Eşiniz biliyor mu ?

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
bakbak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Eşiniz biliyor mu ?

Mesaj gönderen bakbak »

Merhaba, lütfen birçok kişi yazsın fikre ihtiyacım var. Bu hastalığı eşinizle paylaştınız mı ya da evlenmeden önce eşiniz olacak kişiye açtınız mı ? Çıkmazdayım böyle bir durum var kıza söylemeli miyim ? Fikirleriniz nedir? Bu arada şükür sertleşme erken boşalma sorunum yok spermlerin de biraz morfolojisi düşük ama varikoselden diye tahmin ediyorum ama o degerle bile cocuk olur dedı hocalar. Kadına yansıyacak pek bi olay yok sadece bulaştan korkuyorum cunku daha once bıkac kısıyle sevgılı olmustum ve onlarda enfeksıyon gelıstı,tabi bi kutu hapla cozuldu.Sımdı evlenmeyı dusundugum kızla malumunuz oyle bırsey olmuyor aramızda ki deneyebileyim tabi bilemiyorum sureklı de enfeksıyon olursa sıkıntı olacak. Üreme de olmuyor bende ne bicim bi hastalık. neyse dostlar su durumda soylemeli miyim yoksa gerek yok mu ? ama doktora gıdıcem ılaclarım olacak sonucta aynı evde olucaz bıgun elbet gorur dıye dusunuyorum..
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Eşiniz biliyor mu ?

Mesaj gönderen esanjor01 »

Sertlesme ve erken bosalma sorunun yoksa o kadar sanslisin ki .....Kondomsuz birlikte olduguna bulasti ise o zaman sende sorun var ve tedavi almissan da yeterli degil halen bakteri var demektir fakat bulamiyorlar onu , baska labaratuardada denemeslisin gerekirsa yurt disina gidip orada vermelisin ..veya Amerikadaki mikrogen labaratuarina ornek gondermelisin ... Hastaligini soylersen reaksiyon olumlu olmayabilir , cunku sonucta zuhrevi hastalik bizim kadar bilgili olmadiklarindan hemen uzak durabilir senden , tabi akside olabilir ama orana baktigimda % 60 alehine % 40 lehine diye dusunuyorum .. Soylemeyip surekli kondomla devam edebilirsin onu kaybetmemek istiyorsan buna paralel olarakta tedavi arayisina devam edebilirsin ondan habersiz ... Yani win win olur kanaatindeyim ..
bakbak

Mesaj gönderen bakbak »

esanjor01 yazdı:Sertlesme ve erken bosalma sorunun yoksa o kadar sanslisin ki .....Kondomsuz birlikte olduguna bulasti ise o zaman sende sorun var ve tedavi almissan da yeterli degil halen bakteri var demektir fakat bulamiyorlar onu , baska labaratuardada denemeslisin gerekirsa yurt disina gidip orada vermelisin ..veya Amerikadaki mikrogen labaratuarina ornek gondermelisin ... Hastaligini soylersen reaksiyon olumlu olmayabilir , cunku sonucta zuhrevi hastalik bizim kadar bilgili olmadiklarindan hemen uzak durabilir senden , tabi akside olabilir ama orana baktigimda % 60 alehine % 40 lehine diye dusunuyorum .. Soylemeyip surekli kondomla devam edebilirsin onu kaybetmemek istiyorsan buna paralel olarakta tedavi arayisina devam edebilirsin ondan habersiz ... Yani win win olur kanaatindeyim ..
aldığım tedaviler ile o tür sorunları yıllar evvel çözdüm. sadece çok boşalınca ya da soğukta ya da alkol tüketiminde prostat şişiyor ama artık ilaç çok nadir alıyorum çünkü çözümün masaj olduğunu farkettim.

abi şöyle söyliyim bi kızla 3 ay beraberdim 3 ay hemen hergün yaptık ve bir kere kaşınıyo batıyo falan dedi ben hemen buna 150 mg klindamisin verdim geçti. yine bi kadınla 2 ay kadar yaptım düzenli bi kere oldu o da aynı sekılde . bi kadınla yaptım 2 kez 2 şer hafta hiç bişey olmadı. yani ben anlamıyorum abi cinsellikte de hep aynı şeyi yaşıyorum içine boşalmıyorum yani ve hepsınde de kondom kullanmadım ama nedense bazen böyle oluyor bende mı sorun var kadınlarda mı var bılemıyorum ama suna eminim sadece kadınlar benle bırlıktelerdı. şimdi kızla yapamıyoruz bu işi ki deniyim anlıyım olayı da yok napacam bılmıyorum yemediğim antibiyotik kalmadı invanz dahi aldım mikrop da üremiyo nerden geliyor bu o zaman..bide bilgili abiler var mı aramızda mesela kadınla çok sık yaptığım için olabilir mi bu ? çok sık derken de günde 2-3 bazen 4 bahsediyorum acaba kadın sık yaptı diye vajinada enfeksiyon olur mu o da olmaz gerçi ama bilemedim.
bakbak

Mesaj gönderen bakbak »

bakbak yazdı:
esanjor01 yazdı:Sertlesme ve erken bosalma sorunun yoksa o kadar sanslisin ki .....Kondomsuz birlikte olduguna bulasti ise o zaman sende sorun var ve tedavi almissan da yeterli degil halen bakteri var demektir fakat bulamiyorlar onu , baska labaratuardada denemeslisin gerekirsa yurt disina gidip orada vermelisin ..veya Amerikadaki mikrogen labaratuarina ornek gondermelisin ... Hastaligini soylersen reaksiyon olumlu olmayabilir , cunku sonucta zuhrevi hastalik bizim kadar bilgili olmadiklarindan hemen uzak durabilir senden , tabi akside olabilir ama orana baktigimda % 60 alehine % 40 lehine diye dusunuyorum .. Soylemeyip surekli kondomla devam edebilirsin onu kaybetmemek istiyorsan buna paralel olarakta tedavi arayisina devam edebilirsin ondan habersiz ... Yani win win olur kanaatindeyim ..
aldığım tedaviler ile o tür sorunları yıllar evvel çözdüm. sadece çok boşalınca ya da soğukta ya da alkol tüketiminde prostat şişiyor ama artık ilaç çok nadir alıyorum çünkü çözümün masaj olduğunu farkettim.

abi şöyle söyliyim bi kızla 3 ay beraberdim 3 ay hemen hergün yaptık ve bir kere kaşınıyo batıyo falan dedi ben hemen buna 150 mg klindamisin verdim geçti. yine bi kadınla 2 ay kadar yaptım düzenli bi kere oldu o da aynı sekılde . bi kadınla yaptım 2 kez 2 şer hafta hiç bişey olmadı. yani ben anlamıyorum abi cinsellikte de hep aynı şeyi yaşıyorum içine boşalmıyorum yani ve hepsınde de kondom kullanMAdım ama nedense bazen böyle oluyor bende mı sorun var kadınlarda mı var bılemıyorum ama suna eminim kadınlar sadece benle bırlıktelerdı. şimdi kızla yapamıyoruz bu işi ki deniyim anlıyım olayı da yok napacam bılmıyorum yemediğim antibiyotik kalmadı invanz dahi aldım mikrop da üremiyo nerden geliyor bu o zaman..bide bilgili abiler var mı aramızda mesela kadınla çok sık yaptığım için olabilir mi bu ? çok sık derken de günde 2-3 bazen 4 bahsediyorum acaba kadın sık yaptı diye vajinada enfeksiyon olur mu o da olmaz gerçi ama bilemedim.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

bakbak yazdı:Merhaba, lütfen birçok kişi yazsın fikre ihtiyacım var. Bu hastalığı eşinizle paylaştınız mı ya da evlenmeden önce eşiniz olacak kişiye açtınız mı ? Çıkmazdayım böyle bir durum var kıza söylemeli miyim ? Fikirleriniz nedir? Bu arada şükür sertleşme erken boşalma sorunum yok spermlerin de biraz morfolojisi düşük ama varikoselden diye tahmin ediyorum ama o degerle bile cocuk olur dedı hocalar. Kadına yansıyacak pek bi olay yok sadece bulaştan korkuyorum cunku daha once bıkac kısıyle sevgılı olmustum ve onlarda enfeksıyon gelıstı,tabi bi kutu hapla cozuldu.Sımdı evlenmeyı dusundugum kızla malumunuz oyle bırsey olmuyor aramızda ki deneyebileyim tabi bilemiyorum sureklı de enfeksıyon olursa sıkıntı olacak. Üreme de olmuyor bende ne bicim bi hastalık. neyse dostlar su durumda soylemeli miyim yoksa gerek yok mu ? ama doktora gıdıcem ılaclarım olacak sonucta aynı evde olucaz bıgun elbet gorur dıye dusunuyorum..
hocam kaybedeceksen doğruluktan kaybet , illaki bir gün açıklamak zorunda kalacaksın kafan rahat etsin istiyorsan şeffaf ol
bakbak

Mesaj gönderen bakbak »

daha fazla evli kişinin yorumuna ihtiyacım var...
Yorgunsavaşçı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

Aynı durumu bende düşünüyorum . Bir yıl içinde düğünüm var köyde yaşıyorum . İnsanlara derdimi de anlatamam . Evli abiler yardımcı olursa çok sevinirim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ne hastalığınız varsa evleneceğiniz kişiye söyleyin. durduk yere vebal almayın. aynı durum karşıda olsa ve size söylemese hoşunuza gider miydi? bu arada evli değilim. bir gün evlenmeye niyetlenirsem hayatı paylaşmayı düşündüğüm kişiye bunu söylerim. söyledikten sonra terk edilme riskim var tabii ki de :) ama yapacak bir şey yok. sonuçta bu hastalığın bazen cinselliği de etkilediği zamanlar oluyor. çünkü cinsellik ailede olmazsa olmaz. olur diyenlere lafım yok tabii. herkesin kendi kararı. ama aile kurmanın önemli bir amacı da cinselliktir. hem beden sağlığı için hem de ruh sağlığı için.

bu anlattıklarım cinsel sorun yaşayan arkadaşlar için geçerli. cinsellikte sorun olmuyorsa evlilikte sorun olmaz. ama yine de söylemekte fayda var.