Florokinolon grubu antibiyotikler !!!ÖNEMLİ!!!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Florokinolon grubu antibiyotikler !!!ÖNEMLİ!!!

Mesaj gönderen darkblues »

Diz ayak bileği kalça ve el bileğim ağrıyor.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

darkblues yazdı:Tavanicten 4 ay sonra Suprax alınca flora iflas etti ishal oldum ve bu ağrılar çıktı ortaya.Geçen sene damardan ozon almıştım.Yaklaşık bir sene gayet iyiydim.Yazın yarım kutu baklava yeyince ishal oldum.Bağırsak yine bozuldu ve ertesi gün ağrılar geri geldi 4 aydır da devam ediyor.Haftaya inşallah yine ozon tedavisi yaptıracağım.Bundan sonra trilyon verseler şekerli bir şey yemem.Beslenme çok önemli.Bütün hastalıklar bağırsakta başlar bağırsakta biter...
Katilmamak mumkun degil. Gida ve antibiyotikler haricinde diger ilaclara duyarliginiz nasil? Bu konu tamamen bireysel. Ben cok basit bir NSAID bile artik tolere edemiyorum. 2 ay once romatizmal agrilarima dayanamayip yarim arveles almistim. Ertesi gunden itibaren 2 hafta omzum 5 cm acilmamisti. Veya dis anestezisi, sinir sistemi hasarlarim dahil hepsini geri getirmisti, o da diger omzumu 2 ay benden almisti. Anladigim kadariyla sizin sinir sistemiyle ilgili cok sorununuz olmadi. Ama yine de ilaclara karsi kinolondan sonra ciddi bir hassasiyetiniz gelisti mi merak ettim.
darkblues

Benim altta yatan önceden bir eklem sorunum yoktu herşey bu lanet ilaçla başladı.Bu durumlar oluştuktan sonra da zaten başka bir ilaç kullanmadım.Sadece vitamin ve takviyeler kullandım.Alternatif tıbba yöneldim modern tıbba güvenim kalmadı.Şeker ve basit karbonhidrat ise zaten herkes için zararlı.Sinir sistemiyle ilgili şimdiye kadar bir sorun olmadı ama kalf kasımda seğirmeler oluyor bu ağrılı dönemde.Yeni bir ilaç alırsam ki Allah muhtaç etmesin akıbet ne olur bilemiyorum.
Furkanal

darkblues yazdı:Benim altta yatan önceden bir eklem sorunum yoktu herşey bu lanet ilaçla başladı.Bu durumlar oluştuktan sonra da zaten başka bir ilaç kullanmadım.Sadece vitamin ve takviyeler kullandım.Alternatif tıbba yöneldim modern tıbba güvenim kalmadı.Şeker ve basit karbonhidrat ise zaten herkes için zararlı.Sinir sistemiyle ilgili şimdiye kadar bir sorun olmadı ama kalf kasımda seğirmeler oluyor bu ağrılı dönemde.Yeni bir ilaç alırsam ki Allah muhtaç etmesin akıbet ne olur bilemiyorum.
Dedigim gibi hocam bu rahatsizliklar icin degil farkli seyler icin insallah uzun sure ilac ihtiyaciniz olmaz. Bu kinolon zehirlenmesinden daha kotu bir sey varsa, daha sonra en ufak bir seyde tum hasarlarin geri gelmesi. Keske 5 sene yatalak kalsam ama o 5 sene sonunda hicbir turlu hasarlarin geri gelmeyecegi garantisi olsa derim hep. Daha yipratici bir sey olamaz. 9 ay oldu dişimin ustune basamiyorum. Anestezi alamiyorum. Romatizma hastasiyim, ilaclarimi alamiyorum. Eklem deformitelerim basladi artik. Zor yani ilac kullanamamak. Hicbir sey yokmus gibi prostatitte son 3 senedeki en buyuk nuksunu yasatiyor. Dun gece uykusunda tuvalet sayim ‘16’. Ne diyim 2023 bunlarin hepsini buyuk oranda geride biraktigimiz bir yil olur insallah.
darkblues

Amin inşallah.Allah yardımcımız olsun.Benim prostatit bitti floxed başladı.Genç yaşta zor bir yaşam bizler için.Sağlık en büyük hazine.
Unlawfull21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

darkblues yazdı:Amin inşallah.Allah yardımcımız olsun.Benim prostatit bitti floxed başladı.Genç yaşta zor bir yaşam bizler için.Sağlık en büyük hazine.

6 doz sadece levo kullandım , kafada ve yüzde aylarca gezen örümcek hissi tendon ve kas hasarı. Tüm vücutta kas seyirmesi. Bu ilaçla DNA hasarı alıp almanyada %100 iyilesen hastalar var cozumu var maalesef ülkemizde yok.
darkblues

Tendon ve kas hasarı geçtimi peki?
Aludra
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Aludra »

Bende de Floxilevo kullanımı sağ kulakta basınç hissi oluşturdu. Nedenini ya bu ilaca bağlayacağım ya da atamadığım geniz sıvısı var ona bağlayacağım. Ama önceden hasta olsam bile böyle bir basınç hissi yoktu. Kulaklarım tıkanmazdı. Şimdi her zaman olmasa bile gün içinde tıkalı olduğunu hissediyorum. Bende bu ilacı kullanacaklara kesinlikle dikkat etmesi gerektiğini tavsiye ederim. Keşke kullanmadan önce bilseydim bu etkileride farklı bir şekilde tedavi alsaydım.
Furkanal

Aludra yazdı:Bende de Floxilevo kullanımı sağ kulakta basınç hissi oluşturdu. Nedenini ya bu ilaca bağlayacağım ya da atamadığım geniz sıvısı var ona bağlayacağım. Ama önceden hasta olsam bile böyle bir basınç hissi yoktu. Kulaklarım tıkanmazdı. Şimdi her zaman olmasa bile gün içinde tıkalı olduğunu hissediyorum. Bende bu ilacı kullanacaklara kesinlikle dikkat etmesi gerektiğini tavsiye ederim. Keşke kullanmadan önce bilseydim bu etkileride farklı bir şekilde tedavi alsaydım.
Kulak çınlaması, kinolon zehirlenmesi yaşayan hastaların çok ama çok fazla bir kısmında var. %90'larda belki de. Bende anlık saniyelik çınlamalar dışında olmadı. Ancak o basınç olayını ben de çok yaşadım. Hala da yaşarım sanki kulağımın nabzı atar böyle. O da bir nevi çınlama aslında. Onun dışında eğer kulağınızdakı basınç, duyma yetinizi de azaltıyorsa belki kulak kiri (büşon) birikmiştir. Benim bu sene tıkanıklık o kadar arttı ki bir anda böyle, doktora gittim ve basit bir kulak kiri temizlenmesiyle sorunum giderilmişti. Fakat çınlamayla ilgili kısım bundan tabii ki bağımsız.
Aludra
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Aludra »

Furkanal yazdı:
Aludra yazdı:Bende de Floxilevo kullanımı sağ kulakta basınç hissi oluşturdu. Nedenini ya bu ilaca bağlayacağım ya da atamadığım geniz sıvısı var ona bağlayacağım. Ama önceden hasta olsam bile böyle bir basınç hissi yoktu. Kulaklarım tıkanmazdı. Şimdi her zaman olmasa bile gün içinde tıkalı olduğunu hissediyorum. Bende bu ilacı kullanacaklara kesinlikle dikkat etmesi gerektiğini tavsiye ederim. Keşke kullanmadan önce bilseydim bu etkileride farklı bir şekilde tedavi alsaydım.
Kulak çınlaması, kinolon zehirlenmesi yaşayan hastaların çok ama çok fazla bir kısmında var. %90'larda belki de. Bende anlık saniyelik çınlamalar dışında olmadı. Ancak o basınç olayını ben de çok yaşadım. Hala da yaşarım sanki kulağımın nabzı atar böyle. O da bir nevi çınlama aslında. Onun dışında eğer kulağınızdakı basınç, duyma yetinizi de azaltıyorsa belki kulak kiri (büşon) birikmiştir. Benim bu sene tıkanıklık o kadar arttı ki bir anda böyle, doktora gittim ve basit bir kulak kiri temizlenmesiyle sorunum giderilmişti. Fakat çınlamayla ilgili kısım bundan tabii ki bağımsız.
Hocam tıkanıklık için bu hafta timpanometri testi sonuçlarım normal olmasına rağmen balon tuboplasti adında ufak bir operasyon geçirdim. Yine geçmedi. Halbuki operasyon sonucu östaki borusunu açıyorlardı. Kulak kirini zaten temizletmiştim. Bu zafer hocanın verdiği son kür beni mahvetti. Çınlamam yok çok şükür ama arada bir basınç hissi veriyor çok kötü oluyor. Geniz sıvısı belki kapatıyordur. Sonuçta 2 aydır geçmek bilmeyen bir gribim vardı. Üstüne gidecem arada çok rahatsız ediyor. İlaçtan önce böyle bir tıkanma hiç yaşamamıştım.
Unlawfull21

darkblues yazdı:Tendon ve kas hasarı geçtimi peki?
Tümden geçmedi kaslarım ilaçtan sonra çok zayıfladı etkilenen ayağımla diğer ayağımı karsilastiriyorum kaslar arasında çok fark var, en son Almanya'da bir klinikte tedavi olan bir hastayla iletişime geçtim. Doktorun kullandığı takviyelerin listesini aldım, bir umut deneyeceğim
darkblues

Nedir o takviyeler ne kadar oldu belirtiler çıkalı?Almanya'daki doktorun adı nedir.?
Unlawfull21

darkblues yazdı:Nedir o takviyeler ne kadar oldu belirtiler çıkalı?Almanya'daki doktorun adı nedir.?
Ben 3-4. Dozda tuhaf örümcek hissi septomu yaşadım ve 5. Gün menisküs yırtığı oluştu. Eklem ve tendon sorununa yanılmıyorsam ilacı kullanmayı bıraktıktan 14-21 gün içerisinde sahip oldum.

Bana önerdiği takviyeler; lysine , proline , glycine , arginine , taurine, l carnitine ve ozon tedavisi.

Doktorun adı Ivonne Schmal , Hamburg'da sanırım.
darkblues

Teşekkürler
darkblues

Hocam bu takviyeleri hepsini bir arada bulabileceğim bir ürün varmı sen kullandınmı bu takviyeleri iyi geldimi?
darkblues

Birde bu takviyeleri Almanya'daki doktor serum olarak mı veriyormuş serumun içeriği neymiş?
Unlawfull21

Serum olarak veriyor , arjinin , glisin , lisin , prolin içeren bir kollajen sipariş ettim daha önce hiç kullanmadım, eğer iyi gelirse bilgilendiririm hocam
darkblues

Unlawfull21 yazdı:Serum olarak veriyor , arjinin , glisin , lisin , prolin içeren bir kollajen sipariş ettim daha önce hiç kullanmadım, eğer iyi gelirse bilgilendiririm hocam
Ürünün adı markası nedir?
darkblues

Goodday Mitoby diye bir ürün var.Sizce nasıl ürünün içeriği?
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Tedradox agzımda yan etki yaptı ne biçim ilaç arkadaş bagırsaklar çok kötü durumdayım
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

adige60 yazdı:Tedradox agzımda yan etki yaptı ne biçim ilaç arkadaş bagırsaklar çok kötü durumdayım
hocam bendede üroplazma cıktı doktor tetradox verdi 1 hap içtim sadece (eskiden içmiştim 2 sene önce bişey olmamıştı) şimdi içince tek hap aldım akşamları dudaklarımın en üstü ve en altında uyuşma oldu dırek bıraktım azitro vercek doktor o dahada ağır ne yapcam bılmıyorum bunlar kalıcı olmaz dımı
darkblues

Unlawfull21 yazdı:Serum olarak veriyor , arjinin , glisin , lisin , prolin içeren bir kollajen sipariş ettim daha önce hiç kullanmadım, eğer iyi gelirse bilgilendiririm hocam

Cevap gelmedi ama ben yazayım.Bunlar araştırdığım kadarıyla amino asit oluyor.Hardline Nutrition gibi sporcu supplementlerinde bulunuyor onlar da iş görür herhalde?
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

radeon6 yazdı:
adige60 yazdı:Tedradox agzımda yan etki yaptı ne biçim ilaç arkadaş bagırsaklar çok kötü durumdayım
hocam bendede üroplazma cıktı doktor tetradox verdi 1 hap içtim sadece (eskiden içmiştim 2 sene önce bişey olmamıştı) şimdi içince tek hap aldım akşamları dudaklarımın en üstü ve en altında uyuşma oldu dırek bıraktım azitro vercek doktor o dahada ağır ne yapcam bılmıyorum bunlar kalıcı olmaz dımı
Ağzım yara oldu tedradox nasıl bir antibiyotik anlamadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

adige60 yazdı:
radeon6 yazdı:
Ağzım yara oldu tedradox nasıl bir antibiyotik anlamadım
Aynı yorumu mükerrer paylaşmayalım arkadaşlar lütfen...bir onceki posttada tetradokstan bahsetmişsiniz zaten.
Unlawfull21

darkblues yazdı:

Cevap gelmedi ama ben yazayım.Bunlar araştırdığım kadarıyla amino asit oluyor.Hardline Nutrition gibi sporcu supplementlerinde bulunuyor onlar da iş görür herhalde?
Hocam her gün giremiyorum foruma, geç dönüş yapabilirim. Evet bunlar amino asitler , bir kaçını araştırdım kas ve tendon ile ilgiliydi. Bahsettiğiniz godday adlı takviye baktım sadece içeriğinde bulunan Pirolokinolin Kinon u kullandım bir defa. Daha önce kollajen kullanmadım, pek bilgim yok gerçekten. Ben Nature's Supreme Collagen Peptides Powder adlı kollajeni sipariş ettim. İki gündür kullanıyorum, bir gelişme olursa mutlaka yazarım