Alerji ilacı?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
osko36
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Alerji ilacı?

Mesaj gönderen osko36 »

Alerji ilacı yani antihistamin kullandığımın ertesi gün semtomlar firliyor prostatin büyüdüğünü hissediyorum idrar sıkışıklığı ve yqnma oluyor çok rahatsiz ediyor aleejik bir bünyem var kullanmam gerektiginde ve suredir kullanamıyorum.böyle bir şey yaşayan varmı yada aleeji ilacinin prostatite veya prostata kötü gelsigi hakkinda bilgi varmi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Alerji ilacı?

Mesaj gönderen kadir »

osko36 yazdı:Alerji ilacı yani antihistamin kullandığımın ertesi gün semtomlar firliyor prostatin büyüdüğünü hissediyorum idrar sıkışıklığı ve yqnma oluyor çok rahatsiz ediyor aleejik bir bünyem var kullanmam gerektiginde ve suredir kullanamıyorum.böyle bir şey yaşayan varmı yada aleeji ilacinin prostatite veya prostata kötü gelsigi hakkinda bilgi varmi
Bazı ilaçlarin yan etkisinde prostatı büyütme olayı var bu ilaçtada bu etki varsa kullanmanizi önermem.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Kadir bey birde içinde EFEDRİN olan ilaçlar kullanılmasın idrarı zorlaştırıyor.
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

Çoğu anti-histaminin mesane boynu ve peri-prostatik düz kas üzerindeki gerginleştirici (antimuskarinik) etkileri olduğu iyi bilinmektedir doktor tavsiyesi ile bu etkileri dengelemek için flomax kullanmak denenebilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prosta50 yazdı:Kadir bey birde içinde EFEDRİN olan ilaçlar kullanılmasın idrarı zorlaştırıyor.
Evet dogrudur...EFEDRİN akut idrar retansiyonuna neden olduğundan yaşlı hastalarda, özellikle prostatik
hipertrofisi olanlarda dikkatle uygulanmalıdır.
osko36
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen osko36 »

demir777 yazdı:Çoğu anti-histaminin mesane boynu ve peri-prostatik düz kas üzerindeki gerginleştirici (antimuskarinik) etkileri olduğu iyi bilinmektedir doktor tavsiyesi ile bu etkileri dengelemek için flomax kullanmak denenebilir.
Prostatı büyütmüyor gerginlestiriyormu ? Ve bu etkiyi yapmayan bildiginiz antihistamin varmı