Linezolid ve Ağır Antibiyotikler

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Linezolid ve Ağır Antibiyotikler

Mesaj gönderen ozcartman »

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Linezolid gibi antibiyotikler enfeksiyoncuların en son çare olarak kullandığı antibiyotikler. Diyelim ki tamam diyen bir enfeksiyoncu bulduk. En az kaç tane iğne yazılması lazım? Antibiogramda Linezolid duyarlı görünüyor.

Bunu kullanıp da sonuç alan ya da alamayan var mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Linezolid ve Ağır Antibiyotikler

Mesaj gönderen kadir »

ozcartman yazdı:Arkadaşlar bildiğiniz üzere Linezolid gibi antibiyotikler enfeksiyoncuların en son çare olarak kullandığı antibiyotikler. Diyelim ki tamam diyen bir enfeksiyoncu bulduk. En az kaç tane iğne yazılması lazım? Antibiogramda Linezolid duyarlı görünüyor.

Bunu kullanıp da sonuç alan ya da alamayan var mı?
Linezolid,(VRE) vankomisine direncli enterekok suşları, ( MRSA) metisiline direncli staph aureus suşları gibi inatçı bakteriler dahil, tüm gram pozitif bakterilere karşı endikedir.
Gram negatif patojenlere karşi endike degildir. Bu bakteriler varsa bunun için eşzamanli farkli bir antibiyotik kullanılmalidir.
Kullanim süresi 14-28 gün arasidir.
JimmyConway2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen JimmyConway2 »

Yaklaşık 2.5 ay önce Linezoid sonrasında Bactrim günde 1 er adet aldım Ağustos sonu tekrar test yapıcam Androflor tekrarı sizi haberdar ederim Entrococcus 10 3.5 üremişti. Hala peniste hafif yangı ve spermde katılık var
JimmyConway2

10 tablet günde tek doz
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen nemesis21 »

JimmyConway2 yazdı:Yaklaşık 2.5 ay önce Linezoid sonrasında Bactrim günde 1 er adet aldım Ağustos sonu tekrar test yapıcam Androflor tekrarı sizi haberdar ederim Entrococcus 10 3.5 üremişti. Hala peniste hafif yangı ve spermde katılık var
hocam tahlili nerde ne kadara yaptırdınız acaba ?
JimmyConway2

Doktor Doğukan Sökmende yaptırdım. Fiyatı 2800₺ ydi
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

JimmyConway2 yazdı:Doktor Doğukan Sökmende yaptırdım. Fiyatı 2800₺ ydi
O testin normal fiyati 1100 tl biliyosun demi hocam yazmistik burda, pcr kultur beraber siviyu aldir kendin gotur ver gelisime 1400 tl, muhsin balaban icin yazmistik,tebrikler sizde kaziklandiniz kazikci doktorlardan birine daha denk gelip.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Bide bu enflasyonda ayiptir be bu Allahsizlarin yaptigi bu harami nasil yiyecekler bakalim coluklar cocuklari ne olacak bunlarin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Drlarin cogu laboratuara verip, kendileri fiyatı iki katina çıkarıyorlar. Böyle drlardan uzak durun. Ayrica kendiniz göturün örnekleri..hangi laba verecekseniz.
JimmyConway2

Arkadaşlar önyargılı olmayalım bende farkındayım daha yüksek fiyatlı verdiğini ama sonuç olarak doktorda kim olursa olsun vaktini harcıyor ve bunun için bir kar koyuyor. Fahiş kar koymuş diyebilirsiniz o ayrı bana göre fahiş değil sebebini söyliyim prostat masajı için 6 seans için anlaştım belli bir ücrete iyileşmem olmasına rağmen %100 de %100 iyileşmedim 4 seans daha gittim hocam bir borcum varmı dedim yok dedi sonuç olarak seni iyileştirmeden bırakmamaya çalışıyor . O sebeple ben memnunum doktorumdan . Tedavimde devam ediyor . İyi niyetinizi anlıyorum . Herkese teşekkür ederim. Allah hepimize şifa versin
JimmyConway2

Bu arada arkadaşlar ben bugün Zafer Hocaya gittim. Saolsun ilgilendi kesinlikle prostatit değilsin dedi. 1-2 Lökosit var dedi ama idrarda kan dikkatini çekti eritrosit ve Hemoglobin + çıktı. Böbreklerin 6 önce ultrasonunu yapmıştım temizdi . Sizce ne olabilir? Tekrar tetkik yaptırmayı düşünüyorum.

Ozon tedavisi aşırı kanamalar yapmıştı bende acaba o sebeple hala bölgede tahriş olabilirmi?
JimmyConway2

Penis kökünde az ağrı boşalırken testiste az ağrı spermin katı ve yeterince sulanamadan jel gibi çıkması
JimmyConway2

Çok teşekkürler . Sizde şikayetler neler ?
JimmyConway2

Stres bu hastalığı tetikliyor benimde stressli yapım var zaten. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Stressi maalesef işe git gel problemlerle uğraş derken arınamıyoruz o sebeple spor vb şeyler yaparsan stress seviyeni azaltmış olursun
JimmyConway2

Her doktor bişey söylüyor . Mücadeleyi kendimiz vermemiz gerekiyor kısacası...