Avelox sonrası güncel durum

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Avelox sonrası güncel durum

Mesaj gönderen Valeri »

Arkadaşlar başlık güncellemek istedim, reçete edilen avelox'un ilk kutusunu bitirdim ve ikinci kutuya geçiyorum. Şu an belli başlı iyileşmeler var. Beni en çok etkileyen idrar debi düşüklüğü şu an %80 oranında iyileşti. Buna ek olarak idrar hissi ve pelvik bölge huzursuzluğu geçti, yani şu an prostatın rahatsızlığından çok avelox kullanımından sanırım eklem bölgeleri biraz hassas hissediyorum. Belki de kinolon grubunun yan etkilerinden korktuğum için en ufak eklem ağrısında direkt aveloxa bağlıyorum. Daha önceleri benzer etkiyi cipro kullanırken almıştım kinolon çok iyi geliyor benim şikayetlerime ama yan etkilerinden korktuğum için uzun süreli kullanmadım hiç max 2 hafta kullandım. Aveloxu da uroplazmadan şüphelendiğim için kullanıyorum, partnerimde üreyip bende PCR dahil üreme olmadığı için. Antibiyotik sonrası veya kullanırken tavsiye edebileceğiniz vitamin varsa yazarsanız sevinirim. Tahribatı ne kadar minimuma indirebilirsem benim için kâr olur. Saygılarımla..
Valeri

Re: Avelox sonrası güncel durum

Mesaj gönderen Valeri »

Not: Penis ucu hala balık ağzı gibi
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Valeri kardeşim sende sık idrara çıkma varmı peki bu avelox iyi geliyormu sık idrara
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Hola yazdı:Valeri kardeşim sende sık idrara çıkma varmı peki bu avelox iyi geliyormu sık idrara
Daha önce de konuşmuştuk sizinle sadece nüks yaşadığım zaman sık idrar problemi oluyor. 4 aydır vardı şuan kalmadı diyebilirim. Benzer etkiyi cipro kullanırken de almıştım yani sadece avelox iyi gelir diyemem.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Keske yan etki fln yapmasa daha uzun kullanabilsen.

Once tetradox sonra avelox daha iyi olurdu 2 hafta +2 hafta gibi ama artik yapicak birsey yok.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Se38 yazdı:Keske yan etki fln yapmasa daha uzun kullanabilsen.

Once tetradox sonra avelox daha iyi olurdu 2 hafta +2 hafta gibi ama artik yapicak birsey yok.
Avelox sonrası da yapabilirim uygun olursa
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Sol omzumu biraz rahatsız etmeye başladı artık, endişe etmeme gerek varmı acaba? kesmek de istemiyorm yarıda
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Toplamda kaç kutu kullandın brother valeri avelox su
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Hola yazdı:Toplamda kaç kutu kullandın brother valeri avelox su
Bir kutu kullandım dostum
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Ok thanks bro
Unlawfull21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

Kinolondan sonra magnezyum ve q10 kullanabilirsin.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Unlawfull21 yazdı:Kinolondan sonra magnezyum ve q10 kullanabilirsin.
Tendon hasarı en aza indirgemek istiyorum
Unlawfull21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

Valeri yazdı:
Öyle birşey mümkün mü bilmiyorum hocam ama bende kinolondan zarar gördüm . Kinolon gruplarında çok öykü okudum. Tendon için genellikle kolajen kullanıyorlar. Umarım hasarsız atlatırsınız.
wolfpack

Mesaj gönderen wolfpack »

Valeri yazdı:Arkadaşlar başlık güncellemek istedim, reçete edilen avelox'un ilk kutusunu bitirdim ve ikinci kutuya geçiyorum. Şu an belli başlı iyileşmeler var. Beni en çok etkileyen idrar debi düşüklüğü şu an %80 oranında iyileşti. Buna ek olarak idrar hissi ve pelvik bölge huzursuzluğu geçti, yani şu an prostatın rahatsızlığından çok avelox kullanımından sanırım eklem bölgeleri biraz hassas hissediyorum. Belki de kinolon grubunun yan etkilerinden korktuğum için en ufak eklem ağrısında direkt aveloxa bağlıyorum. Daha önceleri benzer etkiyi cipro kullanırken almıştım kinolon çok iyi geliyor benim şikayetlerime ama yan etkilerinden korktuğum için uzun süreli kullanmadım hiç max 2 hafta kullandım. Aveloxu da uroplazmadan şüphelendiğim için kullanıyorum, partnerimde üreyip bende PCR dahil üreme olmadığı için. Antibiyotik sonrası veya kullanırken tavsiye edebileceğiniz vitamin varsa yazarsanız sevinirim. Tahribatı ne kadar minimuma indirebilirsem benim için kâr olur. Saygılarımla..
Guclu tendonlar icin protein agirlikli beslen. Yanina da kolajen ve c vitamini destekle. Bu ucu tendonlar icin super. Protein, kolajen, c vitamini
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Valeri yazdı:
Kinolon kullanırken teofilin içeren çinko içeren ilaçlar takviyeler kullanma bir de nsai ile beraber kullanma yan etki ihtimalini güçlendirir çünkü
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:
Tendonlar ve eklemler için ben MSM Tozu ve Magnezyum kompleksi kombin halde kullaniyorum çok faydasını gördüm. Dizimde agrı vardı kayboldu. Ayrıca enfeksiyonlar için çok faydalı.

MSM (Metil Sülfonil Metan) tozu üstün kaliteli organik sülfür ne için kullanılır:
Eklemler, osteoartrit, kronik ağrı, kollajen, kıkırdak, cilt, saç, alerji, mesane enfeksiyonu ve daha fazlası…

Güçlü eklemler, detoks, bağ dokusu, kronik ağrı ve iltihaplanma için üstün kaliteli MSM tozu

Organik Sülfür ( Metil Sülfonil Metan ) vücuttaki en büyük üçüncü mineraldir. Bağ dokusunun (kıkırdak, eklem, saç, cilt), vücudun kendi ana antioksidanı glutatyonunun, birçok hormonun (örneğin insülin), amino asitlerin, yapısal proteinlerin (kollajen, keratin = cilt, bağ dokusu, tırnaklar) ve bununla birlikte yanı sıra tüm enzimlerin temel yapıtaşıdır. Organik Sülfür temel olarak et, kümes hayvanları, balık, yumurta ve süt ürünlerinde bulunur. Bitkisel kaynaklarda daha az oranda bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle veganlar ve vejetaryenler sülfür eksikliğinden etkilenebilir. Buna ek olarak, yüksek oranda işlenmiş gıdalarda düşük sülfür içeriği ve çevresel etkinin artması nedeniyle sülfür tüketimi artar. Sülfür eksikliğinde

• eklemlerde kireçlenme (osteoartrit),
• kronik ağrı (baş, sırt, eklem ağrısı, migren, vb.),
• gıda ve polen alerjileri,
• bağdokusunda sarkma ve cilt sorunları (akne),
• cabuk yıpranan saçlar ve kırılgan tırnaklar,
• vücudun ve özellikle karaciğerin detoksifikasyon yeteneğinin azalması,
• vitaminlerin doğru bir şekilde emilmemesi,
• tekrarlayan enfeksiyonlar, kötü ruh hali ve yorgunluk belirtileri ortaya çıkabilir.

Magnezyum kompleksi – Günlük doz (1 kapsül) başına 200mg elementel magnezyum
• 5 farklı magnezyum biçimi: Tri-Magnezyum Disitrat, Magnezyum Oksit, Magnezyum Bisglisinat, Magnezyum Malat, Magnezyum Askorbat. Bu karışım, hızlı emilim ve uzun vadeli hücre içi alım arasında bir denge sağlamaktadır.
Stres, ortalamanın üzerinde yüksek magnezyum aşınmasına neden olur. Bununla birlikte, düşük magnezyum seviyeleri, stres direncinde bir azalmaya neden olur. Kaçışı olmayan bir kısır döngü haline dönüşür. Tabii ki sebebini anlayıp magnezyum takviyesi alıncaya kadar.

Stres, stres hormonu adrenalin salınımına yol açar. Magnezyum kaynağı yetersizse aynı zamanda magnezyum seviyesi düşer. Magnezyum eksikliği varsa kan damarları ve kaslar gevşeyemez. Kan basıncı yükselir, kalp kası spazmları başlar, kalp daha hızlı atar ve nefes sığlaşır. Uzun vadede artık anksiyete ve panik ataklar da gelişebilir.
Magnezyum, tüm canlılarda ve insanlarda bulunan önemli bir mineraldir. Vücudumuzda yer alan magnezyumun %60’ı kemiklerde bulunur, geri kalan kısım ise kaslarda, yumuşak dokularda ve kandadır. Vücudun elektrolitlerinden biri olarak, temel görevi, yiyecekleri enerjiye dönüştürme, DNA ve RNA’yı oluşturma ve beyindeki nörotransmiterleri düzenlemektedir. Koyu yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda bulunur. Magnezyum eksikliği pek çok sağlık sorununa ve komplikasyonlara neden olabilir. Tedavisinde daha çok magnezyum içerikli tablet ve haplar reçete edilir. Magnezyum açısından zengin gıdaların tüketimi de tedavi aşamasında son derece önemlidir.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Cevaplar için hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar sağ olun
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Güncelleme yapıyorum 2. Kutunun ortalarında idrar debisi yine düştü, bağırsaklar da bozuldu biraz devam ediyorum kullanmaya
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Valeri yazdı:Güncelleme yapıyorum 2. Kutunun ortalarında idrar debisi yine düştü, bağırsaklar da bozuldu biraz devam ediyorum kullanmaya

Bence bağırsaklarla bu illet hastalık birbiriyle bağlantılı bende ibsden 6 ay sonra çıktı bu illet
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Sık idrar düzeldi mi peki dostum valeri
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Dogukan01 yazdı:
Valeri yazdı:Güncelleme yapıyorum 2. Kutunun ortalarında idrar debisi yine düştü, bağırsaklar da bozuldu biraz devam ediyorum kullanmaya

Bence bağırsaklarla bu illet hastalık birbiriyle bağlantılı bende ibsden 6 ay sonra çıktı bu illet
İdrar debisi iyiydi ilk kutuda şimdi dışkılama düzeni bozuldu debi düştü direkt kesinlikle bağlantısı var zaten
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Hola yazdı:Sık idrar düzeldi mi peki dostum valeri
Sık idrarım şu an yok dostum. Türkiye'ye gelemiyor musun sen gel burada baktır işinin ehli bir doktora senin sık idrar neyden kaynaklanıyor bı emin ol
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Kardeşim 4 defa sistoskopi yaptırdım ürodanami 2 defa birşey çıkmadı dediğim gibi Kanada vatandaşı sınavım var 3 ay sonra vatandaş olunca geri döneceğim ülkeme ben cinsel ilişki sonrası kaptım bu hastalığı
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Denedim kardeşim fayda olmadı
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

2 bucuk aydır.
2 kutu tedradox
2 kutu cipro
2 kutu largofen
1 kutu baktirin
1kutu klindan
5 desefin
10 genta kullandım

Elididimit ve orşit geçmedi aveloksun 2. tabletinde geçti. Yıllar sonra bu rahasızlıgı olanlar icin bu notum kalsın burada doktorlarıyla konuyu istişare etsinler.