormaya korkuyorum.
ozgurr89

Mesaj gönderen ozgurr89 »

cipro bende acaip bir kalp çarpıntısı yapmıştı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kinolonların bazi hassas bünyelerde bu gibi etkileri var maalesef.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

fatih. yazdı:4 sene önce 2 hafta kullandım sonlara doğru bi anda sol aşil tendonumda dayanılmaz bi ağrı başladı yere basamıyodum. Buz koyunca 15-20 dk sonra hafifledi. Bikaç günede geçti. Ama ara ara hafif şiddetle yokluyor zormaya korkuyorum.

Şimdi hatırladım. Bende de kullanırken sağ aşilime bir ağrı vurmuştu. Basamamıştım üstüne. Ama yarım saat olmadı, hemen geçti. Hiçbir şey yapmamıştım. Şu an için iyi durumda ayağım. Not olsun diye yazıyorum.
Ghost
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Ghost »

Toplamda 8 kutu cipro 2 kutu tarivid 2 kutu avelox kullandım sadece tarividde omuz ağrısı yaşadığım için bir daha kullanmadım. Ciproyu ilk kullandıgımda uyku problemi yapmıştı bir daha yapmadı . Çok şükür belirgin yan etki olmuyor ve bana en iyi gelen ilaç cipro kullanınca 0 gibi oluyorum :(
heisenberg

Mesaj gönderen heisenberg »

Ben en son 1 kutu tavanic kullandım 2 hafta önce. 2 gündür sağ bademciğim şişti ağrıyor. Hiv şüphem de var malum bir olaydan beri. Olayın üstünden 65 gün sonra test yaptım hiv negatif çıktı ama en ufak bir semptomda acaba diyor yine insan.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

heisenberg yazdı:Ben en son 1 kutu tavanic kullandım 2 hafta önce. 2 gündür sağ bademciğim şişti ağrıyor. Hiv şüphem de var malum bir olaydan beri. Olayın üstünden 65 gün sonra test yaptım hiv negatif çıktı ama en ufak bir semptomda acaba diyor yine insan.
Probiyotik kullandinizmı anti icerken?
heisenberg

kadir yazdı:
heisenberg yazdı:Ben en son 1 kutu tavanic kullandım 2 hafta önce. 2 gündür sağ bademciğim şişti ağrıyor. Hiv şüphem de var malum bir olaydan beri. Olayın üstünden 65 gün sonra test yaptım hiv negatif çıktı ama en ufak bir semptomda acaba diyor yine insan.
Kefir içtim abi her gün. Bağırsakları hiç vurmadı bu arada ishal dahi olmadım.
grismask

Mesaj gönderen grismask »

qaz1325qaz yazdı:Arkadaşlar Cipro gibi Kinolon grubu antibiyotik Kullanıp Yan Etki Yaşayanlar. Bu başlığın altına yaşadıklarını yazabilir mi?

Ben 1.5 sene önce 2 kutu Cipro kullandım. Kullanım esnasında anksiyetemi artırdı. Kullanımdan sonra sadece sağ dizimi ve sağ omzumu tutan tendon ağrıları çektim. Sağ dizimdeki ağrı 2, 3 ay sürdü. Öncesinde sağ dizimde meniskus zedelenmesi vardı. Bütün bu ödemin ondan olduğunu sandım. Sürekli buz uyguladım. Ödem sızlama ve ağrı oldu. Doktor doktor ortopedi için gezdim. Belki de bunu tamamen Cipro yaptı.

İlk 2 kutu kullanımımda zihinsel olarak problem yaşamadım. Hiç yaşamadım.

Ama Üzerinden 1 sene geçtikten sonra Prostat problemi yüzünden 1 kutu daha Cipro kullandıktan sonra çok garip iltihabik süreçler yaşadım. Sinüzit, kalp zarı iltihabı (bu teshis kardiyoloji tarafından kondu. Ama önemsemedi. Basit bisi dedi) ve bağırsak ağrıları ( büyük ihtimal orda da iltihap oldu. Bütün bunlar geçti.

Bu arada bir kutu da Suprax kullandım.

Arkasından gece uykuya dalma problemleri yaşamaya başladım. Birkaç gece. Bildiğiniz uykuya dalamiyorum diye KORKU yaşadım. Hatta ilk kez uykuya dalarken beynimde şimşek çarpması gibi minik soklarla uyanmaya başladım. Bu bir ya da iki gece oldu.

Bu etkilerden sonra yaklaşık 3, 4 aydır. Anksiyeteden mi kaynaklandığını anlamadığım bir şekilde zihnimde yorgunluk ve konsantrasyon problemi yaşıyorum. Cipro anksiyetemi artırıp halihazırda var olan panik atak bozukluğumu. Mu tetikledi. Yoksa bu anksiyeteden bağımsız bir zihin problemi mi ayırt.edemiyorum.

Aynı dertlerden muzdarip olanlar yorumlarda sevinirim.
tendon yırtılmaları,iltihapları,insomnialar,beyin sisi ve daha sayısız şey bu ilacın ciddi yan etkilerinden, bir çok davası var bu ilacın FDA bile özür yayınladı ve bu ilacı basit şeyler için yazılmaması hakkında da uyardı fakat doktorlarımız çatır çutur yazıyor maşallah.
qaz1325qaz

kadir yazdı:Kinolonların bazi hassas bünyelerde bu gibi etkileri var maalesef.
Bu etkiler geçici ise problem değil. Kalıcı etkiler bırakır mı acaba?
qaz1325qaz

Ghost yazdı:Toplamda 8 kutu cipro 2 kutu tarivid 2 kutu avelox kullandım sadece tarividde omuz ağrısı yaşadığım için bir daha kullanmadım. Ciproyu ilk kullandıgımda uyku problemi yapmıştı bir daha yapmadı . Çok şükür belirgin yan etki olmuyor ve bana en iyi gelen ilaç cipro kullanınca 0 gibi oluyorum :(
Maşallah iyi ki yan etki yok da kullanbişliyorsun o zaman. Beni anksiyete manyağa yapıyor.
qaz1325qaz

tendon yırtılmaları,iltihapları,insomnialar,beyin sisi ve daha sayısız şey bu ilacın ciddi yan etkilerinden, bir çok davası var bu ilacın FDA bile özür yayınladı ve bu ilacı basit şeyler için yazılmaması hakkında da uyardı fakat doktorlarımız çatır çutur yazıyor maşallah.
O zaman bunların toplatılması gerekmiyor mu? Nasıl saçmalık bu? Bu etkiler geçici midir kalıcı mı acaba?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

heisenberg yazdı:
kadir yazdı:
Bagirsakları vurmayabilir ama ağız içi floranız etkilenmiş olabilir.
Yani, Farenks ve Trakea denilen bölgenin normal florasi vardir bu flora etkilendiyse bademciginiz oyüzden şişmiş olabilir.
İlacınizi değiştirin daha olmadi ama orada bu işler biraz zor biliyorum. Ayrıca kefir yetersiz bu gibi durumlarda.
heisenberg

kadir yazdı:
heisenberg yazdı:
kadir yazdı: Probiyotik kullandinizmı anti icerken?
Bagirsakları vurmayabilir ama ağız içi floranız etkilenmiş olabilir.
Yani, Farenks ve Trakea florası denilen bölgenin normal florasi vardir bu flora etkilendiyse bademciginiz oyüzden şişmiş olabilir.
İlacınizi değiştirin daha olmadi ama orada bu işler biraz zor biliyorum. Ayrıca kefir yetersiz bu gibi durumlarda.
Şuan antibiyotik kullanmıyorum abi bu arada. 2-3 hafta önce 1 kutu tavanic içtim sadece.