Katarin içtikten sonra ani idrar ve yanma

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Fzt

Katarin içtikten sonra ani idrar ve yanma

Mesaj gönderen Fzt »

Merhaba arkadaşlar, iki gündür gribal enfeksiyon geçiriyorum. Normalde ilaç kullanmam ama arkadaşın ısrar etmesi üzerine bugün 1 tane katarin içtim, içtikten yarım saat sonra ani bir idrar bastırdı. İdrar yaparken ve bitiminde yanmam devam etti. Grip ilaçları sanırım bize yaramıyor. Daha önceki deneyimlerimde bu yönde. Bilgili abiler belki daha detaylı bilgi verebilir.
osko36
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Katarin içtikten sonra ani idrar ve yanma

Mesaj gönderen osko36 »

Bendede alerji ilaçları ve alerji içerikli soğuk algınligi ilaci kullanidigim zaman nüks yapiyor yanma yapiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Fzt yazdı:Merhaba arkadaşlar, iki gündür gribal enfeksiyon geçiriyorum. Normalde ilaç kullanmam ama arkadaşın ısrar etmesi üzerine bugün 1 tane katarin içtim, içtikten yarım saat sonra ani bir idrar bastırdı. İdrar yaparken ve bitiminde yanmam devam etti. Grip ilaçları sanırım bize yaramıyor. Daha önceki deneyimlerimde bu yönde. Bilgili abiler belki daha detaylı bilgi verebilir.
Dar açılı glokomunuz , mide veya bağırsaklarınızda tıkanıklık, prostat büyümesi , idrara çıkamıyorsanız veya astım krizi geçiriyorsanız klorfeniramin ( Katarin içeriğinde mevcut) kullanmamalısınız.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

kadir yazdı:
Fzt yazdı:Merhaba arkadaşlar, iki gündür gribal enfeksiyon geçiriyorum. Normalde ilaç kullanmam ama arkadaşın ısrar etmesi üzerine bugün 1 tane katarin içtim, içtikten yarım saat sonra ani bir idrar bastırdı. İdrar yaparken ve bitiminde yanmam devam etti. Grip ilaçları sanırım bize yaramıyor. Daha önceki deneyimlerimde bu yönde. Bilgili abiler belki daha detaylı bilgi verebilir.
Dar açılı glokomunuz , mide veya bağırsaklarınızda tıkanıklık, prostat büyümesi , idrara çıkamıyorsanız veya astım krizi geçiriyorsanız klorfeniramin ( Katarin içeriğinde mevcut) kullanmamalısınız.
Yine tekrardan teşekkürler abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Fzt yazdı:
kadir yazdı:
Yine tekrardan teşekkürler abi
Rica ederim.
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

pramofen için de aynı durum geçerli. Anal fissür için doktor yazdı kaç aydır olmayan semptomlar geri geldi. Prospektüsü okumadan hiçbir ilaç kullanmamak gerek.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Prostatitis.06 yazdı: 27.11.2023 - 00:57 pramofen için de aynı durum geçerli. Anal fissür için doktor yazdı kaç aydır olmayan semptomlar geri geldi. Prospektüsü okumadan hiçbir ilaç kullanmamak gerek.
Kesinlikle hocam , grip ilaçları özellikle bir de
mertens

Mesaj gönderen mertens »

KATARİN®, bir ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), bir antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve balgamı eritici etkisi ile salgıları sulandıran ve böylece öksürüğü tedavi eden bir antitüssif (oksolamin sitrat) olmak üzere üç etkin madde içeren kombine bir ilaçtır. Antihistaminik prostat üzerine etkisi kullanıcılar tarafından olumsuz dönüş alınıyor ama hekimler alakası yok diyodu . Kimisi de tam tersine iyi geliyor demişti alerji ilaçları için (antihistaminik) yanlış bişi dediysem affola
asosyal1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen asosyal1 »

Fenilefrin ve efedrin içeren soğuk algınlığı ilaçları idrar yapma zorluğu yapıyor doktorum bana kullanmami yasakladı kullandığınız ilaçta aynı etkili sadece kullandığım aferin forte
Sabahyildizi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen Sabahyildizi »

Fzt yazdı: 17.01.2023 - 16:32 Merhaba arkadaşlar, iki gündür gribal enfeksiyon geçiriyorum. Normalde ilaç kullanmam ama arkadaşın ısrar etmesi üzerine bugün 1 tane katarin içtim, içtikten yarım saat sonra ani bir idrar bastırdı. İdrar yaparken ve bitiminde yanmam devam etti. Grip ilaçları sanırım bize yaramıyor. Daha önceki deneyimlerimde bu yönde. Bilgili abiler belki daha detaylı bilgi verebilir.
Belkide biyofilmi parçaladıgi için serbest kalan bakteriler yanmaya neden olmuştur.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Sabahyildizi yazdı: 16.02.2024 - 11:51
Fzt yazdı: 17.01.2023 - 16:32 Merhaba arkadaşlar, iki gündür gribal enfeksiyon geçiriyorum. Normalde ilaç kullanmam ama arkadaşın ısrar etmesi üzerine bugün 1 tane katarin içtim, içtikten yarım saat sonra ani bir idrar bastırdı. İdrar yaparken ve bitiminde yanmam devam etti. Grip ilaçları sanırım bize yaramıyor. Daha önceki deneyimlerimde bu yönde. Bilgili abiler belki daha detaylı bilgi verebilir.
Belkide biyofilmi parçaladıgi için serbest kalan bakteriler yanmaya neden olmuştur.
Kadir abi açıklamasını yapmıştı bunun sanırım
Mozilla

Mesaj gönderen Mozilla »

Ben de de BRUFEN isimli ağrı kesici aynı şeyi yapmıştı. Doktora sordum ve bu ilacı kullanmayı kestim. Etken maddesi yakmış olabilir demişti.