İbuprofen ve etkisi

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
adanadan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

İbuprofen ve etkisi

Mesaj gönderen adanadan »

Slmlar Allah herkese şifasını versin, şifasını buldursun inş. Arkadaşlar yaklaşık 10 aydır idrar yapamama ve göbek altı sancı ile uğraşıyorum. Kültür; bakteri yok, lokosit 2-3. Geçen tekrar ultrason yaptırdım prostat hacmi 30cm3. Her şey temiz gibi gözüküyor fakat idrar debi düşük, xatral almasam çatlıyorum,işeyemiyorum. Sistoskopi yapalım dedik. Doktor mesane boynu yüksekliği varsa bir kaç doktorla değerlendirmek isteyeceğini söyledi yaşım 40 burada ve bayram sonrasına kaldı. Bu arada ankilozan spondolit hastasıyım. Geçenlerde forma tanıştığım bir kardeşim bana deneyimlerini anlattı. Allah razı olsun.Onun vasıtasıyla ibuprofen içmeye başladım; sancım azaldı, işemem %50-60 arttı.ibuprofen içmeyince tekrar eski halime dönüyorum. Doktoruma söylüyorum alakası yok psikolojik diyor. Anlayamadım sizin de yorumlarınızı almak isterim. Acaba idrar yapamamanın altında başla bir sebep olabilir mi? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.?
Ben02
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Re: İbuprofen ve etkisi

Mesaj gönderen Ben02 »

Ibufren antienflamatuar etkiye sahiptir. Dolayısıyla iltihabı azaltıcı etkisi vardır. Bu da işeme fonksiyonu üzerinde tabi ki etkili olur. Psikolojiyle ilgisi yok.
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: İbuprofen ve etkisi

Mesaj gönderen Yamtar »

Ibuprofenin prostatit semptomlarina olan etkisi ile ilgili onlarca makale var İnternet ortamında.