Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Mesaj gönderen Dertlii »

cemcak yazdı:
purology yazdı:Arkadaslar,

Ben 15 yildir Amerika'da yim ve takdir edersiniz ki buranin sistemini az cok biliiyorum. Kinolon grubu antibiyotikler Amerika'da -ozellikle son bir kac yilda- ciddi sekilde tartisma konusu ve berkay adli arkadasin dedigi gibi FDA in de kabullendigi bir konu. Maalesef benim hayatimi ciddi sekilde etkilemis durumda ve avukatimla class action lawsuit( birden fazla insanla firmayi dava edebilmek) icine girebilmek icin dosya hazirliyoruz. Doktoru, hem prosedurde kullanim hala oldugu icin, hem de size baslangicta kagitlar imzalattiklari icin dava edebilmek zor. Bu yuzden insanlar floxid zehirlenmeden sonra class action davalara yoneltiliyor. Benim tum ailemde kas hastaliklari ve kireclenme gecmisleri oldugundan dolayi; baska hastalardan daha cok vurmus durumda. Ben doktora ozellikle sormama ragmen, burada normal bir prosedur oldugunu ve 1500mg cipronun uzun kullaniminda sorun yasamayacagimi soylemisti.

Ilk yan etkilerin siddetli geldigi donemde, kalp krizi geciriyorum sanilip hastaneye kaldirildim! Beynimde surekli bir brain fog ve sadece filmlerde gorebileceginiz sekilde sinir uclarinin hareketlenip bir anda titreyip uykudan kalkmalarim oldu. Su an haftada 2 kere fizik terapi ve 2 kere de cebimden masaja dunya paralar odeyip tendonlarimi kroniklesmeden kurtarmaya calisiyorum. PROSTATIS GECTI MI? KOCAMAN BIR HAYIR!

Yani kisaca sunu aciklamaya calisiyorum. LUTFEN AMA LUTFEN KINOLON TURU ANTIBIYOTIKLERI KULLANMAMAYA CALISIN. Cidden moralimi bozmamaya calissam da bazen bunu bu kadar kullandigim icin sinirden duvarlari yumruklayasim geliyor. ( Yapmisligimda var ilk zamanlardaki soklarda )

Daha ne kadar acik idafe edebilirim bilmiyorum. Herkes te her ilac ayni yan etkiyi gostermez biliyorum ama ozellikle kas, kemik etc gecmisi olanlar, kalbi olanlar uzun sureli kullanmasinlar. Halen daha bagirsak sistemim yerine oturmus degil...2 yil dedi gecen bir baska doktor...Dikkat edin.Turkiyede cipro gibi ilaclar leblebi gibi yaziliyor diye biliyorum.. gecmis olsun.
Slm, hangi tendonlarınızda sorun var, bana da zarar verdi de. Özellikle ayaklarımın altındaki tendonlar yürürken ağrı veriyor. Omuzumda da var sorun. Bir de benim psikolojimi altüst ediyor kullandığım zamanlar. Depresif ve kaygılı bir insan oldum. Tendon sorunları geçicidir yazıyor fda da. Doktorlarda öyle diyor. Yani buna inanmak istiyorum, yoksa gercekten işimiz zor. Kaş yapalım derken göz mü çıkardık?
Valla benim de 750 mg cipro 12 saat arayla içiyorum karnım guruldar oldu yine psikolojik depresyon oluyor içilen de
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

ABittersweetLi yazdı:Kinolon gurubu antibiyotikleri prostatit, farenjit, sinüzit gibi şeyler için kullanmayın.aspirin ile karşılaştıran da olmuş.yahu aspirin için açılmış facebook grubu var mı? ama kinolon grubu için açılmış binlerce kişininde içinde bulunduğu facebook grupları var.bu ilaçların aylar sonra bile etkileri başlayabiliyor.kesinlikle safsata değil.en önemli etkisi de kaslara zarar vermesi.bu hasarlarda kalıcı.hakkında bir sürü makale yazılmış.insanlar mağdur olmuş.felç kalan insanlar bile var.

https://www.facebook.com/groups/191063714251094/
https://www.facebook.com/groups/floxies/
https://www.facebook.com/groups/592093700809840/

bu facebook gruplarına girip insanların neler çektiklerini görebilirsiniz.

bu ilaç net bir şekilde zehirdir.acilen de piyasadan kalkması lazım.prostatit bu ilaçlar olmasa da bir şekilde iyileşebiliyor.
bana idrar yolu enfeksiyonu çıktı idrar da sistit artı reflü ilacı cipro yazdı 750 lik 12 saat arayla zehri hissediyorum ne yapayım keseyi m mi hemen Kadir abi kullan etki etmez de tekrar kültür bakteri baktı r idrardan dedi bayram sonrası onu baktircam şimdi acil bırakayım mı cipro yu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Doktorun sana recete etmiş @Dertli kardesim, drun recete ettigi bir antibiyotiği benim sana bıraktirma gibi bir şansım yok. Bu sorumluluğu ben alamam. Fakat şunu söyleyebilirim, kültür yapmadan antibiyotik verilmesinin taraftarı degilim. Seçim senin.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Dertlii yazdı:bana idrar yolu enfeksiyonu çıktı idrar da sistit artı reflü ilacı cipro yazdı 750 lik 12 saat arayla zehri hissediyorum ne yapayım keseyi m mi hemen Kadir abi kullan etki etmez de tekrar kültür bakteri baktı r idrardan dedi bayram sonrası onu baktircam şimdi acil bırakayım mı cipro yu
Antibiyotikler çok zararlı insan vücudu için. Kullanmış birisi olarak, Cipro'nun da zararlı olduğunu biliyorum. İki hafta boyunca saçım döküldü ciddi şekilde.

Ama bırakmamanı tavsiye ederim. Özellikle ilk günler fena çarpıyor ama tam bitince iç dış yıkıyor. İyi kötü birçok bakteri gidiyor.

Uzun dönemli yan etkisine bir şey diyemem. Cipro biteli bir ay olmadı bende. Ama daha önce Roaccutane gibi zararlı ilaçlar da kullanmışlığım var. Ara ara da diğer antibiyotiklerden. Henüz ciddi denebilecek bir uzun dönemli yan etki yaşamadım. Yaşadım diyeni de kınayıp yalanlamam.

Sadece demek istediğim, çok nadir de olsa bazılarında ciddi uzun dönemli zararları oluyor antibiyotiğin. Piyango misali. Bu yüzden en iyisi ihtiyaç duyulur hale gelmemek. Ama bir kere yazıldıysa, ciddi yan etkisi olmadan bırakmak doğru değil bence.

Gözünü çok korkutma derim. Benim başlığıma bakabilirsin. İlk günler inanılmaz gergindim. Etki etmemesinden korktuğum için. Aynı zamanda kısa ve uzun vadeli yan etkisinden dolayı. Ama geçti gitti. Büyük oranda. O sebeple çok düşünme. Herkeste aynı şey olmuyor. Her vücut aynı değil. Hele burada yakın zamanda okuduğum şeyi tekrarlayayım. Bu hastalık prostatta aynı etkiyi göstermiyor herkeste. Kişinin bedeni de önemli. Ayrıca bakteri ya da mantar veya başka bir sebebin saldırganlığı da etkili.

O yüzden gerilmeden, olumlu düşünerek önüne bakmanı tavsiye ederim.
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Peki teşekkürler sağolun başta Kadir abi ve sizlere teşekkür ederim ciddi yan etkileri de dahil paylaşacağım
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

Turkick yazdı:
Dertlii yazdı:bana idrar yolu enfeksiyonu çıktı idrar da sistit artı reflü ilacı cipro yazdı 750 lik 12 saat arayla zehri hissediyorum ne yapayım keseyi m mi hemen Kadir abi kullan etki etmez de tekrar kültür bakteri baktı r idrardan dedi bayram sonrası onu baktircam şimdi acil bırakayım mı cipro yu
Antibiyotikler çok zararlı insan vücudu için. Kullanmış birisi olarak, Cipro'nun da zararlı olduğunu biliyorum. İki hafta boyunca saçım döküldü ciddi şekilde.

Ama bırakmamanı tavsiye ederim. Özellikle ilk günler fena çarpıyor ama tam bitince iç dış yıkıyor. İyi kötü birçok bakteri gidiyor.

Uzun dönemli yan etkisine bir şey diyemem. Cipro biteli bir ay olmadı bende. Ama daha önce Roaccutane gibi zararlı ilaçlar da kullanmışlığım var. Ara ara da diğer antibiyotiklerden. Henüz ciddi denebilecek bir uzun dönemli yan etki yaşamadım. Yaşadım diyeni de kınayıp yalanlamam.

Sadece demek istediğim, çok nadir de olsa bazılarında ciddi uzun dönemli zararları oluyor antibiyotiğin. Piyango misali. Bu yüzden en iyisi ihtiyaç duyulur hale gelmemek. Ama bir kere yazıldıysa, ciddi yan etkisi olmadan bırakmak doğru değil bence.

Gözünü çok korkutma derim. Benim başlığıma bakabilirsin. İlk günler inanılmaz gergindim. Etki etmemesinden korktuğum için. Aynı zamanda kısa ve uzun vadeli yan etkisinden dolayı. Ama geçti gitti. Büyük oranda. O sebeple çok düşünme. Herkeste aynı şey olmuyor. Her vücut aynı değil. Hele burada yakın zamanda okuduğum şeyi tekrarlayayım. Bu hastalık prostatta aynı etkiyi göstermiyor herkeste. Kişinin bedeni de önemli. Ayrıca bakteri ya da mantar veya başka bir sebebin saldırganlığı da etkili.

O yüzden gerilmeden, olumlu düşünerek önüne bakmanı tavsiye ederim.
sizde de mi ? Sistit geçmişi oldu kardeşi m
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Ben prostatit olduğumu düşünerek gittim. Doktor prostatit var, erken mühahele edelim kronikleşmesin dedi. Ama reçetede hastalık kısmına üretrit yazmıştı.