Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Mesaj gönderen Se38 »

Arkadaslar tavanice basladim duyarli diye. Bugun 2. Gun ama sanki baldirlarimla topugumun arasindaki bolgede degisik sancilar yapti . Bende yukarida yazilanlari okuyunca baya korktum yurtdisindaki tendonit olan insanlari fln okuyunca dahada korktum. Ama prostatiti iyilestirmek icin kinolon olmazsa olmaz ama nasil olacak cikamadim isin icinden. Bozuk olan psikolkjim dahada bozuldu acikcasi. Muhtemelen yarin ilaci birakicam..
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

tendonu zorlayıcı egzersiz yapmadığın sürece durduk yere tendona bir şey olmaz. tavanici kullanırken bazı yerlerde yanma, tuhaf hisler olabilir. bende de olmuştu floxilevo'yu kullanırken. duyarlıysa sık dişini yarıda bırakma tedavin eksik kalır..
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Ben tavanic kullandigim gun ağrilarim tavan yapmisti attım ilacı
purology

Mesaj gönderen purology »

red yazdı:tendonu zorlayıcı egzersiz yapmadığın sürece durduk yere tendona bir şey olmaz. tavanici kullanırken bazı yerlerde yanma, tuhaf hisler olabilir. bende de olmuştu floxilevo'yu kullanırken. duyarlıysa sık dişini yarıda bırakma tedavin eksik kalır..
maalesef yanlis bilgi. eger overdose olursan tendinit oluyorsun otomatikman. yasandi, goruldu ve doktorlarla raporlandi tarafimdan. Ustelik antibiyotik suresince ve sonrasinda yurumek disinda hic bir sey yapmama ragmen. Kisiden kisiye ve kullanim miktarina gore degismekle beraber, maalesef iki ucu b...degnek durumu bu kinolon. 2 ay kullanip hem sorunu geciremedim hem de 75 yasinda amca vucuduyla halen daha hayatima devam ediyorum. Bunu buraya israrla yazmamin sebebi baskalari ayni duruma dusmesin diye yoksa karar yine kullanicinin.
purology

bu arada istanbul a geldigim icin zafer hoca ya ugradim. kendisine direkt olarak neden kultur ve antibiogram kabul etmedgini sordum. cevap; prostat kanalinda ki bakterileri asil olarak yakalayamadiklari oldu. Antibiogramlara da gelisguzel bakterileri yaziyorlar ve sizi gonderiyorlar dedi. Yorum katmadan burdan paylasmak istedim.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

red yazdı:tendonu zorlayıcı egzersiz yapmadığın sürece durduk yere tendona bir şey olmaz. tavanici kullanırken bazı yerlerde yanma, tuhaf hisler olabilir. bende de olmuştu floxilevo'yu kullanırken. duyarlıysa sık dişini yarıda bırakma tedavin eksik kalır..
Abi bilemiyorum cok huzursuzum . Tarivid kullanmjstkm daha once kinolonlardan hc boyle birsey olmamistk.

Tendinit olup prostatiti mumla aramak istemiyorum
purology

Valla sende olacak diye bir sey yok. Fakat Bende huzursuzca kullanip zarar gorenlerdenim. Su an keske spor yapabilsem diye hayiflanip duruyorum. Eger tumuyle atlatirsam buraya da yazacagim.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

purology yazdı:bu arada istanbul a geldigim icin zafer hoca ya ugradim. kendisine direkt olarak neden kultur ve antibiogram kabul etmedgini sordum. cevap; prostat kanalinda ki bakterileri asil olarak yakalayamadiklari oldu. Antibiogramlara da gelisguzel bakterileri yaziyorlar ve sizi gonderiyorlar dedi. Yorum katmadan burdan paylasmak istedim.
hocaya su anlamda katiliyorum.
miks bakteri de olabilir prostat kanallarinda.
birini yakaladin duyarli antb kullandin, diggerini guclendirme riskin de var.

bence de en dogru tedavi genis spektrumlu kombine tedavi. evet floranin icine ediyor, evet tendok dahil zarar verme riski var. ama risksiz bisey yok maalesef.
Opyeni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Opyeni »

Mrshadow yazdı:
purology yazdı:bu arada istanbul a geldigim icin zafer hoca ya ugradim. kendisine direkt olarak neden kultur ve antibiogram kabul etmedgini sordum. cevap; prostat kanalinda ki bakterileri asil olarak yakalayamadiklari oldu. Antibiogramlara da gelisguzel bakterileri yaziyorlar ve sizi gonderiyorlar dedi. Yorum katmadan burdan paylasmak istedim.

bence de en dogru tedavi genis spektrumlu kombine tedavi. evet floranin icine ediyor, evet tendok dahil zarar verme riski var. ama risksiz bisey yok maalesef.

Bende kulak çınlaması yapti ve gercekten basladiginda delirtecek bir şey.Ayrica bagirsaklarim ayda 1 kere ciddi sorunlar çıkarıyor.
Mrshadow

bagirsak florasini her antb bozuyor.
anti biota, yani canliligi yok etme uzerine kurulu bir kimyasal zehirden bahsediyoruz.
dedigim gibi, kirk katir mi, kirk satir mi, tercih kisinin
purology

Mrshadow yazdı:

Evet kendisi de tam olarak bunu savunuyor ve dolayisiyla disardan baska hicbirseyi kabul etmiyor. Bu durumda hala antibiogram pesinde kossak mi Bende bilemedim...
Maximus7781

Mesaj gönderen Maximus7781 »

Ben zafer hocadan önce gittiğim ürolog cipro vermişti 1 ay boyunca 3. Haftasında aşırı artan testis ağrısı nedeniyle bıraktım
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Se38 yazdı:
Abi bilemiyorum cok huzursuzum . Tarivid kullanmjstkm daha once kinolonlardan hc boyle birsey olmamistk.

Tendon agrilarimin ve ayak bileklerimdeki agrilarin gecmemesi uzerine tavanici biraktim 2. Gunun sonunda . O tedaviden umutluydum ama hem antibiyotik alimindan sonra sikayetlerimi artirdi hemde bu kas eklem agrisi biraz korkuttu beni. Tarividde bir kinolon ama boyle bir agri yan etki hic yasamamistim.

Minosiklin duyarli gozukuyor antibiyograma gore ureaplazma ve micoplazma icin onu 4 yada 6 hafta kullanicam daha az yan etkisi oldugunu dusunuyorum. Bu antibiyotiki arastirdigimda 2. Sinif tetrasiklin olarak gozukuyor.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Se38 yazdı:
Se38 yazdı:

Tendon agrilarimin ve ayak bileklerimdeki agrilarin gecmemesi uzerine tavanici biraktim 2. Gunun sonunda . O tedaviden umutluydum ama hem antibiyotik alimindan sonra sikayetlerimi artirdi hemde bu kas eklem agrisi biraz korkuttu beni. Tarividde bir kinolon ama boyle bir agri yan etki hic yasamamistim.

Minosiklin duyarli gozukuyor antibiyograma gore ureaplazma ve micoplazma icin onu 4 yada 6 hafta kullanicam daha az yan etkisi oldugunu dusunuyorum. Bu antibiyotiki arastirdigimda 2. Sinif tetrasiklin olarak gozukuyor.
Minoseklin özellik olarak bakterinin ölmesini sağlamaz çoğalmasını engeller ölmesini bağışıklık sistemi yapar
Tavanic ise mikrobu öldürür bi doktorla görüşseydin gerekirse ortopedi ye gidip tendonlara baktırsaydınız
Mrshadow

cogalmadigi surece zaten yasam donguleri sinirli.
onemli olan uremeyi durdurmak. ama bunlar mitoz bolnebilen canlilar. uremeyi durdursan sikinti kalmaz
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Valla bugun cidden asil tendonumda agri yapti dun geceden baslayarak . Hala da agriyor sag asil tendonu 3-4 kutu kullansam neler olurdu bilemiyorum. Prostatitte kinolon grubu olmazsa olmaz ne yapicam bilmiyorum. Miko ve uro da ignelerde etki etmiyor diye biliyorum. Ama su ayagim duzelmeden antibiyotike bir kac hafta ara vericem.
Zafer hocada tarivid kullandim 2 hafta hc boyle birsey yaşamadım.

Ofloksasin az duyarli diyordu , belki minosiklin ofloksasin (tarivid) kombini olabilir 2-3 hafta sureyle. Minosiklin ile bakteriyi zayiflatip tarivid ile bitirmek , kim bilir ..
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu tür antibiyotiklerin aslında ölümcül bir rahatsızlık yoksa verilmemesi gerekiyor.yani ya ölüm ya da kinolon türü antiiyotik arasında seçim yapılacak hastalıklarda bu ilaç reçete edilmeli.sağlık bakanlığının acilen bu işe el atması gerekiyor.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Amerikada levaquin isimli (levofloksasin) ilacin yorumlarini okudum soka girdim. Kalp krizi geciren bile var ve oyle uzun kullanim fln degil ha . Adam 7 gun kullanmis hayati kaymis . Bir suru ornek var ama turkiyede hic olmamasi ilginc yada biz pek gormuyoruz duymuyoruz.
red

Mesaj gönderen red »

Se38 yazdı:Amerikada levaquin isimli (levofloksasin) ilacin yorumlarini okudum soka girdim. Kalp krizi geciren bile var ve oyle uzun kullanim fln degil ha . Adam 7 gun kullanmis hayati kaymis . Bir suru ornek var ama turkiyede hic olmamasi ilginc yada biz pek gormuyoruz duymuyoruz.
4 kutu levo 3 kutu cipro kullandım. bir kusur bırakmadı. her ilacın yan etkileri ver riskleri vardır prospektüsünde de yazar zaten. bunlar herkeste olacak diye bir kaide yok..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Her antibiyotik tabiki zararlidir bunu herkes bilir muhtemelen. Fakat bazi durumlarda antbten vazgecemezsiniz. Ornegin bir gonokok, bir frengi, bir klamidya, bir mycoplazma, ureoplazma bunlari immun sistem yok edemez. Enfeksiyon yayilir, uriner sistemi kaplar..bobreklere kadar dahi.yayilma ihtimali söz konusu. Bu patojenleri antb kullanarak ancak yok edersiniz. Bilginiz olsun..
abarayi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen abarayi »

Arkadaşlar bende Gonore tedavisi için iki hafta aveloks kullandım ve 3. gününde aşil tendonunda tendon iltihabı başladı. Doktora gittim başka çare yok kullanacaksın IEsef işe yaramadı sende dedi. Kullanmaya devam ettim. İlacı bırakalı iki aydan fazla oldu bir süre yürüyemeyecek duruma geldim tendondan dolayı ama yapacak başka birşeyim de yoktu bildiğim kadarıyla. Zararlı mı evet tehlikelimi evet ama kadir abinin de dediği gibi başka şekilde ölmüyorsa mikrop mecburen içiliyor. Başka bir rahatsızlıkla değiş tokuş etmiş olduk bakteri öldü belki ama hayatım boyunca tendon iltihabı devam edecek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

abarayi yazdı:Arkadaşlar bende Gonore tedavisi için iki hafta aveloks kullandım ve 3. gününde aşil tendonunda tendon iltihabı başladı. Doktora gittim başka çare yok kullanacaksın IEsef işe yaramadı sende dedi. Kullanmaya devam ettim. İlacı bırakalı iki aydan fazla oldu bir süre yürüyemeyecek duruma geldim tendondan dolayı ama yapacak başka birşeyim de yoktu bildiğim kadarıyla. Zararlı mı evet tehlikelimi evet ama kadir abinin de dediği gibi başka şekilde ölmüyorsa mikrop mecburen içiliyor. Başka bir rahatsızlıkla değiş tokuş etmiş olduk bakteri öldü belki ama hayatım boyunca tendon iltihabı devam edecek
Sevgili kardesim gecmis olsun ama, 3. Gunde aşil tendonu iltihabi gorulmesi senin şanssizligin galiba.. ben 120 civarinda igne ve 25 kutu civarinda cesitli oral antb kullandim.. cok sukur su an gozle gorulur bir kalici hasarim yok.Cok enteresan 3.gunde aşil tendonu iltihabı olmasi.
abarayi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen abarayi »

kadir yazdı:
abarayi yazdı:Arkadaşlar bende Gonore tedavisi için iki hafta aveloks kullandım ve 3. gününde aşil tendonunda tendon iltihabı başladı. Doktora gittim başka çare yok kullanacaksın IEsef işe yaramadı sende dedi. Kullanmaya devam ettim. İlacı bırakalı iki aydan fazla oldu bir süre yürüyemeyecek duruma geldim tendondan dolayı ama yapacak başka birşeyim de yoktu bildiğim kadarıyla. Zararlı mı evet tehlikelimi evet ama kadir abinin de dediği gibi başka şekilde ölmüyorsa mikrop mecburen içiliyor. Başka bir rahatsızlıkla değiş tokuş etmiş olduk bakteri öldü belki ama hayatım boyunca tendon iltihabı devam edecek
Sevgili kardesim gecmis olsun ama, 3. Gunde aşil tendonu iltihabi gorulmesi senin şanssizligin galiba.. ben 120 civarinda igne ve 25 kutu civarinda cesitli oral antb kullandim.. cok sukur su an gozle gorulur bir kalici hasarim yok.Cok enteresan 3.gunde aşil tendonu iltihabı olmasi.

Sağol abi teşekkür ederim, Allah razı olsun. Dediğin gibi şansızlık biraz işte geldi bizi buldu. Bazen bazı şeylerin psikolojik olarak da gerçekleştiğini düşünmeye başladım artık. Yan etkileri okuduğumda en korktuğum o oldu içmeye başaldım 3. gün başladı. Ortopedi doktoru görünteleme ile tendon iltihabı var demesi psikolojik olarak ben kafamda üretiyorum diyecektim
mycoplasma

Mesaj gönderen mycoplasma »

14 gun Moxifloksasin kullandim. Su an benim de sabahlari uyaninca ayaklarimin alti agriyor. İlk baslarda anlam da verememistim, kemiksiz uyuyordum ve kusursuz uyanmam gerekirken bu agrilar sacma gelmisti. Simdi taslar yerine oturdu biraz ..
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

kadir yazdı:Her antibiyotik tabiki zararlidir bunu herkes bilir muhtemelen. Fakat bazi durumlarda antbten vazgecemezsiniz. Ornegin bir gonokok, bir frengi, bir klamidya, bir mycoplazma, ureoplazma bunlari immun sistem yok edemez. Enfeksiyon yayilir, uriner sistemi kaplar..bobreklere kadar dahi.yayilma ihtimali söz konusu. Bu patojenleri antb kullanarak ancak yok edersiniz. Bilginiz olsun..

Peki abi ne yapacagiz ? Uro ve miko mikrobunda levo yada avelox mu kullanacagiz sakat kalma pahasina ?
Bu mikroplarin bakteriostatik antibiyotiklerle olme sansi yokmudur yada igne formunda kinolon olmayan antibiyotikler ile ?

Antibiyotiki birakali 2 gun oldu ama tendondaki agri sürüyor sadece 2 hap ile bu hale geldi ayagim ..