Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatitin kombine oral tedavisi olarak fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sistein.

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatitin kombine oral tedavisi olarak fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sistein.

Mesaj gönderen kadir »

nternational Journal of Antimicrobial Agents
Volume 56, Issue 1, Temmuz 2020 , 105935
Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatitin kombine oral tedavisi olarak fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sistein: Bir pilot çalışmanın sonuçları.
Yazar bağlantıları:Tommaso Çayı1Truls E. Bjerklund Johansen 5
https://doi.org/10.1016/j.ijantimicag.2020.105935

Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatit hastalarının yönetiminde acilen yeni bir yaklaşıma ihtiyaç vardır .
Üropatojenler tarafından biyofilm oluşumu antibiyotik tedavisine yanıtı etkileyebilir.
Fosfomisin trometamol , N-asetil-L-sistein ile kombinasyon halinde bakterileri yok eder ve kronik bakteriyel prostatitten etkilenen hastalarda yaşam kalitesini iyileştirir
Fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sisteinin muhtemel sinerjik etkisi.
Diğer deneyimlere göre daha kısa tedavi süresinde klinik ve mikrobiyolojik kür oranı.
Klinik olarak anlamlı herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.
ÖZ
Bu makale, fosfomisin trometamol ile tedavi gören kronik bakteriyel prostatitli (CBP) tedavisi zor hastalarda (önceki birkaç tedavi başarısızlığı veya geniş spektrumlu beta-laktamaz [ESBL] suşlarının saptanması sergileyen) bir pilot çalışmasının sonuçlarını sunmaktadır. FT) ve N-asetil-L-sistein (NAC). Ocak 2018 ile Mart 2019 arasında tek bir ürolojik kuruma başvuran, klinik ve mikrobiyolojik olarak doğrulanmış CBP'li 28 hasta, 2 gün boyunca günde bir kez 3 g FT ve ardından 48 saatte bir 3 g oral uygulama ile tedavi edildi. 2 hafta boyunca günde bir kez 600 mg NAC oral uygulaması ile kombinasyon halinde 2 hafta süreyle. Klinik ve mikrobiyolojik analizler başvuru sırasında (T0) ve tedavi bitiminden 1 ay (T1) ve 6 ay sonra (T2) takip sırasında yapıldı. Semptomlar, Ulusal Sağlık Enstitüleri Kronik Prostatit Semptom İndeksi (NIH-CPSI) ve Uluslararası Prostat Semptom Skoru (IPSS) tarafından değerlendirildi ve yaşam kalitesi, İyi Olma Kalitesi (QoL) anketleri ile değerlendirildi. İzole suşlarEscherichia coli (23 hasta), Enterococcus spp. (3 hasta) ve Klebsiella oxytoca (2 hasta). 19 (%67.8) hastada GSBL suşu saptandı. İkinci takip vizitinde 21 (%75) hastada mikrobiyolojik eradikasyon belgelendi ve 20 (%71,4) hastada klinik iyileşme sağlandı. Başlangıç ​​ve takip ziyaretleri arasında anketlerdeki önemli değişiklikler kaydedildi. GSBL suşları olan 19 hastanın 15'i (%78.9) tedavi edildi. Önemli bir yan etki bildirilmemiştir. NAC ile kombinasyon halinde FT, tedavisi zor CBP hastalarında umut verici bir alternatif tedavidir.
Umut/8181
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatitin kombine oral tedavisi olarak fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sistein.

Mesaj gönderen Umut/8181 »

Abi kusura bakma bu terimlerden çok anlamıyorum anladığım nac 600 için başarimi saglanmış denemelerde.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatitin kombine oral tedavisi olarak fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sistein.

Mesaj gönderen red »

kadir abi bu makaleye göre kronik bakteriyel prostatit hastaları, doktor kontrolünde olmak şartıyla monurol saşe ile nac'ı birlikte kombinleyerek birkaç hafta süre ile kullanarak şanslarını deneyebilirler sanırım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

red yazdı:kadir abi bu makaleye göre kronik bakteriyel prostatit hastaları, doktor kontrolünde olmak şartıyla monurol saşe ile nac'ı birlikte kombinleyerek birkaç hafta süre ile kullanarak şanslarını deneyebilirler sanırım.
Evet red kardesim dra recete ettirerek bir kür tedavi deneyebilirler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Umut/8181 yazdı:Abi kusura bakma bu terimlerden çok anlamıyorum anladığım nac 600 için başarimi saglanmış denemelerde.
Rica ederim.. dogrudur.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

kadir yazdı:nternational Journal of Antimicrobial Agents
Volume 56, Issue 1, Temmuz 2020 , 105935
Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatitin kombine oral tedavisi olarak fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sistein: Bir pilot çalışmanın sonuçları.
Yazar bağlantıları:Tommaso Çayı1Truls E. Bjerklund Johansen 5
https://doi.org/10.1016/j.ijantimicag.2020.105935

Tedavisi zor kronik bakteriyel prostatit hastalarının yönetiminde acilen yeni bir yaklaşıma ihtiyaç vardır .
Üropatojenler tarafından biyofilm oluşumu antibiyotik tedavisine yanıtı etkileyebilir.
Fosfomisin trometamol , N-asetil-L-sistein ile kombinasyon halinde bakterileri yok eder ve kronik bakteriyel prostatitten etkilenen hastalarda yaşam kalitesini iyileştirir
Fosfomisin trometamol ve N-asetil-L-sisteinin muhtemel sinerjik etkisi.
Diğer deneyimlere göre daha kısa tedavi süresinde klinik ve mikrobiyolojik kür oranı.
Klinik olarak anlamlı herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.
ÖZ
Bu makale, fosfomisin trometamol ile tedavi gören kronik bakteriyel prostatitli (CBP) tedavisi zor hastalarda (önceki birkaç tedavi başarısızlığı veya geniş spektrumlu beta-laktamaz [ESBL] suşlarının saptanması sergileyen) bir pilot çalışmasının sonuçlarını sunmaktadır. FT) ve N-asetil-L-sistein (NAC). Ocak 2018 ile Mart 2019 arasında tek bir ürolojik kuruma başvuran, klinik ve mikrobiyolojik olarak doğrulanmış CBP'li 28 hasta, 2 gün boyunca günde bir kez 3 g FT ve ardından 48 saatte bir 3 g oral uygulama ile tedavi edildi. 2 hafta boyunca günde bir kez 600 mg NAC oral uygulaması ile kombinasyon halinde 2 hafta süreyle. Klinik ve mikrobiyolojik analizler başvuru sırasında (T0) ve tedavi bitiminden 1 ay (T1) ve 6 ay sonra (T2) takip sırasında yapıldı. Semptomlar, Ulusal Sağlık Enstitüleri Kronik Prostatit Semptom İndeksi (NIH-CPSI) ve Uluslararası Prostat Semptom Skoru (IPSS) tarafından değerlendirildi ve yaşam kalitesi, İyi Olma Kalitesi (QoL) anketleri ile değerlendirildi. İzole suşlarEscherichia coli (23 hasta), Enterococcus spp. (3 hasta) ve Klebsiella oxytoca (2 hasta). 19 (%67.8) hastada GSBL suşu saptandı. İkinci takip vizitinde 21 (%75) hastada mikrobiyolojik eradikasyon belgelendi ve 20 (%71,4) hastada klinik iyileşme sağlandı. Başlangıç ​​ve takip ziyaretleri arasında anketlerdeki önemli değişiklikler kaydedildi. GSBL suşları olan 19 hastanın 15'i (%78.9) tedavi edildi. Önemli bir yan etki bildirilmemiştir. NAC ile kombinasyon halinde FT, tedavisi zor CBP hastalarında umut verici bir alternatif tedavidir.
Şuan ilaç kullanmıyor olsam kesinlikle denerdim. Sağ olun Kadir hocam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim sizde sagolun.
alper42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alper42 »

2 hafta boyunca nac 600 kullanarak şansımızımi deneyelim mi Kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

alper42 yazdı:2 hafta boyunca nac 600 kullanarak şansımızımi deneyelim mi Kadir abi
Nac600le beraber monurol şase kullanılmış burada.
alper42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alper42 »

Tmm abi ikisini nasıl kullanacaz kombin olarak
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

alper42 yazdı:Tmm abi ikisini nasıl kullanacaz kombin olarak
Monurol dr recete etmesi lazım. 14 adet yazmazlar sanmam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Başlangicta 3gr/gün 2gün süreyle, ardından 3gr/48 saatte bir, toplam 2 hafta, nac600 3gr/gün toplam 2hafta kullanilacak diye yazıyor. Kullanmadan önce ve kullandiktan 1 ay sonra tahliller yapılacak.
ozdess
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ozdess »

kadir yazdı:
Başlangicta 3gr/gün 2gün süreyle, ardından 3gr/48 saatte bir, toplam 2 hafta, nac600 3gr/gün toplam 2hafta kullanilacak diye yazıyor. Kullanmadan önce ve kullandiktan 1 ay sonra tahliller yapılacak.
Ne tahlilleri yapılacak?
arda87
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen arda87 »

nac 600 kansızlığa yani hemoglobin oranının düşmesine neden oluyormuş. bu nedenle uzun süreli kullanımda kan hemoglobin değerlerinizi ölçtürmenizi tavsiye ederim. bu konuda bilimsel bir kaynaktan aldığım bilgiyi daha önce aktarmıştım
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

Izak hoca 4 sase fosfomisin yazdi . Yanina nac ekledim 3 gundur batma yasamiyorum ilk kez . Diger belirtilerde azalma var . Umarim kalici olur tedavi bitiminde guncelleyecegim. Strep mitis oralis gorulmustu daha onceden duyarli antilerle rahatlama olmustu ama gecmemisti
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Umarım bu tedavi şekli şifanıza vesile olur.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Ghost yazdı:Izak hoca 4 sase fosfomisin yazdi . Yanina nac ekledim 3 gundur batma yasamiyorum ilk kez . Diger belirtilerde azalma var . Umarim kalici olur tedavi bitiminde guncelleyecegim. Strep mitis oralis gorulmustu daha onceden duyarli antilerle rahatlama olmustu ama gecmemisti
Nasıl kuanacaksınız hocam ?
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

Serkan yazdı:
Ghost yazdı:Izak hoca 4 sase fosfomisin yazdi . Yanina nac ekledim 3 gundur batma yasamiyorum ilk kez . Diger belirtilerde azalma var . Umarim kalici olur tedavi bitiminde guncelleyecegim. Strep mitis oralis gorulmustu daha onceden duyarli antilerle rahatlama olmustu ama gecmemisti
Günde 1 tablet yemekten sonra nac , gece yatmadan idrar sonrası fosfomisini kullanıyorum 1 haftada 2 kez
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Ghost yazdı:
Serkan yazdı:
Günde 1 tablet yemekten sonra nac , gece yatmadan idrar sonrası fosfomisini kullanıyorum 1 haftada 2 kez
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim İzav hoca cok maliyetli diyorlar. Rektal tuşe kültür pcr vs yapıyor mu ?
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

Serkan yazdı:
Ghost yazdı:
Serkan yazdı: Nasıl kuanacaksınız hocam ?
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim İzav hoca cok maliyetli diyorlar. Rektal tuşe kültür pcr vs yapıyor mu ?
Masaj sonrası idrardan pcr bakıyor ultrasonla baktı hassasiyet var dedi ilk kez gittim bende ilaçlardan sonra kontrole gideceğim
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Ghost yazdı:
Serkan yazdı:
Ghost yazdı: Günde 1 tablet yemekten sonra nac , gece yatmadan idrar sonrası fosfomisini kullanıyorum 1 haftada 2 kez
Masaj sonrası idrardan pcr bakıyor ultrasonla baktı hassasiyet var dedi ilk kez gittim bende ilaçlardan sonra kontrole gideceğim
Ghost hocam cok tesekkür ederim. Bende gitmeyi düşünmuştüm tedavi protokolünü merak ediyordum sağ olun
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Bıraktığım gibi dertlerim geri gelmezsse eğer 3. Şase kullandım. Rahatlama hissettim. 4 şase daha var elimde.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nac600 üde kullaniyormusun beraberinde Serkan kardeşim?
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

kadir yazdı:Nac600 üde kullaniyormusun beraberinde Serkan kardeşim?
Evet Kadir abicim. Siz olmasanız böyle şeylerden haberim bile olmazdı. Kadir abicim iyi gelmişken acaba 3 haftaya uzatmalı mıyım?
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Merhaba. fosfomisin trometamol, reçetesiz alınıyor mu? ilacın ismi nedir?