Tavanic ve cravit

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Tavanic ve cravit

Mesaj gönderen alivatan98 »

Arkadaşlar bende hem c. Prostatit hem c. Epididimit var doktorum cravit yazdı çoook önceden fakat araştırdım tendon kopması gibi sinir sistemine neredeyse kesin zarar veren bir ilaçtan aşırı korktum diyebilirim. Aranızda daha önceden bu ilaçları kullanmış olan varmı. Iyileştizmi? yan etki gördünüz mü ? Son olarak cravit in şikayetlerini çok görmedim cravit daha mı güvenli ?
Edit: bu arada cipro cook kullandım bir zararini yada faydasını görmedim.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Tavanic ve cravit

Mesaj gönderen Serkan »

Cravit florokinolon grubu o kadar korkulacak birsey yok. İlaclarınızı kültür sonucuna göre kullanmanızı tavsiye ederim
alivatan98

Serkan yazdı:Cravit florokinolon grubu o kadar korkulacak birsey yok. İlaclarınızı kültür sonucuna göre kullanmanızı tavsiye ederim
Hocam fakat florokinolon grubu en tehlikeli grub diye geçiyor antibiyotikler arasında. Bence bu antibiyotik sinir sistemine az yada çok kesin zarar veriyor. Sinir sistemi vücutta tamir olmayan bir yapı zaten. Fakat bu antibiyotikleri kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa berki sizin dediğiniz gibi o kadar kötü değildir.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Kesinlikle kullanmayın sakat bırakır iki sene önce 5 tane Tavanic kullandım halen her yerim ağrıyor.İyi araştırın hayatınız kayar yoksa
alivatan98

darkblues yazdı:Kesinlikle kullanmayın sakat bırakır iki sene önce 5 tane Tavanic kullandım halen her yerim ağrıyor.İyi araştırın hayatınız kayar yoksa
Al işte:( usta herkez mi aynı ?yada cravit demi aynı ?çünkü başka kullanmadığım ilaç kalmadı .
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Cravittte Tavanicte aynı her ikisi de Levofloksasin etken maddeli kullanmayın
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

alivatan98 yazdı:
darkblues yazdı:Kesinlikle kullanmayın sakat bırakır iki sene önce 5 tane Tavanic kullandım halen her yerim ağrıyor.İyi araştırın hayatınız kayar yoksa
Al işte:( usta herkez mi aynı ?yada cravit demi aynı ?çünkü başka kullanmadığım ilaç kalmadı .
Darkblues in uyarıları elbette cok değerli fakat herkeste aynı olmuyor ben 4 kutu Tavanic 3 kutu aveloks kullandım. Bende bu etkiler olmadı
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Ben 8 kutu levoflaksasin 4 kutu cipro kullandım yan etki olmadı
alivatan98

Serkan yazdı:
alivatan98 yazdı:
Darkblues in uyarıları elbette cok değerli fakat herkeste aynı olmuyor ben 4 kutu Tavanic 3 kutu aveloks kullandım. Bende bu etkiler olmadı
Peki iyileşme oldumu ?hiç çünkü prostata güzel nüfuz eden güçlü antibiyotikler kendileri.
artemis

Mesaj gönderen artemis »

Ben de korkarak kullanmıştım 2 kutu flexilevo 2 kutu tarivid öyle bi yan etki görmedim ilaçlar iyi geldi umarım nüks yaşamam
alivatan98

artemis yazdı:Ben de korkarak kullanmıştım 2 kutu flexilevo 2 kutu tarivid öyle bi yan etki görmedim ilaçlar iyi geldi umarım nüks yaşamam
Teşekkürler Hocam berki bende kullanırım ozaman
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

alivatan98 yazdı:
Serkan yazdı:
alivatan98 yazdı: Al işte:( usta herkez mi aynı ?yada cravit demi aynı ?çünkü başka kullanmadığım ilaç kalmadı .
Peki iyileşme oldumu ?hiç çünkü prostata güzel nüfuz eden güçlü antibiyotikler kendileri.
Epididimit bende de vardı. Onun halledilmesi lazım. İlaçlar testisleri hemen iyilestirdi fakat prostatit semptomları ilacları bıraktiktan 3 ay sonra bu dönemde hayli geriledi
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

alivatan98 yazdı:Arkadaşlar bende hem c. Prostatit hem c. Epididimit var doktorum cravit yazdı çoook önceden fakat araştırdım tendon kopması gibi sinir sistemine neredeyse kesin zarar veren bir ilaçtan aşırı korktum diyebilirim. Aranızda daha önceden bu ilaçları kullanmış olan varmı. Iyileştizmi? yan etki gördünüz mü ? Son olarak cravit in şikayetlerini çok görmedim cravit daha mı güvenli ?
eğer doktor bunu test sonucunda bulduğu bakterilere duyarlı olduğu için verdiyse kullanın yoksa kullanmayın.bana cipro ve tetradox yazıldı ilk zamanlarda hiçbir işe yaramadı,direkt yüzüme bile bakmadan yazılmıştı bu ilaçlar sonra bir klinikte test yaptırıp bakterileri bulup ona uygun antibiyotik kullanarak çözdüm sorunu ve cipro tavanic gibi ilaçlar çok sıkıntılı ilaçlar. https://eksisozluk.com/entry/46122941, şu yazıyı okuyun demek istediğimi anlayacaksınız ,FDA'ya bile bir çok dava açıldı bu ilaçlar yüzünden,FDA özür yayınlamak zorunda kaldı.
alivatan98

grismask yazdı:
alivatan98 yazdı:Arkadaşlar bende hem c. Prostatit hem c. Epididimit var doktorum cravit yazdı çoook önceden fakat araştırdım tendon kopması gibi sinir sistemine neredeyse kesin zarar veren bir ilaçtan aşırı korktum diyebilirim. Aranızda daha önceden bu ilaçları kullanmış olan varmı. Iyileştizmi? yan etki gördünüz mü ? Son olarak cravit in şikayetlerini çok görmedim cravit daha mı güvenli ?
eğer doktor bunu test sonucunda bulduğu bakterilere duyarlı olduğu için verdiyse kullanın yoksa kullanmayın.bana cipro ve tetradox yazıldı ilk zamanlarda hiçbir işe yaramadı,direkt yüzüme bile bakmadan yazılmıştı bu ilaçlar sonra bir klinikte test yaptırıp bakterileri bulup ona uygun antibiyotik kullanarak çözdüm sorunu ve cipro tavanic gibi ilaçlar çok sıkıntılı ilaçlar. https://eksisozluk.com/entry/46122941, şu yazıyı okuyun demek istediğimi anlayacaksınız ,FDA'ya bile bir çok dava açıldı bu ilaçlar yüzünden,FDA özür yayınlamak zorunda kaldı.
usta okudum o yazıyı ordan öğrendim zaten.Fakat başka alternatifim yok sanırım tek bu kaldı tetradox cipro azitro bactrim alayını kullandım bi bunu kullanmadım.Prostata iyi nüfus eden antibiotikler arasından konuşuyorum yani.
alivatan98

Serkan yazdı:
alivatan98 yazdı:
Serkan yazdı: Darkblues in uyarıları elbette cok değerli fakat herkeste aynı olmuyor ben 4 kutu Tavanic 3 kutu aveloks kullandım. Bende bu etkiler olmadı
Epididimit bende de vardı. Onun halledilmesi lazım. İlaçlar testisleri hemen iyilestirdi fakat prostatit semptomları ilacları bıraktiktan 3 ay sonra bu dönemde hayli geriledi
baktımda ikisinin ilaçlarıda aynı zaten kinolon ceftriakson filan. Sen de kullandınmı bunları öylemi iyileştin usta?
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

alivatan98 yazdı:
Serkan yazdı:
alivatan98 yazdı: Peki iyileşme oldumu ?hiç çünkü prostata güzel nüfuz eden güçlü antibiyotikler kendileri.
baktımda ikisinin ilaçlarıda aynı zaten kinolon ceftriakson filan. Sen de kullandınmı bunları öylemi iyileştin usta?
Bende ilk semptom 24 temmuzda basladı. 6 ayı gecti. İlk semptom testis sismesiydi. 3 ayda bunları kullandım

3 kutu cipro
1 kutu agumentin
6 dezefin iğne
15 genta iğne
1 kutu klindan
1 kuti aksef
3 kutu aveloks
4 kutu tetadox
2 kutu bactirin
2 kutu largopen
8 şase monurol sonunda antibiyotiği bıraktım. Testis sorunum çözüldü ama prostatit devam ediyor. Baya azaldi semptomlar. Fakat benim.hatam bunları kültüre göre kullanmadım. Zafer hoca 5 genta klindan sonra ilacı kesti ama biz doktor doktor gezip ne verdilerse yuttum. Bu konu hataydı
alivatan98

Serkan yazdı:
alivatan98 yazdı:
Serkan yazdı: Epididimit bende de vardı. Onun halledilmesi lazım. İlaçlar testisleri hemen iyilestirdi fakat prostatit semptomları ilacları bıraktiktan 3 ay sonra bu dönemde hayli geriledi
Bende ilk semptom 24 temmuzda basladı. 6 ayı gecti. İlk semptom testis sismesiydi. 3 ayda bunları kullandım

3 kutu cipro
1 kutu agumentin
6 dezefin iğne
15 genta iğne
1 kutu klindan
1 kuti aksef
3 kutu aveloks
4 kutu tetadox
2 kutu bactirin
2 kutu largopen
8 şase monurol sonunda antibiyotiği bıraktım. Testis sorunum çözüldü ama prostatit devam ediyor. Baya azaldi semptomlar. Fakat benim.hatam bunları kültüre göre kullanmadım. Zafer hoca 5 genta klindan sonra ilacı kesti ama biz doktor doktor gezip ne verdilerse yuttum. Bu konu hataydı
Valla şu hatayı bende yaptım sanırım Fakat şöyle düşününce prostata iyi nüfuz eden antibiotikler sayılı kinolonlar,bactrim,tetradox,azitro filan yani yabancı kaynaklarda böyle geçiyor.Başka çok ilaç seçeneği yok gibi gözüküyor ama.
artemis

Mesaj gönderen artemis »

Serkan yazdı:
alivatan98 yazdı:
Serkan yazdı: Epididimit bende de vardı. Onun halledilmesi lazım. İlaçlar testisleri hemen iyilestirdi fakat prostatit semptomları ilacları bıraktiktan 3 ay sonra bu dönemde hayli geriledi

3 kutu cipro
1 kutu agumentin
6 dezefin iğne
15 genta iğne
1 kutu klindan
1 kuti aksef
3 kutu aveloks
4 kutu tetadox
2 kutu bactirin
2 kutu largopen
Serkan hocam sizdeki ilk semptomlar nelerdi baya ilaç almışsınız şuan hangi sıkıntılar kaldı ?
Ben kısa bahsetmem gerekirse idrarda lökosit sonrası epididimit enfeksiyonu geçirdim o süreçte cipro tetradox kullandım bir ayın sonunda orşit yavaş yavaş geçti ama epididimit kisti oluştu velhasıl aylarca tek semptom olarak kasık ağrıları yaşadım geçenlerde iğne artı flexilevo ve tarivid başladık kasıklarda rahatlama var ama daha devam ediyorum
Siz bu kadar ilaç kullandıktan sonra şikayetleriniz yüzde kaç azaldı şuan ne kaldı mesela? Çok merak ediyorum bazen kurtulamıcakmışız gibi geliyor
artemis

Mesaj gönderen artemis »

artemis yazdı:
Serkan yazdı:
alivatan98 yazdı: baktımda ikisinin ilaçlarıda aynı zaten kinolon ceftriakson filan. Sen de kullandınmı bunları öylemi iyileştin usta?

3 kutu cipro
1 kutu agumentin
6 dezefin iğne
15 genta iğne
1 kutu klindan
1 kuti aksef
3 kutu aveloks
4 kutu tetadox
2 kutu bactirin
2 kutu largopen
Serkan hocam sizdeki ilk semptomlar nelerdi baya ilaç almışsınız şuan hangi sıkıntılar kaldı ?
Ben kısa bahsetmem gerekirse idrarda lökosit sonrası epididimit enfeksiyonu geçirdim o süreçte cipro tetradox kullandım bir ayın sonunda orşit yavaş yavaş geçti ama epididimit kisti oluştu velhasıl aylarca tek semptom olarak kasık ağrıları yaşadım geçenlerde iğne artı flexilevo ve tarivid başladık kasıklarda rahatlama var ama daha devam ediyorum
Siz bu kadar ilaç kullandıktan sonra şikayetleriniz yüzde kaç azaldı şuan ne kaldı mesela? Çok merak ediyorum bazen kurtulamıcakmışız gibi geliyor
Bunlara ek ilk başlarda penis içide cam varmış gibi 3,5 gün süren batma hissi oluyordu genelde üşüttüğümde ortaya çıkmıştı zamanla kayboldu Allaha şükür şuan birde idrar debimde düşüklük var çok su içince daha normal hissettiriyor ama eskisi gibi değilim
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

artemis yazdı:
artemis yazdı:
Serkan yazdı: Bende ilk semptom 24 temmuzda basladı. 6 ayı gecti. İlk semptom testis sismesiydi. 3 ayda bunları kullandım

3 kutu cipro
1 kutu agumentin
6 dezefin iğne
15 genta iğne
1 kutu klindan
1 kuti aksef
3 kutu aveloks
4 kutu tetadox
2 kutu bactirin
2 kutu largopen
Bunlara ek ilk başlarda penis içide cam varmış gibi 3,5 gün süren batma hissi oluyordu genelde üşüttüğümde ortaya çıkmıştı zamanla kayboldu Allaha şükür şuan birde idrar debimde düşüklük var çok su içince daha normal hissettiriyor ama eskisi gibi değilim
Benimde epididim vardı. İlk aylarda geçti. Penis altı ağrısı. Perinede bele bacaga vuran ağrıları Alt karın ağrısı. Idrar sonrası ağrı. Vs hayli semptom vardı.

Şuan ayak bacak ağrılarım zorluyor kalan semptomlar tölere edilebilir durumda.
artemis

Mesaj gönderen artemis »

Serkan yazdı:
artemis yazdı:
artemis yazdı: Serkan hocam sizdeki ilk semptomlar nelerdi baya ilaç almışsınız şuan hangi sıkıntılar kaldı ?
Benimde epididim vardı. İlk aylarda geçti. Penis altı ağrısı. Perinede bele bacaga vuran ağrıları Alt karın ağrısı. Idrar sonrası ağrı. Vs hayli semptom vardı.

Çok geçmiş olsun abi sizin biraz daha fazlaymış semptomlar, alt karın ağrısı geçti mi abi?
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

artemis yazdı:
Serkan yazdı:
artemis yazdı: Bunlara ek ilk başlarda penis içide cam varmış gibi 3,5 gün süren batma hissi oluyordu genelde üşüttüğümde ortaya çıkmıştı zamanla kayboldu Allaha şükür şuan birde idrar debimde düşüklük var çok su içince daha normal hissettiriyor ama eskisi gibi değilim

Çok geçmiş olsun abi sizin biraz daha fazlaymış semptomlar, alt karın ağrısı geçti mi abi?
Fizyoterapi sonrası geçti. Baya kötü bir semptom. Kemer sıkamıyordum.
artemis

Mesaj gönderen artemis »

Serkan yazdı:
artemis yazdı:
Serkan yazdı: Benimde epididim vardı. İlk aylarda geçti. Penis altı ağrısı. Perinede bele bacaga vuran ağrıları Alt karın ağrısı. Idrar sonrası ağrı. Vs hayli semptom vardı.

Anladım abi kegel egzersizleri gibi açma germe yapsam yakın etki olur mu?
Size iyi gelen hareketler nelerdi?
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

artemis yazdı:
Serkan yazdı:
artemis yazdı: Çok geçmiş olsun abi sizin biraz daha fazlaymış semptomlar, alt karın ağrısı geçti mi abi?
Bende daha aklıma gelmeyen idrar damlama debi düsüklügü tam bosaltamama hayli semptom vardı. Neden böyle ağir gecirdim bilmiyorum ilk semptomda doktora gittim 11. günü Zafer hocaya gittim. 5/6 cıktı lokesit 17. gün lokesit düştü tamamen. Her ay kontrol ettiriyorum ne kültür ürüyor ne lokesit yükseliyor ama hastalık ağır seyretti.

Ben dünya şey denedim belki iyi gelme zamanı şimdi geldi bilmiyorum. Fizik tedavide kuru iğneler batıriyorlar. Kaslara baskılar yapıyor. Tavsiye etmem için çok erken henüz. Evde hic bir kegel vs yapmıyorum. Günlük yürüyüş yapıyorum sadece
artemis

Mesaj gönderen artemis »

Serkan yazdı:
artemis yazdı:
Serkan yazdı: Fizyoterapi sonrası geçti. Baya kötü bir semptom. Kemer sıkamıyordum.
Bende daha aklıma gelmeyen idrar damlama debi düsüklügü tam bosaltamama hayli semptom vardı. Neden böyle ağir gecirdim bilmiyorum ilk semptomda doktora gittim 11. günü Zafer hocaya gittim. 5/6 cıktı lokesit 17. gün lokesit düştü tamamen. Her ay kontrol ettiriyorum ne kültür ürüyor ne lokesit yükseliyor ama hastalık ağır seyretti.

Ben dünya şey denedim belki iyi gelme zamanı şimdi geldi bilmiyorum. Fizik tedavide kuru iğneler batıriyorlar. Kaslara baskılar yapıyor. Tavsiye etmem için çok erken henüz. Evde hic bir kegel vs yapmıyorum. Günlük yürüyüş yapıyorum sadece
Erken tedaviye girmeniz iyi olmuş abi peki ilk ay lökosit sıfırlanınca ilaç kullanmaya devam mı ettiniz çok fazla ilaç kullanmışsınız çünkü lökositte dönem dönem artış olmuşmuydu ? umarım daha da iyi olucaksın abi gelmiş geçmiş olsun. Kuru iğne tedavisinde kasık ağrıları için sonuç alırsanız paylaşım yaparsanız sevinirim Sağlıcakla kalın...