Tarivid uyku bozukluğu

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Tarivid uyku bozukluğu

Mesaj gönderen apo. »

Shadow yazdı:İki kutu bitirdim 400 mg günde bir tane.
5.gün gibi uyku bozukluğu yaptı iki gün, passiflora aldım 4 saat uyudum ama sonraki günler uyutmadı. Tarividi bırakmadım 9. güne kadar belki bakterileri tam öldüremedim diye. Uyku ilacı Unisom alsam da uyuyamıyorum. 1 haftadır uyku yok gibi birşey

Size hiç oldu mu bu? ne kadar sürede geçti ya da geçti mi?
Travid i sabah alman lazım akşam alırsan uyku bozukluğu yapar
apo.

Mesaj gönderen apo. »

Shadow yazdı:İki kutu bitirdim 400 mg günde bir tane.
5.gün gibi uyku bozukluğu yaptı iki gün, passiflora aldım 4 saat uyudum ama sonraki günler uyutmadı. Tarividi bırakmadım 9. güne kadar belki bakterileri tam öldüremedim diye. Uyku ilacı Unisom alsam da uyuyamıyorum. 1 haftadır uyku yok gibi birşey

Size hiç oldu mu bu? ne kadar sürede geçti ya da geçti mi?
Unisom yarım tablet alınca yarım saat içinde dalman lazım uykuya bir şeyler ile ilgilenirsen tamamen uykun kacar
apo.

Mesaj gönderen apo. »

Shadow yazdı:Redditte başlık açmışlar okudum.
Kısaca Tarivid hücrelerdeki mitokondriyaya saldırıp onun enerji yerne zehir üretmesini sağlıyormuş, o yüzdenmiş.
Geçecek diyorlar ama ne kadar sürer belli değil alpha lipotik asit, c vitamini ve magnezyum kullan diyorlar.

Şu ilacı kullandığım güne lanet olsun.
Ben 120 gün toplamda kullandım zarar görmedim yanında polen ve solgar probiyotik kullandim
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

Ortada hiçbirşey yokken, ansiyete yaptı mı? Yani sende panik atak ve anksiyete zaten var mıydı? Yoksa sıfırdan mı yaptı bunları?
qaz1325qaz

Shadow yazdı:
qaz1325qaz yazdı:Ortada hiçbirşey yokken, ansiyete yaptı mı? Yani sende panik atak ve anksiyete zaten var mıydı? Yoksa sıfırdan mı yaptı bunları?
zaten psikolojik çok iyi hiç olmadım ama böyle sorunlarım hiç yoktu. ortada birşey yokken yaptı diyebiliriz.

önce uykusuzluk yaptı, ancak iki hafta uyuyamayınca doğal olarak anxiete yaptı ölecekmiş gibi hissetmemin üstüne uyuyamayacağım korkusu var. yalan yok iki gün önce 4 saat gibi uyudum unisom 4 gün aldım bir tek o gün etki etti, o sabah kalkınca anksiyete falan yoktu. taa ki gene dün uyuyamayana kadar.

daha önce iki üç kere cipro verilmişti bana. hiçbir sorun yaşamadım onunla.
ancak bu olaydan sonra eğer iyileşirsem üzerine para versen kinolon kullanmam.
bu sitede bile ilaçlar başlığı altında kinolon ilaçların yan etkisi başlığı var, bence herkes oraya ciddi şekilde bakmalı.
Aynıları bana da oldu.
İlk kullanım ardından tendon ağrıları. İkinci de anksiyete uykuya dalamama falan. O o çocuğu ilaç yaptı yuzde 95 eminim.
qaz1325qaz

Kısaca Tarivid hücrelerdeki mitokondriyaya saldırıp onun enerji yerne zehir üretmesini sağlıyormuş, o yüzdenmiş.
Geçecek diyorlar ama ne kadar sürer belli değil alpha lipotik asit, c vitamini ve magnezyum kullan diyorlar.

Ben de okudum. Net bu şekilde bir durum olsa. Yasaklanır. Sallıyorlar.

Ama anksiyeteyi artırıp tendonlara zarar veriyor bazı bünyelerinde yan etki olarak.

Bende anksiyete ve tendon problemi yaptı.
qaz1325qaz

Shadow yazdı:
qaz1325qaz yazdı:

Ben de okudum. Net bu şekilde bir durum olsa. Yasaklanır. Sallıyorlar.

Ama anksiyeteyi artırıp tendonlara zarar veriyor bazı bünyelerinde yan etki olarak.

Bende anksiyete ve tendon problemi yaptı.
damardan verilmesi yasak amerikada ve bir kaç türü de artık üretilmiyor kinolon ilaçlarının. var olanalrının arkasında da fda artık black box warning koyuyor tendon ve sinir sistemi problemleri yaratabilir diye. gerçekler bunlar.
E bu kadar tehlikeli de neden bizde veriliyor. Nerede bu devlet ya?
qaz1325qaz

Yav tam dediğin gibi. Uyuyamama korkusu nedir arkadaş. Bunu yaşadım hayatımda ilk kez. Uykuya dalamadim. Çok ilginç birsey
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Tarividin yan etkilerinde her kinolonda oldugu gibi aşagidaki durumlar görülebilir. Bu durumda kullanmanızi önermem.
Merkezi sinir sistemi (santral sinir sistemi) etkileri (belirtileri hayal görme (halüsinasyon), endişe (anksiyete), ruhsal çöküntü (depresyon), intihar eğilimi, uykusuzluk, şiddetli baş ağrısı ve zihin karışıklığı (konfüzyon) olabilir)
tarividis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen tarividis »

İlk kullandığımda yapmıştı. Hem uyuyamama hem panik ve kaygı durumu. Bir de inanılmaz duygusallaşıp durduk yere ağlamalarım oluyordu gece sabaha kadar.
Daha sonra Tekrar tarivid başladığım süreçte olmadı. Ancak bu sefer olumlu etkisi de çok olmadı. Nedendir nedir bilemiyorum.